Skanoja 2011 szept. 05. - 19:17:19
(445/565)
"Ha ez a szerencsétlen fiú még csecsemõkorában ott végzi, ahol a testvérkéi: a csatornában a halbelekkel együtt, akkor legalább annak a 13 nõnek nem kellett volna meghalnia..:S"

Erre a könyvbõl tutok idézni.:)
"Az a sikoly, születése után ott a halbontó asztal alatt, amivel felhívta magára a figyelmet, anyját pedig a vérpadra juttatta, nem szeretetre és együttérzésre vágyó ösztönös kiáltás volt. Sokkal inkább tudatos, mondhatni gondosan mérlegelt kiáltás, amivel az újszülött letette voksát a szeretet ellen, de az élet mellett.
...
Persze, választhatta volna a másik utat is, hogy a születésbõl az élet kerülõjének kihagyásával rögtön a halálba lép, csak hallgatnia kellett volna - ezzel megtakarít egy csomó kellemetlenséget mind magának, mind a világnak. De ez a szerény visszavonulás legalábbis minimális jóindulatot tételezett volna fel - ez pedig nem volt Grenouille-ban. A kezdet kezdetétõl szörnyeteg volt. Csakis dacból és gonoszságból választotta az életet.

A könyv sok mindenre választ ad, amire a film nem tud.:P
7/10
manocset 2011 szept. 04. - 22:30:01 7/10
(444/565)
Igazából ez egy olyan film, amit nem igazán tudok hova tenni.
1/10
Adresz27 2011 szept. 04. - 01:42:47 1/10
(443/565)
Nekem pontosan ez a bajom a filmmel. Egy semmitmondó - történetnek nem mondanám - zagyfolyam. A film lényegiségét talán akkor lehetne igazán átérezni, ha az ember megpróbálna a markával minél több ködöt összegyûjteni egy befõttesüvegbe. Ez most egy negatív kritikának/véleménynek tûnhet. de nem az. Ahhoz túl gyenge a film, hogy bármi negatívat megérdemeljen, pozitívum pedig nem indokolt, tehát egy "semmitmondó üres köd a sötétben" az egész.
Watchmen 2011 szept. 03. - 18:45:46
(442/565)
Az egyik valaha készült legjobb film, ami európai földön készült!
Pickwick 2011 szept. 03. - 17:11:01 Előzmény Pickwick
(441/565)
Érdekes módon megörültem amikor szembesültem vele, hogy ma újra leadja a Story 4.
Természetesen továbbra is ugyanúgy érzek a filmmel kapcsolatban, mint azt már az elõzõ hozzászólásomban kifejtettem, ennek ellenére a beteges részek hiányoznak, ezért mindenképpen bele fogok nézni.
Ráadásul pont ma gondoltam rá, hogy szívesen megnézném újra, de mostanában nincs elég idõm + annyira nem vágytam rá, hogy belekezdjek a letöltésbe... Így, hogy a tv-ben nézhetem (és közben dolgozhatok) tökéletes lesz.
10/10
szingh 2011 szept. 03. - 09:41:30 10/10
(440/565)
Milyen érdekes, hogy a film nagyszerûségét igazán a negatív kritikákból lehet kiolvasni!
Tehát csak így tovább! Ez egy nagyszerû film, tehát nagyon sok ilyen vérmes ostorozást megérdemel. Ez tipikusan az a film, ami után nem fogja senki azt mondani, hogy egyszer elment.
Csupán a két véglet jöhet szóba: imádat vagy undor.
Csirik 2011 szept. 03. - 07:33:38
(439/565)
Annyira izgalmas már maga a film eleje, hogy 5 perc múlva eret vágtam magamon a kíntól, hogy egyáltalán elkezdtem nézni. egyszerûen nem köt le és azon még a felsorakoztatott nagy nevek sem tudnak változtatni. Lehet, hogy a történet idõvel kialakul, de általában aminek az elejénél úgy érzi az ember, hogy ennek semmi értelme, nem nagyon szokott figyelemfelkeltõ lenni a továbbiakban.
Pickwick 2011 júl. 04. - 03:02:32
(438/565)
Ez a fajta befejezés számomra is kissé komolytalanná tette a filmet.
Az elején, amikor pl. a halpiacot mutatták az kifejezetten tetszett! Olyan durva volt és meghökkentõ, még ha csak 2 másodpercre is, de szóhoz sem tudtam jutni. Valahogy ezt az érzést vártam volna a továbbiakban is. Legfõképpen a film végén...

Nekem már az elején sem tetszett túlzottan ez a fajta narráció, de lehet eredeti nyelven nem zavart volna (annyira). A zenékkel sem voltam kibékülve az elején, bár a végére elfogadhatónak tûnt. A befejezéshez pl. nagyon is illett a választott zene (még akkor is, ha nekem kínszenvedés volt végig nézni /hallgatni).

Bennem kissé olyan érzést keltett a film, mintha túl sok mindent akartak volna egybesûríteni. Mintha nem akartak volna megmaradni egy mûfajnál.
Pl.
*** SPOILER ***
a fõszereplõ srác még kisbabaként felsír és az anyját felakasztják. Aztán amikor az az árvaházas (vagy nem tudom pontosan ki volt) nõ átadja a pasasnak és aztán elvágják a torkát a nõnek. Aztán amikor a mester elviszi a pasastól az is meghal. Aztán amikor otthagyja a parfümkészítõ mestert akkor utána hirtelen õt is elragadja a végzet.
*** SPOILER VÉGE ***
Kész vicc! Nem tudom, hogy ezt egyfajta ironikus elemnek szánták-e, mert ahhoz véleményem szerint túlságosan komolytalan volt. Így inkább mókás.
Ezzel nem lenne baj, csak a film eleje után másfajta hangulatba kerültem és emiatt nem ezt vártam.

A befejezés pedig annyira szürreális, hogy én inkább szót sem ejtek róla.
Bár azon gondolkoztam, végeredményben lehet jó, hogy láttam egy ilyen lezárást is. Gondolok itt arra, hogy ha
*** SPOILER ***
kivégzik a srácot akkor az ilyenkor szokásos érzés lett volna úrrá rajtam, mert általában a legtöbb filmben kivégzik/bezárják a gyilkost. Nem tudom mennyivel lenne másabb a hangulatom, ha láttam volna miként hal meg a fõszereplõ és aztán véget ér a film.
*** SPOILER VÉGE ***
Sokszor gondoltam már arra, hogy bárcsak másként érne véget a dolog. De most, hogy így történt meglepõ, de nem vagyok vele elégedett. Na persze lehet csak azért, mert ez túlságosan elrugaszkodott a valóságtól.
Mindenesetre az utolsó jelenetek mondhatni kárpótoltak, a hihetetlen meseszerû (és ezért engem irritáló) orgia után.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden ilyen esetben hasonló befejezést/"büntetést" várok. Na persze jelen esetben ez még mindig jobb volt, mint ha megálltak volna az utolsó pár perc elõtt és azzal az ócska happy end-el ér véget.

7 és 8 pont között vacillálok.
Idõ közben eszembe jutott az a jelenet, amikor
*** SPOILER ***
megállt a dombtetõn és kiszagolta a kb. 5 kilométerre lévõ lány tartózkodási helyét
*** SPOILER VÉGE ***
na azt már erõs túlzásnak éreztem. Mûfaj szerinti besorolás alapján állítólag filmdráma. Nem sci-fi vagy fantasy.
Összességében azt hiszem, 7 pontra fogom értékelni.
SzFeri82 2011 júl. 03. - 02:48:45 Előzmény LaciG
(437/565)
Osztom, nekem sem tetszett.
10/10
idõjós1010 2011 júl. 02. - 22:31:18 10/10 Előzmény LaciG
(436/565)
A film nem valósághû akart lenni. Kevés film az.
8/10
kolbászkirály 2011 júl. 02. - 21:56:07 8/10 Előzmény stomachh
(435/565)
Nem lett volna rossz,de a vége komolytalanná tette az egész filmet!
8/10
stomachh 2011 jún. 22. - 22:04:22 8/10
(434/565)
Hümm-hümm. Ez egy jó film, bár a vége igen furára sikerült, mondhatni nem ilyen befejezést vártam, inkább földhözragadtabbat. Érdekes a sztori, inkább regényben olvasnám. A film két területen nyújtott kiemelkedõt: a filmzene és a fényképezés. Nagyon jó film, de mégsem olyan, amit sokszor megnéznék (ellentétben pl a Vidocq-kal). Legyen mondjuk egy 8/10.
LaciG 2011 jún. 22. - 21:50:57
(433/565)
A film kerekségét érzem.

SPOILER

Fõleg, hogy oda ment el meghalni, ahol született. És azt is tudom, hogy mi volt a parfümje "titka", és azt is értem, hogy elméletileg miért érezték õt ártatlannak (a szépség, az ártatlanság szaga volt rajta, és ugye Alan Rickman is azért borult le a lábai elé, mert a lánya illatát érezte rajta). Lehet, hogy egyszerûen a mûvészfilmek világa nem vonzz, vagy csak az nem, hogy míg ilyen varázslatos elemek vannak benne, addig milyen aprólékosan és komolyan felépített világba helyezték bele a történetet.
Vannak benne jó részek, de nekem ez valahogy mellé ment.
LaciG 2011 jún. 21. - 11:05:59
(432/565)
Én a film alatt végig azt vártam, hogy mikor jön végre a tetõpont, amitõl értelmet nyer az egész. És szerintem ez elmaradt. Történnek az események, aztán véget ér a film.
Nincs rendesen tagolva, ezt értettem a rossz dramaturgia alatt.
LaciG 2011 jún. 21. - 10:47:33
(431/565)
Azért veszem komolyan, mert ez a film komolyan akarja magát vetetni, és ez nagyon érzõdik rajta. És ha hülyeséget beszélnék, arra nem lenne az mentség, hogy 14 vagyok, attól még ugyan úgy érthetek hozzájuk, mint bárki más. A korral nincs egyenes arányosságban az intelligencia.
LaciG 2011 jún. 21. - 10:24:49
(430/565)
Elég gagyi film. A látvány az nagyon ott van, a lányok tényleg szépek... De akkora baromságok vannak benne, amitõl a film már max. gagyi lehet. Elõször is: SZUPER-ORR?? Azt tudom, hogy vannak nagyon érzékeny orrú emberek, de mi az már, hogy az egész várost fel tudja térképezni a szaga alapján.

SPOILER

Vagy mikor megérzi egy nõ szagát, 30 másodperc múlva meg meglátja a távolban a kocsit, amibe a nõ van. Ilyen NEM LÉTEZIK!

A második hülyeség: az addig oké, hogy a fõgyerek egy kicsit kattant, és az egész fim arról szól, hogy emberek szagát akarja megszerezni. De mi az, hogy mûködik? És fõleg mi az, létrehozta a szuper-illatot? Nem létezik olyan illat, amitõl az emberek elvesztik a józan gondolkodásukat!

A harmadik: a történet nincs rendesen felépítve. Most nem mennék bele, hogy egy film alapjainak hogy kell kinéznie, ezt egy okos dramaturg jó régen már kitalálta, ha akartok, nézzetek utána. A film úgy építkezik, hogy megy a történet, és megy, és megy, egyre izgalmasabb lesz, és megy, és megy, aztán vége. Nincs új fejezet, se katarzis (vagy az a nagyszabású orgia volt az?).

SPOILER VÉGE

És végül a fõszereplõ nem tetszett. Az amerikaiaknak biztos nem gond, engem viszont nagyon irritál egy barna bõrû, rossz-arcú, koszos csavargó, akit ráadásul 2 órán keresztül kell bámulni.

A pontozást nem tudom, de tényleg nagyon gagyi film ezek miatt.
7/10
aa194545 2011 jún. 20. - 00:34:18 7/10
(429/565)
:)))) Eegen ... kár lenne tagadni, kissé morbid ... kissé :)
Az tény, hogy, nem igazán nézek TV-t, de ezt most végignéztem.
7/10
lamcsi 2011 jún. 19. - 15:22:20
(428/565)
Talán azért, mert hülyeséget írtál bennük. Nem nyúzta le a bõrüket. Bekente õket a szag megragadásához szükséges zsírokkal, majd amint azok átvették az illatot, lekaparta róluk. De nem nyúzta le ezzel együtt a bõrüket. Milyen filmet néztél te?
Ford Mustang 2011 jún. 19. - 14:55:31
(427/565)
Csak nem értem miért kellett kitörölni? Nem volt benne semmi sértõ... lehet megijedtek a lovaktól. :D
Ford Mustang 2011 jún. 19. - 14:53:53
(426/565)
Igen, láttam a képet, de válaszolni már nem tudtam.
Azért köszönöm! ;)