pötty 2007 jan. 13. - 22:03:55
(25/565)
Stokingz, ha olvastad volna a könyvet, tudnád, hogy a fõszereplõ Grenouille a könyvben ennél még sokkal sokkal csúnyább...vagy legalábbis azt írja róla Süskind...persze ezzel nem leszólni akartalak...mert szerintem is nagyon jól sikerült film...akinek nem tetszett, olvassa el a könyvet, és nézze meg újra
Nyirgica 2007 jan. 13. - 21:33:59
(24/565)
Ma este néztem meg a filmet és egyszerûen a nevetségesség túl ment minden határon ! :D ne haragudjatok de ilyen hülyeséget ki találni 147 percen keresztül... szánalmas... nem olvastam a könyvet tény, de amit kiváltott belõllem, meg lehet, hogy elfogom...
***SPOILER***
Megeszik a fiút, a parfüm miatt! :D Holnap én is ezt teszem hátha megesznek ;) Szánalmasan undorító film....
Fradikaaaa 2007 jan. 13. - 17:41:29
(23/565)
Ez a film nagyon ****.!!! unalmas értelmetlen . semmi jó nincs benne és akkora egy hülyeség .. senkinek sem ajánlom de aki szeretne jót aludnii!! És az a .......püspök a végén na arról ne is beszéljünk ..
sato4ever 2007 jan. 12. - 23:11:01
(22/565)
Most sikerült megnézni ezt a filmet a Óbuda centerben. A film vége elõtt jó páran elhagyták a termet.

Nos röviden és finoman a filmról: ez 1 diszdobozos lókaki.

Senkinek nem ajánlom.
Timke 2007 jan. 12. - 22:59:27
(21/565)
Ez a film hatásos. A kezdetén azon gondolkodtam, h miért is erre ültem be, s nem valamilyen másik - egyszerûbb filmre. Felkavaró volt az a 18. századi korábrázolás - a sok mocsok mind a városon, mind az embereken... A srác eszméletlen módon játszott, egyszerûen nem tudtam eldönteni, hogy most sajnáljam, hiszen valahol egy különc gyerek, vagy ítéljem el a cselekedetei miatt. A film végén azon gondolkodtam, hogy vajon tetszett-e. Ami nekem kicsit túlzás volt (bár elméletileg a regényben is így szerepel), az a legvége, az "akasztásos" jelenet. Úgy éreztem, hogy nem túl reális. Bár ez az egész alkotás kicsit elrugaszkodott... mondjuk furcsa, mert közben meg nagyon sok eleme akár igaz is lehetne. Az biztos, hogy ez után a film után nem lehet közömbösnek lenni, valamilyen vélemény mindig kialakul az emberben. Összességében tehát azt mondanám, hogy tetszett. Hogy könyvben elolvasnám-e ... nem tudom. Az eddigi hozzászólások alapján nem is gondoltam volna, hogy ez a film Nyomasztó. Pedig durván az. Néha viszont szükségünk van egy ilyen nyomásra...
stokingz 2007 jan. 12. - 22:37:51 Előzmény amico
(20/565)
Nos, én most láttam a filmet és lenyûgözõ volt. Nem olvastam de most el fogom. Éppenséggel a fõszereplõ nem mondható szépfiúnak sõt. A bõrén látszanak a cserzõmûhelyben szerzett foltok, stb. Nade ez nem lényeg...
A képek, a zene, a szagok, az illatok a ...
életem legszebb filmje...
amico 2007 jan. 12. - 15:13:57
(19/565)
Bocs, néhány hsz lombozott le...
amico 2007 jan. 12. - 15:09:45
(18/565)
Sziasztok!
Én kb. 4-5 éve olvastam elõször (kölcsönkaptam), aztán amikor 2005-ben újra kiadták, akkor megint (megvettem). Zseniális könyv szerintem, hihetetlen, ahogy érzékelteti az illatokat...
Még nem láttam a filmet, de nagyon kíváncsi vagyok rá, bár az itteni hsz-ok kicsit lelomboztak. Az, hogy egy "szépfiú" játssza Grenouille-t, a könyv után tényleg elég nonszensz.
Igazából arra leszek kíváncsi, hogy a szagokat/illatokat hogy fogja visszaadni. Láttam a werkfilmjét, és elméletben jó megoldásnak tartom, hogy a szagokat konkrét dolgokon keresztül "jelenítik meg" (nyilván az agyban erre születik egy "szagminta" vagy valami), csak az a kérdés, hogy lesznek-e annyira erõteljesek a képek, hogy ez gyakorlatilag is így legyen. Na, meg persze a végére...
Szóval, remélem, hétvégén lesz idõm megnézni!!!
biti69 2007 jan. 11. - 14:20:31
(17/565)
Nekem nagy csalódás volt meglátnom ezt a "szépfiút" a filmbemutatón....
Hogy miért?
a válasz benne van a könyvben...
marmyk 2007 jan. 11. - 13:28:48
(16/565)
Szia,
Mi az a mûvész film?
PriemRyeest 2007 jan. 11. - 07:38:41
(15/565)
Perfume - The Story of a Murderer

Azt hiszem Tom Tykwer remek munkát végezett. Hangulatos, de egyben komor. Egy mûvészfilm. Tim Burton világát juttatta eszembe. A selytelmes zenék, sötét zugok, alakok, de még a történet is. Néhol kifejezetten morbid a dolog. Ez a 18.század valahogy mindig ezt hozza ki a filmekbõl. /Amit én kifejezetten imádok/.
A történet egy árva fiúról szól, akinek nincsen semmi mása, csak a tehetsége. Magasan fejlett szaglással rendelkezik. De senki ne gondolja, hogy a DareDevil kisöccsérõl van szó. Szörnyû és elszigetelt gyerekkorának köszönhetõen, megszállott ember lesz belõle, aki betegesen kutat az illatok után, és próbálja azokat örökre megtartani. A tökéletes illatot keresi...és ennek érdekében bármire képes. mint láthatjátok, nem lehet rá modani, hogy klisés. Na nem mondom a vége tényleg meglepett, valahogy nem teljesen illett bele az addigi dolgok menetébe, de megbarátkoztam vele. Sõt! Kezdem érteni. Egyszerûen hirtelen jött a váltás. Elõször csak egy kis különc árva, majd zseniális illatszerész, maga Hasfelmetszõ Jack, a Sátán, és legvégül...egy Angyal.
Minden mást is csak dícsérni tudok. A díszletek és ruhák hûen tükrözik az akkori stílust. A színészek, Dustin Hoffman és Alan Rickman szintén remekelt. De külön említést érdemel a fõszereplõ: Ben Whishaw. Állati nagyon játszott. Ebbõl a színészbõl még lesz valaki. Legalábbis remélem.
Egyedül a hosszával volt egy kis bajom, és annak is csak a végével. Kicsit el lett húzva, de mindezek mellett egy marha jó filmet láthatunk.
Akár egyedül, akár társaságban, mint a koncerteken: Csendes-ülõs.

8/10

priemryeest@freemail.hu
Arden 2007 jan. 09. - 21:04:56
(14/565)
Sztem egy "mai" filmben azt várni, hogy BÁRKIT az átlagnál visszataszítóbbnak ábrázolnak, nagyfokú naivitásra vall.
Sajnos csak akkor lesz vki csúnya a vásznon, ha az "feltétlenül szükséges" - pl horror filmek... de amúgy legrosszabb esetben is "átlagos" külsejû emberke a "legrosszabbarcú" krapek is.
Lilkate 2007 jan. 09. - 15:04:42
(13/565)
Én is láttam már a filmet kb 2 hónapja németül, és miután megnéztem megkaptam a könyvet is ugyancsak németül, és az is biztos h magyarul is meg fogom nézni. Azt hiszem mindegy milyen nyelven vagy milyen formában, ez a történet igy is- ugy is zseniális és magávalragadó. Végre vmi amibõl nincs tucat, nem tudod kiszámolni h mi lesz a következõ jelenet, a legvégét meg fõleg nem. Én csak ajánlani tudom mindenkinek aki egy kicsit is el tud rugaszkodni a földhöt ragadtságtól! (Jah és van gyomra a néha picit gusztustalan jelenetekhez).
A fõszereplõ meg tényleg tök jól néz ki az életben, a könyvben leírt alak jóval csúnyább, gusztustalanabb és gnómabb mint a filmben.
Budweiser 2007 jan. 07. - 21:23:39
(12/565)
a konyv alapjan en egy gnom kinezetu emberket kepzeltem el grenouille-nek, erre a kepeken egy egesz jokepu, kedves arcu srac van... szerintem aki nem olvasta, annak tetszeni fog, aki pedig olvasta, az csalodni fog... de nagyot.
Arden 2007 jan. 06. - 10:11:35
(11/565)
Sztem pont ez a puritán ábrázolás a film nagy érdeme. Szinte éreztem a rothadó dolgok szagát az orromban... Másként nem lehetett volna filmre vinni.
malgyuri 2007 jan. 05. - 23:52:45
(10/565)
Én ma este megnéztem, mert éppen nem volt más. A könyvet nem olvastam, ezért a történetet nem ismertem. A történet érdekes, de számomra a látvány undorító volt. Az elsõ 10 perc után ki akartam menni a terembõl. Az elõzetes elég szûk szavú volt, abból nem lehetett következtetni.
katica069 2007 jan. 05. - 11:31:28
(9/565)
Nagyon örülök, hogy végre megfilmesítették ezt a remek könyvet. Az egyik kedvencem, kb. 20-szor olvastam már... nem tudom megunni. Remélem nem fogok csalódni.
ShinyLicious 2007 jan. 04. - 18:37:59
(8/565)
Én elég érdekes jutottam el ehhez a Parfümhöz...angolon rendelünk egy Friendship címû újságot és a tnõ minden hónapban feladja h vmit fordítsunk le belõle..és én a parfümöt választottam...hát sokat bajlódtam vele mert elég nehéz látatlanba fordítani..nem értettem a lényegét..aztán elmentünk Magyarországra (szlovákiai vagyok) és eldöntöttem h megveszem a könyvet.Bementem a könyvesüzletbe ahol mondták hogy csak egy darab van belõle és 1 órát tartott mikor megtalálták (azt is úgy h hívták a fõnököt) :).és most megvan és most fogom kezdeni olvasni!Nagyon várom és a könyv után megyek a filmre és megírom a véleményem!:)
aviles 2006 dec. 28. - 11:34:10
(7/565)
A könyvtõl teljesen készen voltam. Különleges. Nem tudtam letenni, nem mintha le kellene, hiszen igazán nem hosszú.
Már amikor olvastam, gondoltam arra, hogyan lehetne ebbõl filmet csinálni. Amikor pedig megláttam a film címét, önkéntelenül kiszaladt belõlem egy "Úristen!". Alig várom, hogy megnézhessem, rossz nem lehet...remélem.
Arden 2006 dec. 10. - 09:38:02
(6/565)
Igyekeztek igazodni a könyvhöz - de azért elég sok dolgot kénytelenek voltak "lerövidíteni". Meg, hogy Grenouille egy kicsit "ellensúlyozva" legyen, így Richis több teret kapott (amit én persze nem bánok:D), és Richis is "normálisan" viszonyul Laurához érzelmileg. Azt mondom volt 1-2 dolog amiben én jobban ragaszkodtam volna az eredetihez.

Nagyon rámentek a képekre - hogy azokhoz tudjunk illatokat csatolni, így van benne 1-2 gyomorforgató felvillanó kép... (pl a halpiacon.)

Amúgy ez alapvetõen tényleg egy megfilmesíthetetlen könyv. Mondjuk én a filmet láttam elõbb - így nekem mind2 nagyon tetszett. Nem tudom neked mennyire fog.