Téma: Pandorum

Pikacsu 2013 máj. 25. - 09:11:39
(164/224)
5. perc után reklám.
d112 2013 máj. 24. - 18:21:06
(163/224)
Régen láttam már ,nem mondanám hogy kimondottan rossz lett, vannak benne hibák... érdekes jelenetek... de ezt leszámítva,izgalmas volt,a csavar is jó volt benne, szóval ,egy péntek esti filmnek simán ,elmegy.
sofi 72 2013 máj. 24. - 17:10:02
(162/224)
Bíztam benne, hogy eltûnt a süllyesztõben. Ezek szerint megõrizték.

A kérdés csak az, hogy kinek?
Dolphus Lundgrennus 2013 máj. 24. - 13:45:17 Előzmény Rahar
(161/224)
Ez a film vitathatatlanul kategóriájának egyik legjobb filmje lehetne az Alien óta...ha nem lenne bosszantó 1-2 igénytelen megoldás - nem technikaira gondolok, ez nem egy csúcsköltségvetéses produkció, s amúgy sem annyira zavaróan rosszak ezek a megoldások...de hogy a titokzatos lények, megint valami halálosan unalmas zombiszerû izék legyenek..ez pl. egy mentális tökönrúgással volt egyenértékû...jó lett volna itt is egy kicsivel több ötlet, újszerûség. A film még így is messze átlag fölötti sok tekintetben (persze az átlag..na az többnyire borzasztó:-)
7/10
Rahar 2013 máj. 22. - 11:57:59 7/10
(160/224)
Még régebben láttam eme alkotást, viszont kétszer is. Most visszagondolva és az utolsó 15 hozzáírást elolvasva kicsit más a véleményem róla. Nekem tetszik az alaptörténet, felkeltette az érdeklõdésemet. A cselekményvezetés számomra izgalmas, engem nem zavart, hogy olyan dolgok is bekerültek, melyeket már több más filmben is alkalmaztak. A film végi csattanó is tetszik. Mivel a film ismertetõjében is szerepel ezért nem minõsül spoilernek, a különös lények mozgása több helyen egyszerûen igénytelen, mintha bábokat mozgatnának. A harci jelenetekre kifejezetten jellemzõ az erõs túlzás. Ezen két probléma miatt, valamint még egy számomra kicsit furcsa történetbeli zavar, illetve hihetetlenség okán csak 7 pontra értékeltem.
***SPOILER***
A kapszulák nagyrészt véletlenszerûen nyílnak ki, de úgy, hogy képesek folyamatosan ellátni hússal a mutálódott lényeket és mindezt 900 éven keresztül. Valamint már más is megjegyezte, hogy a néger túlélõ honnét ismerte az egész történetet amikor õ is csak egy túlélõ?
***SPOILER VÉGE***
kelly's 2013 máj. 20. - 10:31:39
(159/224)
hát gratulálok az egybegyûlteknek. és amikor kérdik, hogy miért kell szájbarágós, hülyéknek készülõ filmeket csinálni, akkor jön egy ilyen film (ami véleményem szerint kb egy 5-6 körül van), és minden világossá válik. mert a többség vagy hülye, vagy értetlen, vagy figyelmetlen, vagy mind együtt.

SPOILER

nem voltak szörnyek lángészek, csak ki kéne nyitni a szemetek... de amúgy jó vitatkozást mutációról, meg kinti szörnyekrõl, meg hogy de szar lesz a bolygón katapult után, mert mennek utánuk. ja, mennek, ha marad a pandorum hatás.
kicsi help: film utsó 10 percében a vízbetöréskor kell figyelni, pedig jó "amerikai" módra, bár német a film, azért mutogatják a magyarázatot vagy 3x-10 secet, kurva nehéz kiszúrni...

spoiler ende

a film amúgy low budget, de nem ez vele a baj, hanem a feszültséghiány. a story amúgy jó, csattanó jó, trükkök 90% jó, csak a

spoiler

szörnyek mozgása kurva gáz

spoiler

egyszer meg lehet nézni.
5. talán 6.
Csonger 2013 máj. 15. - 13:01:49
(158/224)
Nem rossz film. Volt benne egy-két eredeti ötlet, ami tetszett. Például a fényborotva. Vagy hogy a jövõben is, ha elromlik az elektromos rendszer, olyan klasszikus módszerekkel, mint tekerés, pumpálás, még lehet áramot csiholni.

Sajnos annyira sötét volt mindvégig a kép, és annyira gyorsak voltak néha a mozgások, hogy sokszor nem bírtam felfogni, mit látok, mi történik.

Azt nem értem, hogy a lények honnan szedték a vágófegyvereiket. Azt sem, hogy az indián és a csaj (aki elég jól nézett ki) miért szapulták egymást.

Az eleje nagyon izgalmas, félelmetes volt. A közepe felé átment felfoghatatlan rohanásba, hörgésbe. A befejezése viszont tetszik.
Gina424 2013 márc. 19. - 15:14:27
(157/224)
Egyszer nézõs. Túlságosan kusza... Jól indul, de utána nagyon gyengévé válik. A vége megint egy kicsit jó.

SPOILER

A forgatõkönyv írónak szörnyre volt szüksége ezért kitalálta a mutáció gyorsítót. Szerintem nagyon gyenge...

A katapultált tubusokban azért nincsenek szörnyek, mert csak a még mûködõ, zárt tubusokat katapultálta az ürhalyó... De mi a fenét kezd 1213 ember egy vadidegen bolygón? Mennyi az esélye annak, hogy életben maradnak és be tudják népesíteni a bolygót?

SPOILER VÉGE
jerome86 2012 okt. 02. - 16:07:12
(156/224)
Szerintem fasza film, egyszer mindenképp meg lehet nézni. :) Nem is értem miért fikázzák ennyien...
kovy007 2012 jún. 28. - 17:37:58
(155/224)
Ezt a növekedést én nem így tudom. A halál után -mivel nincs vérkeringés, amivel a sejtek mûködnek- semmi nem nõ. Annyi a lényeg, hogy a sejtek kiszáradnak, emiatt összébb húzódnak. Ezért tûnik úgy, mintha nõne a haj vagy köröm. pedig csak a bõr mozog.
Egyébként a film szerintem jó :)
***SPOILER***
Azt azért kemény lehet feldolgozni mentálisan, hogy a földnek annyi + kb 800 éve már a bolygón voltak csak nem tudtak róla :)
***SPOILER VÉGE***
agarik 2012 jún. 03. - 15:39:54 Előzmény Custom House for ExCeL
(154/224)
Az egész sci-fi környezetbe való átkoppintása a Barlang (the Descent) c. filmnek. 0 eredtiség, ezért 2/10 pont.
Custom House for ExCeL 2012 ápr. 15. - 19:04:21 Előzmény tigerclaw
(153/224)
Ne írjunk butaságokat, természetesen NEM nõ tovább semmi a halál után.

A film mondjuk 5/10. Néhol egész jó ötletek voltak benne, sajnos túl sokszor megy el a gagyi irányába az ûrlény-kick-boxszal, meg az ezerszer lerágott "megõrült-e a fõszereplõ" sablonnal.
7/10
filmróka 2012 ápr. 13. - 21:56:08 7/10
(152/224)
Vannak a történetnek gyenge és logikátlan pontjai, ettõl függetlenül nem volt olyan rossz. 7/10
8/10
ammok001 2012 márc. 07. - 09:59:39 8/10
(151/224)
Engem már ott megvettek,hogy a földnek kampec.Onnantól ugy ültem elötte,mint a kisgyerekek tágra nyitott szemekkel.A színészek jól játszottak,föleg Foster(és föleg eredeti nyelven).Látványra is jó volt,és nekem azzal sem volt semmi bajom,hogy "csak" 900 év alatt változtak át emberböl mutánsokká vagy nem is tudom mivé,mivel kapták azt a szert.Ennyi nekem elég is volt.Végig nagyon jól szórakoztam rajta,és simán várnék 1 második részt.
4/10
od.gszal 2012 márc. 04. - 00:50:43 4/10
(150/224)
Gyenge.
Látvány: 7
Mondanivaló: 0
sly10 2012 febr. 29. - 13:10:02
(149/224)
Jó kis filmecske! Ahogy egyre jobban kezdet ki bontódni a történet egyre jobban oda bilincselt a képernyõ elé. Az elején úgy gondoltam jó szórakoztató film azt kaptam amit vártam mert adott egy ûrhajó és az emberek keresik a túlélés kulcsát érdekes látványos de semmi extra ezért mondom egy jó 7-es, de végére volt egy két olyan csavar ami miatt inkább egy erõs 8-ast megér ez a film.
Hottentottalapaj 2012 febr. 18. - 16:33:54
(148/224)
8/10
technokrata 2012 febr. 02. - 16:39:07 8/10 Előzmény Aren
(147/224)
SPOILER!
Nem mondanám, hogy meggyõztél, de legyen igazad. (Amúgy évmillióknak kell ahhoz eltelni, hogy ilyen komoly evolúciós folyamatok zajlódjanak le. Ráadásul itt értelmileg visszafelé...)
És mi van azzal a krapekkal, aki fogjul ejti õket, viszont kitûnõen elmeséli, hogy mi történt a hajón. Honnan tudta???
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 01. - 00:48:04
(146/224)
:DDD
Aren 2012 febr. 01. - 00:43:10 Előzmény technokrata
(145/224)
említettek egy szert ami a hibernálás alatt segíti az embereket az új környezetre(bolygó) való átáláshoz

SPOILER mivel a hajó ugye a vízbe zuhant és több száz évnyi? hibernálás alatt a környezet nem a bolygó hanem maga a hajó volt ...amihez alkalmazkodtak az emberek ...úgymond mutálódtak olyan kis izékké
SPOILER vége :D


nekem iszonyatosan bejött a film hangulatilag,látványilag nemértem miért fikázzák annyian dehát embere válogatja ...
8/10