Téma: Pappa pia

9/10
ozone 2017 szept. 13. - 12:51:51 9/10
(36/136)
Nem a magam kedvéért néztem meg, de a férfiember önfeláldozó! ;-)
Elõítéletekkel telve ültem be a moziba, de párc elteltével el is felejtettem mindet. Jó zene, jó szereposztás, jó játék, együgyû történet. Annál sokkal jobb, mint amire számítottam. Ahhoz, hogy élvezni tudjuk, nem árt, ha vannak 20. századi magyar zenei élményeink és emlékeink, de talán nem feltétel. Ízlés dolga, kinek hogy tetszik, de klasszisokkal jobb annál, mint amire a filmet meg sem nézõ fanyalgók értékelik, és semmivel sem marad le a mûfajában hasonló és sikeres Mamma Miától! :-)
mozitekercs 2017 szept. 10. - 17:36:37
(35/136)
Egy bemutatót nem tudtak összerakni, az a helyzet. 1 milliárdból nem lehet 3 percet összehozni?
Igaz Hollywoodnak is csak 1-3 millió dolláros/ perc költséggel sikerül alkotnia. Akkor mi még jók is vagyunk.
8/10
Arter 2017 szept. 08. - 14:10:38 8/10
(34/136)
Ez egy könnyed, laza nyári zenés vígjáték és nem is akar több lenni ennél. Jó színészi alakítássokkal, szép képi világgal és egy rohadt egyszerû és elég sablonos történettel. A dalok nagyon jól össze lettek válogatva a filmre, beleillettek a szituációkba. Ez a mûfafaj lehet nem tetszik mindenkinek és ez érthetõ, az elõzetes is azért van, hogy eldönstsed meg nézed-e a filmet vagy sem. Nyilván, ha már az elõzetes sem tetszik nem nézed meg, de attól még nem kell lehúzni, ha viszont az elõzetes tetszett, de a filmben csalódtál, az már más, úgy érthetõbb, ha negatívan viszonyulunk egy adott filmhez. Én amit vártam a filmtõl, azt megkaptam, egy lightos, laza mozit. 8/10
Viharsziget 2017 szept. 06. - 12:58:03
(33/136)
Úgy lepontozni, hogy nem is látják a filmet, na ez nem korrekt dolog!!!!!!!
7/10
Muya 2017 szept. 05. - 10:36:35 7/10 Előzmény Péterrrrrr
(32/136)
Hát igen. Ezért kell megnézni. Mert vannak olyan emberek, akik megnézés nélkül pontoznak. Nekem ilyen eszembe sem jutna. Hogy egy olyan filmet pontozzak, amit nem néztem meg. Szerintem ez elég alpári dolog. Nekem is van olyan film, amit már eleve tudtam, hogy utálni fogom, de megnéztem csak azért, hogy írhassak róla kritikát, ami természetesen negatív is lett.
2/10
csonkag78 2017 szept. 04. - 10:11:21 2/10
(31/136)
Mit is mondjak...sajnos láttam a filmet, úgy gondoltam csak nem lehet annyira rossz, mint amennyire írják... tévedtem... ismered az az érzést, amikor valami annyira gagyi, mû, és szánalmas, hogy saját magad érzed kellemetlenül... én így éreztem magam... így kell egy milliárd forintot kidobni az ablakon... 2/10.... még annyit hozzá fûznék, még mielõtt valaki azzal vádolna, hogy a hazai filmekkel van problémám, nem: láttam jót is mostanában pl. Kincsem, Brazilok, Tiszta Szívvel, Testrõl és Lélekrõl...
10/10
cereza 2017 szept. 03. - 14:05:47 10/10
(30/136)
Tök jó, hogy a többség úgy pontozta le, hogy meg sem nézte. Na, ez a szégyen. Nézd meg, és ha nem tetszik, adj rá 1 pontot. Ez oké. De még hencegni is azzal, hogy meg sem nézted, de jól lepontozod, az a saját szegénységi bizonyítványod... Másrészt, ha nem szereted a zenés filmeket, nem kell idejönni szitkozódni. Én sem megyek pontozni meg fanyalogni a horrorfilm szekcióba... Barmok...

Ennyi bevezetõ után a filmrõl is pár szót :))))

Annyira szidták, hogy már csak ezért is elmentem megnézni. Õszintén: az egymilliárdos támogatást túlzásnak tartom, de hagyjuk a politikát és a különbözõ érdekek összefonódását. A film maga tényleg egy könnyed szórakozás, tele vicces helyzetekkel, szép képi megoldásokkal, egyéb ötletekkel - meg persze pár dologgal, melyek nálam is kiverték a biztosítékot. De ezeken felül kell emelkedni, és annak venni a filmet, ami: egy kellemes délutáni idõtöltés. Annak kiváló. A nézõk szinte végig nevettek a poénokon. Mert voltak benne! Nem csak szöveges, hanem képi poénok is, szóval kikapcsolódni kiváló. A 4.7 nem tükrözi a színvonalat, sokkal többet érdemelne. Csak ugye a sok 1-pontos idejár élvezkedni... Ahogy az IMDB-n is ugyanezt tették, szóval jelen esetben nem venném figyelembe, hogy ennyire kevésre értékelték mások, pedig én PORT 6.5 alatt nem nézek meg semmit :)))))) Örülök, hogy nem jöttem ide korábban, bár szerintem a kritikák miatt mindenképpen megnéztem volna, pontértéktõl függetlenül is...
kaboca12 2017 szept. 02. - 21:12:50
(29/136)
Én egy könnyed szórakozásra vágytam, beültem, megnéztem, megkaptam. :) Részemrõl ennyi, döntse el mindenki maga, hogy megakarja-e nézni vagy sem, ne az itteni véleményekre adjon. Mindenkinek más az ízlése. Anno megnéztem a Saul fiát is annak ellenére, hogy szinte csak rosszat olvastam róla. Utána eltudtam dönteni, hogy jó volt-e vagy nem.
1/10
Péterrrrrr 2017 szept. 02. - 13:32:10 1/10 Előzmény Muya
(28/136)
Már a bemutató jeleneteibõl is látszik, hogy ez egy gagyi, felejtõs, számomra egyszer sem nézhetõ film... Túl van értékelve a 4-6-tal... Max. 3-as, de én annyit sem adok rá, mert ti meg felosztályozzátok...
1/10
Péterrrrrr 2017 szept. 02. - 13:29:34 1/10
(27/136)
Ennek 4.6 az osztályzata? Hát ez annyira rossz, hogy már a híre és a bemutatott jelenetek, és a film elkészülésének körülményei miatt sem vagyok hajlandó megnézni. És nem csak úgy, hogy meg kell vennem a mozijegyet, hanem tv-ben sem... Ki az, aki ennek a filmnek jó osztályzatot ad? A jó ízlének híján van... Egy ideig egész reális volt az osztályzata..., most meg már 4.6... :D Lesz ez még 8-as is? :D
1/10
Vajaskenyér 2017 szept. 01. - 08:19:44 1/10
(26/136)
Érdekes, hogy az IMB-n 2,6 pontos lett, és még az is sok a film színvonalához képest! Itt hogy tud 4 fölé kúszni egy ilyen film? Vannak portos felpontozók?
1/10
Mpytyu2 2017 aug. 30. - 11:22:21 1/10
(25/136)
Látom megjöttek a NER trollok felpontozni a filmet.
Jumbóka 2017 aug. 26. - 23:49:24
(24/136)
Néhány évvel ezelõtt a saját blogomra hivatkozva osztottam meg élményemet az itteni olvasókkal. Akkortájt az oldal szerkesztõi ezt nem kifogásolták. Remélem, most sem teszik. Arról viszont tudok, hogy voltak olyanok, akik az itt leírtak hatására néztek meg egy filmet. Tegyék ezt most is! http://lepcsohazonkivul.blog.hu/2017/08/26/pappa_pia_napokkal_a_bemutato_utan Érdemes.
svejk 2017 aug. 24. - 11:12:08
(23/136)
Most megnéztem, hogy az IMDb.com-on vajon hogy szavaztak a nézõk. Nézzétek meg:
http://www.imdb.com/title/tt6609088/ratings?ref_=tt_ov_rt
(ha nem akartok keresgélni, a mai átlag 398 szavazatból 2,4 és 67,1% adott egyest)
svejk 2017 aug. 24. - 11:02:36
(22/136)
Olyan zenékkel van teli, amiket már akkor sem szerettem, amikor újak voltak, nevetni meg nem lehetett. Ha a tévében láttam volna, tuti, hogy csatornát váltok.
7/10
Muya 2017 aug. 23. - 20:21:52 7/10
(21/136)
SPOILER !!!!

Ma megnéztem ezt az agyonszidott filmet. Annyira kétvégletû kritikák születtek róla, hogy most az ember tényleg csak akkor tudja meg, hogy tetszik e vagy sem, ha saját maga nézi meg.

A cím tényleg elég béna, de személy szerint nem tudom miért kapott rossz kritikát, és azt sem értem, hogy a Porton miért csak 4,4-es az eredmény a szavazáson, ha a Mamma Mia 8,4. Szerintem mûfajban, könnyedségben, szórakoztatásban semmivel sem múlja alul az Abba slágereket megéneklõ filmet. Legalábbis, aki szereti a 70-80-as évekbeli magyar slágereket, annak ez igazi felüdülés. Mert szerintem jól énekelnek, és jó a hangszerelés is. Ha csak a dalokat éneklik sztori nélkül nekem már akkor is tetszett volna :D
Na jó az elején jet skizõ V.T., meg a Nézését meg a járását nálam is kiverte a biztosítékot, de annak ellenére számomra elég kellemes volt nézni és hallgatni is.
A színészek közül a Stohl, - akit amúgy rühellek - játszott a legjobban. A fiatalok nekem természetesnek tûntek, Szabó-Kimmel is jól játszott. Nagy Feró meg saját magát alakította. A fõszereplõ leányzónak is nagyon jó hangja van, már ha Õ énekli a dalokat.
A három fószer, akik néha felbukkanak, na róluk az Umpa-lumpák jutottak eszembe :D
A mellékszereplõk, akik egyben táncosok és vokalisták, szerintem Õk sem vallanak szégyent. Ez az a film, aminél elkell tekinteni a bugyuta és olykor logikátlan sztoritól és csak a zenére és a szórakozásra kell koncentrálni, és akkor nem érhet csalódás.
Összességében jó hangulatot teremt a film.
10/10
Csalavári Csalavér 2017 aug. 23. - 11:06:22 10/10
(20/136)
Hiányoltam a port. hu szokásos rovatát a \"Kiknek ajánljuk\" és \"Kiknek nem ajánljuk\" címmel. Én mindenesetre azoknak ajánlom, akik kedvelik
- a zenés-táncos filmeket
- az ártatlan, de nem feltétlenül PC poénokat
- azt, ha egyértelmûen elhatárolhatók egymástól a jó és a rossz fiúk
- azt, ha a végén minden jóra fordul.
Azoknak nem ajánlom,
- akik szerint kormánypárti dolog népszerûsíteni a sör- és a pálinkaivást a fû helyett és azt sugallni, hogy haza is lehet térni külföldrõl,
- akik szerint gagyiság egy jóképû fiatalember és egy csinos lány kapcsolatára építeni a szerelmi szálat,
- akik szerint mucsai dolog populáris hazai számokkal telepakolni egy zenés filmet, és kikarikírozni a transzvesztita hajlamú melegeket.
kritikuss4 2017 aug. 22. - 23:21:07
(19/136)
Katasztrófa ez a film, a felénél otthagytam.
Nem a jegy árát, hanem az ellopott idõmet sajnálom.
Ekkora lúzerséget, gagyiságot még nem gyártottak hazánkban.
Mocsokpalánta 2017 aug. 21. - 01:09:18 Előzmény RudolfTuro
(18/136)
Most láttam, és nekem nagyon tetszett.
A Mammutban alig kaptunk már jegyet - egymás mögött ültünk a barátnõmmel.

Nem értem, miért kell egy filmkritikába politikát keverni.
Azt meg pláne nem értem, hogy ha nem is tetszik a film, miért kell ordenáré módon, gyûlölködve gyalázni?
Kovács kolléga 2017 aug. 18. - 20:34:23
(17/136)
Nem kell politikai síkra terelni a dolgot, fõleg azért, mert az ellenzéki sajtó az elmúlt években rendre dicsérte a Vajna-korszak közönségfilmjeit. Még azokat is (pl. Hurok), amelyek megbuktak a mozikban.

A várható siker titka az, hogy ezt a zenés mûfajt imádja a közönség, és még akkor is sokan beülnek A Csupó-filmre, ha nem olyan színvonalú, mint amilyen a Csinibaba vagy a Made in Hungária volt. Egyszerûen ki vannak éhezve valami hasonlóra az emberek. Korábban is volt már rá példa, hogy a kritikusok által földbe döngölt filmre tódultak az emberek (pl. SOS Szerelem).