5/10
claro 2014 jún. 14. - 17:10:00 5/10
(505/565)
Maga az alapjául szolgáló regény is "beteges", teljesen szürreális, semmiképp sem populáris. Nagyot akartak a filmmel alkotni, hát nem szólt akkorát.
Véleményem 2014 jún. 14. - 16:56:04
(504/565)
Aki csinálta biztos tudja mire hányta el a sok pénzt, de nézõként tényleg egy nagy trágya, beteges baromság.
1/10
DrAgy 2014 jún. 13. - 20:26:15 1/10
(503/565)
Ahol elõbukkannak a franciák,ott garantáltan valami értelmetlen,nézhetetlen trágya keletkezik.
Itt sincs másként :)
1/10
lonecoyote25 2014 jún. 13. - 01:36:03 1/10
(502/565)
Ennyire ócska filmet nem sokat láttam még, pedig láttam már egypárat. Annyira komolyanvehetetlen, ízléstelen, hatásvadász, hogy a gyomorideg jön rám már attól is, ha csak rágondolok. Hiszek abban, hogy minden egészséges lelkületû embernek van legalább egy olyan film, lemez, könyv, bármi, aminek az összes létezõ kópiájából egy óriási kupacot csinálna, meggyújtaná, és meghatottsággal nézné végig, ahogy a tûz megeszi az utolsó szemig az összes szemetet. Nekem ez az egyik ilyen film.
5/10
claro 2014 máj. 27. - 17:49:39 5/10
(501/565)
Én olvastam a könyvet, igaz nagyon régen. Olyan szürreális a világa, hogy el sem tudtam képzelni hogy lehet belõle filmet csinálni.
Nos mégiscsak lehet, igaz a film a könyvhöz képest cca 55%-osra értékelhetõ. (csak a két kiváló színész miatt, egyébként 5% lenne)
Argonauta 2014 máj. 27. - 16:42:30
(500/565)
Többszázszor láttam a filmet,nagyon is értem,ahogy Grenouille személyiségét is,ezerszer szétszedtem,összeraktam,talán ezért sem vállalnám már be a könyvet.Más a világkép,benyomás és nemcsak az illúzióromboló hatása miatt,hanem terápiás célból is. :D
Utoljára a HP esetében olvastam film után könyvet,mert annyira összetett volt a világa,de ennél azért könnyebb dolgom volt.Arra a kimaradt jelenetre azért kíváncsi vagyok.
Lillith Morgan 2014 máj. 27. - 12:08:02
(499/565)
A könyv pontosabban megmagyarázza a dolgokat. Mármint... levezeti, hogy hogyan kezdte el az egészet. Egy nagyon fontos jelenet kimaradt a filmbõl. Csodálkoztam is annak idején, mikor a film után elolvastam.
Argonauta 2014 máj. 27. - 11:44:21
(498/565)
Ben gyerek olyan érzelmi intelligenciával formálja a karaktert,ami nálam téves azonosításhoz vezet.Komolyan elfogult vagyok,mert nagyon szerethetõ.Gondolom a könyv azért hitelesebb.

Egy karácsonyi vöröskeresztes csomagban odaadtam a dvd-met de már bánom,mindig megtalál ez a film ha felszínes vagyok.
Megyek is és átgondolom magam. :D
Cordelia 2014 febr. 25. - 18:20:49
(497/565)
na jó, de ez egy film volt, az élet nem ilyen

a filmben miért ne kapkodhatná azokat az üveget, ha már parfümõr a mestersége
miért is ne cipelhetne nehezebb nõket alapanyagnak, ha egyszer alig várja, hogy munkához lásson, meg egyébként is amolyan bomlott agyú ürge. Az elmebetegek néha abnormálisan erõsek.

olyanok azt elvárásaid, mintha a Reszkessetek Betörõkben az események utáni porszívózásra vagy rendrakásra várnál.
Kmona 2014 jan. 13. - 13:23:06
(496/565)
Nagyszerû film, de aki teheti, olvassa el a könyvet is, fantasztikus az is. 10/10
4/10
valkoinen 2013 okt. 30. - 13:18:48 4/10
(495/565)
4-est adtam rá, mert végülis nem bántam meg totálisan, hogy megnéztem, nem volt idegesítõ (annyira). De egyrészt vontatott volt szerintem, másrészt az utolsó fél óra számomra átment egy röhejesen abszurd, egysíkú mesébe.
10/10
Salvatore Riina 2013 szept. 26. - 19:11:02 10/10
(494/565)
Könyv-filmvászon 10/10
Durca 2013 aug. 19. - 16:10:16
(493/565)
Ajánlanám a könyvet. Ez is egy olyan film, ami a könyv elolvasása után sokkal könnyebben érthetõ.
Ha valaki csak a filmet nézi meg, akkor próbálkozzon kicsit a dolgok mögé látni. Amúgy egy hatalmas alakítást láthatunk a fõszereplõk részérõl.
Túrin 2013 júl. 16. - 00:47:40
(492/565)
Érdekes, rég jártam már e film fórumán, és most visszaolvastam pár évnyi hsz-t.

Nem gondoltam volna, ugyanakkor végiggondolva mind a könyvet, mind a filmet, valahol mégiscsak logikus, hogy épp az ebbe a fórumba írt kritikák árulják el, mennyire vak a nagy többség a mögöttes tartalmakra, mennyire elutasító az erõteljesebb mûvészi eszközökkel szemben, és fõleg mennyire értetlen.
Nem holmi parnasszusról észt osztó mûvész szerepkörében mondom ezt, hanem egy egyszerû, ámbár talán mémi olvasottsággal és tájékozottsággal rendelkezõ megfigyelõébõl, akinek nem az a problémája, hogy ez a film vagy a könyv nem tetszik másoknak (rég túl vagyok azon, hogy az ízlésemen keresztül sértsen mások véleménye), hanem hogy ennek megindoklására nincs (értelmi) eszközük, vagy téves eszközökkel, módszerekkel próbálják meg, láthatóan annak a megértésnek a hiányában, amelynek birtokában akár jogos elutasítást is meg lehetne fogalmazni.
Túrin 2013 júl. 16. - 00:21:50 Előzmény gladiolus
(491/565)
A csávó 5 évet lehúzott egy cserzõüzemben, ahol hasonszõrû társai hetente adták be a kulcsot. Valszeg iszonyatosan szívós és erõs volt. Az ilyen 50 kilós "nyeszlett" (valójában inas) fickók jóval erõsebbek, mint sok nagydarab izomember.
Túrin 2013 júl. 16. - 00:03:43
(490/565)
"Eltúlzottan életszerûtlennek ábrázolja, de mégsem vállalja, hogy ez most karikatúraszerû ábrázolás, hanem úgy tesz, mintha a kõkemény valóságot mutatná. Ez pedig nem más, mint hazugság."

Hazugság a fenét. Barátom, így festett anno egy párizsi halpiac. A mai kényes gyomroddal fél percig se bírtad volna okádás nélkül. Hozzáteszem, én sem. Innentõl bukik az egész hatásvadászos érvelés - nem hatásvadász a film, hanem hatásos. Nem mindegy!
gladiolus 2013 máj. 20. - 22:58:16
(489/565)
A gyilkosságokat valószínûleg azért tudta elkövetni viszonylag feltûnés mentesen, mert annyira jelentéktelen volt, és annyira jámbornak és veszélytelennek tûnt,hogy senkinek sem tûnt fel a létezése sem, másrészt meg éjszaka ténykedett, sötét, csatornaszagú sikátorokban, amik ilyenkor már elég néptelenek voltak. A vörös hajú csajszi, akit a végén ölt meg, ha jól emlékszem kétszer is megúszta a közvetlen veszélyt, és mindkét alkalommal azért volt veszélyben, mert éppen a gyilkos híre miatt már senki nem mászkált az utcán ezekben az éjszakai órákban. A fizikai erõ valóban kérdéses, de olyat már hallottam, hogy az elmebaj és megszállottság megsokszorozza a testi erõt. Feltételezem, itt is errõl lehetett szó. Persze sok részletre már nemigen emlékszem, mert régebben láttam a filmet, és akkor is csak egyszer, de az untig elég volt. A film is és ez a pali is olyan sajátosan csúnya, hogy nem vágytam rá többször.
gladiolus 2013 máj. 11. - 13:21:19
(488/565)
Régebben láttam a filmet, de erre legalább emlékszem jó pár év után is, mert unikális jellegû.

Nincs ebben a filmben semmi leszólni való, mert igényesen építkezik végig,csak számomra az elsõ és az utolsó (halpiaci) jelenet elviselhetetlenül vulgáris, olyan, amit egyszer bõven elég látni, még talán sok is. Valószínûleg csak azért ilyen a kezdet és a vég, mert a könyörtelen valóságot és a letaszított rétegek végtelen nyomorát mutatja be teljesen leplezetlenül, hogy lássuk, hogy a fõhõs honnan indult el. A legmélyebb mocsokból.Az pedig valóban ilyen lehetett akkor, és valószínûleg ilyen lehet most is. Ami a kettõ között van, vagyis a film zöme, az egy teljesen logikus felépítése és lecsengése egy olyan ember jellemfejlõdésének, aki soha nem kapott szeretet, és az élete azzal kezdõdött, hogy az anyja hasba rúgta, ilyen kezdéssel senki ne várjon túl sokat ettõl a pasastól.

A fõ mondanivaló tehát szerintem az, hogy mivé válik az ember szeretet nélkül, és az, hogy a felfokozott, ész nélküli, kontroll nélküli rajongás ugyanúgy megöl, mint a szeretet hiánya.Ezt pedig ez a film tökéletesen bemutatja, és nem kell minden történetnek szokványosnak lenni.Lehet valami nyugodtan egyedi és különleges, vagy egyedi és borzalmas.
offtopic
_goldie_ 2013 márc. 04. - 14:48:53
(487/565)
megértem a rajongásodat..Véleményemszerint is! :))
10/10
offtopic
szaranka 2013 márc. 04. - 13:54:02 10/10
(486/565)
pont így