9/10
TSkull 2011 aug. 27. - 19:46:24 9/10
(72/152)
A film az amúgy tuti, csak én azt hittem, hogy a 21. szazad kinõtte ezt a Rambo stílust, amikor egy szál ember halomra lõ mindenkit, de mondjuk a film mûfaja és történetosztása megkövetelte. Érdekes volt Travoltát ilyen beállításban látni, elsõre furcsa, de megszokahtó. Natyon jó kikapcsolódás ez a film.
10/10
Kendy 2011 aug. 22. - 12:08:47 10/10
(71/152)
Tegnap sikerûlt megnéznem a filmet!
:)
Nekem nagyon nagyon tetszett!
:)
Király volt!
Igazán jól szórakoztam rajta.
:)

John Travolta (Charlie Wax)szerepében szerintem zseniális volt.
:)
Royal with Cheese poénok is bejöttek nekem nagyon!
:D

Jó kis lövöldözõs-akció film volt.
7/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 19. - 15:12:09 7/10
(70/152)
Ja. :D
10/10
zz76zz 2011 aug. 19. - 14:47:09 10/10
(69/152)
csihi-puhis filmhez csihi-puhis kommentezõk :D
9/10
McQuade 2011 aug. 18. - 22:40:27 9/10 Előzmény ozone
(68/152)
Óóó! Egy fogadatlan prókátor, ezer bocs tényleg van az írásomban hiba! Viszont, ha elolvasod a hozzászólásokat a mennyiséghez képest, még talán az enyémben van a legkevesebb, amúgy itt tényleg a filmrõl lenne inkább szó, szerintem!
És mi az, hogy videókalózkodás helyett? Az, hogy hivatalosan kivettem a filmeket a tékából, fizettem érte és megnéztem? Ez neked videókalózkodás? Tudod mit a legnagyobb bajom ez legyen az életben, hogy elírtam azt hogy "INTERVIDEO", de legalább én tudom mit jelentett valójában!
ozone 2011 aug. 16. - 17:41:05 Előzmény McQuade
(67/152)
Hát... :) Tényleg nem akarok beleugatni, mert itt a filmekrõl lenne szó. De ha már kioktatsz másokat...
Csak két kérdés arról, amit írtál: mi az az "Intervidó", ahol filmezni kezdtél a 80-as évek végén? Azt nem úgy írták, hogy Intervideo? E-vel és a végén rövid ó-val... Vagy mit jelent az, hogy "dvd-ém"? Azt úgy írják, hogy dvd-m. És a többi hibáról már ne is beszéljünk. Lehet, hogy annak idején videókalózkodás helyett inkább tanulni kellett volna? :p
10/10
ilovedogs 2011 aug. 05. - 23:12:06 10/10
(66/152)
Nagyon jó kis pörgõs szórakoztató film:))))))Azt hittem Travi idegesíteni fog ebben a szerepben, ezzel a külsõvel de nagyon nem:)))))Jók a poénok is!Érdemes volt megnézni pedig nem szeretem a "lövöldözõs" filmeket:)
9/10
McQuade 2011 júl. 30. - 22:20:46 9/10 Előzmény Henci8
(65/152)
Elõször is nem vagyok a cimborád, ha már válaszoltál, akkor megtehetted volna, hogy a felhasználói nevemet jól írod(másolod) le, ezt általános iskola alsó tagozatában tanítják, amikor a tábláról csak másolnod kell, de neked ez nem sikerült! Az, hogy „Hát-tal nem kezdünk mondatot” az alapmûveltséghez tartozik, ezt is tanították, neked ez sem sikerült, de biztos ez most a divat, ettõl vagy cool!!! Igazad van, a véleményt le lehet írni ezért van a fórum, én nem is ezt kifogásoltam, hanem azt, hogy másnak akarod megszabni hogy mit nézzen! Szívesen elmagyarázom, ha nem érted, hogy mit írtam, de ezt is tanították úgy hívják szövegértelmezés, de ez sem sikerült! Lehet, hogy láttam már pár filmet, nem dicsekvésképp, hanem inkább halkan jegyezném meg hogy több mint háromezer dvd-ém van, és mindegyik eredeti, nem össze zsugorított torrentes szemét! A 80 évek végén kezdtem filmezni az Intervidó tékáiban, és 95-ben már saját videó tékám volt, úgyhogy gondolom, van összehasonlítási alapom!!! A Tru Lies-os összehasonlítást sem érted sajnos, de annak azért majd nézz utána, hogy az alapötlete honnan van! Megkérlek rá hogy, ne tanácsolj nekem semmit , esetleg annak akit megcsináltál!!! Már ,ha engem te le hülyéztél akkor én hadd nevezzelek téged agyatlan hülyének(még ha ki is zárnak érte!), mert öreg te nem az agyaddal gondolkozol !!! És azt hogy még ki fúj veled egyet, az õt is minõsíti! Gondolom még arra sem jöttél rá, hogy Travolta miért vállalta el a szerepet?! Nem baj, ez sem sikerült! Nagy fórumozó vagy! Gratulálok!
8/10
Atis88 2011 júl. 30. - 13:49:47 8/10
(64/152)
Jó kis pörgõs akciófilm. 8/10.
offtopic
zottyo534 2011 júl. 28. - 16:10:49
(63/152)
Kizárólag a végkifejlet menti meg a filmet attól, hogy az azt megelõzõ majdnem másfél órát életem legelkótyavetyéltebb idejének tituláljam. Azt pedig végképp nem értem, hogy Travolta miért forgatta saját szívében a tõrt (és nem kevésbé az enyémben), mikor azt a sajtos-negyedfontos-reklámnak álcázott visszautalást tette arra, mikor még jobb filmekben is megfordult.
10/10
nekemezer 2011 júl. 28. - 12:04:22 10/10
(62/152)
Nem tom ki hogy van vele,de nekem pl. rohadtul tetszett, jól állt Travoltának ez a szerep, volt sok akció,jó lehet, hogy a történet(terrormerénylet elhárítós) kicsit megszokott,de adott csomó izgalmas jelenet,sok verekedés,tök jó kivitelezés némi humorral is fûszerezve,egyik legjobb akció film sztem,csak ajánlani tudom,10/10.
3/10
Henci8 2011 júl. 20. - 11:02:29 3/10 Előzmény McQuade
(61/152)
1.Nos McQuide cimbora (ne haragudj, hogy letegezlek) nagyon gyengén érvelsz. Elõször is a "Hát-tal nem kezdünk mondatot" - mondatoddal elárultad milyen egy gyenge fantáziával vagy megáldva. Az óvodában elment még ez a duma, de sztem kinõtted te már ezt.
2. A Piszkos Harry-s idézet jó és teljesen igazad van benne, csak akkor azt nem értem miért próbálsz te engem kioktatni és lehurrogni, mikor pontosan az a lényeg, hogy mindenkinek meg lehet és legyen is meg a saját véleménye. Én ezeket, amiket leírtam pontosan azért írtam, mert ez a véleményem, nem kell belekötni, egyszerûen el kell olvasni és vagy egyet kell vele érteni vagy nem. De a hangnem ettõl még lehet normális.
3. Nyílván hogy a fórumba lehet név nélkül irogatni, de én ezt megteszem névvel is nagyon szivesen, sõt személyesen is beszélgetek én veled bármikor,d e tudod a fórum azért van, hogy ne kellejen mindenkivel személyesen leülni és beszélgetni, hanem így egy idõben többen is elolvashatják a véleményedet. Na ez új mi?
4. Szó nincs arról, hogy én forgatókönyvet akarnék írni, de ennél az emberiség 50%-a jobbat írna erre a nyakamat teszem, sajnos a rossz 50%-ból került ki az aki ezt írta, és ahogy olvasom nem is írt még sokat az ember. Nos neked is azt tanácsolom, hogy ne kezdd el.
5. A True Lies-t emlegeted itt, ami érdekes, mert az a film klasszisokkal jobb volt mint ez. A kanyarba nincs ez a förmedvény ahhoz képest, és hogy miért nem? Talán mert jobb a sztori, jobb a látvány, jobbak a színészek és tulajdon képpen minden jobb.
Végezetül én azt tanácsolom neked, hogy nézzél még meg pár filmet, mielõtt leülsz kommentelgetni, csak hogy legyen összehasonlítási alapod, mert biztos vagyok benne, hogy fogsz ennél jobbat is találni, és akkor talán átértékeled ezt is meg meg érted azt is amit mondtam.

bamba úrral egy követ fújunk, szerencsére akadt legalább egy, mert így talán elgondolkozol, hogy csak nem én vagyok a hülye...
7/10
horas 2011 júl. 18. - 18:09:42 7/10
(60/152)
Lerágott csont a sztori, tipikus butyuta akció film, egy-egy jobb, de nem megmentõként funkcionáló csavarral.
Travolta közel 60 évesen mit ugra-bugrál, teljesen hiteltelen, meg ezek az erõszakos szerepek sem állnak jól neki, mint a Hajsza a Föld alatt ami megint, szörnyû gyenge lett.

SPOILER

A Royal with Cheese idézet meg totális facepalm. Szerintem pont az ellenkezõ hatást érték el vele mint amit szerettek volna, nem elmosolyodott rajta az ember, hanem felszisszent, hogy ezt nem gondolhatták komolyan?!

Amúgy akciófilmnek nem rossz, pörgõs, helyenként brutális és meglepõ, de összességében elég tucat, ami kicsit emlékezetessé teszi és számomra értékessé, hogy megismertem Kasia Smutniak-ot. Nagyon szép nõ, egyszerre hasonlít Monica Beluccira és Paz Vegára.

Egyszer meg lehet nézni, akció rajongóknak ajánlott.
9/10
McQuade 2011 júl. 13. - 18:34:05 9/10 Előzmény bamba
(59/152)
Ez attól függ, ki, mit szeret Luc Besson-ban! Idézet:„Látvány, akciójelenetek, vágás, humor? Mint Mackó sajtban a brummogás.” Ebben a filmben nincsenek meg ezek? Lehet tényleg sokat telefonáltál a film alatt, vagy még inkább átaludtad, egyébként bármelyik filmen el lehet aludni, vagy akár telefonálgatni közben, de akkor miért ülünk le filmet nézni? Nálam a filmnézésnek „rítusa” van, megtisztelek egy filmet annyival, hogy próbálom figyelmesen végignézni, kizárom ilyenkor a külvilágot mintha moziban lennék egyedül, és nem „háttérnek” használom õket! Ez a film minden csak nem unalmas, nem mondom, hamarabb is beindulhatna Travolta, de megjelenése után a végig lendületben marad a film, és igen jók az akciók (látványosak, és néha akad egy kis humor is)!!! Az pedig az elsõ perc után mindenki számára kiderülhet a kiírásokból, hogy Besson csak az ötletgazda, és Hasak írta a forgatókönyvet! Amúgy elég sok rendezõ kezdte operatõrként, ami semmit nem von le az értékébõl,(sõt!), de Pierre Morel-nek ez amúgy a harmadik rendezése! Az pontszámbeli értékelésedhez pedig inkább, no komment!!!
8/10
Ze74 2011 júl. 10. - 21:31:55 8/10
(58/152)
Nekem olyan "szállító féle Luc Besson nem sok köze van a valósághoz tipusú film",de mégis mûködött,sõt tetszett,és valójában az ez évi legjobb akció film amit idén láttam.
Travolta nagy volt benne...lehet,hogy csak miatta tetszett?!
1/10
bamba 2011 júl. 10. - 15:17:35 1/10 Előzmény McQuade
(57/152)
Ez az igai Luc Besson filmek közelébe sincs. Sajnos.
Egy viszonylag jó ötletbõl, egy viszonylag jó forgatókönyv, jó színészek, viszonylag jó játékkal, viszonylag jó szinkron - habár, nem igazán passzolnak a hangok, errõl nem a színészek tehetnek, s végül is egy idõ után meglehet szokni. Eredeti hang valamit javíthat a filmen, de nem valószínû, hogy sokat.
Látvány, akciójelenetek, vágás, humor? Mint Mackó sajtban a brummogás.
Egyszer neki lehet vágni, azonban akár kellemesen belelehet szunyókálni is, vagy közben lehet telefonálmi, ezt azt ténykedni, háttérnek elmegy. (Nekem végig kellett nézni.)

Egyszerûen unalmas! (Ez akár fordítva is igaz.)

A forgatókönyvet Adi Hasak írta, második forgatókönyve.
Rendezõ Pierre Morel, operatõrbõl lett rendezõ, második rendezése, nem sikerült úgy mint az elsõ a B13. Nem tanult annak hibáiból - annak ellenére, hogy az sokkal jobb film!
Luc Besson-t nem ezért szeretjük, azonban ehhez nincs annyi köze, hogy emiatt meg kellene utálni bárkinek is.


(Elõször gondoltam, hogy egy 3-t megérdemel - mégis csak Besson ötletébõl van :) -, de a 7,9-et olyan túlzásnak tartom, hogy végül 1-et kapott.)
9/10
McQuade 2011 júl. 01. - 00:42:52 9/10 Előzmény Henci8
(56/152)
1.Elõször is „Hát”-tal nem kezdünk mondatot!
2.Piszkos Harry-tõl tudjuk, bár lehet, hogy nem mindenki „a vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van egy”
3.A fórumban le lehet írni a véleményt a filmrõl, de „maradjunk annyiban”, hogy a kedves szórakozni vágyó. hadd válassza már ezt a filmet, mert lehet nem mindenki van megáldva réz andrási vénákkal, (és direkt írtam kicsivel a nevét), és nem keres a történetben mélyebb értelmet, mert nem is kell keresni, ugyanúgy mint a True Lies esetében sem.
4.Remélem nem veszed sértõnek a letegezést, de te biztosan zseniális forgatókönyveket tudnál írni, Oscar díjat elnyerõen tudnál rendezni, ezek itt Francia honban piti kis szarjankók hozzád mérve, tudod a gép elõtt ülve osztani az észt a legkönnyebb!
5.Travoltát én is szeretem, és hogy miért vállalta el ezt a szerepet, kis gondolkodás után szerintem könnyen rá lehet jönni…..
6.A film rendben van, hogy nem egy irodalmi adaptáció, de azt mondani rá, hogy unalmasan egyszerû azért igencsak túlzás, lehetett volna ezt nagyon komolyra is venni, és megint azt írom ugyanúgy, mint a True Lies esetében, de pont ezt nem akarták az alkotók, ha nem esett volna le! Szórakoztatni akartak, és ez a hozzászólásokat átnézve 80-90%-ban sikerült!
7.Remélem ezek után tényleg elkerülöd Besson dolgait, de jó messzire!!!
10/10
zz76zz 2011 jún. 30. - 14:00:31 10/10
(55/152)
na égre beindultak ezek a régi jól bevált receptbõl sült csihi-puhik.
ez is jó.
7/10
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 15:09:30 7/10
(54/152)
kép
7/10
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 15:07:59 7/10
(53/152)
kép