Téma: Pánik

1/10
Evelin Tekla 2012 jan. 08. - 20:48:55 1/10
(115/135)
A filmet nem láttam, de a végén Péterfy Bori Ópium c. számát adják, és ez már tetszett:P
10/10
szingh 2011 okt. 16. - 11:01:53 10/10
(114/135)
Jé, de jó film is lehetett ez!
Nem láttam az elejét, ezért a feltételes mód. Az biztos, hogy legközelebb végignézem.
Régen láttam már ennyire jól vágott filmet. Az operatõr pedig tökéleteset alkotott.
A színészek lenyûgözõek voltak! Tökéletes, parádés játék: ezeket jól instruálta a rendezõ.
Ki is?
Till Attila!?
Ki?
A tv2 reklámtévé majmocskája, a trillatrilla? Az hát! Nem gondoltam volna!
Nem egyedi eset az övé. Úgy néz ki tehetséges a gyerek; ha csinálná azt, amihez ért, értéket teremtene a mi örömünkre is. Ezzel szemben kurvának állt, mert abban van a lóvé. Kár.
A film - illetve csak arról nyilatkozhatom, amit láttam belõle – rendkívül szórakoztató alkotás. Most egy kicsit belegondolva, nem is találok még egy másikat, legalábbis az elmúlt néhány év termésébõl, amit feltehetnénk a polcra e mellé.
Ford Mustang 2011 okt. 16. - 01:19:46
(113/135)
Én szóltam elõre :)
offtopic
robicsek2 2011 okt. 15. - 23:52:13
(112/135)
Teljesen egyet értek sajnálom azt az idõt amit ere a filmre szántam. Az egész film az õrületrõl szól , komolyan mondom ha tovább nézem még rám is átragad ez a depresszió és az õrület. Egyesek azt mondják hogy ez kell a népnek és nem a külföldiek majmolása, valamilyen szinten igazuk van, de én mondok egy merészet, Nem kel se a külföldi majmolós , se ez a rengeteg mûvészfilm . Normális filmeket szeretnénk. De úgy látom nem nagyon várhatóak. Ha normális Magyar filmeket akarok nézni a régebbieket választom. Igaz akkor is készült rengeteg mûvészfilm de azért más is. Véleményen , Nem nézném meg még egyszer még ha pisztolyt tartanának a fejemhez akkor se. Mert csak elmenne a maradék jókedvem , és a maradék eszem ami maradt :) Akinek tetszik az nézze.
far vik 2011 okt. 15. - 23:51:40
(111/135)
Jó ez a film, bár vígjátéknak csak meggondolásokkal nevezném, elég keservesen lehet röhögni rajta itt-ott. Tilla rendezhetne még, remélem, lesz rá lehetõsége, hogy a saját ízlése szerint dolgozzon, mert úgy tûnik, van neki olyan...
10/10
arturo 2011 okt. 15. - 21:17:39 10/10
(110/135)
Sajnálom, hogy többen lehúzták ezt a filmet. Szeretem a hangulatát, a humorát. Már többször láttam és ma is megnézem. Bánsági Ildikó szenzációs, Ónodi Eszter felejthetetlen és Till Attilának pedig csak gratulálni tudok. Csak így tovább!
Ford Mustang 2011 okt. 15. - 18:12:09
(109/135)
Hát, nekem valahogy nem tetszett, egyáltalán nem jó film. Mostani magyar filmek közül aligha talál az ember egy értelmeset.
oeruelt 2011 okt. 15. - 14:25:37
(108/135)
Nekem tetszett. Nem mondom, hogy nem láttam sok jobb filmet, akár magyart is, de egyáltalán nem baj, hogy megcsinálták, és nem sajnálom az idõt, amíg megnéztem. Till pedig megmutatta, hogy nem egy üresfejû médiabohóc, van tehetsége. Sokkal inkább ajánlom megnézni, mint az átlagos esti, tévés néznivalókat.
Évy* 2011 szept. 28. - 14:09:46
(107/135)
9/10
cseléd 2011 aug. 20. - 18:36:35 9/10
(106/135)
Kedves Nézõtársaim !

Tisztelek minden nézetet, ízlést. Mindenkinek joga van a saját különbejáratú véleményéhez.
Itt az enyém néhány szösszenetben. Ez a mozi végre rólunk szól. Kisemberekrõl. Nem nyugati majmolás - kivéve az UFO-témát. De hát õrült, információhajhász világban élünk. A dili pedig határtalan. Épp az tetszett, hogy nem papírforma szerint osztották a szerepeket. Szerintem ez a színészeknek is jót tesz, "kóstolgathatják", mire képesek.
Kevés színészt tudok csak egyféle szerepkörben elfogadni. Ahhoz olyan egyéniség kell. Amibõl pedig egyre kevesebb akad. Az életben is (, sajna).
Nekem kifejezetten üde volt a lehangolást sejtetõ cím és téma ellenére is. És hogy több oldalról járta körbe a témát. Kifejezetten a jellemeken volt a hangsúly. Létformák, kedélyállapotok, hangulatok, kínok, gyötrelmek - de kacagtatóan. Kiröhöghetem magamat, magunkat. Felszabadulhatok a saját súlyomtól. Mert néha annyira komolyan veszem a világot és benne magamat.
Én a magam részérõl köszönöm Till Attilának, hogy "homlokon csókolta a múzsa". Igazi meglepetés volt. Mindig is jó fejnek és pozitív személyiségnek tartottam. De ez ... ez nagy durranás volt. Lám, lám, mibõl lesz a cserebogár ? Köszönöm a mûvészeknek, hogy új oldalukról mutatkoztak meg. Jól szórakoztam. Kétszer láttam a filmet. Mert egyszer nem volt elég.

Nyitottabb szellemeket és lelkeket kívánok minden mozikészítõnek, mint a kommenteket. De van remény. Hátha még õk is formálódnak - történik velük valami, ami csak nekik fontos és fordulópont. Vagy valamilyen trauma, sokk hatására.

Üdv.
clop 2011 jún. 12. - 12:31:04
(105/135)
Háát. :-) A történet jó. Oda kéne adni egy másik rendezõnek (Antal?) meg újra kéne válogatni a színészeket.
Valahol a csillogó hollywoodi filmek, meg a szokásos magyar (savanyú, unalmas, szürke) életkép között lebeg.
Sajnos se ennek, se annak nem jó.
A színész válogatás azért jutott eszembe, mert szerintem Schell Judit sem jó mindenre minden magyar filmben.
Nem vagyok rendezõ, de szerintem valahol ott a bibi, hogy a nemlineáris filmben nincs idõ nézelõdni. Bele kell verni a nézõbe a lényeget, különben elveszti a szálat. Na azt nekem itt sikerült.
1/10
Pisti1990 2011 máj. 14. - 20:43:17 1/10
(104/135)
Ez egy meglehetõsen pocsék film. Én pánikoltam tõle, olyan rossz.
SzFeri82 2011 márc. 25. - 23:39:30 Előzmény Stefush
(103/135)
Nem értem miért nem moderálják ki az olyan kommenteket mint a tied.
7/10
Szani 2011 márc. 16. - 17:40:43 7/10
(102/135)
Nagyon izgalmas téma ... néhol közel zseniális, néhol picit erõltetett színészi alakításokkal, de összességében ügyes próbálkozás. Gubík Ági, Kovács Lehel nagyon jók. Szóval kategórián belül kifejezetten nézhetõ film.
Stefush 2011 márc. 16. - 11:23:27
(101/135)
Borzalmasan rossz. 10 percnél tovább nem bírtam nézni, mikor múltkor ment vmelyik adón. Ez egy betegség, egyszerûen kibírhatatlan. Ha megvolna a forgatókönyve ki lehetne trágyázni vele a kertet, mert másra aztán biztosan nem használnám. Max télen gyújtósnak.
Akinek tetszett, attól bocsi, de tényleg ez a legrosszabb film amit valaha láttam.
Silent Bob 2011 jan. 05. - 20:35:28
(100/135)
Ez a film rossz. Imádkozom, hogy többet ne legyen többször a Comedy-n mert inkább megnézném egy nap 3x a Már megint Malcolm-ot mint ezt.
SzFeri82 2010 dec. 30. - 21:09:37
(99/135)
Nem tudom mi ez a sok fanyalgás, a múltkor láttam a
Comedyn és nagyon bejött. Nagyon hangulatos, és néha röhögtem is rajta. Király film.
Felhasznalo888 2010 okt. 20. - 21:44:43 Előzmény Rózsa Misi
(98/135)
Szerintem is van jó magyar film. Pl., amikor egy csaj ki akar venni egy lakást egy házban, találkozik a Kabos Gyulával a lépcsõházban és megkérdezi, milyen a lakás, erre a Kabos: Komfortos, van hideg-meleg víz; fürdeni hideg, inni meleg ;-)
4/10
Commodus 2010 aug. 25. - 16:16:37 4/10 Előzmény horas
(97/135)
Amit írtál tök jó, ám akaratlanul rávilágítottál még egy óriási hibára, és talán ezért haragszom annyira erre a tákolmányra!

Ahelyett, hogy együttérzést hozott volna felszínre a nézõben a Gubik Ági figura, pedig továbbra is az a véleményem, hogy kifejezetten jól játszik!, épp ellenkezõleg, dühöt, és megnemértést idézett elõ, azokban, akik talán kevésbé érintettek a témában.(saját példa, családtag stb...)

Ez nem hibája a filmnek, hanem egyenesen bûne, kb. mintha vígjátékot készítenénk a végbélrákról, olyan embereknek, akik nem ismerik a betegséget, és, hogy mivel jár.Így csak rihegünk röhögünk rajta, vagy bosszankodunk, mert nem tudjuk, hogy többnyire az ember belehal!

Pánikszindróma, nem kizárólag a szegény, mindennapi gondokkal küzdõ, nyomorküszöbön élõ a másnapokért aggódó emberekben alakulhat ki, sõt!

Több elõzménnyel, pontosabb, egyértelmübb forgatókönyvvel, és fõleg a Schell Judit által megformált, egy kiképzõõrmester agresszívitásával, és egy komplett elmebeteg szellemi képességeivel megáldott alak egyszerûen nevetségessé teszi és elbagatelizálja az egész problémát.Pedig ezek nem hisztis, életunt elmebetegek, akiknek nincs jobb dolguk, mint, ilyen intézményekbe járkálniuk és küblikbe köpködniük, hanem kétségbeesett, önhibájukon kivül az életvezetésükben megroggyant pszichésen perifériára sodródott emberek, akik állandó halálfélelemmel,pszichoszomatikus testi tünetekkel (szívritmuszavar egyebek) bizonytalanságérzéssel, ájulásos rosszullétekkel küzdenek, még a mindennapjaik megélése is kétségbeesett erõfeszítésükbe kerül.Persze különbözõ stációi vannak a betegségnek, nyilván amit írtam a legsúlyosabb tünetegyüttes.

A régi mondás szerint, aki nem tud arabusul, az ne beszéljen arabusul, aki nem képes egy, ilyen témáról mély, érzésekkel teli filmet csinálni az vezesse tovább a Megasztárt, vagy mit tudom én mit, mert a szakmai tudás kevés, érzéseket átadni ahhoz meg több kell, sokkal több, vagy talán elöbb csak rendezzen, és csak utána bátorkodjon forgatókönyvvel is bibelõdni, mert így több kárt okozott, mint hasznot!

Most a meleg rendõrök meg egyebek azt hagyjuk, arról mindent tökéletesen leírtál!
5/10
horas 2010 aug. 25. - 15:27:06 5/10 Előzmény Commodus
(96/135)
Minden észrevételedet adom.
A filmmel az a baj,hogy az egyszerûen nem tudunk azonosúlni a figurákkal.
Most öszintén a fõszereplõ csaj pánikjával kitud azonosúlni,úgy,hogy az ország 3/4-e mindenapos megélhetési gondokkal küzd.Egy átlag magyar ember szemében a fõszereplõ szenvedése szánalmas és elitélednõ nem megrázó és magávalragadó.Az édesanyja karaktere teljesen tökéletesen funkciótlan felesleges és értelmetlen.
Mi az õ szerepe a történet alakúlásában?

Továbbá a két rendõr karaktere is tökéletesen irracionális a hajó nagyságú audio vagy volkswagen-jükkel,barmoira sajnálja õket is az ember.Pláne úgy,hogy az egész a meleg-vonulat halálosan erõltetet,összecsapott,egyszercsak kiderül,hogy õk melegek mert az egyik csávó elkezd róla beszélni.Most ettõl miért kellett volna seggre ûlnünk,kellett volna vmi kis elõélet vmi felvezetés,hogy ez bármi nemû megleptéssel szolgáljon.Ha nem ismersz valakit és az elsõ két információn belül amit megtudsz róla,hogy meleg,nem fogsz meglepõdni rajta mert nem ismered,alapvetõ hiba.

Dik karaktere pedig rettenetesen rossz,erõltett,túlrajzolt,ha meleg akkor valami olyan jellem vonása is legyen amire erre utal,legalább egy.

Na és a kis szefos gyerek szála a pisztollyal a legszánalmasabban eltolt filmes forgatókönyves megoldás.Ahhoz képest,hogy az õ szála az egyik fõ íránya filmnek,bõdületesen kevés ideje van,semmit nem tudunk róla,csak,hogy gyagyás és ül egy padon meg pisztolya van,bravó.

Alapvetõ hiba,hogy nem ismerjük meg a karaktereket.Ha nem ismered meg nemtud kialakúlni semmi szimpátia vagy aszimpátia teljesen közömbös lesz,nem fog hatni a nézõre ha történik vele valami.Itt folyamatosan ez van.

És a befejezés:
A meleg srác nem mondja el a fõnöknek,Dik nem lesz öngyilkos,A csaj meggyógyúl pikk-pakk,kis szefos gyerek nem lõ le senkit...akkor mi történt.mi értelme volt ennek a történetnek hova akartunk kilyukadni,mi a fejlemény,mi a konklúzió,mi a lényeg,mi a mondanivaló?

Ez tipikus amerikai éleszemlélet mellékterméke:
"rendeztem egy filmet többszálon fut komoly mondanivaló izgalmas eredeti újszerû,tök menõ vagyok."

A csecsemõs szálnak megint mi akart lenni az értelme?

Ha már annyira,szuggesztív filmet akart volna Tilla Attila,akkor lehetett volna kicsit bátrabb és reálisabb és merte volna tönkretenni a karakterei életét,hogy valami hatást kiváltson a nézõkbõl...

A buzisrácot rúgja ki a fõnök mert elmondta,Dik egyen öngyilkos,a csaj kerüljön elmegyógyintézetbe elgyen szétgyószerezve nem kerüljön onnan ki többet, a kis csaávó emg lõje le az anyját,a csemcsemõ meg téllegesen fulladjon emg,ne csak játszunk a témával hanem írjuk is le,és akkor még mindig közelebb vagyunk ezekkel az eseményekkel a mai magyaroszághoz mint ezzel az áljóléti globalizált jómódú emberek szánalmas problémáinak a maszlagos elmélkedésével.

Se hús se hal,jól néz ki a film,jók a képi emgoldások vágások,de semmi több,alapvetõ hibák tömkelege.