Téma: Pasta

10/10
bezsuzska 2013 ápr. 17. - 13:29:11 10/10
(527/627)
Köszi ez gyors volt! Volt neki pöttyös is nem? Látod ebbõl sem elég!
didóci 2013 ápr. 17. - 12:53:06
(526/627)
Bocsi: dorombka és kisGabi :))))
Koczina Judit 2013 ápr. 17. - 12:52:17
(525/627)
Errõl jutott eszembe ez a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=5LYAEz777AU
didóci 2013 ápr. 17. - 12:50:54
(524/627)
Én is köszönöm nektek, fõleg Neked, Kisgabinak és Domborkának, hogy szeretõ "édesanyaként" gondoztátok a sorozat fórumját. Nagyon sok értékes gondolatot osztottatok meg Velünk, oly annyira, hogy teljesen feleslegesnek tartottam volna írni, hiszen soraitokat olvasva folyamatosan bólogattam. Az olyan bejegyzéseket meg, hogy "igen, én is így gondolom", butaságnak tartom. Kis családi hangulat alakult itt ki közöttünk, ami azért hiányozni fog. Remélem valóban, hogy más hasonlóan szép, gondolatébresztõ film kapcsán újra összekovácsolódunk. Üdv mindenkinek.
offtopic
Rhubarb 2013 ápr. 17. - 12:41:40
(523/627)
:)
10/10
bezsuzska 2013 ápr. 17. - 12:38:55 10/10
(522/627)
Sziasztok!
Az elmúlt pár hétben végigolvastam a hozzászólásaitokat.Meglepõdve tapasztaltam,hogy mennyi hozzám hasonlóan gondolkodó ember van.Soha nem voltam nagy sorozat kedvelõ (még a Dallast sem néztem). Az elsõ sorozat amit végignéztem a Silla volt.A sorozat miatt elkezdtem infókat gyûjteni Koreáról.Magam sem gondoltam volna,hogy ilyen függõnek lenni.A PASTA pedig szenzációs!!!volt.Mint egy kiskamasz (47 leszek),ültem esténként a tévé elõtt és már percekkel a kezdés elõtt beálltam a csatornára,nehogy véletlenül csak egy másodpercrõl is lemaradjak.Csúcs volt a történet,a karakterek, a szereplõk.Sajnos otthon nincs internetem,(ó azok a rugalmas szolgáltatók a teljes lefedettségükkel)így csak a munkahelyemen van lehetõségem a neten lenni(ilyen a jó fõnök).Ezzel ugye nem élünk vissza.
Nos így a rövid bemutatkozásom után lenne hozzátok egy kérdésem. Számolta valaki közületek a FÕNÖK sáljait? Nincs kedve valakinek errõl egy összeállítást készíteni? A fentiek miatt nekem nincs rá módom (fõnökõm,visszaélni stb.)de nagyon kíváncsi lennék rá.
10/10
gureszi 2013 ápr. 17. - 12:27:07 10/10
(521/627)
Sziasztok!

Nagyon sajnálom, hogy vége lett! Nagyon szeretem a koreai sorozatokat és ez is nagyon tetszett! Nem tudjátok véletlenül lesz mostanában újabb koreai sorozat a tv-ben?
9/10
hotiron 2013 ápr. 16. - 23:52:52 9/10
(520/627)
Sokszor azon kaptam magam napközben, hogy a szereplõkre gondolok és várom a velük való találkozást :)
Jók voltak a karakterábrázolások és annyira kedvesek ezek az emberek.
Mennyire más az õ kultúrájuk. Én ezt is nagy figyelemmel néztem. Mennyivel többet kell tennie egy nõnek -fõleg, ha alulról jön - mint egy férfinak, ha elismert akar lenni.
Tul.képpen ez a kedves lányka nyerte meg nekik a versenyt, mégsem igazán õt ünnepelték.
Nem szomorkodtak, hogy nem megy velük, õ meg beáldozta magát egy férfiért és az étteremért.És mennyit nyírták azelõtt.
Örülök,hogy a vége felé végre kinyitotta a száját és egyre önérzetesebben viselkedett.

Keleten az járja, hogy az emberek egy életen át egy helyen dolgoznak, onnan mennek nyugdijba. És ha megtalálták a párjukat, vele vannak életük végéig. Nálunk ez mennyire más. Azt nem tudom, hogy jobb e...
Hiányozni fog... ::((
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 23:03:15 10/10
(519/627)
Így van, tényleg jó vége lett! Ma mindenki milyen kedves volt! Végül nem mentek Olaszországba, de együtt maradtak, a chefbõl kibújt a férfi, ahogyan Kim San mondta. Ezt is megéltük, hogy a reménytelenül szerelmes tulajdonos kampányolt a chef mellett. Bár úgy tûnt, hogy már megbékélt a helyzettel és elõre néz, lehet, hogy majd egyszer Oh Sae Younggal együtt? Az összes szakács milyen normális tudott lenni? Fantasztikus volt a verseny utáni összhang a konyhában, milyen jó lehetett ezt látni a chefnek. Ha mosolyog, akkor még helyesebb, bár nekem a morcos kinézete is nagyon szimpatikus. Milyen jól összejött Seol volt igazgató és a konyhás fiú, ki gondolta volna, hogy még barátok is lehetnek.

Nekem az egyik nagy jelenet ma a papa és a chef a kék paplan alatt, hát itt simán felnevettem, jó hangosan. Hiába a papa mégis a legjobbat akarja a lányának és pontosan tudja, hogy az a chef. Milyen illemtudóan viselkedett a chef, azt sem tudta, hová nyúljon, mit segítsen. A papa ételét visszaküldeni? inkább megfullad a sok tésztától és biztos jó erõs is volt, így a leggyorsabb szabadulás a gyors berúgás. Nagyon jó jelent volt, amikor egymás mellett dõltek ki.

Biztosan izgalmas lenne még egy - két rész az új felállásban a konyhában, lányok vissza, meg a koreai/olasz szakácsok együtt, micsoda fordulatok lehetnének még...

A chef pedig végül segített dönteni a lánynak, jó kérdés, mit válasszon, a szerelmet vagy a karriert és még meg is válaszolja helyette, hogy õ (már a chef) a karriert választaná, aztán persze lehet, hogy nem. A sérült kezû szakácsnak mit is mondott: õ a lány nélkül már nem is lenne, nem is tudná elképzelni az életét. Még valamit mondott a papának is, ami megmaradt bennem, arra a kérdésre, hogy a lány vajon hogyan tudná megállni a helyét külföldön egyedül és ha visszajön, akkor már õ is chef lesz. Erre válaszolta azt a chef, hogy nem attól lesz valaki chef, hogy Olaszországban tanul.

Az a zebra pedig már megmarad nekik örökre, fontos kérdésekben szoktak ott a forgalom közepén álldogálni. Tulajdonképpen akkor õk eddig még igazán komolyan nem is jártak egymással? Ez majd most kezdõdik, illetve ez lehetett egy visszautalás arra a pillanatra, amikor a chef a lányt kirúgva ugyanott tette fel ezt a kérdést, csak akkor az még egészen máshogyan hangzott. Most milyen önfeledten voltak boldogok? Nagyon megérdemelték! Mi is nagyon megérdemeltük!

Összegezve a magam nevében: évek óta nem vártam ennyire egy sorozatot mint ezt, nap-nap után, sõt elõre megnéztem eredetiben, majd bepótoltam a hiányzó részeket és azt is tudom, hogy néha-néha újra fogom nézni. Kellett már ez az egyszerû, de tiszta, naiv kis történet, ami picit elfeledtette a napi bajokat, segített kikapcsolódni és újra megmutatta, hogy igen, a szerelemben mekkora erõ lakozik és tulajdonképpen bármi lehetséges és mindent el tudunk érni, ha hiszünk benne és tiszta szívbõl akarjuk. Ez ilyen egyszerû.

Nagyon jó volt megosztani a gondolatokat Veletek, igazi kis közösség jött itt létre, biztosan fogunk még "beszélgetni", talán legközelebb április 28-án(?) a Ramen lány után vagy éppen holnap. Jó éjszakát kívánok mindenkinek!
10/10
kisGabi 2013 ápr. 16. - 22:27:49 10/10 Előzmény vörösbegy
(518/627)
Kedves vagy. :)
Majd biztosan lesz másik jó sorozat. :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 16. - 22:26:45 10/10
(517/627)
Volt egy sejtésem, hogy az elutazó szakácsok helyére visszahívják a három kirúgott szakácsnõt.
Minden jó, ha jó a vége.
10/10
vörösbegy 2013 ápr. 16. - 19:37:27 10/10
(516/627)
Bár kezdetektõl olvastam a hozzászólásaitokat, most elõször írok be a fórumba. Most is csak köszönetemet szeretném leírni azért, hogy olyan jól megfogalmaztátok érzéseiteket a filmmel kapcsolatban. Én sem tudtam volna nálatok jobban megfogalmazni azokat az érzéseimet, melyet a film nézése közben éreztem. Nagyon tetszettek a karakterek, maga a téma is (egy koreai konyha hétköznapjai) érdekes és mai volt, és számomra eddig ismeretlen. Nagyon sajnálom, hogy ma este megint befejezõdik egy érzelmileg gazdag film.
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 13:46:17 10/10
(515/627)
Igen, amikor a chef a konyhások elõtt bevallotta az érzelmeit és kérte a lányt, hogy menjen vele. A lány pedig azt mondta, hogy õ még senki, a nyelvet sem beszéli és pénze sincs, de ha most õ is a nyertes csapat tagja, akkor már egészen más a felállás.

Érdekes volt részrõl-részre látni, hogy a chef milyen volt, amikor szembesült a ténnyel, hogy megjelent az életében Oh Sae Young, micsoda dühöt váltott ki belõle, majd késõbb, amikor egyre biztosabb lett a szerelmében, valóban mennyire érdektelenné vált számára a nõ. Azért volt egy-két késszúrás, ami nagyon hatott, ugye a mindenki elõtt bevallom, hogy szeretem a kis kezdõ szakácsot, majd felállok és elmegyek volt a leglátványosabb, de az elõtte lévõ részben (14. vége), amikor a chef elfogadja, hogy nem titkolózhatnak a végtelenségig, mert ezt már õ sem akarja és úgy dönt, hogy visszaengedi a lányt tésztát fõzni, sõt nekiadja a jegyzeteit is, nos az a jelenet sem volt semmi, amikor a jegyzetfüzet lapozgatása közben belép Oh Sae Young és rákérdez, hogy akkor most mi is a helyzet a pletykákkal kapcsolatban és megkapja érthetõen tagoltan a cheftõl a választ. Nos, akkor jött rá, hogy veszített. Ezekben a történetekben azért a rossznak el kell nyernie a büntetését és Oh Sae Young a saját karrierje érdekében áldozta fel nagyon csúnyán a szerelmét. Nála nincs happy end.
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 13:34:16 10/10
(514/627)
Ez jó kérdés. Nem azt mondták, hogy aki megnyeri a versenyt, az képviseli az országot Dubajban a világversenyen? Lehet, hogy az olaszországi 3 éves tanulmányút az országos verseny elsõ helyezéséért jár? Valamit azért is adni kell...
10/10
kisGabi 2013 ápr. 16. - 13:32:09 10/10
(513/627)
Vagy az olasz-koreaiak is visszamennek, végül is õket onnan hívta a fõnök ide. "Az elsõ szavadra jöttünk", valami ilyesmit mondtak egyik részben. Így a La Sfera konyhájának teljes gárdája kicserélõdik. :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 16. - 13:29:13 10/10
(512/627)
Korábban azt mondta a lány, amikor hívta a fõnök Olaszországba, hogy nem akar menni. Igaz, azóta már bizonyította ügyességét (egyik oka ez volt, hogy nem akart menni).

A fõnök emberileg megbocsátott Oh Sae Youngnak, segítségként ajánlhatta fel az utat, hogy összeszedje magát. Ezen kívül érzelmei már nincsenek a nõ iránt.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 16. - 13:25:29 10/10
(511/627)
Értem. Lehet, hogy nekem kimaradt, a verseny tétje Olaszország?
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 13:10:01 10/10
(510/627)
Nem tudnám megmondani, hogy mennek vagy nem, mert az utolsó percekig lesznek fordulatok, változások, mi pedig izgulhatunk még egy kicsit. Talán a legjobb az lenne, ha együtt mennének és szépen elkezdhetnék élni a saját életüket, szerintem megérdemlik, de 22.00 órára fogjuk tudni a választ.
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 13:05:13 10/10
(509/627)
Elképzelhetõ, sõt nagyon jó megoldás lenne, ha mind a ketten mennének Olaszországba, de ez majd a mai részben kiderül. A tegnapiban ugye a chef a kapott olaszországi szerzõdést átadta Oh Sae Youngnak úgy, hogy változtassa meg az életét és induljon vissza oda, ahol jól érezte magát, de a nõ nem volt túl lelkes az ötlettõl, mert éppen lelki válsággal küzd a fõzést illetõen.

Milyen lehetõségek vannak? A konyhai személyzet tulajdonképpen lefelezõdik, mert a nyertes 3 koreai szakács elmegy, a sérült kezû kimaradt a versenybõl, õ vagy marad vagy megpróbál egy kis tésztaéttermet nyitni, amit úgyis annyira szeretne. Marad a chef a lánnyal + a 3 olasz/koreai szakács + a konyhásfiú. Ha a chef úgy dönt, hogy neki is elég volt és megy, akkor a lánnyal együtt, de az is lehet egy verzió, hogy viszi magával az egész bandát. Vannak itt lehetõségek és a mai egy rész már nem biztos, hogy minden kérdésünkre választ tud majd adni, a hiányzókat majd kikombináljuk.

Bízzunk a legjobb befejezésben.
10/10
livennke 2013 ápr. 16. - 12:58:50 10/10
(508/627)
Köszönöm szépen! Ha például nekem most választanom kéne, akkor a Tûzet választanám, valahogy eddig óvatosabban és biztosabbra próbáltam menni a Víz-típusú férfiakkal, de az egy idõ után unalmassá, lassúvá változott (meg úszni sem tudok..), így inkább kapjak sokkot, aztán majd lesz valami, de nem vagyunk egyformák.