10/10
kinguci18k 2017 márc. 13. - 08:49:39 10/10
(525/565)
Én csak ma láttam ezt a filmet.Úgy hogy el ítélek minden erõszakos,gyilkolászós direkt ránk erõltetett dolgot,filmet.
És a hosszúsága és néhol lassú cselekmények ellenére is.
Ez a film zseniális.
10/10
8/10
breeder 2016 ápr. 08. - 00:30:09 8/10
(524/565)
Meg az is elég durva volt, hogy egyszer mutatják a kosztól bûzlõ, vértõl csöpögõ utcát, ahol az átlag középkori ember tengeti mindennapjait, és utána meg látjuk, hogy hogyan élnek a nemesek és a fõurak.
Bennem még most is ott van ennek a két jelenetnek a képe...
9/10
Melinti 2016 ápr. 07. - 17:45:18 9/10
(523/565)
Ma láttam,tetszett.nagyon.
A végén azt hittem,hogy "Alan" megöli majd a gaz gyilkost,és nem is értettem,hogy miért nem,hiszen a bosszúvágytól megrészegült apafigura ezt kívánná meg.
Aztàn úgy értelmeztem,hogy megérezte a saját lánya illatát is,és ezek után szólította "fiamnak".
A legvégén az éhes bandánál pedig , ö tényleg angyal illatú volt ,mert a már "angyalokká" vált lányok testérööl nyerte az illatcseppeket.
Nagyon sokkoló volt az elején a kicsi születése,sokkal inkább az volt számomra,mint a vége.
Ajánlom mindenkinek,aki nyitott,és szereti a fura embereket (valóságban).
Ez a film örökre bevésöödik,a kérdés csak az,hogy neked jó vagy rossz értelemben?
Nekem jó.
Így jártam.
10/10
robert19900222 2015 okt. 21. - 02:23:46 10/10
(522/565)
Ez a film zseniális, imádtam!
5/10
kritiza 2015 szept. 13. - 20:42:52 5/10
(521/565)
Erõsen túlértékelt azért ez a film, szerintem. Klisés, erõltetett, mesterkélt. Az a szépség, amit a végén átadni szeretne, egyáltalán nem jön át, ami lehet a történetíró vagy akár a rendezõ hibája is... nem tudom, melyik. Nekem ez max. 5/10.
Roberto DiCapribogyó 2015 aug. 22. - 23:05:05 Előzmény Tegu
(520/565)
A 632-es hozzászólásomat ajánlom a figyelmedbe :). Bár nem mély elemzés, de a lényeg benne van.
Roberto DiCapribogyó 2015 aug. 22. - 23:00:45
(519/565)
De, parfüm az szerepelt a filmben. És ez a film nem a parfüm történelmérõl, történetérõl szól.

"Érdemben nem tudok hozzászólni mert nem tudott lekötni a végéig. Annyira ocsmánynak , eredetietlennek találtam a bekezdést és a folytatást is." Másodszorra nagyon helyesen felismerted, hogy mit kellett volna tenned: nem hozzászólni a filmhez itt a fórumon.

Más. Három filmet láttam életemben egynél többször moziban. Ez az egyik, lenyûgözõ produktum:).
Tegu 2015 aug. 20. - 08:46:40
(518/565)
Csakhogy ez a film nem a parfumok tortenelmerol szol.
Szivesen olvasnek egy igazanjo elemzest a filmrol, annyi minden belemagyarazhato, kinek mit mondott a konyv ill. a film.
Ami taszito, undorito ocsmanysag, csak a kontrasztkent szolgal szerintem, nem is tudom, miert ugrik be nekem errol az egeszrol a Lepkegyujto.
9/10
Dudvarek 2015 aug. 19. - 00:57:38 9/10
(517/565)
Nézd meg újra, elõször nekem is undort okozott. Azóta rájöttem, hogy félelmetes, hátborzongató és zseniális is egyben.
offtopic
ceia 2015 aug. 14. - 17:21:04
(516/565)
Akkor vond le a következtetést, hogy milyen catorna csinál ilyeneket.. (lásd story 24 c. mûsoruk)
De különben jó nekünk, annyi parfümöt kapunk.. szinte hetente ezt látom a mûsorban.
10/10
offtopic
Nezo_nezo 2015 márc. 15. - 00:21:52 10/10
(515/565)
Ezek megbolondultak...... Azt hittem a szemem káprázik, de nem. Megvizsgáltam elölrõl-hátulról-oldalról, hogy hibáztam-e, de baszki nem azt adják amit adniuk kellene!!!
DIREKT a Parfümre maradtam fent eddig, és erre tessék..... Nem azt adják. Hogy d-nének meg! Már nem elõször ez rendszeres náluk. Még csak nem is a Ronin van ami elõtte kéne, hogy legyen. Káosz, zûrzavar, mert tul.képpen fogalmam sincs, hogy milyen film megy, de egyik sem ami VOLT, vagy ami LESZ.
9/10
offtopic
5i 2015 márc. 15. - 00:16:05 9/10
(514/565)
Most baromira nem azt adják a STORY4-en, hiába van kiírva...
8/10
Viktor6665 2015 jan. 24. - 19:54:56 8/10
(513/565)
Engem nagyon magával ragadott, ahogy elõttem írták remek rendezõi munka és korhû.
9/10
5i 2014 szept. 26. - 06:28:40 9/10
(512/565)
Bár sokan nem értik, ez mégis egy jó film.
Kétféle szempontból is lehet nézni, mint krimi-sorozatgyilkos film és a mögöttes tartalmat.
Mindkét módon élvezhetõ, jó mû...Aki nem érti, az nézzen Sztívön Seggállt.:-)
8/10
breeder 2014 aug. 30. - 18:18:21 8/10
(511/565)
Egyet elfelejtenek az emberek ezzel a filmmel kapcsolatosan, hogy ez egy fantasy film, nem egy sima krimi vagy dráma, amiben a fõhõs gonosz halomra gyilkolássza a jó népet!

Szóval itt valóban a mögöttes tartalom a lényeg.

Én egyébként a Parfüm: Egy gyilkos életét sokszor elcsíptem tv-ben, de mivel csak részleteket láttam belõle (vagy a végét, vagy a közepét), úgy gondoltam tuti mínusz száz pontot ér ez az egész mû. Megmondom õszintén, nekem igazából nem is tetszett a látottak alapján. És ahogy sokakat itt a fórumon, egyenesen taszított a története és a látványvilága.

Aztán úgy egy éve fogtam magam és teljes egészében megnéztem a filmet. És ha gyilkolást el is ítélem, de a film tényleg nagyon érdekes és elgondolkodtató.

Gyakorlatilag egy olyan embert ismerhetünk meg benne, aki kitaszítottan, szeretet nélkül nõ fel, akivel a kutya nem törõdik, hogy mit érez, vagy hogy másnap lesz e mit ennie. Ennek tudatában nagy csoda, hogy a fõszereplõt egyáltalán érdekli is valami az életben. Mert ugye akivel senki nem törõdik, az min szocializálódik? Mi persze könnyen pofázunk, akik írni és olvasni tudunk! De a középkorban a tudás csak a kiváltságosok és a gazdagok számára volt elérhetõ, a szegények sok esetben nyomorúságban és tudatlanságban nõttek fel. Szóval nekik kuss volt!
Grenouille-t egyébként senki nem tanította meg arra, hogy célját másképpen is elérheti. Hogy esetleg gyilkolás nélkül is megalkothatja élete fõ mûvét. Az is érdekes kérdés, hogy vajon a fõ mû volt a cél vagy pedig a szeretet utáni vágy? Nos, ezt mindenki döntse el saját maga! Nekem minden esetere a film tetszett! Persze jobban is meg lehetett volna csinálni, de úgy érzem így is nagyon hatásos volt!

8/10
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 27. - 09:06:09
(510/565)
Néhány érdekesség a wikipédia alapján a filmrõl. Igencsak nagy nevek foglalkoztak gondolatban vele, ez is mutatja a történet lenyûgözõ erejét...

"Stanley Kubrick egyszer azt mondta, hogy a regény megfilmesíthetetlen.[1]
Ridley Scottnál volt a projekt évekkel azelõtt, hogy végül megindultak az elõkészületek. Tim Burton neve is felmerült rendezõként.
Martin Scorsesét is érdekelte a feladat, de ugyanarra a megállapításra jutott, mint Kubrick – a regény adaptálhatatlan. /Így utólag remek választás volt Tom T. rendezõnek :) )

Bernd Eichinger évek óta el akarta készíteni a filmet, ám Patrick Süskind nem volt hajlandó eladni neki a megfilmesítési jogokat. Csak 2001-ben döntött másképp, s így tíz millió eurót kapott érte.

2006-tal bezárólag A parfüm a német filmgyártás legdrágább produkciója.

Mivel a filmzene megkomponálása ugyanakkor vette kezdetét, mikor a forgatókönyv megírása, a zene kezdeti változatai igen hamar, a forgatás kezdetekor már elérhetõek voltak, így az a korábban elõ nem fordult helyzet állt fenn, hogy a filmzenét hallgatták forgatás közben. Ennek köszönhetõen Whisaw ihletet merített a zenébõl egy sokkalta aprólékosabb szerepformáláshoz.

A barcelonai fedetlen Poble Espanyol múzeum Plaça Major tere szolgált a filmben Grasse városának teréül.

A film bevétele már azelõtt elérte a 100 millió dollárt, hogy az Amerikai Egyesült Államokban bemutatták.

A fõszereplõ vezetékneve magyar nyelven annyit tesz, béka."
1/10
Dudlicsek 2014 aug. 27. - 00:51:58 1/10 Előzmény lonecoyote25
(509/565)
Igazad van maximálisan. Hatalmas állatság és agyrém és öncélú szar ez a film.
Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 27. - 00:49:44
(508/565)
Akinek esetleg zavaros volt a film, itt egy vélemény egy másik honlapról, ami a lényeget remekül megmagyarázza: (értelemszerûen SPOILER, bár nem a cselekményt tekintve, hanem a "mondanivalót")

"Egy hete néztem meg én is a filmet, nekem nagyon tetszett a film. Másra számítottam a beharangozás után, hogy egy sorozatgyílkosról szól stb.
De valójában a fõszereplõ számára ez nem számít bûnnek, jobban mondva nem tudja, hogy az, vagy nem érzi a súlyát és mivel õ nem a gyílkolást élvezi, hanem ez neki egy munka---> begyûjteni az illatot---> ezért az ember szemében
nem tünik bûnösnek, nekem legalábbis ez jött le a filmbõl õ nem egy abberált beteges gyílkos, hanem csak egy "szánalmas" iszonyúan éhes lény a szeretetre és
a speciális képességével a szaglással probálja megvalósítani azt hogy létrehozzon egy tökéletes illateszenciát. Amivel végre szeretik majd az emberek
Istenként tisztelik majd és neki ez volt az életcélja....

A film végén mikor felálltam, arra gondoltam hány és hány embernek kéne a világban, hogy szeressék és micsoda éhség van a mai világban a szeretetre teljesen aktuális ezáltal a film.

A helyes kifejezés a filmre nem a jó, hanem, hogy érdekes:)

Könyveben a napokban vettem meg, midenkinek ajánlom a filmet, jah és nem egy sorozatgyílkosról szól ez a legfontosabb:)"


Még annyit tennék hozzá, hogy a végének meg ugye az volt az üzenete, hogy miután a szuperkölnijét kipróbálta, a téren történt orgia után rádöbben, hogy így sem tudja megszerezni-megkapni azt a fajta igazi szeretetet, amire (minden ember) vágyik, ezért -ezt nem bírva elviselni- öngyilkos lett... meg kell hagyni rendkívül "frappánsan", ha már annyit munkálkodott azon a kölnin.


(És végül még szájbarágósabban az üzenet:-) : a mai nyugati világban sokan a külsõségek-pénz, nagy autó, csini ruha, menõ állás multinál-tõl várják a boldogságot, hogy az emberek szeretni és tisztelni fogják õket. Ezeket szimbolizálja a parfüm a filmben. De ezektõl nem lesz boldog az ember igazán, ill. önmagában ezek miatt nem fogják jobban-többen szeretni, max. talpnyalók jelennek meg a környezetében. Ezt szimbolizálja, hogy miután kipróbálja a parfümöt a téren, mégsem érzi magát jobban, nem kapta meg amire vágyott.)
-NOMAD- 2014 aug. 17. - 04:29:19
(507/565)
A történet eredeti és elmés, a képi megvalósítás, a díszletek és a játéktér óriási és gyönyörû, de mégis a legjobb, ami a hangulatot és a színvonalat erõsen megemeli az a zenei aláfestés. Anélkül a film még ennél is kevesebbet érne ...
Mint tudjuk, a történet magában mit sem ér, itt viszont a színészi alakítások és a kivitelezés szintén felhúzzák a film igényességét.
VISZONT! Egy merõ unalom az elsõ 15 perctõl az utolsó 15 percig. Annyira vontatott, hogy hihetetlen. Így eltolni egy amúgy egész vállalható filmet ... gáz!
A fõszereplõ beállítottsága sem hagyja a normál mentalitású embert a teljes átélésre ... megrekeszti csak nézõnek, így nem annyira hat a drámaiság. Inkább ellenszenves a fõszereplõ, mintsem mûvészi, ahogy a film taglalná.
A befejezés pedig egy óriási közhely ... A lelkiismeret kibontakozása ... ugyan már. Egy (SPOILER) sorozatgyilkosról van szó, összetett szellemi-lelki problémákkal. Utolsó utáni dolog lenne a lelkiismeretével való bájcsevej. De tudjuk ... ez kell a nézõnek. A "mártírhalálnak" feltüntetett igazság beteljesülése. Honnan is ismerõs? Ja persze ... a "Jesse James meggyilkolása..."-ból. Bugyuta, színvonaltalan befejezés ... már-már undorító. Kvázi hülyének nézi a megtekintõt ezzel a momentummal (mindkét filmre igaz.

Ezekbõl kifolyólag, ha logikusan nézem, akkor nem ajánlom senkinek! Hátrányaihoz mérten elhanyagolhatóak az elõnyei. Egy szavas jellemzés: idõpocsékolás. 3/10 a pozitívumok miatt kis jóindulattal.
Roberto DiCapribogyó 2014 jún. 14. - 23:27:24
(506/565)
Sziasztok!

Túrin és Durca (615. és 616. hozzászólás) remekül fogalmazzátok meg a lényeget, úgyhogy nem ismétlem meg.
Az elõttem lévõ utolsó 4 hozzászólónak: Nem lehet mindenkinek jó az izlése, nincs is azzal semmi baj, ha nem tetszett-nem értitek a filmet, könyvet. Nyugi, így is simán le tudtok élni egy életet :-).

Na komolyra átváltva: Engem a film nagyon megfogott, kétszer is láttam moziban. Utólag olvastam a könyvet, az is tetszett, de mivel a film hihetetlen jól adja vissza a lényegét (és egyébként meglepõen pontosan követi a könyvben történteket) ezért akkora katarzist nem adott, mint a film (ez persze nem a könyv hibája).

A történet olyan, amilyen, van aki érti és átérzi, valakit kevésbé érint meg, ez teljesen normális. Nyilván ez meg is határozza, hogy mennyire fog tetszeni a film... Viszont amit objektíve ki lehet jelenteni, hogy a színészi alakítások tényleg nagyon jók (Nekem Alan Rickman tetszett leginkább; ill. a fõszereplõ csaj meg nagyon cuki:-) ), a látványvilág-díszletek gyönyörûek és ami szerintem méltatlanul kicsit alul van értékelve az a zene! Az atmoszférateremtéshez min. 50%-ban hozzájárul. (egyébként a rendezõ szerezte a zenét is, nem semmi.)

Ami miatt a szívem csücske a film, az az, hogy több, szinte hipnotikus erejû jelenete is van, ami nagyon ritka...pl. amikor - SPOILER:

- amikor az út szélén bandukol a srác és egyszer csak megjelenik az „utolsó” csaj a fogatban az úton és elhúz mellette.
- amikor a vége felé Alan Rickman benyit a lánya szobájába reggel és...
- természetesen a nagy jelenet: kivégzési jelenet a téren

SPOILER VÉGE