Téma: Párbaj

10/10
nature 2013 okt. 03. - 23:50:14 10/10 Előzmény Damill
(100/160)
A kamionos kötekedett a szemüveges f**szival. Nem tudom te melyik filmet láttad, de nem ezt az tuti.:)
Damill 2013 márc. 06. - 18:00:41
(99/160)
hát sztem meg a szemüveges kis f**** érdemelte volna meg h a szakadék mélyén kössön ki!!!! minek köteksztik az erösebbel...
jackasszoli 2012 dec. 30. - 22:54:25
(98/160)
én a kamionosra lettem volna kíváncsi hogy ki is volt õ valójában.
A filmben látható amúgy? ott volt a kávézóba?
wiliwonka 2012 dec. 05. - 15:19:12
(97/160)
Én nemtudom, de ha a fickó helyében lettem volna, már az elsõ megállónál kivagdaltam volna a kamion kerekeit, vagy amikor a vonat alá akarta betolni, simán kiugrani a kocsiból és kirángatni az idiótát a vezetõfülkébõl. Valószínû a 30 tonna nélkül nem olyan vagány gyerek. A film alatt végig viszketett a tenyerem.
10/10
albert_1988 2012 szept. 19. - 14:37:03 10/10
(96/160)
Tényleg jó film, csak néhány operatõri hiba van benne. Az egyik Chuck vendéglõjében fordul elõ, amikor Mann észreveszi a kamiont az ablakon keresztül, és az operatõr közelít az asztalhoz, ahova leül az ügyvéd, és a kamera árnyéka látszódik a felületén.
A második hiba a vége felé van, mikor a piros kocsihoz van erõsítve a kamera és a bozótnak megy neki. Ki lehetett volna vágni ezt.
10/10
Hellas Verona 2012 szept. 11. - 13:19:58 10/10
(95/160)
Zseniális, Spielberg talán legjobb filmje évente legalább 2-szer megszoktam nézni !
feketevipera 2011 aug. 23. - 18:48:55
(94/160)
Tudom, hogy mit választottam volna, mert én is gyáva ember voltam. :) Aki gyáva, az a biztosnak tûnõ megoldást választja, hidd el. De egyébként szerintem bizonyos szempontból az is logikátlan, hogy a zsaruknak telefonál, ahelyett, hogy már régen letért volna valami mellékútra. Igaz, ezt lehet úgy is értelmezni, hogy még félúton van a gyávaság és a "tökösség" között, izgatja az életre-halálra menõ küzdelem, de nem is akar meghalni. Szóval számomra pszichológiailag kissé megalapozatlannak tûnik az alkalmazott megoldás, de akkor nyilvánvalóan nem lett volna film, ha a fickó rögtön az elsõ "összezördülés" után letér valamerre.
feketevipera 2011 aug. 20. - 23:18:17
(93/160)
Én azt értem, hogy a párbaj a lényeg, de még mindig nincs megoldva a "miért" (legalábbis az én szememben). Egy besz@ri alak miért érzi úgy, hogy fel kell vennie a kesztyût egy pszichopatával? Valami nagyon nyomós indoknak kell lennie a háttérben, ami miatt nem úgy dönt, hogy inkább másik utat választ. Szerintem a fõszereplõhöz hasonló emberek a menekülés mellett döntenének, amikor rádöbbennek, hogy az életükbe is kerülhet a "verseny". A fordulópont ott van, amikor a játékból halálos párbaj lesz, és szerintem lélektanilag nincs megalapozva, hogy miért választja a megküzdést a fickó. Lehet, hogy csak én agyalok túl sokat ilyesmin, de úgy vélem, a gyáva emberek általában az egyszerûbb megoldást választják.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 júl. 12. - 14:46:41 10/10 Előzmény diamondguard
(92/160)
áááá, dehogy. :)
feketevipera 2011 júl. 12. - 14:35:53
(91/160)
Tetszett a film, Spielbergnek még abból az idõszakából való, amikor nem könnyfakasztásra szánt giccsaparádékat gyártott. Helyenként viszont meglehetõsen erõltetettnek éreztem a dolgokat, pl. nehezen hiszem el, hogy sehol nem tudott volna a fõhõsünk letérni egy másik útra, így kikerülve a tartálykocsit. Általában egy-egy településre nem csak egy úton lehet eljutni, bár kétségtelen, hogy mindenki a legegyszerûbb utat választja. A jelek szerint a kamionsofõr nem igazán igyekezett a rendeltetési helyét elérni (már ha volt neki olyan), ráérõsen várakozott itt-ott, ha kellett. No meg hát elismerem, hogy meglehetõsen elhagyatott helyeken játszódik a történet, de furcsa, hogy sehol nem volt egy nyomorult település az út mellett. Egyébként a film szimbolikája letagadhatatlan, a tartálykocsi az ember vállára ülõ nehézségeket, félelmeket jelképezi (nem tudom, hogy csak számomra tûnt-e ördöginek a kocsi külseje, ha szembõl nézzük), fõhõsünk családnevében pedig benne rejlik az angol "man" szó, ami talán azt sejteti, hogy ez a történet bárkivel, bármelyik emberrel megeshet. Számomra azt is sugallta a film, hogy egyrészt hogyan tanulhat meg egy férfi férfinak lenni, szembeszállni a problémákkal, másrészt pedig hogy az ember néha elaljasul a céljai - és a túlélés - érdekében. A befejezés kicsit lerontotta a hangulatot (legalábbis szerintem), kitalálhattak volna valami egyedibb megoldást is. Jóllehet idõnként kimódoltnak éreztem a cselekményszövést, és vannak hibái a filmnek, érdemes megnézni, az biztos, hogy a feszültséget jól adagolja.
8/10
indienemesh 2011 febr. 15. - 21:09:47 8/10
(90/160)
Jó film volt, azt hittem, hogy 40 éves létére nem fog vetekedni egy mostani akciófilmmel sem. Tévedtem. Jól meg van csinálva, feszült a hangulat. Már kezdek biztos lenni benne, hogy régen sokkal jobb filmek voltak, néhányat kivéve. Ha a képminõségük megegyezne a mostaniakkal, akkor biztosra venném. Nos visszakanyarodva (haha) a filmre, tetszett, a végét leszámítva. 10/8
offtopic
Anditos 2011 jan. 24. - 22:49:29
(89/160)
Igen, mostanában én is, ha tehetem, eredeti hanggal nézem a filmeket (már ha angol nyelvûek) Szívesen megnézném a Párbajt is, kíváncsi vagyok a fõszereplõ eredeti hangjára.
10/10
ehajno 2011 jan. 24. - 22:28:44 10/10
(88/160)
Ezért szeretem a feliratozást, hogy eredetben halljam a filmet.
Nagyon haza tudja vágni egy rossz hang az amúgy tökéletes filmet.
offtopic
Anditos 2011 jan. 24. - 22:19:00 Előzmény zee944
(87/160)
Hát, én ma hallottam egy ízléstelen rádió mûsort.... Kénytelen voltam az angol turiban Jáksó László mûsorát hallgatni. Ennyire gusztustalan, értelmetlen fecsegést régen hallottam már. A színvonal legalja az volt, amikor telefonon egy tinilánnyal beszélgetett adásban, randira hívta, majd azt mondta, hogy ne féljen, nem fogja megerõszakolni a nyílt utcán, tanúk elõtt.
Ráadásul, ha jól emlékszem, õ volt a szinkronja annak a rádiós mûsorvezetõnek, akit David Mann hallgatott a film elején. A filmben nagyon idegesített az a beszélgetés, örültem, amikor a fõszereplõ kikapcsolta a rádiót.
Szóval én tökéletesen értem, hogy az ízléstelenséggel mire célzott, és egyet is értek vele.
És a többivel is, amit írt, mert amikor elõször láttam a filmet - legalább 20 éve - akkor nekem is ezek a gondolatok jutottak eszembe.
10/10
ehajno 2011 jan. 24. - 21:51:59 10/10
(86/160)
Ezt a filmet ha elkezdi valaki nézni, az nem fog felállni. Legjobb példa, hogy fantasztikus a film, hogy az, aki általában végig kommentálja a filmeket - egy szó nélkül végig hallgatott és izgult! :)

Tökéletes film.
Seven7Crown 2010 okt. 31. - 20:38:43
(85/160)
-Ahogy elnézem, nem!!:)
10/10
diamondguard 2010 okt. 31. - 20:23:55 10/10
(84/160)
Írta már valaki elõttem is, hogy tökéletes ez a film? :)))))
Heisenberg 2010 máj. 31. - 23:39:03 Előzmény albert_1988
(83/160)
Igen egy csomó dolgot mondtál ami fontos, a fõszereplõrõl kiderül a film során hogy tutyimutyi és boldogtalan, (mint az a fickó a rádióban).
A fõszereplõ mamlasz mert nem mer kiállni a felesége mellett inkább veszekedik vele, egy ketchupot sem tud rendelni az étteremben, szerencsétlenkedik a busszal, még a gyerekek is kicsúfolják. Éli a mindennapi unalmas jelentéktelen kis életét úgy hogy õ tulajdonképpen egy senki és egyszer csak belecsöppen egy ilyen abszurd helyzetbe hogy egy ismeretlen kamionos kíméletlenül ki akarja csinálni. A fõszereplõ próbál menekülni, megoldást találni de nem tud, az idõ elõrehaladtával ahogy durvulnak az események úgy válik õ is erõsebb jellemmé, és egyre jobban felveszi a harcot a rárontó kamionnal.A végsõ jelenetben nem menekül tovább hanem összecsap a kamionossal ,és gyõz életben marad és lehetõséget kap egy jobb életre ahol már nem fog szerencsétlenkedni (ellentétben a filmbeli rádiós betelefonálóval aki továbbra is kénytelen tovább zakatolni az élete félrecsúszott vágányán).
Heisenberg 2010 máj. 31. - 23:13:10 Előzmény albert_1988
(82/160)
Végig megvolt az emberben a feszültség filmnézés közben az elsõ másodperctõl kezdve. Tényleg zseniális a film hiszen tökéletesen eléri azt amit egy jó filmnek tudnia kell vagyis leszögezi a nézõt a film elé, az elejétõl a végéig.
offtopic
*Bátorszív* 2009 ápr. 17. - 21:45:40 Előzmény nagi
(81/160)
Nincs mit..., ;):)