olahmiki1959 2018 dec. 04. - 10:05:16
(87/107)
Egy alapvető problémám van a filmmel:
Ha csak az agyat ültetik be egy mesterségesen megalkotott testbe, az nem elég, ugyanis a GERINCVELŐT IS ÁT KELL ÜLTETNI ahhoz, hogy a test működjön, a végtagok mozogjanak, stb.
(Lásd: amikor valakit baleset ér, és a gerince megsérül, akkor deréktól lefelé megbénul az illető.)
A test működése szempontjából a gerincvelő ugyanolyan fontos, mint az agy.
Ezt a forgatókönyvírók kihagyták a számításból...
Lehet, hogy engem kellett volna megkérdezni... (irónia!)
2/10
karesz76 2018 júl. 03. - 10:01:06 2/10
(86/107)
Szerintem ez borzalmas film volt. A történet harmatgyenge.
A látványvilág: Nem tudom ki milyennek képzeli a jövőt, de én biztos nem ilyennek.
A jövő tele van értelmetlen dolgokkal, Pl: 40 méter magas hologram emberek amik jóformán semmit nem csinálnak, maximum nézelődnek. Ennek mi értelme van ? legalább valami reklámokat raktak volna ki, Pl: autó, céglogó ami már hihető.
jah igen az autók: Hát elég siralmas folt a fantázia, mert ebben a filmben is csak annyira futotta, hogy a mai autókra rádobáltak pár spoiler elemet, (pl: 1:20 percnél az ablakból egy 20-30 éves Honda NSX és egy Toyota Supra látható. Már most 2018 ban is ósdi autók, nem hogy a jövőben! És a nagyfőnök jár az egyik hulladékkal! :))))) ) Oké mondjuk azt, hogy a nagyfőnök veterán autó rajongó, de akkor meg minek rá az ócska spoiler? Ez annyira de annyira gagyi!
Mennyibe került volna, ha valami autótervező főiskolásoknak kiadják, hogy készítsenek jövő autó terveket, aztán ezt CNC vel kifaragják polisztrirolból, majd erről mondjuk egy üvegszálas testet készítenek. Ezt meg rá lehet húzni egy mai autó vázára.

A többi látványelemről sem feltétlen a jövő jut az eszembe, pl a szobák, többségében retró bútorok vannak, ami modernebbnek nézz ki, ott is ügyeltek, ne legyen benne sok berendezés Pl: csak 1db ágy, asztal, stb..., mert ha több van az már drága lett volna, vagy dolgozni kellett volna vele.
Szóval a lényeg az, hogy ezen a filmen nagyon látszik, hogy a lehető legkevesebb pénzből akarták kihozni. (vagy ha sokat költöttek, akkor piára meg drogokra költhették, mert biztos nem a látványvilágra ment el) A több mint 28 éves Vissza a jövőbe 2 c. filmben is sokkal jobban megteremtették a jövő hangulatát, de lehetne még sorolni, a Különvélemény, ötödik elem is ezerszer hihetőbb volt. Az utazók c. film meg fantasztikus látvánnyal szolgált, ott tényleg minden centiméter ki volt dolgozva, ott mindenről elhittem, hogy ez a jövő. De sok régi 20+ éves filmet, sorozatot lehetne még felsorolni, és szerintem ez szégyen, hogy 2017 ben, nem tudják megütni a 20-30 évvel ezelőtti filmek színvonalát sem. Ha kiszednénk a filmből a hologram elemeket + a műtőasztalt akkor szerintem senkinek nem a jövő jutna eszébe.

Most mondhatja bárki, hogy miért is lovagolok ennyire a látványvilágon. hát azért, mert szar volt, és szerintem egy ilyen filmnek a látványvilágról is kell szólnia, elvégre el akarnák velem hitetni, hogy a jövőben járunk. Ha meg nem tudják megcsinálni akkor mi értelme van filmet gyártani? A történetet meg lehet írni könyvben és akkor mindenki olyannak képzeli el amilyennek akarja.
Persze lehet, hogy én várok túl sokat a jövőtől, és tényleg ennyire , koszos, piszkos, kábelekkel teleaggatót, sötét, lepukkant lesz, ahol a rendőrség csak a belvárost tudja uralni, a külvárosban már Anarchia van + még több kosz, és piszok.

Az a gáz, hogy az a jövő amit elénk tárnak, még a 2018 as éveket sem feltétlen éri el. Bemész egy autószalonba, és szebb modernebb autókat látsz mint a filmben. Szebbek a városok, az utcák.
És ez a film Japánban játszódik! járt már valaki Japánban, vagy látott róla kisfilmet? japán most sokkal modernebb mint ami a filmben van!
10/10
d9o3 2018 márc. 24. - 23:12:55 10/10
(85/107)
Szerintem az utóbbi évek legjobb sci-fije, vagy cyberpunkja... nézőpont kérdése mi is a műfaj valójában. 9/10, 10/10. Nem tudom eldönteni. Egy kicsi kellett volna még hozzá és tökéletes lehetett volna, de ismerve az utóbbi évek felhozatalát messze a legjobb. Megjelenése óta 4szer néztem meg! Hangulat, kép, zene tökéletes. Sztory? Talán ezért volt hiányérzet. Nekem nagyon tetszett az anime azt is legalább 4szer láttam már és megnéztem a sorozatot is, ami mondjuk vontatott, de a végkifejletért az is megéri. Egyébként a sztoryhoz csak annyit hogy mivel ennyi rész készült már hozzá nem volt könnyű, de így is a legtöbbet ki tudták hozni belőle még ha lett egy kis kavarodás is az anime es e között bizonyos jelenetek miatt. De csak jelenetek miatt. Az átvett jeleneteket annyira szépre csinálták, hogy még ezt is meg lehet bocsátani nekik. Most néztem meg a Szárnyas fejvadász "2"t és eddig is tudtam de ezután teljesen egyértelmű hogy ezen témában ennél jobb film nem volt és nem is lesz...
8/10
B4lukapit4ny 2017 dec. 29. - 13:39:06 8/10
(84/107)
Nekem nagyon tetszett. Utána néztem meg az animét és az egy óriási csalódás volt. Szerintem sokkal jobb lett ennek a forgatókönyve. A stand alone complexet is elkezdtem, az egy fokkal jobb az eredeti filmnél/animénél.
8/10
rekszem 2017 nov. 27. - 11:35:07 8/10 Előzmény jani-wan
(83/107)
A eredetiben sem néz ki japánnak egy kicsit sem a hölgy, nálam is volt kétely, de az eredetit megnézve eloszlott ez ügyben.
8/10
rekszem 2017 nov. 27. - 11:33:53 8/10
(82/107)
Megnéztem ezt is, és az eredeti anime filmet is. Valóban nem teljesen ugyanaz a történet, de nekem így is nagyon tetszett, a hangulat, a látvány, a hangok és a történet is megállja önmagában a helyét.
Mermaidlife 2017 nov. 11. - 20:01:39
(81/107)
Sajnos ugy kezdtem el a filmet, hogy tudtam elore, nem az en mufajom lesz. Enyhen szolva, borzalmas. Igen, nem vagyok sci-fi orult es valahogy az azsiai filmek se jonnek be. A sztori is zagyva volt szamomra, bocsiii 10/3
jani-wan 2017 nov. 01. - 22:36:23
(80/107)
Adaptációnak rendben van, de az eredeti filmes verziójának nem.
Szóval szerintem attól függ hogy nézi az ember. Persze a cím arra utal hogy ez az eredeti. Szóval ez így hiba.
Összességében azért tetszett.
A látvány is jó.
Scarlett Johannson jó, de a fõszereplõ csaj ázsiai kellene hogy legyen. És Kuze is.
Hollywoodban teljesen elmentek otthonról. Tényleg nem tudják mit csinálnak.
6/10
sorozatneked.hu 2017 okt. 02. - 02:02:12 6/10 Előzmény Owl
(79/107)
6/10 Nekem tetszett, nem volt rossz, viszont hiányérzetem volt a film végén. Szerintem biztos meg fogom nézni az eredeti változatot.
puddin 2017 szept. 29. - 08:53:16 Előzmény Bonnie 13
(78/107)
Azért van "belekeverve" a japán stílus, mert egy animesorozat alapján készült. Magyarul az erdeti mû japán. Az eredeti mû, aminek van értelme és értéke is, ellentétben ezzel.
1/10
Omega12 2017 szept. 16. - 11:14:53 1/10
(77/107)
Gyalázatos, minõsíthetetlen, pocsék!
8/10
Bonnie 13 2017 aug. 20. - 15:55:38 8/10
(76/107)
Sztem pont hogy érdekes volt a film és nem unalmas.Az igaz hogy a jap`an stílust belekeverték a filmbe és ettõl kissé szokatlanra sikeredett de sztem ettõl lett érdekes és nem mint pl egy már sokszor készült star wars .
agarik 2017 aug. 18. - 23:24:42
(75/107)
Ezek a hülyék tényleg 10 rugót akarnak a DVD-ért?
Nem a Blue rayért, hanem a DVD-ért?
Hülyék ezek?
Bocsi srácok, https://www.youtube.com/watch?v=iWW-VUelUBg
8/10
Owl 2017 aug. 10. - 22:49:57 8/10
(74/107)
MÁS TOLLAIVAL ÉKESKEDNI
Az a helyzet, az eredeti anime nagyon bejött nekem. Nagyon vártam, hogy megszülessen egy "ütõs" mûremek, ami korszakalkotó lehetett volna. Minden rendelkezésre állt: a szuper érdekes történet, a megvalósításhoz szükséges CGI technika és az eredeti anime kidolgozot, emblematikus képei és beállításai. Nem utolsó sorban a legszuperebb zene. A megvalósítás technikailag sikeres volt, de a történet teljes mértékben elveszett. Gyakorlatilag egészen másról szól, felhasználva mindazt, ami az animében értékes volt, kiollózva a látványos képeket. A japán zenét, ami az anime kezdetén hallható és dramaturgiailag is nagyon passzol a kezdõ képsorokhoz, itt rémülten a stáblista alá számûzték. Nehogy az ilyesmire érzékeny fülek már az elsõ 5 percben kiforduljanak a moziterembõl. Egyszóval ez nem az a történet, amire egy Ghost in the Shell rajongó várt. Amit kapunk helyette, az egy egyszerû bosszú történet, tök érdektelen mondanivalóval.
FÉLELMEM,
hogy aki megnézi ezt a filmet, nem biztos, hogy látni akarja az eredeti animét, azt gondolván, hogy egy látványos, de közepes történetet kap ott is. Mert ez pont olyan: látványos, de közepes film. Nekik üzenem, hogy ne hagyják magukat megtéveszteni és szánjanak idõt az eredeti megnézésére, lehetõleg jó minõségben. Az eredeti jobb. Sokkal jobb.
Ezt a filmet is ajánlom ettõl függetlenül, de azt tartsuk észben, hogy ez nem a GitS, csak az abból kölcsönzött jelenetek halmaza egy teljesen más történetbe összeollózva.
5/10
idõjós1010 2017 aug. 08. - 22:08:52 5/10
(73/107)
japán anime ihlette, vagy épp annak az átirata ? Sajnos erõsen érezni rajta. Nem tudtam befogadni. Most mondanám, hogy nem kizárólag a japánok kezének lenyomata zavart benne, hanem pusztán az, hogy Hardcor sci-fi, de nem errõl van szó, hisz pl az ultravioletas nél meredekebb cucc a mai napig nincs, és az mégis bejött. Ez jobb lett volna, ha megmarad animének. Sok film tud jól elsülni, ha teljesen kisajátítják maguknak az amerikai fllmstúdiók, és elidegenítik a Japán gyökerektõl, mint pl a Kör-t, de sajnos ezzel nem ez történt. Félig japán maradt, és innentõl kezdve nincs is mirõl beszélni, taszított az egész. Két-három jelenet volt, ami kifejezetten tetszett, de ennyi.
5/10
idõjós1010 2017 aug. 08. - 21:58:28 5/10 Előzmény trev
(72/107)
Én nem éreztem benne Mátrixot, de valóban volt benne bõven Szárnyas fejvadász utóérzet.
Matravolgyi Zoli 2017 aug. 02. - 15:59:40 Előzmény trev
(71/107)
Jobb ha tudod, hogy a Mátrixot ihlette a Páncélba zárt szellem anime!
6/10
trev 2017 aug. 01. - 10:40:18 6/10
(70/107)
Az egyik kritika jól írta, Mátrix-koppintás és Szárnyas fejvadász utánérzés. Utóbbitól képtelen voltam szabadulni az egész film alatt. Scarlett Johanssont ilyen fapofával legutóbb meg a Lucy-ban láthattuk, és abból elég is volt annyi. 6/10
Matravolgyi Zoli 2017 júl. 31. - 18:48:56 Előzmény agarik
(69/107)
Vagy mégis? Most látom, hogy elvileg augusztus 11-én fog mejelennei!!
Matravolgyi Zoli 2017 júl. 31. - 08:37:53 Előzmény agarik
(68/107)
Nem valószínú, mert a Paramountnak 2 éve már nincs hazai forgalmazója.. sajnos!