Téma: Paul Newman

Joan Fontaine 2022 aug. 17. - 09:03:52 Előzmény Alfred von Caine
(47/47)
Hát igen, nem csodálkozom. 50 évig voltak házasok, és aki filmsztár, azzal meg pláne megesik. :)
offtopic
Alfred von Caine 2022 aug. 16. - 19:14:44 Előzmény Joan Fontaine
(46/47)
Kis érdekesség: A Butch Cassidy és a Sundance kölyök forgatása alatt Newman viszonyba keveredett egy újságírónővel, aminek következtében 2. feleségével, Joanne Woodward-dal egy ideig külön éltek.
offtopic
Alfred von Caine 2022 aug. 16. - 11:58:25 Előzmény Joan Fontaine
(45/47)
Szerintem kicsit túlzó ez a gyerekkori lelki közösség dolog, mert a szexualitás még nem alakul ki olyan korán, bár tény, hogy egy gyerek még elfogadóbb, mint egy felnőtt.
Egyetértek ami Brandót illeti, + olyan kinézete volt, mint aki nem százas.
Joan Fontaine 2022 aug. 16. - 11:13:31 Előzmény Alfred von Caine
(44/47)
Utánaolvastam én is, és talán igaz lehet a biszexuális dolog, mert ezt írják a wikipédián, ami ki tudja, mennyire hiteles:
Newman kiállt a melegek jogaiért. Visszavonulása előtt a következőket nyilatkozta: „A melegek jogainak feltétlen támogatója vagyok, és ezt nem is titkolom. Gyermekkoromtól fogva lelki közösséget éreztem a meleg társadalom tagjaival, és sosem értettem, hogyan is bánthatja őket bárki. Annyi csodálatos tulajdonsága lehet egy embernek, amiért szeretni lehet, hogy mire sorra vennénk mindet, már tökéletesen lényegtelenné válik, melyik nemhez vonzódik.”[7]
Az állítás forrás Steiner Kistóftól származik a Life .hu honlapon, 2012-ben, ő már csak gondolom tudja. :)
Mert Hollywood valóban fertő, és a színészek is nagyon furcsa,többségükben romlott és beképzelt emberek, tisztelet a kivételnek, mert van az is. Én örülök, hogy csak hétköznapi halandó vagyok, és nem kell vegyülni közéjük, nagyon idegen a világuk.
Hát mindegy, Paul Newman egy nagyon jó pasi volt női szemmel, de azt hiszem, pont elég annyit látni belőle, amit a filmek engednek. Nem szabad kutatni a titkokat, mert az ember csalódik, még olyanokban is, akiket makulátlannak hitt.
A Marlon Brando viszont úgy mindenestől egy végtelenül taszító muksó volt szerintem.
offtopic
Alfred von Caine 2022 aug. 16. - 09:32:44 Előzmény Joan Fontaine
(43/47)
Benne van ez is, bár az akkori és mostani Hollywoodot is fertőnek tartják. Gondolom nem véletlenül.
Joan Fontaine 2022 aug. 16. - 05:22:13 Előzmény Alfred von Caine
(42/47)
Ne már...ezt nehezen tudom róla elképzelni. Szerintem mindenkiről írogatnak mocskot is, nehogy valaki megússza.
offtopic
Alfred von Caine 2022 aug. 15. - 23:04:22 Előzmény Joan Fontaine
(41/47)
Brando csodálkozott azon, hogy a "fiú-ügyeit" hogy tudja olyan jól és diszkréten kezelni, hogy nem bukott le. Szerelmes volt James Dean-be is, és több éjszakát is eltöltöttek együtt. Azt hiszem wikin olvastam, de nem tuti. Saját vélemény: Newman túl jól nézett ki, hogy heteró legyen. :D
Joan Fontaine 2022 aug. 15. - 15:13:03 Előzmény Alfred von Caine
(40/47)
Mit értesz ezalatt? Nem tudok semmiről, csak arról, hogy volt két felesége, az elsőtől elvált. Hogy Brando-hoz mi köze, azt nem tudom...
offtopic
Alfred von Caine 2022 aug. 10. - 10:14:39 Előzmény Bonitó
(39/47)
"ha annyira nagy alkoholista volt, hogy versenyezhetett a sportpályákon" - Plusz egy alkoholista nem él 83 évet.
Bonitó 2022 aug. 10. - 08:59:05
(38/47)
Amikor láttam anno a "Hosszú forró nyár" c. filmet, azonnal felfigyeltem és megtetszett a főszereplő, Paul Newman. Az átható, szép kék szemével, nem lehetett nem észrevenni. Holott tudom, hogy mindig haragudott, ha a szemét dicsérték, nem azzal akar feltűnni, jegyezte meg gyakran.
Számtalan filmben játszott, számtalan filmben láttam. Az internet kapcsán sok mindent olvashatott róla mindenki. Én is sokszor figyeltem, hogyan alakult az élete? Hogy alkoholista volt, vagy nem, hogy mennyire rosszul éltek feleségével, a családdal a kulisszák mögött, nem tisztem eldönteni.
( Az nekem mindig furcsa volt, ha egy életében piedesztálra emelt személyt, halála után kikezdenek!)

Sokan reklamáltak egy platformon, hogy keveset foglalkoztak anno Paul Newman-ról, a profi versenyzőről:
Aki, már 1982-ben megnyerte első profi versenyét. 70 éves korában a győztes csapat tagja volt az 1995-ös Daytona 24 órás sportautók állóképességi versenyén, és 2005-ig folytatta a vezetést. Ez azon kevés dolgok egyike volt, amely arra késztette Newman-t, – aki közismerten félénk volt-, hogy megnyíljon a média előtt. “Mindig a versenyzésről fogok beszélni, mert az emberek érdekesek és szórakoztatóak, a sport sokkal izgalmasabb, mint bármi más, amit csinálok, és senkit nem érdekel, hogy színész vagyok” – mondta Newman. – Bárcsak minden időmet a versenypályán tölthetném.”

A fentiek miért jutottak eszembe?! Azért, mert beleolvastam a színész sportteljesítményeibe, és felötlött benne, ha annyira nagy alkoholista volt, hogy versenyezhetett a sportpályákon?!
Persze, ezt sem tisztem eldönteni, sem véleményezni.

Nekem Paul Newman, a színész, "az átütő kék szemeivel", a sok-sok filmjével, ami mindig kellemes kikapcsolódást, szórakozást nyújtott nekem, mindig is az egyik legkedvesebb színészem marad!
offtopic
Alfred von Caine 2022 aug. 09. - 23:25:39 Előzmény Joan Fontaine
(37/47)
Na most erről eszembe jutott Marlon Brando...aki pedzegette, hogy Paul is "két kapura" játszott. Szerinted?
Alfred von Caine 2022 aug. 09. - 23:24:41
(36/47)
Látszik is, hogy magyar vonásai vannak, nem amcsi. Emiatt is volt a nők bálványa.
Joan Fontaine 2020 ápr. 11. - 21:01:59
(34/47)
Eszembe jutott, mit beszélnek. "Butch, ha téged ismerlek meg előbb, lett volna köztünk valami? Miért, most is van köztünk valami. A biciklimen ülsz, ez pedig egyes arab országokban felér egy házassággal. "

Szép jelenet, mindvégig.
Joan Fontaine 2020 ápr. 11. - 20:30:39
(33/47)
Amikor a Butch Cassidy és a Sundance kölyköt néztem, valahogy mindig volt egy furcsa érzésem a nővel kapcsolatban. Azt éreztem, hogy hiába volt ő a S. kölyök barátnője, mégis inkább B.C-t szerette.
És úgy emlékszem, ez szóba is került. Pontosan már nem emlékszem, mi volt a kérdés, és mi volt rá a válasz , de beszéltek róla.
A biciklis jelenetnél nyilvánvalóvá vált egy sokkal mélyebb összetartozás. És ha ezt a képet nézem, a testbeszéd is sokmindent elárul.
És még folytathatnám a sort, hogy minden ép eszű nő........... de ugye ez szubjektív.
convar 2015 ápr. 18. - 14:00:12
(32/47)
"Április 16-án mutatták be zárt körben a Winning: The Racing Life of Paul Newman dokumentumfilmet, ami majd május 22. után lesz elérhetõ a nagyközönség számára." indexrõl

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=4Szj0gCkFuk
convar 2013 okt. 28. - 13:29:45 Előzmény MrsMaverick
(31/47)
"Autóversenyzõi sikereire legalább ennyire büszke volt,..."

A csapatára pedig még inkább - amirõl sztem még kevesebben tudnak, mármint életének errõl a szegmensérõl. (Amit vhol sajnálok is, merthogy megérdemelné hogy errõl is ismerjék.)


De volt is oka rá: 8 bajnoki cím és 107 futamgyõzelem a különféle tengerentúli open wheel szériákban:

http://en.wikipedia.org/wiki/Newman/Haas_Racing

Olyan pilóták vezettek neki mint pl. Mario Andretti (1983–1994), Michael Andretti (1989–1992, 1995–2000), Sébastien Bourdais (2003–2007), Cristiano da Matta (2001–2002), Christian Fittipaldi (1996–2002), Nigel Mansell (1993–1994), Graham Rahal (2007–2010), vagy Paul Tracy 1995-ben. Nem akármilyen illusztris névsor, legalábbis azok számára akik kicsit is konyítanak az amerikai autóversenyzéshez.
gladiolus 2013 ápr. 26. - 21:00:49
(29/47)
Paul Newman mindig is egy legenda volt számomra, a szeretetre és tiszteletre méltó lényével, a nagy kék szemeivel, amihez hasonló nemigen akadt a vásznon azóta sem, a huncut mosolyával, humorával, és a varázslatos megjelenésével. Kevés ilyen kivételes ember termelõdik ki a Hollywoodi filmiparban, aki egyaránt remek színész, és példamutató, kiemelkedõ, tisztességes ember, hiszen közismert, hogy mennyire komolyan vette a jótékonysági tevékenységeket élete végéig, valamint hogy milyen példamutató és élethosszig tartó házasságban élt.Õ is olyan volt, akinek nem volt szüksége díjakra azért, hogy elnyerje az emberek szeretetét és elismerését, de azért illett, hogy 1986-ban A pénz színe c. filmben végre kitüntessék, hiszen remek képességei voltak, széles spektrumon mozgott a karakterek megjelenítésében.
Egyik kedvenc filmem tõle a Nagy balhé, ahol Henry Gondorffot játssza,a zseniális, angyallelkû bûnözõt, remek humorral, és a végén palimadarat csinál a nagy ellenségbõl.A másik nagy kedvencem a Butch Cassidy, sosem felejtem el, amikor a Burt Bacharach által írt Raindrops Keep Falling on My Head c. zenei aláfestés mellett vitte a biciklin a csajt, és közben egész kemény artista mutatványokat is eszközölt.
Végtelenül szeretetreméltó volt a Senki bolondjában, ahol egy megkeseredett, de belül még nagyon is eleven kis öreget játszott,aki a köcsög fõnökével és a lökött családjával küzd, de végül nyer. A Valaki odafönt-ben csodálatosan és hitelesen alakítja a nehéz sorból csúcsra törõ Rocky Graziano bokszolót, csakúgy, mint a Bilincs és mosolyban a tragikus életû börtönlakót, aki a végén lelkileg megtisztulva távozik az örök vadászmezõre.
Szóval úgy gondolom, hogy az õ munkásságát egy rendes filmrajongónak nem illik kihagyni. Aki egyszer látja, megszereti, ezt biztosan mondhatom. S végül úgy éreztem, hogy kell, hogy álljon itt egy szép kép, hogy méltó módon emlékezzünk rá mindannyian.
10/10
beszelo86 2012 okt. 16. - 10:53:14 10/10 Előzmény MrsMaverick
(28/47)
Egy kiváló színmûvész és példamutató ember volt. Az a tíz Oscar-jelölés megérdemelt volt.