1/10
napraforgó 2017 nov. 27. - 16:04:02 1/10
(254/374)
Ezen a szerencsétlen sorozaton most már csak röhögni lehet.

Carlos Danielen végképp elhatalmasodott az elmebaj. Újra visszatért kedvenc elméletéhez, miszerint Paulina rabolta el a fiát a bûntársaival, Mojarraszal és Chabelával, na meg az ismeretlennel, aki a drága ügyvédet fizeti. Hogy miért tettek volna ilyet, amikor egy fillér hasznuk sem származott az állítólagos gyerekrablásból, azzal nem is foglalkozik. Ki is dobja ezeket a "bûnözõket" a házból. Aztán bemegy Paulához a kórházba és térden állva kér tõle bocsánatot, mert igaztalanul azt hitte, hogy õ kényszerítette Paulinát a helycserére. De most már tudja, hogy mindenért Paulina a felelõs, sõt, õmiatta van most Paula ilyen állapotban. Na szóval, ezért is õ a hibás. Épp csak azt nem mondja, hogy arra is Paulina kényszerítette a nõvérét, hogy lépten-nyomon megcsalja, szép nagy szarvakat rakva KKB homlokára.
Aztán még Stefit is ki akarja fizetni, havi apanázs, plussz a vagyon harmada, legyen mit elverni Willynek. Na erre mondják, hogy õ se fog már megbolondulni.
De az orvosokon is csodálkozom, képtelenek felismerni az agysérülést a tettetéstõl. Paula agy állítólag nem mutatott semmiféle aktivitást, ehhez képest egész jól van, ahogy az utolsó percben lehetett látni.

Minden nap abban reménykedek, hogy most már eljutottunk a mélypontra, és minden nap csalódnom kell, mert van még lejjebb és meglejjebb is.
s1u2x3e4l 2017 nov. 26. - 13:47:37
(253/374)
Készült a sorozatnak 2012-ben egy kolumbiai feldolgozása, ahonnan a Televisától is kértek el színészeket. Quien eres tu? - Ki vagy te? volt a címe. Azért kíváncsi lennék arra a sorozatra, mert bár a Paula és Paulinának a feldolgozása, teljesen kiforgatták a történetet. Kezdve azzal, hogy itt ismerik egymást a testvérek, de egy tragédia szétválasztotta õket 14 évvel ezelõtt, kamasz, fiatal felnõttkorú gyerekei vannak a fõhõsnek, él a gyerekek igazi anyja, nem hunyt el, mint a mexikóiban, csak elváltak a fõhõssel, és ahogy nézem nincs az a népes famíliája sem. És sokkal veszedelmesebbnek is tûnik az itteni Paulánál a gonosz testvér, képes lenne beáldozni a saját ikertestvérét, hogy õt öljék meg a zûrös ügyei miatt.

https://www.youtube.com/watch?v=GTqigBd7mfI
1/10
napraforgó 2017 nov. 26. - 05:38:30 1/10
(252/374)
Fernando Colunga valóban elég jóképû férfi volt akkoriban, úgy 30 körül, sõt igazából még most 20 év múltán is, habár most már nem játszhatja a hõsszerelmeseket, beleidõsödött az apafigurákba. Esetleg lehet belõle nagybácsi, vagy idõsödõ agglegény....
De a Colunga által megformált karakterek számomra nem vonzóak, mindig olyan értetlen, vaskalapos hülyét játszott, egyszóval olyan KKB-t, ahogy jellemeztem korábban. Igaz, ezeket a korlátolt barmokat némi eleganciával jelenítette meg, de ha belegondolok, én bizony nem lennék a nõ helyében, akinek egy ilyen hülyével kéne együttélnie és nap, mint nap érintkeznie. Furcsának találom, hogy a mexikóiak, nyilván fõként a nõk buktak erre e tipusra. Nyilván valamelyest emékeztette õket a saját férjükre, pasijukra, az is pont olyan korlátolt hülye lehetett, csak nem olyan jóképû.... És a történet végére a jóképû pasi valamiképp mindig "megjavult", nem úgy, mint az otthoni példány. Na de reménykedni mindig lehet....
--------
Ez a Paula és Paulina történet ugyan meseként, de még elfogadható valamelyest egészen a letartóztatásig. A két nõ kicseréli egymást, Paulina beköltözik a Bracho-házba. Megszereti az ott élõket és jó kiscserkész módra igyekszik segíteni nekik. Beleszeret Carlos Danielbe (amit nem nagyon értek, hogy vajon miért), de nem fekszik le vele, több okból is. Elõször is, mert nem szokta elvenni más tulajdonát, és CD Paula férje, tulajdona. Másrészt - mint a barátnõjének elárulta, õ még szûz (merthogy Osvaldóval is csak plátói vot a kapcsolatuk!), és hát ez ugye szex közben rögtön kiderülne. Carlos Daniel nyilván csodálkozna, hogy miért lett hirtelen szûz a felesége 1001 éjszaka után...
Na de onnantól, hogy Paulina leleplezõdik és a rendõrség üldözõbe veszi, nem igazán érthetõ és semmiképp sem elfogadható a történet. Ez a hülyeség, hogy bûnhõdni akarok, meg nekem nem kell ügyvéd már olyan momentum, ami még mese szinten sem fogadható el.
Mert azt, hogy szenvednie kell a hõsnõnek, azt mindenki megérti, elfogadja, de hogy valaki olyan hülye legyen, hogy ezt saját magának harcolja ki, az már sehogy sem érthetõ.
Na innentõl válik paródiává, nevetségessé az egész történet, mert ilyen ostoba mese nincs, innentõl már csak röhögni lehet az egészen.És ilyenkor szoktam azon elgondolkodni, hogy vajon mitõl is volt sikeres anno ez az átlagtól bugyutább, ostobább, hihetetlenebb történet????
abisztriczky 2017 nov. 25. - 20:51:48
(251/374)
Estefánia még a Vivianaval törtél balhé után sem-, meg hogy kórházba került miatta, még mindezek után sem rakta ki Willy szûrét. Megérdemlik egymást (Willy és Estefánia)!
malvinkicska 2017 nov. 25. - 13:29:55
(250/374)
Ma tudtam megnézni ez a Paulina hülyébb a sok évi átlagnál de az sem volt százas aki ezt írta, mert Estefania, meg Willy követnek az valami borzalom.
az a szemét Willy, menne dolgozni nem tartatja magát, mint egy here, ez is hiteltelen nagyon, senki nem tudja õket jobb belátásra bírni.
s1u2x3e4l 2017 nov. 24. - 18:10:49
(249/374)
Érdekes amúgy, hogy pont ezek a szerepei tették népszerûvé Fernando Colungát (Mariaval kezdve, majd Esmeralda és La usurpadora) ... holott keményen KKB az összes karaktere.

Kitérõ az Esmeraldára: amúgy ott fõhõsnõ Leticia Calderon is azt szerette volna, ha a B-pasival marad, Alvaro Lazcanoval, és nem az eredeti fõhõssel, Jose Armandoval, de hát nem vették figyelembe a kérését.
s1u2x3e4l 2017 nov. 24. - 18:06:14
(248/374)
Ezeket a részeket már én sem láttam, egészen addig volt meg nekem a történet, hogy Paulina börtönbe kerül. Onnantól kezdve már csak olvasás szintjén van meg a történet, na de most bepótolom akármilyen zsibbasztó is legyen ez a 40 rész.
Paulina önfeláldozása kegyetlen... :D :D :D mindegy lenne, fogná magát, mint egy dráma fõhõsnõje, és önként véget vetne az életének, hogy boldog legyen az ikertesó, aki anno börtönbe kívánta juttatni, és kényszerítette, hogy vegye át a helyét.
Mejiai (a producer) magasságok, aki már 98-ban sem hazudtolta meg magát.
1/10
napraforgó 2017 nov. 24. - 17:46:23 1/10 Előzmény napraforgó
(247/374)
A helyzet fokozódik... Uramatyám mi jön még???
1/10
napraforgó 2017 nov. 22. - 18:19:17 1/10
(246/374)
Paulina mazochita lett, mindeáron bûnhõdni akar, azért i, amit el em követett.
Off
Valami baja van a gépemnek, az ábc-ben az "R" után következõ betût nem üti le.... Oda kell képzelni....
malvinkicska 2017 nov. 22. - 18:02:32
(245/374)
Valamelyik nap már említettem, Paulina agybeteg lett ráragadt, a Brachoktól, mindenért õ a hibás ennyire nagy mártír már nem lehet valaki.
A volt szeretõje is ügyvédhez ment, hogy megvédje, de õ mindent el fog utasítani biztos.
Az a Gema egy utolsó cafka minek õ ebben a sorozatban.
TomasRosicky 2017 nov. 22. - 17:27:43
(244/374)
Na innentõl fogva Paulina meghülyült, csak birja idegekkel az ember a következõ részeket
1/10
napraforgó 2017 nov. 22. - 16:10:00 1/10
(243/374)
Paulinán végképp elhatalmaodott az elmebaj. Tegnap még ártatlannak vallotta magát., ma meg már mindenért õ a felelõ. Õ kényzerítette a tetvérét a helycerére i.
Úgy látom, hogy itt mindenki, aki ki idõrt tölt a Brachókkal, az meghülyül.
iriszke1 2017 nov. 22. - 15:40:03
(242/374)
Ekkora hülyeséget, most meg magára vállalt mindent ez a buta Paulinácska. Röhögnöm kell.
Ekkora mártírt, szegény kuka Paulinát megsajnálta. Ha, Ha, Ha.
malvinkicska 2017 nov. 21. - 18:16:49
(241/374)
A mai részben letartóztatták Paulinát örülhet a két szemetes láda, Gema és Willy.
aztán Paula szép frizurával kifestve fekszik agy sérüléssel, a kórházban ez is nevetséges nagyon.
A jobb érzelmûek sajnálják, mert jó lelkû nõ, de most tudta meg iker testvére aki ebbe a pácba tette akkoriba.
Eztán jón gondolom a tárgyalás meg egyebek, elítélik Paulinat a másik vajon fog még beszélni észre tér várom.
1/10
napraforgó 2017 nov. 21. - 03:49:03 1/10
(240/374)
Az is fura, hogy Paulina vérét meg sem vizsgálták, a vércsoportját sem határozták meg, csak bemondásra elhitték, hogy az mindenkinek jó. Alighanem 0 Rh negatív lehet a vércsoportja, úgy tudom, hogy csak az adható válogatás nélkül mindenkinek. De még akkor is ki kell szûrni a betegségeket, hisz lehet, hogy AIDS-es, Hepatitis A, B, C, vagy bármi más fertõzõ betegsége is lehet. Úgy tudom, hogy cukorbeteg sem adhat vért, meg még lehet egy sor más kizáró ok is. Na, aztán olyan nyiszlett, vékony nõtõl, aki vasággyal sincs 40 kg, biztos nem vesznek olyan rengeteg vért, mint ebben a sorozatban.
Az más kérdés, hogy Estefánia kicsit sem látszott betegnek, vagy leromlott állapotúnak, sõt terhesnek is csak alig-alig. De ezekben a sorozatokban kis cipónyi hassal szülnek a nõk szép nagy (3 hónapos) babákat.... Akiket aztán inkubátorba tesznek, és körbejajongnak, hogy milyen pici.... Közben meg a baba olyan masszív és olyan nagy, majd kirúgja az inkubátor oldalát. És mindezt premier plánban mutatják. Mert ha legalább csak távolról lenne róla kép, vagy csak beszélnének róla, tán kicsit hihetõbb lenne, de amikor kis vasgyúrókat neveznek ki koraszülöttnek, hát röhögnöm kell. Nálam ez az egész történet szavahihetõségét keresztbe vágja. Nem is lenne baj, ha paródiának szánták volna, de sajnos mindig olyan könnyfakasztónak szánják ezeket a helyzeteket.
malvinkicska 2017 nov. 20. - 17:17:15
(239/374)
Nagyon furcsa Paulina mentheti meg a gyárat õ adhat vért az ádáz ellenségének, annyira sarkos az egész vagy nem jól látttom.
A Portot szeretem , mert régebben többen voltunk és megoszlottak még jobban a vélemények, most is jó, mert amit én nem úgy figyelek, de te és egy- két emberke leírja. Azt is látom Paulina Kivel lakik azzá válik, az esztelenség ragályos , mert éppen olyan, ezzel a nagy igazság érzettel, mint Carlos .
Az a Willy is amit követett a transz fúzióval , mint egy óvodás gyerek, valóban az meg van határozva, hogy milyen csepp számmal kell menjen, az infúzió is nem ez.
Aztán egybõl tudták a Paulina vér csoportját el sem hangzott milyen, vannak itt hibák csõstül.
1/10
napraforgó 2017 nov. 20. - 15:31:01 1/10
(238/374)
Ah, Paulina vére mindenkinek adható! És adják is, éspedig Estefániának, aki nagyon sok vért vesztett - de ahelyett, hogy diszkréten haldokolna, hogy fölpattant az ágyon, mikor meglátta Paulinát. De a csúcs Willy, ahogy toporzékol, mint egy gyerek: nem akarom, hogy egy bûnözõ adjon vért a feleségemnek és a fiamnak!
De mire végigmondja, a nõvér már közli is vele, hogy már késõ, a transfúzió már megtörtént. Valószínûleg valami lukon tölcsérrel töltötték be Estefániába azt a sok vért, mert normál esetben órákig is eltarthat, amíg a vér lefolyik az infúziós tasakból.
1/10
napraforgó 2017 nov. 20. - 03:32:31 1/10
(237/374)
Azt hiszem a Rosalindára gondolhattál, ahol Rosalinda valódi anyja került ártatlanul börtönbe, mert a szeretett férfi helyett elvállalt egy gyilkosságot. (20 év múlva szabadult és csak késõbb derült ki, hogy ártatlan volt, sõt úgy emlékszem, hogy valójában a szerelme, a férje is). Emiatt a börtönben született kislányát a nõvére nevelte föl, a sajátjaként, mert - minõ drámai fordulat - az õ hasonló korú újszülött kislánya meghalt, a férje meg egy álló évig távol volt, így a férjnek, meg a világnak is könnyen be tudták adni, hogy ez a gyerek az a gyerek, vagyis a sajátjuk. Így nevelkedett föl Rosalinda egy három lányos családban középsõ gyerekként és persze csak a végén derült ki, hogy a nõvére meg a húga valójában csak az unokatestvérei.
1/10
napraforgó 2017 nov. 20. - 03:24:13 1/10
(236/374)
Ebben igazad van, mert a lánglelkû rendõrfõnök üldözi az olyan megrögzött bûnözõket, mint a zug piaci árusok, meg a "személyiségbitorlók". Nem tudom, hogy Mexikóban az ottani büntetõtörvénykönyvben milyen büncselekményi alakzatok vannak, de ez a személyiségbitorlás alighanem csak közönséges csalásnak minõsül. Nem emlékszem már rá, hogy van ez nálunk, de alighanem ez is csak akkor üldözendõ, ha följelentik a csalót, hivatalból nem, mert mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy õt becsapták-e, vagy sem.
Amúgy itt a sorozatban már nincsenek is a Brachok becsapva, hisz tudják, mi a helyzet...
Tehát Paulinát a "gonosz" bûnözõt mindenképp börtönbe csuknák, sõt Willy már azt is predesztinálja, hogy sohase kerül ki onnan (!), ami röhejes, mert a csalók általában csak hónapokat kapnak, vagy maimum 1-2 évet felfüggesztve.
De az, hogy valaki könnyes szemmel mindenáron börtönbe akarjon kerülni, bûnhõdni, mert már sehogy se bírja a bizonytalanságot, azon nekem kacagnom kell (hogy finom legyek).
10/10
borzi84 2017 nov. 20. - 02:10:46 10/10
(235/374)
Én sem vagyok az a kimondott szappanopera - szakértõ, de a börtön, mint olyan, tényleg visszatérõ motívum.
Nem fogalmaztam pontosan, amikor a "fõszereplõ szenvedni akarásáráról" írtam.
Nem konkrétan börtönbe vonulásra gondoltam, hanem arra, hogy a fõszereplõ / fõszereplõ nõ általában nagy sírás-rívás közepette mindig mártírt játszik.
(Pl. Lemond a szerelmérõl a vetélytársnõje javára, stb.)
Igaza van a másik felhasználónak, jelen esetben is hatásvadászat a javából!

SPOILER!!! Paulinának nem ez lesz az egyetlen ilyen húzása. Amint megtudja, hogy Paula a testvére, természetesen rögtön félre akar állni az útból. Paula kap az alkalmon, s rá is játszik erre, egészen addig, amíg végül elnyeri a büntetését. SPOILER VÉGE!!!

OFF Kicsit gondolkodtam az ártatlanul börtönbe vonulás motívumán. Volt egy szappanopera, amiben bár nem a fõszereplõ, hanem, ha jól emlékszem, az édesanyja töltött hosszú éveket börtönben egy olyan tettért, amelyet nem õ, hanem az általa szeretett férfi követett el. Sajnos nem jut eszembe a címe! (Egyébként ebben az esetben az illetõ férfiról is megvan a véleményem, amiért gyáva módon engedte ezt, s nem merte vállalni a tettét!)