Téma: Párbaj

Csizinszky Attila 2015 nov. 21. - 20:55:31
(120/160)
De kérlek ne légy ilyen szûkszavú. Öntsd szavakba mit nem értettem meg ebbõl a csodálatos remekmûbõl.
Csizinszky Attila 2015 nov. 21. - 20:53:17
(119/160)
SPOILER


Te nem kérdeznéd meg egy kocsmába, hogy ugyan mégis ki akart megölni?
Csizinszky Attila 2015 nov. 21. - 20:51:41
(118/160)
Megértettem mindent-ameddig néztem, csak idegesít a gyávaság. De mint mondottam volt meg se néztem.
Csizinszky Attila 2015 nov. 21. - 20:49:09
(117/160)
Viszonylag sokat vezettem. Kamionból ráztak rám vastag kábelt... :)) Sõt valami õrült Pesten X5-ös BMWbõl amikor még nagy szám volt és csak nagy ritkán láttál egyet egyet. Pisztolyt is mutogatott nekem. Mert utánamentem megkérdezni miért tolja le majdnem az útról a normálisan közlekedõket. Szóval a válasz igen. Sok olyan ember kap jogsit akinek nem kéne.
xdm 2015 nov. 21. - 20:43:43
(116/160)
Hát sokat nem értettél meg a filmbõl :)
10/10
cellasto 2015 nov. 21. - 20:02:41 10/10
(115/160)
lejjebb írták,miért "nagy"ez a film
persze a sztori nem nagy szám(mondjuk nekem tetszik)
de ennyi pénzbõl összehozni,ráadásul forradalmian új kamerabeállításokkal(persze abban az idõben)

nekem tetszett a fõszereplõ is,szerintem épp az volt a lényeg hogy minél szürkébb/hétköznapibb legyen
így könnyebb azonosulni vele

szerintem simán hihetõ,hogy ilyen pszichopaták is volánhoz ülnek mint a "csizmás"barátunk :)
Csizinszky Attila 2015 nov. 21. - 19:57:03
(114/160)
Mert elfelejtettem. Bocsánat! De te megtetted helyettem. köszönöm!

Vigyázat 2 vel lejjebb SPOILER


AZ meg a másik ha kidobsz egy kamionosnak egy mûanyag flakont attól is össze.... magát. Satufék fél tégla azt csá!
Még, hogy jó film....
10/10
offtopic
cellasto 2015 nov. 21. - 19:45:48 10/10
(113/160)
az oké,hogy nem jött be,de miért spoilerezed el a végét???
gondolhatod,hogy van aki még nem látta...
Csizinszky Attila 2015 nov. 21. - 19:38:50
(112/160)
Már a feleségével folytatott beszélgetésben kiderül, hogy ez a férfi gyáva. Az étteremben folytatott eszmefuttatásai során úgy bepipultam, hogy a végére tekertem a filmet. ***spoiler***Még ez a féreg gyõz... ***spoiler vége***
Meglátom a kamiont a legelsõ, hogy rohadt hangosan megkérdezem ki vezette azt a kamiont. 10/1
10/10
thegodfather18 2015 márc. 25. - 13:03:57 10/10
(111/160)
Valóban remek elsõfilmes debütálás ez a film, Spielberg tényleg tudja mirõl is szól ez a szakma. Nagyon jó kamerabeállítások vannak végig a filmben, jelenetkompatibilis zenei aláfestésekkel. Tipikus macska-egér párharc ez, hiszen mikor "elkapja" a kamionos fõhõsünket, nem semmisití meg, hanem elengedi,hogy tudjon vele tovább játszadozni.
Én nem gondolkoztam, mi is lehetne a motivációja a kamionsofõrnek,szerintem csak szimplán elmebeteg és ehhez nem kell látnunk az arcát, csak azt amit és ahogyan tesz. De azért a végén David Mann felveszi a harcot és bár még egyéb negatív körülmények is hátráltatják a végén csak gyõz.
8/10
Sadenal 2015 jan. 07. - 21:46:08 8/10
(110/160)
Fas*a egy film volt, nagyon izgalmas is, bár azért engem érdekelt volna egy jobb motiváció, hogy a sofõr miért csinálta azt ami csinált, de így is hatott. Mondjuk Spielberg késõbbi filmjeivel jobban ki vagyok békülve, azért ezzel indítani elég erõs egy karriert.


8/10
Charlie Sheen 2014 júl. 05. - 11:28:36
(109/160)
Majdnem mind filmjét láttam Spielberg bácsinak, és már eleve tisztában voltam azzal, hogy õ egy lehengerlõ rendezõ, már-már legenda, és bármely mûfajjal megbirkózik. Erre látom ezt a filmet. Ez valami elképesztõ. Steven 1971-ben 450 ezer dollárból megcsinálta ezt a csodát. Ezek a kameramegoldások (õ volt az operatõr is) ezek a rendezõi bravúrok, a jelenetek, a karakterek, a kamion kinézete, mint egy arc, ez valami zseniális.
Minden tiszteletem az övé. Nem is húzom tovább, egyértelmûen 10/10, és aki tényleg Filmbuzi-nak tartja magát, annak ezt látnia kell!!!! :)
10/10
olahmiki1959 2014 jún. 27. - 19:38:03 10/10
(108/160)
Egyértelmûen Spielberg legjobb filmje!

Tökéletes a dramaturgia, a film elsõ percétõl az utolsóig töretlenül végighúzódó - és egyre emelkedõ - feszültség, az eleinte ártatlan, az autósok egymást elõzgetõ játszadozásából fokozatosan kialakuló élethalálharc, az arctalan, és éppen ezért félelmetes kamionos személytelensége, a hatalmas, lassúnak és rozzantnak tûnõ, de lerázhatatlan fekete monstrum fenyegetõ mivolta - egészen hihetetlen, hogy mindez hogyan jöhetett össze ilyen tökéletes adagolásban Spielbergnek ebben a remekmûvében!:DDD
Szerintem annak idején, amikor forgatta, - ráadásul, ha jól tudom, ez a film tv filmnek készült! - Spielberg maga sem gondolta, hogy ennyire jól fog sikerülni ez a film.
Teljesen hibátlan a történet, a nézõt szinte a székhez szegezik az újabb és újabb fordulatok, a macska-egér harc ilyen plasztikus ábrázolása, és mindenkire a frász jöhet rá, amikor azt látja, hogy bármit megpróbál, az a hatalmas, guruló, fekete szörnyeteg csak jön, jön, és jön! Könyörtelenül, megállíthatatlanul, a legsötétebb rémálmaink legfélelmetesebb manifesztációjaként!
Jujj!

Félretéve a mókázást, a film valóban elképesztõen jó, személyes véleményem szerint, ha Spielberg csak ezt az egy filmet rendezte volna, már akkor is beírta volna magát a filmtörténetbe.

10 pont!
10/10
breeder 2014 máj. 29. - 01:42:20 10/10
(107/160)
Hátborzongatóan jó film! Szerintem Spielberg egyik (hanem a legjobb) rendezése!
Végig izgalmas, egy perc üresjárat nincsen! Hangulatilag talán a Mad Max-es filmekhez tudnám hasonlítani, azokban vannak hasonló jelenetek! :)

10/10
9/10
lotto 2014 máj. 03. - 13:15:15 9/10
(106/160)
Úh emlékxem kisgyerekkoromban de izgalmas volt ez a film. Újrais nézem most ennyi idõ után.
Hombre77 2014 ápr. 11. - 16:45:58
(105/160)
Már hogyne derülne ki, hogy ki volt a kamionsofõr!? Még úgy is egyértelmû, hogy a filmet se láttam. :) Hiszen fent van a szereplõk között: Carey Loftin. :DDD
Csonger 2014 ápr. 10. - 09:35:12
(104/160)
Sajnos a kamera árnyéka rengetegszer látszódik, ettõl eltekintve viszont hibátlan film, nagyon jó.

SPOILER
Ami a legjobban tetszik, az az, hogy sosem tudjuk meg, ki volt a kamionsofõr. Bárki lehetett, és ez elég nyomasztó.
10/10
cellasto 2014 márc. 14. - 18:30:08 10/10
(103/160)
tényleg,én sem tudnék jobbat mondani tõle ennél :)
mozi55 2014 márc. 14. - 11:19:47
(102/160)
Amúgy ez az egész egy tipikus szorongós álom. Mikor üldöznek minket álmunkban és nem tudunk futni.
Nekem egyszer volt egy nagyon hasonló álmom. Éjszaka voltam egy építkezési területen és egyszer csak kigyúltak a munkagépek fényszórói és azok kezdtek el üldözni, és bárhova bújtam mindig csak jöttek újra és újra.
Nagyobb összeget tennék rá, hogy Spielberg is egy szorongós álmát dolgozta itt fel.
És ezért teljesen lényegtelen a kamionsofõr, mert itt maga a kamion a lényeg, a belsõ szorongásunk szimbóluma, a problémáink szimbóluma.
mozi55 2014 márc. 14. - 10:21:59
(101/160)
Régen láttam ilyen jó filmet! Ma is vannak jó filmek, de régen több ilyen zseniális film volt!
És nem értem az embereket, hogy rögtön hibákat és megoldásokat keresnek, ahelyett, hogy a film lényegére figyelnének.
Ez egy átlag ember, mint én nem egy kiképzett kommandós. Ha engem üldözõbe venne egy ilyen monstrum összehugyóznám magam úgy elsõre.
Persze már az elején hazafordulhatott volna, de akkor nincs film sem:)
És a fotelbõl én is ki tudok olyat találni, hogy vettem volna magamhoz csomó követ, aztán mikor elõz bedobtam volna a szélvédõjét, meg ilyenek. De itt nem ez a lényeg.
Van egy középkorú férfi, akinek láthatóan gondjai vannak, és akkor jön az igazi megmérettetés. Ez a kamion egy metafora tulajdonképpen.
Az életünkben csomó minden nyomaszt és üldöz minket. Családi gondok, fogyjunk le, vagy szokjunk le a cigirõl vagy rendezzük a viszonyunkat a rég nem látott apánkkal vagy végezzünk el egy sulit amit kéne, de nem merünk belevágni.
Sok ilyen probléma üldöz minket, próbáljuk elódázni a dolgot, ahogy a a férfi is teszi az elején. Aztán elkezdünk segítséget kérni, ahogy késõbb a férfi is próbálja. És végül rájövünk, ha az életben egy problémánkat meg akarjuk oldani, akkor azzal bizony õszintén szembe kell nézni és kiállni ellene! Ahogy végül a férfi is teszi!
És nekem ez a film lényege és mondani valója, az egész egy nagy nyomasztó metafora arra, ahogy menekülünk sokszor a problémák elõl, ahelyett szembenéznénk velük!
Ezen kell elgondolkozni szerintem itt, nem azon, hogy lehetett volna megoldani a helyzetet, mert nem az a lényeg itt! Hanem egy lelki folyamat, ahogy valaki rájön, ha van egy gondod azzal szembe kell nézned elõbb utóbb, ha meg akarod oldani és nem akarod, hogy üldözzön egy életen át, mint egy ilyen montsre kamion!!