Téma: Pandorum

port_man 2010 dec. 29. - 22:41:37
(124/224)
S P O I L E R


Vízbetörés miatt kilökõdnek a kapszulák, amik eleve zártak, de érdekes, és olyan életszerû, hogy az ûrbõl víz törik be. Mert többnyire ott van egy ûrhajó.

Kézzel újra lehet indítani az atomerõmûvet, csak máshogy nem. Érdekes.
port_man 2010 dec. 29. - 22:19:00 Előzmény thomass31
(123/224)
Ez önmagában hülyeség, a hajó körülményeihez igazodtak?
Ilyen sokan? Inkább azon törték volna a fejüket, hogy hol is vannak.
Minek kellett az a külsõ az alkalmazkodáshoz?
Nem volt mit enni egy ekkora hajón, hogy egymásra vadásztak?
port_man 2010 dec. 29. - 22:14:36 Előzmény scick
(122/224)
Kb. én is így értettem, de ez is gyengus, kevés eredmény a sok kínlódás után, amit végig kell nézni sötétben, kapkodó képekkel - az idegesítõ zombikkal.

Miért mindig az erõszak a menõ? Muszáj vérnek folynia egy sci-fi-ben és azonosítatlan szörnyikéknek futkározni felülmúlhatatlan gyorsasággal és szerelésben, felülmúlhatatlan hangokkal?

Kedvencem az Alien, akinek láthatólag semmi tüdeje nincs, de jókat nyöszörörgött azzal is.
port_man 2010 dec. 29. - 21:17:04 Előzmény Epertorta
(121/224)
:-) Hihi. Kicsit lelombozott - a sötét és gyors felvételeken kívül - hogy egy idõ után ...


***SPOILER?***

A szokásos szörnyikés-zombis-harapunk-eszünk-sikítunk-szaladunk-futunk-mutálódtunk-de nagyon story jön elõ. :(
JohnnyBGood 2010 dec. 20. - 20:26:22
(120/224)
Amikor kezdõdöt átéreztem újra az "Ez igen, ez más, ez*urvajólesz" érzést!
Hálás vagyok ezért a 20percért!
- SPOILER -
Utána jön a Doom, aztán egy kis kannibálosdi, majd az IRobot feeling hengeres hidszakadós résszel, végül az Even Horizont ami az isten tudja mibe csap át, talán Sunshine-ba mielõtt Avatarba torkollik :)) .. elszúrták sajnos, de az elsõ 20 perc zseniális!
Epertorta 2010 dec. 20. - 02:47:25
(119/224)
Egész jó, de gagyi film.
Thousand Lakes 2010 dec. 20. - 02:46:31 Előzmény zee944
(118/224)
Rendben. Csak aminek a közepe szétmállik, annak a történetét én nem dicsérném. És lehet szálakról is beszélni, de mégiscsak egységes kellene legyen.
7/10
zee944 2010 dec. 17. - 17:49:12 7/10 Előzmény Thousand Lakes
(117/224)
Ugyanarról beszélünk. Szerinted az eleje és vége biztató - ez a pandorumos, Dennis Quaides szál, amit jónak neveztem. A közepe szerinted zavaros akcióhorror - valóban az, én erre mondtam, hogy felesleges, ezerszer látott marhaság.

A számítógépen még egy ilyen rövid regényt sem fogok regényt olvasni, de eltettem, talán majd könyv formátumban megszerzem valahonnan. De sejtem, hogy milyen jellegû sci-fit adtál, tudom, hogy írott formában sokkal jobbak vannak, de ezeket a sztorikat egyszerûen nem szokták filmre vinni. Ezt is figyelembe kell venni.
Thousand Lakes 2010 dec. 12. - 23:18:23
(116/224)
Igen, a kezdés az biztató - a befejezés nemkülönben -, csak ami a kettõ között van, az hibádzik kissé. A közepe sokkal inkább zavaros, mintsem csavaros. Összességében ez egy cifrázott, feltuningolt akció-horror. A mélypont, ha jól emlékszem valami cipõ lopkodás.

Nézd meg a sci-fi "irodalmat", amit küldtem, na, annak ezzel szemben van története.
Persze el tudom képzelni, hogy vkit magával ragad ennek a filmnek a hangulata, de az más lapra tartozik, a feeling nem pótolja a történet hiányosságait.
7/10
zee944 2010 dec. 12. - 22:41:40 7/10
(115/224)
Most tényleg írjam le a történetét? Nem akarom. A felütés hatásos, ahogy az egész kezdõdik. Rögtön klausztrofób a film és kérdéssel indít. Az egész pandorumos dolog szintén jó, az is ami kisül belõle a végén. Csak nincs jól megrendezve. Az is jó volt, ami a hajóról derült ki, hogy pontosan mi is van a fedélzetén. Az is, ami az utolsó snittben történt. Ezek közül semmi sem új, sõt a sci-fi irodalomban a fele lerágott csont már, de filmen egyáltalán nem az. Nem nagyon komplex, de kellõen csavaros és kerek sztori, ideális alapanyag egy zseniális sci-fihez. Ez persze nem lett az, de nívósabb alkotók kezében akár lehetett is volna.
Thousand Lakes 2010 dec. 12. - 22:01:41
(114/224)
Nekem ez egy tucat horror-sci-finek tûnt. Meglepõ, hogy a történetét te átlag felettinek láttad. Szerintem nem is nagyon volt története. A cselekménye ellenben elég zavaros, akcióra kihegyezett volt.
7/10
zee944 2010 dec. 12. - 21:37:49 7/10
(113/224)
Jó, hogy nem olvastam bele ebbe a fórumba, mert ha ezt a sok fikázást elolvasom, biztosan nem nézem meg a filmet. És az nagy kár lett volna, mert jól szórakoztam rajta. Az biztos, hogy távolról sem tökéletes. A története viszont bõven átlag feletti (a befejezés pl. százszor kerekebb és értelmesebb, mint az agyondicsért Napfényé) és ezt a B-filmes kivitelezés sem tudja elrontani. Aki a misztikus sci-fit szereti, és nincsenek nagyon magas elvárásai a rendezést illetõen, annak valószínûleg tetszeni fog. Fõleg, hogy már alig születik élvezhetõ alkotás a mûfajban.

Ami nekem nem tetszett benne, az a szokásos fertõzéses/zombis szál volt az ehhez tartozó akciójelenetekkel együtt. Nem azért, mert rosszul volt megcsinálva, hanem mert már láttuk ugyanezt kismilliószor. A történet másik fele viszont több mint elegendõ egy jó sci-fihez. Aki szerint nem, azt csókoltatom, bizonyára számtalan jobb sci-fi mysteryt fel tud sorolni. Annak is gratulálok, aki azért ült be rá, mert Dennis Quaid-film.

7/10
4/10
sawyerx 2010 nov. 23. - 16:32:44 4/10
(112/224)
fél órát néztem belõle, de szerintem nagyon unalmas, és eléggé lerágott csont az egész. nem ajánlom : )
10/10
mano2 2010 nov. 21. - 03:48:52 10/10 Előzmény mierda
(111/224)
Egyet értek mierda!

Nekem is tetszett a film. Pedig érdekes módon láttam az Alien összes részét, nahát, akkor biztos velem van a gond igaz?

Én még soha egy olyan kritikát nem láttam kritikusoktól, ahol az lett volna az összegzés, hogy jó a film. De nem is értem, hogy kinek hiszik õk magukat?

A filmkritika egy olyan dolog, amelyben mindenki egyénileg dönti el, hogy tetszik-e neki egy adott film vagy sem.

Most mi értelme van annak, hogy meg akarok nézni egy filmet, elolvasom egy olyan ember véleményét, akit nem is ismerek és rommá lehurrogja a filmet? Akkor most Õ mondja meg, hogy fog-e tetszeni nekem vagy sem?

Én teljesen feleslegesnek tartom a kritikusok munkáját, köszönjük a próbálkozásokat, de magunk is el tudjuk dönteni, hogy szeretjük-e az adott filmet vagy sem! Megnézzük és eldöntjük.
mierda 2010 nov. 15. - 15:16:46
(110/224)
"A Viharsziget egy héttel ezelõtt megmutatta, hogy a klausztrofóbiára milyen remek kis horrort lehet készíteni. A Pandorum megmutatja, hogy hiába a díszlettervezõk vagy a forgatókönyvíró ragyogó munkája, egy tehetségtelen rendezõ kezében a legpazarabb alaphelyzet is el tud vérezni."

A KVURA ANYAD tehetsegtelen, nem kene leragadni a piroska es a farkasnal es akkor tudnad ertekelni a filmet te balfax kritikus. A Legenda vagyok-ban is 1 szereplo meg egy kutya van csak az egesz filmben, az elso 30-ben egy kukkot nem szol senki, megis milyen jo film lett az is.

Nekem tetszett ez a film, es visszaadta, hogy milyen lehet a vilagurben lenni egymagad, korulotted csak a vegtelen ur......
8/10
vedder 2010 nov. 14. - 23:21:56 8/10
(109/224)
Egész jó volt ebben a kategóriában. A befejezés is tetszett.
9/10
Roly 2010 nov. 10. - 18:37:22 9/10
(108/224)
érdekes. jöhet a 2.
idõjós1010 2010 nov. 05. - 13:07:28
(107/224)
Nagy csalódás a film.
Egyetlen ûrhajón játszódik az egész, melyben egy maréknyi embert kerget egy rakás mutáns. Ez szerintem túl kevés a szórakoztatáshoz.
Jankaou 2010 okt. 24. - 15:49:17
(106/224)
Érdekes történet, üdítõ folt a mai Sci-fi pangásban.
Nekem tetszett a film, egyetlen negatívum az animáció. Nos az körülbelül 30 éve készült filmekben is szarnak mondták volna. Döcög, és nagyon látványosan kezdetleges.
ww95 2010 okt. 15. - 22:20:04
(105/224)
sajnos olyan pangás van szkifi vonalon,hogy ezt a darabot magasabban kell értékelni,mint amit ér. a bénák közt a sánta a futár...