8/10
Yala elnök 2022 febr. 03. - 14:49:46 8/10
(20/20)
Ez nem vígjáték, hanem dráma. A környezet és a téma nem szokásos.
Nem akarok rébuszokban beszélni, ezért spoilert tartalmazok.
A film elgondolkodtató, a végén lévő csoda átalakítja a szélhámos prédikátort is.
7/10
stupek2 2017 dec. 31. - 07:52:39 7/10
(19/20)
Egyszer lerobban a teherautójuk, így kénytelenek a közeli kisvárosban kényszerpihenõt tartani. -nos, itt kezdõdik a film, az elõtte lévõ leírás kitalácció!
Jonas mindent megtesz, hogy elcsábítsa a helyi pincérnõt. - ez sem jön le nekem, csak beszélget vele, nincs semmi hódítás!
De nemcsak a nõvel gyûlik meg a baja, hanem a seriffel is, aki be akarja bizonyítani, hogy Jonas csaló. - Ez igaz, de milyen alapon nyomoz utána, ha nem követett el semmi bûnt.
Sok kérdés vetül fel bennem. A nagysátor és kellékei oszlopok, lámpák, erõsítõ, székek, befért egyetlen kamionba? Miért kell a mûsor, ha az összes kellék ára elegendõ lenne a megélhetéshez?
Ha már megtörtént ami ( ) miért kellett hirtelen abbahagyni?
Nótárius 2016 máj. 24. - 12:01:41
(18/20)
"Nincs komoly bajom a kufárokkal, míg nem õk celebrálják a misét."
Ancsel Éva
atticusworld 2015 júl. 02. - 08:36:02 Előzmény vizipok56
(17/20)
Egy bizonyos egykor élt nagyság már megállapította, miszerint "színház az egész világ...".
Nem csodálkozom, hogy a hitgyülis tv-közvetítések alkalmával megkímélnek bennünket az ilyen és ehhez fogható látványoktól. Gondolom, legtöbbjük igen sokat gyakorolhat a "prezentációt" megelõzõen tükör elõtt, hogy majd élõben azt a hatást keltse a jámbor hívõ szemlélõkben, hogy tényleg maga a szentlélek munkálkodik benne.
Láttam közelrõl is ehhez hasonló mókát Nagyváradon, a pünkösdista hívõknél, ahol a bábeli zûrzavart imitálandó úgymond transzba estek rendre szinte valamennyien. Erõs késztetést éreznek ezek a szerencsétlenek, hogy világos és félreérthetetlen jelét adják a szentlélek jelenlétének.
1/10
vizipok56 2015 febr. 15. - 06:19:23 1/10 Előzmény kzsolt
(16/20)
A hitgyülisek mindennapjai...:-)))

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc
offtopic
blacknet 2015 jan. 28. - 20:06:36
(15/20)
Tájékozódj szélesebben a gyülirõl, születtek már oknyomozó írások is a témában. Igencsak pénzéhes társaság, bár akármelyik egyházat vesszük górcsõ alá, ez mindegyikrõl elmondható lenne.
Lilko03 2015 jan. 28. - 19:55:45 Előzmény Tibag05
(14/20)
Szerintem te összetéveszted a Hit gyülekezetet és a szcientológusokat. Tudniillik a Hit Gyülekezet nem szedi el senki pénzét, ellentétben a szcientológusokkal, akik tényleg teljesen magukhoz láncolják, lerabolják és tönkreteszik az áldozataikat és lényegében semmi köze nincs a valláshoz.
Elõre bocsájtom, hogy semmilyen vallásban nem hiszek és rendkivüli módon megvetek mindenféle egyházat azzal együtt, hogy a jelenlegi pápát nagyon tisztelem, mint embert, mert jó ember.
A film fõszereplõje egyáltalán nem a vallást követi, csupán használja, hogy pénzhez (hatalomhoz) jusson (ahogy sok politikus is teszi pl. Mo-n is), miközben élvezi, hogy hatással van az emberekre, ami hatást rossz cél érdekében használ fel,mivel jellemhibás (de ez már más tészta).
atticusworld 2014 nov. 30. - 19:22:32 Előzmény kzsolt
(13/20)
Szabad a vélemény nyilvánítás. Miért ne lehetne véleményünk pld. a hitgyülirõl, melynek sok köze szerintem sincs Istenhez, de remekül tudja manipulálni a tömegeket. Amúgy nem egyedi jelenség ez, van párja és nem is egy.
Szomorú lennék, ha nem lehetne kimondani azt, amire gondolunk - volt részünk ebben is hosszú évtizedeken át.
Persze nem mindegy, hogyan adunk hangot véleményünknek, de a hitgyülis hasonlatot megeresztõk nem pocskondiáztak, nem rágalmaztak, nem használtak lenyelhetetlen jelzõket.
Viszont valamit biztosan megtettek: utána olvastak, hogyan mûködik a HGY, mert egy kis kereséssel bárki rátalálhat azon szerencsétlenek tapasztalataira, akik nincsenek jó véleménnyel a Németh-féle társaságról.
kzsolt 2014 nov. 18. - 00:18:57 Előzmény Tibag05
(12/20)
Figyelj csak, nem inkább a filmrõl kéne véleményt mondani?
Se a filmnek, se a hozzászólásodnak abszolút KÖZE NINCS a Hit Gyülihez!
Fejezd be légyszíves a mocskolódást, a rágalomkeltõ, uszító hazudozást errõl az egyházról, mert egyáltalán nem olyan, mint ahogy te gondolod (merthogy fogalmad sincs a valóságról, az biztos) !
atticusworld 2014 nov. 16. - 17:54:03 Előzmény Tibag05
(11/20)
Nahááát! Pont most akartam ideírni, hogy ez kísértetiesen hitgyülis téma és lám megelõztél.
Ezek szerint nem vagyok egyedül.
Tibag05 2014 aug. 02. - 11:47:22 Előzmény Anonnim
(10/20)
"A hitgyüli is pont errõl szól ami eben a filmen van érdekelne Németh Sanyi véleménye errõl a filmrõl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

"A sima beszédû prédikátor reményt ad a hallgatóinak, de cserébe megszabadítja õket a pénzüktõl."
NE IS MONDD! Ennyit a mocsadék, hazug kétszínû, álszent rohadék egyházról!
Egyébként nem is egyszer félelmetes, enyhén szólva is fenyegetõ dolgokat olvastam a HIT GYÜL-rõl!
rohadék egy szekta! és nincs kiszállás!!!!!!!
7/10
Rahar 2012 jan. 25. - 13:38:07 7/10
(9/20)
Számomra az egyszer jó volt megnézni, de ennyi elég is volt belõle kategória. Nem egy tipikus vígjáték, én például egyszer sem nevettem fel a film megtekintése közben. Engem nem tudott a hatása alá vonni a fõszereplõ, viszont nagyon ügyesen beszél, akár retorikát is oktathatna. Az elõzõ hozzáírókkal teljes mértékben egyetértek ebben, hogy eme alkotásnak az elsõdleges mondanivalója a hit ereje. A film végi csattanók és szereplõk döntései tetszenek, úgy gondolom, hogy így kerek a történet. Aki csak egy jó vígjátékot szeretne nézni annak nem biztos, hogy tetszeni fog, aki viszont mondanivalót is akar annak ajánlom.
10/10
minerva9 2010 szept. 27. - 13:23:14 10/10
(8/20)
Meg milyen ügyesen kimagyarázza már amikor leleplezik,végülis okosakat mond..Nem tartozik a monumentális alkotások közé, de mély tartalommal bír.
A film nemes egyszerûséggel a "hit filmje". A hamiskártyás "tiszteletest", a "Köszönöm Jézus!" szélhámosát, megérinti Isten valósága - a hitre jutás élményében. Nekem még a szókincse ami nagyon bejött,ha én igy tudnék bánni az emberekkel,nem lenne semmi..
10/10
kiss erno 2009 dec. 30. - 13:54:31 10/10
(7/20)
Azt,hogy egy remek film,azt gondolom felesleges mondanom,de én egy más észrevételt szeretnék mondani.
Hogy Jónást "Nightingale"-nak (fülemüle) hívják,az sem meglepõ,de nem értem,hogy a mellékelt fotók egyikén (pontosabban a kocsi ajtaján) a "Nightengale" miként került oda,hiszen annak (szerintem) semmi jelentése nincs!?! .....
Talán a rendezõnek (vagy a kellékesnek) ennyire elkerülte volna a figyelmét ???
10/10
Anonnim 2009 aug. 30. - 16:44:06 10/10
(6/20)
A hitgyüli is pont errõl szól ami eben a filmen van érdekelne Németh Sanyi véleménye errõl a filmrõl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
karabaszmarki 2009 aug. 07. - 16:48:11 10/10
(5/20)
Valóban a hit filmje Minerva. Ez a valóságban is megtörténhetett volna, én hiszem, és aki rendezte és kitalálta a filmet, õ is hitte. Az Isten képes hihetetlen nagy dolgokat tenni még a legnagyobb csalókért is, hogy azok "sírhassanak" és így megtérjenek, mint Magdolna. "Köszönöm Jézus!" - Nem is lehetett volna jobb befejezése, mivel én hiszek Jézusban, számomra nagyon átjött az az Isteni irgalom, melyet a rendezõ közvetíteni akart a nézõk felé.
10/10
minerva9 2009 jún. 19. - 17:40:25 10/10
(4/20)
Ha valakinek megvan ez a film irjon nekem,megegyezzünk..
10/10
minerva9 2009 jún. 09. - 14:43:20 10/10
(3/20)
Nem tudom megmondani, hányszor néztem meg a filmet.
Engem a legjobban a prédikátor szókincs fog meg amikor
leleplezik és annyira jól kimagyarázza,és mond okos dolgokat tényleg..Nem tartozik a monumentális alkotások közé, de mély tartalommal bír. A vígjáték kategóriába sorolt film - úgy látszik nem találtak jobbat - nem a kisegyházak némelyikét hivatott kifigurázni, illetve még véletlenül sem a szekta-kérdést feszegeti.A film nemes egyszerûséggel a \"hit filmje\"
Heathcliff 2009 febr. 14. - 12:39:47
(2/20)
10/10
minerva9 2009 febr. 14. - 11:55:02 10/10
(1/20)
kira