Téma: Pánikszoba

10/10
Aquila 2015 aug. 04. - 23:14:14 10/10
(187/207)
Izgalmas, jó film.
denizay 2014 okt. 04. - 00:13:41
(186/207)
Ez nagyon gyenge volt. Semmi sem történik benne, végletekig kiszámítható. Az ilyen filmeket lehet feljavítani a jó színészi játékkal meg a párbeszédekkel, de itt szó sem volt errõl. Forest Whitaker-rõl tudom, hogy nagyon jó színész, de Fincher ezt nem akarta kihasználni. Egyszer nézõsnek is rossz, limonádé.
Ray9610 2014 szept. 11. - 13:35:42
(185/207)
--- SPOILERt is tartalmazhat -----

A film legjobb része az operatõri munka. A véleményeket olvasva furcsállom is ezt a sok pozitívumot, mivel ez a film UNALMAS. Nincsenek benne meglepõ fordulatok, logikátlan cselekvések annál inkább... A legnagyobb csalódás számomra a kiszámíthatóság ...Tudjuk hogy nem fog segíteni a szomszéd mert még csak a film felénél vagyunk... a Happy End is boritékolható afró-amerikai barátunk miatt aki véleményem szerint abszolut nem illik ennek az akcio-thrillernek nevezett filmbe. Jelenléte a nézõnek biztonság érzetet ad... ááá ugy sem fogják kinyirni az apát mert õ megvédi, nem aggódunk a kislányért sem mer ugy is be fogja adni az ellenszert... az már csak hab a tortán hogy a végén ahelyett hogy a kötvényekkel lelépjen visszamegy hogy megvédje a családot.. és a szokásos fejbe vágom a fõellenséget egy orbitális kalapácssal de õ vígan megy tovább, SÕT a tûszúrásokra is immunins!
Mindent egybevetve nem rossz film a 8,4 es pontozást túl magasnak érzem az imdb-s 6,7 et túl alacsonynak így én 10 bõl 7,5 re értékelem
-greghouse- 2014 júl. 14. - 01:21:33
(184/207)
..Még annyit a pánikszobák "technikájához", hogy nincs olyan, hogy "A" pánikszoba. Mindenki úgy építi, ahogy akarja, ahogy a barátai, üzletfelei, tanácsadói, stb. javasolják. Tehát nyilván lehetnek bakik a felépítésben. Lásd azokat a paranoiás amerikaiakat, akik az ötvenes években konzerveket halmoztak fel "atombiztos" bunkereikben. Mindenki követ el hibát, és fõleg nincsenek "tökéletes" pánikszobák. De itt egyáltalán nem ez a lényeg, hanem az, hogy "tegyük fel, hogy van egy tökéletesnek hitt pánikszoba"..., ahová beszorul maga az építõje. Innét érdekes az egész (oké, talán az egyetlen gyenge pontja emberi szempontból a kislány betegsége és annak tünetei illetve megoldása, remélem ez nem volt spoiler, de ettõl eltekintve maga a fõ kérdés, az, hogy az ember annyira paranoid, hogy saját magát zárja be, örök kérdés, és ettõl jó a film.) Uff.
-greghouse- 2014 júl. 14. - 01:03:07 Előzmény dralizs78
(183/207)
Az alapgondolatoddal értek egyet. Tehát: ne menjünk bele a technikai (stb.) részletekbe. Nekem ez a film arról szól, hogy az ember akármennyire biztos abban, hogy védi magát, akármilyen eszközökkel, pénzzel, technikával, sohasem lehet ma már biztos a védelemben, sõt, saját maga ellen fordul a technika. Aki ezt egy technikai filmként látja, az valahol nagyon elveszett a lényegben, ami (szerintem) az (más mellett is), hogy önmagunktól kell legjobban félni: bezárjuk magunkat annyira erõsen, hogy nagyon nehéz menekülni. Hogy most ezt a technika hogyan közvetíti, másodlagos. Ez egy jó film a mai világ szorongásaira.
dralizs78 2014 máj. 02. - 16:53:08
(182/207)
Nagyon kedvelem Jodie Fostert és Forest Whitakert,ez a film is nagy kedvencem,jó kis pörgõs akció.De annyi valószerûtlen esemény van benne,hogy azt nehéz szó nélkül hagyni.SPOILER:A legjobb szerintem az,hogy a pánikszobában nincs étel,ital,mûködõ telefon,de van tûzálló ruha.SPOIlER VÉGE.De egy film legfontosabb feladata a szórakoztatás és nem kell mindent valóságként elfogadni amit benne látunk.
antimason 2014 márc. 14. - 20:30:56
(181/207)
1 jó dolog van benne: Kristen Stewart
Bár itt még úgy néz ki, mint egy hermafrodita, de érdekes ilyen fiatalon látni.
Multitoxikomán 2014 febr. 25. - 19:01:30
(180/207)
Hát, David Fincer itt kezdett el hanyatlani. Elõször meglepõdtem/megörültem, hogy Forast Whitaker-t betörõként, negatív szerepeben jelenik meg, de aztán csalódnom kellett, hogy persze õ nem is olyan rossz fiú... Kár
jooasszony 2013 okt. 07. - 16:00:42 Előzmény dávidka kovacs
(179/207)
...ugyanezt gondolom. Annyi lehetõség lett volna arra, hogy segítséget kérjen...

SPOILER
ezeket kihagyva, kicsit blõdlivé és erõltetetten sztorizóvá alakult a film...
SPOILER

JF-t nagyon szeretem. Hihetetlen a Taxisofõrben, a Kapcsolat pedig az egyik kedvenc filmem.
felicia68 2013 okt. 07. - 09:10:12
(178/207)
Jodie Foster.....A film elég volt egyszer..De ezt a nõt nagyon szeretem..
H. Zita 2013 júl. 14. - 19:06:06
(177/207)
Egyébként bírom a Jodie Fostert. Pánikolni nagyon tud, mint a Légcsavarban
H. Zita 2013 júl. 14. - 19:02:21 Előzmény olahmiki1959
(176/207)
Pont attól jó, hogy maradnak benne elvarratlan szálak. És most jöttem rá, hogy az a kiscsaj a Kirsten Stewart.
Maradt volna olyan kis bájos és szende....
dávidka kovacs 2013 júl. 14. - 17:22:49
(175/207)
a fõszereplõ nõ elég irritálóan kezeli a helyzetet

**SPOILER**
rengetegszer kimehetett volna a telefonhoz segitséget kérni, és végre ottvannak a rendõrök õ meg elküldte õket és semmit nem jelzett, hogy gond van.. na kész.
***Spoiler vége***

nem rossz a film, de idegesítõ már a szerencsétlenkedésük egy idõ után
5/10
RobiKriszti 2013 márc. 07. - 00:30:43 5/10
(174/207)
Unalmasság a köbön... aki akar egyet aludni, szerintem az okvetlenül nézze meg.. Szinte alig akad a filmben pörgõsebb esemény. Thrillernek alig nevezhetõ. 10/5
James Uram Benson Madame 2013 jan. 29. - 21:23:24
(173/207)
SPOILERT TARTALMAZ

Jó kis stíluskeverék, pont hogy illik Fincherhez, na de nehogy már a Hetedikhez vagy a Fight Clubhoz hasonlítsuk, mikor ezeknél sokkal könnyedebb. Hímsovinisztáknak ellenjavallott! Kristen Stewart tök helyes, Foster dögös, a gázos jelenet meg a Reszkessetek betörõkbe is belefért volna, azon nagyon röhögtem - végülis Leto lelövéséig eleve van egy kis Kevin-hangulata az egésznek. Amúgy meg amilyen giccses volt a rendõrosztag megérkezése tökéletes idõzítéssel az okos zsaru vezetésével, azzal az erõvel futni hagyhatta volna a forgatókönyvíró Whitakert is nyugodtan valami kis slusszpoénnal.
Na meg Raulnak ki kellett volna fingania a kalapácsütés+lépcsõrõl leesés kombótól.
5/10
Ng123 2012 szept. 24. - 16:46:27 5/10
(172/207)
Tök átlagos thriller de Finchertõl ez nagyon kevés
9/10
caomilla 2012 máj. 27. - 22:42:23 9/10
(171/207)
Tetszett, izgalmas volt. Végre megtudtam nézni. Jók a vágások, kamerajelenetek a filmben.
Véleményem 2012 máj. 27. - 12:14:24
(170/207)
Tipikusan olyan film amit elõször szívesen megnéztem, de többször nincs értelme. Nem volt vele gondom, inkább a kíváncsiság nézette velem tovább.
6/10
Kulcskészítõ 2012 máj. 26. - 00:14:35 6/10
(169/207)
A Hetedik és a Harcosok klubja után nekem ez egy kicsit kevés volt. Alapvetõen nem rossz film, egyszer minden további nélkül végignézhetõ és szórakoztató, de nem az na fajta, amire még egyszer újra oda fogok kapcsolni.

S P O I L E R

A mobilért már akkor kimehetett volna csendben, amikor a három fickó lement a földszintre, és akkor még a szobából is telefonálhatott volna a rendõrségre. Persze akkor hamar vége a filmnek...
9/10
greghouse 2012 máj. 25. - 23:30:36 9/10
(168/207)
Nézd a bakui dalfesztivált. Az biztos nem ordenáré, meg nem is halivudi.