Téma: Pasta

10/10
minidici 2013 ápr. 16. - 08:43:00 10/10
(487/627)
Nekem nagyon tetszett ez a sorozat.Könnyû kis szórakoztató,szerencsére eddig nem volt benne olyan dráma mint az általam eddig látott sorozatokban és remélem a vége is jó lesz, a szerelmesek együtt maradnak és nem következik be valamilyen drámai fordulat!Sajnos az igazgató szerelme viszonzatlan,de le a kalappal elõtte amilyen méltósággal viselte a vereséget,szép emberi tulajdonság!Nos és ami a koreai sorozatok elmaradhatatlan jelenete ,a háton cipelés is megvolt!Nekem még az nagyon tetszett mikor a papa szemrevételezte a leendõ vejeket,hogy féltek már tõle,egybõl vigyázzba vágták magukat!
dorombka 2013 ápr. 16. - 08:42:58
(486/627)
Ehhez nekem sincs több mondanivalóm, a kép magáért beszél, csak másodpercegog tartó szerelem jutott.
dorombka 2013 ápr. 16. - 08:40:46
(485/627)
Ebben is benne van a film egyik egész mondanivalója és happy endje is a tragikus eset ellenére is.
dorombka 2013 ápr. 16. - 08:39:12
(484/627)
Vártam már mikor bukik le.A konyhában nincs helye az idegen illatoknak.
De már emberibb volt a reakciója.... mindkettõjüknek: aggódás...és végtelenségig való kitartás
dorombka 2013 ápr. 16. - 08:37:21
(483/627)
Bájos vallomás és elutasítás egyben...a kaktusz levetette a tüskéit ?

Visszavontam, nem sunyi, csak mérhetetlenül zárkózott, meg egyszer említette, hogy a munka tölti ki az életét és ebben nem biztos hogy belefér egy "rangon aluli" kapcsolat, a lánynak meg ennél több kell.
dorombka 2013 ápr. 16. - 08:34:14
(482/627)
Kedvenc képeim az utolsó elõtti részbõl

Új élet kapuja
dorombka 2013 ápr. 16. - 08:32:15
(481/627)
Bájos volt a papa, amikor a bevásárláskor mondta fiúmagzatának,
"Anyád sokkal drágábbat alapanyagot vett volna"-vagy valami ilyesmi.
Ebben az egy mondatban benne volt egy egész emberi sors.
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 08:14:02 10/10 Előzmény kisGabi
(480/627)
Egészen jól alakulnak a dolgok így a vége felé. A chef hihetetlen változáson ment keresztül a majd' 20 rész alatt. Milyen kedves volt tegnap és a végén elérte, hogy béke legyen a konyhában és a szakácsok egymást segítve dolgozzanak, ez az állás felér egy pedagógusival, de pszichológussal biztos. A chef milyen "kedvesen bókolt" Yoo-Gyeongnak az elején: :"azt szeretem benned, hogy ilyen egyszerû vagy". Nagyon tetszett az is, hogy milyen látványosan aggódott a lány miatt végig, hiába nem lehet kivételezni senkivel, fõleg ha az maga akar megszakadni. A chef viszont tiszteletreméltóan õszintén is elismerte a lányt, amikor felszedte a szemeteszsákról. Jó, hogy már nem kell bujkálniuk.

A chef bámulatos átváltozása, emberivé válása meglepett, amikor az olaszországi szerzõdést csak úgy odaadta Oh Sae Yougnak és õ inkább marad(na), pedig minden vágya Olaszország volt, oda visszamenni, ahogyan erre a fõchef utalt korábban (miért nem megy vissza, mert itt - Koreában - csak játszadozik) és az abszolút kedvenc, amikor békejobbot nyújtott Seol volt igazgatónak, ezt sem gondoltam volna.

A drámai vonalat megtartva azért látszanak a boldogtalan karakterek is, a leginkább Mr Kaktusz, aki végre felfedte magát. Nagyon szép pillanat volt, amikor a folyosón hosszan nézte a lányt, benne volt az elmúlt 3 év és a beletörõdés a vereségbe. Sajnáltam, de õk ketten nem illenek egymáshoz. Milyen korrekt volt ezek után Mr Kaktusz, hogy a visszautasítást elmondta a chefnek. Ezek után az a szemeteszsákról felszedõ és nagy bevallást tevõ jelenet nagyon kellett. Nagyon kellett, hogy a chef egy újabb szintre érjen a szerelemben és milyen szép, hogy a szerelem folyamata az változik, érik, mélyül 2 ember között.

A szakácsversenyen Yoo-Gyeong tésztaötlete remekelt és itt megint ott volt a fõchef, aki elõtt egyszer már bizonyított a ginzenges tésztával. Érdekesen nyitva hagyták a végét az eredményhirdetésnél, de hát mi már tudjuk.

Még van egy nyitott tétel, a papa már bevásárolt a nagy vacsorához...

Sajnos ma eljött az utolsó rész ideje, biztosan végig nagyon izgalmas lesz, aztán maradnak a videomegosztók, éppen néztem, hogy az indavideo is megállt a 12. rész után, remélem, hogy feltöltik a többit is.
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 07:55:15 10/10
(479/627)
Nos, igen valami hasonló volt abban a reggelinek szánt edényben is, csak még pirosabb színben pompázott. Gondolom, hogy ehhez rizst, kenyeret esznek vagy csak úgy magában fogyasztják...Így elnézve biztosan finom lehet.
dorombka 2013 ápr. 16. - 05:47:25
(478/627)
:))
Engem egy elnagyolt székelykáposztára emlékeztet.
Tegu 2013 ápr. 15. - 20:23:41 Előzmény livennke
(477/627)
Igen, kicsit meglepõ, de érett kimchi hozzáadásával készül ez a kimchi jjigae/ragu v. pörkölt.
Talán azokhoz az ételekhez hasonlitható, amihez nálunk savanyu uborkát tesznek, pl. a Stroganoff módra készitett ételek.
Ahogy nézem a sorozatokban, mindenkinek megvan a saját receptje, igy kicsit más az izesités családonként.
10/10
livennke 2013 ápr. 15. - 18:08:57 10/10
(476/627)
Találtam egy kipróbált kimchi receptet, amit itthon is csinálnak. Elviekben ez egyfajta savanyúság, aminek elõ kellene segítenie az emésztést, de ha csak ezt és ebbõl sokat esznek, akkor tényleg baj lehet a gyomrukkal, pláne ha ilyen sok benne a csili és a paprika. A 11. részben a kislány meleg reggelit készített a chefnek és mi volt az edényben? kimchi ragu, na itt elgondolkoztam egy kicsit. Ez a recept meg az összes többi is úgy magyarázza a kimchi elkészítését, mintha uborkát kovászolnánk, most akkor ez a fõtt kimchi ragu hasonlítható lenne egy kovászos uborkából készült meleg ételhez. Most kicsit összezavarodtam.

Hozzávalók:

kínai kel vagy retek

méz
csili
pirospaprika
pirospaprika krém
gyömbér
póré vagy újhagyma
fokhagyma
(esetleg halszósz)

A recept 1kg kínai kelhez:

A kínai kelt hosszában négyfelé, majd kockákra vágjuk. Két-három napig a napon vagy a kályha mellett szokták szárítani, mert ez növeli a természetes édességét. (Ezt a fázist én általában türelmetlenségbõl kihagyom.)
Ezután széles edénybe tesszük, alaposan besózzuk, vízzel felöntjük, szobahõmérsékleten tartjuk: 1 kiló káposztára 5 deka sót és 2 decivizet vegyünk. Ez az elsõ fázis, amely intenzív sózást igényel.
8-10 óráig állni hagyjuk, közben egyszer-kétszer megforgatjuk. Amikor már megereszkedett, kimossuk, a nedvességet szelíden kinyomkodjuk.
Ezután elkészítjük a következõ keveréket:
1 kiló káposztára számítva 4-5 gerezd fokhagymát és egy kis darab gyömbért finomra vágunk vagy zúzunk és összekeverjük (az erõsségétõl függõen) kettõ-négy evõkanál csilipehellyel (ha az nincsen, óvatosan szórjuk meg - ízés szerint - csiliporral).
Házilag eltett sós paprikakrémbõl szoktam hozzá tenni 2-3 evõkanállal, illetve pirospaprika porból szintén 1-2 evõkanállal.
Teszünk még hozzá sót (egy kiló káposztára ekkor már elég 8-10 gramm), és - hogy az erjedést segítsük - 1-2 evõkanál mézet. (Nem nagy gond az sem, ha a méz kimarad).
Újhagymát, vagy póréhagymát karikázunk bele.
Végül kilónként fél pohár (1,25 dl) langyos vizet adunk hozzá.
Az eredeti receptbe kerül kevés szárított füstölt hal is (az íze összeérik), ha éppen nem böjtölünk, helyettesíthetjük 1-2 evõkanál halszószal (koreai, vietnámi ételekbe szokott kerülni).
Alaposan összekeverjük a káposztát és a hagymás-fûszeres keveréket. Tegyük érlelõedénybe (én nagy méretû kovászosuborkás üvegekbe szoktam tenni, szorosan megtömni, lenyomkodni), a tetejére helyezzünk nehezéket, zárjuk le légmentesen.
Hagyjuk szobahõmérsékleten erjedni. A harmadik, negyedik és ötödik napon alaposan kavarjuk meg. A kimcsi az erjedés kezdetén, kb. az ötödik napon a legjobb.

Az érett káposztát csavaros üvegbe és hûtõszekrénybe tesszük, hogy leállítsuk a további erjedést, ott is tároljuk. Egy öttagú koreai család több száz így elkészített káposztafejet fogyaszt el a tél folyamán!
dorombka 2013 ápr. 15. - 18:08:16
(475/627)
OFF MÛSORAJÁNLÓ
A Pasta után még egy kis fõzõs-mûsor, de ez inkább kirándulós.

Este újra kezdik vetíteni a TV-Paprikán, hétköznap este 10:00, ismétlés éjjel 1:00
Luke Nguyen - Mekong

2:1-ben mûsor, receptek és szép tájak

Néhány LUKE NGUYEN recept
http://www.cookingchanneltv.com/shows/luke-nguyens-greater-mekong/recipes.html

Néhány szó az idegenvezetõ séfrõl:
Luke Nguyen
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=3218551&highlight=3218551#3218551
10/10
livennke 2013 ápr. 15. - 17:28:46 10/10
(474/627)
Én is bepótoltam a hiányzó részeket és már most tudom, hogy majd újra meg fogom nézni az egészet, mert tényleg nagyon tetszik. Pont az jutott eszembe így végigkövetve a részeket, hogy ez a film is azt mutatja be, hogy egy nõnek is lehet boldogulnia egy inkább férfi tekintélyelvû társadalomban, hiszen ezt a sorozatot nézték Dél-Koreában is. Természetesen ez egy lassú folyamat, de ha annak a társadalomnak egyre több olyan férfi tagja lesz, aki jobban és valóban megbecsüli a nõt, akkor talán még jobban fog mûködni. Ebben viszont nagyon jó példát mutatott Kim San tulajdonos, de még a volt igazgató, Seol úr is. A legnagyobb változást természetesen a chef produkálta, aki az abszolút nemtõl (nõk ki a konyhából) fokozatosan eljutott oda, hogy a cselekedetek alapján ítél nemtõl függetlenül (jó példa erre az a rész, ahol az olasz szakácsok megsértõdtek és leléptek és a volt szakácslányokat kellett beállítani az esti mûszakba).

A férfi és nõi szerepek így is remekül tudnak mûködni, egymást kiegészíteni, de errõl már korábban beszélgettünk.

A mai rész is nagyon jónak ígérkezik, újabb bonyodalmak és izgalmak jönnek. A vége? reméljük, hogy tényleg mindenki megkapja, amit megérdemel, kár, hogy holnap tényleg vége...
linkaminka 2013 ápr. 15. - 16:12:11
(473/627)
Bepótoltam a hiányosságaimat, megnéztem a hiányzó részeket . Mindjárt vége és a mesének pozitívan kell végzõdnie még D-Koreában is :) szóval össze kell végleg jönnie a séfnek és a csajnak. A csaj soha nem szólítja a nevén a séfet? ez olyan furcsa. A pasin / jól játszik/ aki mindig figyeli a kislányt rendesen szokott látszani a féltékenység. (A nevüket meg sem próbálom leírni) Kár, hogy vége .
10/10
kisGabi 2013 ápr. 15. - 15:46:48 10/10
(472/627)
Én nem, holnap úgyis vége, sajnos, addig meg már fél lábon is. :) El tudnám még nézni egy ideig.
Azért a kép, amit most is kidobott a port Oh Sae Youngról és Choi Hyun-wookról, a karácsonyfa elõtt, nagyon klassz, nagyon szépek együtt. :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 15. - 15:43:51 10/10 Előzmény linkaminka
(471/627)
Vagy egyikkel sem és csak fõzi és fõzi majd a jóféle tésztákat százszámra, míg világ a világ! :)
reay 2013 ápr. 15. - 15:00:39
(470/627)
Teljes mértékben osztom a Waczak szállós véleményedet,magyar hanggal nem szoktam nézni,mert valahogy nem olyan a feelingje. A Pasta-t még nem láttam eredeti hanggal,annak idején A Silla királyság ékkövét viszont igen. Nem bírtam megállni,és elõre néztem a részeket a neten. :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 15. - 13:27:32 10/10
(469/627)
vételen=vértelen
10/10
kisGabi 2013 ápr. 15. - 12:54:14 10/10
(468/627)
Nekem kínaiakkal is van és valóban lazábbak, mint a többi, fõleg a férfiak.

Hétvégén sikerült tovább is néznem, mint a kimaradtak pótlása, ugyanolyan érdekes volt az a rész is, amit magyar hanggal már ismertem. Az eredeti sokkal élettel telibb, ehhez képest a magyar szinkronos nagyon vételen. Ugyanaz a helyzet, mint a Waczak Szállóval. Kizárólag eredetiben az igazi! :)