10/10
zb70 2013 jan. 23. - 01:38:37 10/10
(29/49)
Legjobb western szvsz a jó a rossz és csúf trilógia, ami túlképp 3 variáció egy témára.
Közel nem volt realista film egyik sem, de azért ízelítõt le lehet szûrni abból a korszakból ami a 18-19 század lehetett, halomra gyilkolták egymást az emberek, a sheriff hivatal (rendõrség megfelelõje) milyen gyenge volt, ezért volt kénytelen a törvény vérdíjjakat kitûzni. Egyébként manapság is megélnek még fejvadászatból. (Nem munkahelyi értelemben véve)
olahmiki1959 2013 jan. 23. - 01:21:16
(28/49)
"Mégis ki féltékeny rá? Keress egy cikket vagy nyilatkozatot? Ez ilyen kamu, kitalálom és tényként adom elõ dolognak tûnik nekem.
Ráadásul a legtöbb klasszikus westernt amerikaiak csináltak, John Ford és társai tucat szám ontották magukból a jó westerneket."

Nem nagyon értem ezt a hirtelen támadt indulatot, amivel nekem jössz, de mindegy.
A tv-ben volt egy film, a nyolcvanas években, ami a westernfilmek történetét ismertette, és amiben gyakorlatilag az úgynevezett spagetti-westerneket meg sem említették. És amikor a mûsorkészítõk megkérdezték a filmben megszólaló amerikai kritikusokat, rendezõket errõl, akkor kissé kényszeredetten azt mondták, hogy bizony, ezeket a filmeket õk nem nagyon tekintik egyenrangúnak az amerikai filmekkel, utánérzésnek, másolatnak veszik, éppen ezért, Amerikában az átlag nézõk például a Volt egyszer egy Vadnyugat címû filmet gyakorlatilag NEM ISMERIK!!!
Annyira eltér stílusban, színészvezetésben, a John Wayne-féle hõsök idealista ábrázolása helyett az izzadt, koszos, borostás, hibákkal, gyarlóságokkal teli figurák megjelenítésében a megszokott amerikai westernektõl, hogy ezzel az egész európai vonulattal inkább nem is foglalkoznak.
Nem nagyon forgalmazzák ezeket, nincsenek elõtérben, igyekeznek nem tudomást venni róluk. Még akkor sem, ha egyébként Sergio Leone rendezõi erényeit elismerik.
El tudod ezt képzelni?
Amikor ezt meghallottam, dobtam egy hátast, mert nem akartam elhinni.
Természetesen tudom, hogy Amerikában készült a western filmek nagy része, köztük néhány valóban kitûnõ darabbal, de szerintem Sergio Leone filmjeit egyszerûen nem lehet kihagyni a westernfilmek közül, semmilyen indokkal, és semmilyen szempontból.
Ennyi...
Egyébként én már akkor láttam az összes "nagy" westernfilmet, - ezek egy részét külföldön, - amikor te még maximum a "Lolka és Bolka a Vadnyugaton" címû rajzfilmet láttad a tv-ben, tejbegrízpapizás közben...:))D
10/10
offtopic
Kendy 2013 jan. 23. - 00:59:59 10/10
(27/49)
Totál korrektûl összefoglatad!
:)

Eszembe jutott még 1 olasz western almûfaj!
A koszos karakterek sok humorral pl amikben Bud Spencer és Terence Hill játszott!
Azokat nagyon szerettem.
:)
10/10
offtopic
Kendy 2013 jan. 23. - 00:09:24 10/10
(26/49)
Igen igazad van ebben!
:)
de pl azért még a spagetti-westernek közül ott van pl Django is!
:)
Nekem az a kedvencem az 1966-os klasszikus Franco Neros!
Hibátlan film!
:)

De a westernek közül sok vonulat van még.
A klasszikus fekete-fehér filmek.
Vagy az amcsi John Wayne filmek illetve amikben Johnny Cash is játszott.
Meg ugye vannak még ugye az NDK-s indián filmek is amik pl Karl May regényein alapulnak.
10/10
Kendy 2013 jan. 22. - 23:59:09 10/10
(25/49)
Örülök,hogy leadják!
:)
Hibátlan film zseniális szereposztás!
:)
Imádom!
Norbi4 2013 jan. 22. - 23:44:47
(24/49)
"Hirtelen nem is tudok még egy westernfilm-rendezõt mondani, akinek ennyi jó filmje lenne."
Ez érthetõ, hiszen a felsoroltakon kivül nem is nagyon akad több western film :)
Legalább is én elég sokat kizárnék ebbõl a kategóriából...
WayneGace 2013 jan. 22. - 23:23:20
(23/49)
Mégis ki féltékeny rá? Keress egy cikket vagy nyilatkozatot? Ez ilyen kamu, kitalálom és tényként adom elõ dolognak tûnik nekem.
Ráadásul a legtöbb klasszikus westernt amerikaiak csináltak, John Ford és társai tucat szám ontották magukból a jó westerneket.

Sergio Leone is tiszteleg elõttük. Elég csak a Volt egyszer egy vadnyugat nyitójelenetére gondolni, amivel egyértelmûen a Délidõ címû Zinnemann klasszikus elõtt emeli meg a kalapját a rendezõ.
offtopic
zottyo534 2013 jan. 22. - 21:44:12
(22/49)
pokereses 2013 jan. 22. - 21:40:27 Előzmény Ford Mustang
(21/49)
Azért a zenérõl sem szabad megfeledkezni.....
Kovács kolléga 2013 jan. 22. - 18:44:43
(20/49)
Bár a zseniális Nevem: Senki címû filmnek "csak" producere volt Leone, de az is beilleszthetõ a sorba. Egyébként ritka az olyan alkotó, aki képes arra, hogy ilyen magától értetõdõ lazasággal tegyen bohócsipkát a saját addigi életmûvére.
olahmiki1959 2013 jan. 22. - 18:39:56
(19/49)
Azért Sergio Leone tudhatott valamit...
Amerikában meglehetõsen féltékenyek rá, mert nem tudják neki megbocsátani, hogy a filmtörténet legnagyobb westernjei közül a legtöbbet - talán "A hét mesterlövész"-t kivéve, - õ rendezte.

Egy maréknyi dollárért
Pár dollárral többért
A Jó, a Rossz, és a Csúf
Egy marék dinamit
Volt egyszer egy Vadnyugat

Ha belegondolunk, ez egy elképesztõ lista. Hirtelen nem is tudok még egy westernfilm-rendezõt mondani, akinek ennyi jó filmje lenne.
10/10
Szissssz 2011 jún. 18. - 23:13:24 10/10
(18/49)
A Dollár-trilógia minden egyes darabjával csak egyre jobb és jobb!
Feledhetetlen, megismételhetetlen western filmek ezek, számomra zseniálisak!
Nekem még a Volt egyszer egy Vadnyugat is nagyon ütõs!
Nem tudnám kiemelni, hogy melyik a jobb, mindegyik Sergio Leone munkásságának egy-egy brilliáns gyöngyszeme!
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 12. - 20:55:59 10/10 Előzmény ariskerase
(17/49)
Egyetértek, az egyik legjobb (spagetti)western, igazi klasszikus, kultusz. A Dollár-trilógia a western atyja a Volt egyszer egy Vadnyugat mellett. Egyszerûen zseniális!
10/10
ariskerase 2011 jan. 14. - 22:25:18 10/10
(16/49)
Egy nagyon jó igazi klasszikus western. Nekem nagyon tetszik ez a film.
10/10
toshiba321 2010 okt. 10. - 18:50:14 10/10
(15/49)
egy igaz klasszikus nálam 10/10
feketevipera 2010 okt. 01. - 08:58:21
(14/49)
Ó, tényleg. Most megint belenéztem, és tényleg így van. Köszönöm a helyreigazítást, és mindenkitõl elnézést kérek a tévedésemért.
friendsfan 2010 szept. 30. - 22:30:10 Előzmény feketevipera
(13/49)
Szakácsi a hangja ez holtbiztos.
feketevipera 2010 szept. 28. - 18:31:48 Előzmény neurock
(12/49)
Nekem egyedül azzal volt gondom, hogy személy szerint Kézdyt nem tudtam volna elgondolni Volonté magyar hangjaként. Valahogy markánsabb, mélyebb hangot képzelnék el neki, ha én lennék a szinkronrendezõ, szerintem az jobban illene hozzá. Éppen ezért tartottam jónak Rosta Sándort, viszont az új szinkron úgy összességében kevésbé jött be nekem.
10/10
neurock 2010 szept. 27. - 21:07:33 10/10 Előzmény feketevipera
(11/49)
Érdekes, nekem pedig pont a Kézdy féle szinkron volt a csúcs. Sajnos vannak filmek, amiket már úgy megszoktam az eredeti szinkronnal, hogy az újat már nem is tudom élvezni. Még ha esetleg jobb is a réginél akkor sem.
feketevipera 2010 júl. 02. - 21:05:08
(10/49)
Nos, volt szerencsém megnézni az eredeti szinkronnal is, és az jobban tetszett. Legalábbis Lee Van Cleefhez jobban illett Sinkovits Imre, és Clintnek is megfelelõbb volt Rátóti Zoltán hangja – szerintem õ hangolta Clintet, nem pedig Szakácsi Sándor, de lehet, hogy tévedek. (Amúgy szerintem Kautzky Armanddal az a baj, hogy talán túl "lágy" és erõtlen a hangja.) Ami viszont nem tetszett, az Volonté szinkronja. Kézdy György nekem nem jött be, szerintem sokkal megfelelõbb Rosta Sándor.
Maga a történet viszont ugyanúgy lenyûgözött, mint amikor elõször láttam. Jó dolog, hogy kicsit lélektani irányba mozdították el az egyébként eléggé sablonos sztorit, és a flashbackek tovább fokozzák a nézõ izgalmát. Szóval jó volt újra látni.