efes 2007 okt. 16. - 13:11:38
(40/260)
ha annyira háborúba szerettek volna lépni az amerikaiak, mért csak az utolsó pillanatban, amikor a japánok jól odacsaptak nekik, tették meg? a nép pedig, mint mondtam, úgyis azt akarja, amit a "ott fent" mondanak neki.

lejárt lemez ez a "könyvben az igazság, interneten a szemét"-jellegû vélekedés, ráadásul saját magad járatod le vele, hiszen te is az interneten kommunikálsz, mint jelen esetben is. könvyben is rengeteg szemét jelenik meg, amelynek egy szavát sem szabad elhinni, míg az interneten is olvasható sok-sok okosság.
efes 2007 okt. 16. - 11:47:01
(39/260)
az amerikai nép, mint olyan, jobbára mindig is támogatja a háborút, már átlagszázalékban; különben meg azt támogat, amit mondanak neki, hogy támogasson. a gazdaságban, ahol ott is a nagy dolgok dõlnek el, ott voltak/vannak olyanok, akik a háborúkat saját jólfelfogott gazdasági érdekeiknek megfelelõen támogatják/pénzelik/kirobbantják/beszüntetik.

a vicc az, hogy úgy vitatkozol, hogy lényegileg egyet mondunk. vagy mégse? OFF(képzeld, még a marshall-segélyrõl is hallottam, a mai napig megvan az az "amerikai nép adománya" címkével ellátott takaró, amely abból jutott. jutott még néhány pár, amúgy igen tartós zokni is, de sajnos annyira nem voltak tartósak, hogy az 1980-as éveket túléljék, végzetes elszitásodás miatt.)

kínával pedig igenis törõdik usa, ui. mára olyan gazdasági potenciállá vált, hogy nem vehetõ figyelmen kívül. tulajdonképpen az egész világ addig bámult, hogy most scak loholnak kína nyomában... ON
Dorian Gray 2007 okt. 15. - 20:51:08
(38/260)
A miért az egy nagyon érdekes gondolat:D Talán mert az amcsi népet valamivel rá kell venni hogy támogassák a háborút. Gondolj bele ott pár ezer km-re európától meg ázsiától, nem mindegy hogy kommunizmus nácizmus stb van? amerikának oly mindegy..ma is ott van kína nem zavarja õket. Ellenben a probléma ott van ha ellenzi a háborút az istenadta nép..mint vietnámban vagy mostanában irakban..kell egy olyan ok amire rá lehet fogni, hogy na most aztán tényleg nem csak beszállítunk hanem lövöldöznünk is kell, mert ha ellenzi a közvélemény a háborút akor a beszállításnak is lõttek, ami viszont valósznüleg igen jó üzlet. Másik pedig hogy talán hallottál a Marshall segélyrõl amibõl nagyon sok mindent újáépítettek a háború után:) na azt is amerika pénzelte..és gyakorlatilag utána került gazdaságilag amerika nyomása alá a fél világ.
efes 2007 okt. 15. - 20:28:54
(37/260)
pl itt egy ilyen saját, józan paraszti ésszel: miét csinálták volna ezt az amik hiszen egyértelnmûen nem akartak háborúba lépni, jó volt nekik a beszállító szerep, már úgy bizniszileg. pearl harbour után muszáj volt nekik belépni. ennyire még õk sem hülyék...
efes 2007 okt. 15. - 20:26:30
(36/260)
van, aki ezt írja, van, aki meg azt... a történelem, mint olyan, nagyon komoly, aprólékos kutatáson alapuló tudomány, szövegösszefüggésekbõl, korabeli dokumentumokból tetszõlegesen kiragadott szemelvényei pedig kiváló táptalajául szolgálhat az ilyen-olyan prekoncepciókon alapuló öszeesküvéselmélet-gyártóknak is.
Dorian Gray 2007 okt. 15. - 19:57:14 Előzmény lilcso
(35/260)
Nos erre azt tudom mondai, hogyha valaki mélyebbel elmerül a témában akkor olvashat érdekes dolgokat. Nagyon sok helyen arra van kihegyezve a dolog, hogy 1: hadüzenet nélkül támadtak a japcsik - ezzel kapcsolatban olvasható hogy az amcsik megfejtették a japán rádiójeleket és pontosan tudták, hogy mikor támadnak, a japánok akik valóban nem sokkal elõtte akarták bejelnetni..mondjuk 1 órával kb a hadüzenetet, ellenben pont ezért megvárakoztatták a nagykövetet hogy ne tudja idõben átadni a hadüzenetet..errõl ennyit. 2: hogy micsoda pusztítás volt..hát igen..csak azt felejtik el megemlíteni, hogy erre rákészültek az amcsik és odatolták az elsõ világháborús leselejtezett semmire sem jó hajókat, és utána beálítotátk úgy hogy a japcsik lebombázták a fél hadilfottát...
Egyébként meg ettõl függetlenül f*s film:)
10/10
Dorcus92 2007 okt. 15. - 18:04:42 10/10
(34/260)
nem tudom ki miért mondja azt amit ez egy jó film
zsoccca 2007 aug. 26. - 00:54:08 Előzmény Neola
(33/260)
sztem ezt ugy lehet megnézni hogy a fiuk a harcolos résznél figyelnek jobban oda, a csajok meg persze átélik a szerelmes(kedõs)részeket:D
demeter 2007 jún. 23. - 04:10:51
(32/260)
Történelmileg egy nulla, színvonal alapján a régi jó hányadék a hid tul messze van meg ilyenek telly savalas meg michel cayne stb... elõadásában..... no ezekkel vetekszik csak bersze a modern közönségnek aki a történelmet a középiskolában is csa úgy "tanulgatta".... a szerelmi szál meg no comment. vki itt azt írta h sokaknak veszett oda szerelmuk a háborúban...... ez igaz, de úgyanmár ki az a marha aki végigjárja európát, azt japánt, átjut kínába a partizánokhoz, és még egy normális nõt se talál magának....
StJust 2007 jún. 15. - 23:14:09
(31/260)
Nemtudom,hogy kinek az indíttatására,de beültem,és megnéztem...Borzalmas volt!!!Az a pár perc bombázás azért nem volt rossz,de egyébként egy nagy nulla!
Mindenki tartózkodjon tõle,aki kicsit is igényes filmnézõnek tartja magát.(Én nem vagyok minden tekintetben az,de ez nekem is sokk volt)
g3o 2007 jún. 15. - 19:06:59 Előzmény tündérke:)
(30/260)
Hogyne lenne. Keress meg.
Bov 2007 máj. 12. - 15:41:47 Előzmény Redfield
(29/260)
hehe :D
tündérke:) 2007 máj. 08. - 14:42:46
(28/260)
sziasztok!
nincs meg vkinek a film zenéje? (Faith Hill:There You'll Be) nagyon fontos lenne!!! elõre is köszi!!
és még annyit, hogy szerintem ez egy naggyon de naggyon jó film, akárki akármit is mond!!!!!
puszika!!
Redfield 2007 máj. 08. - 14:02:57
(27/260)
"I miss you more, than Michael Bay missed the mark, when he made Pearl Harbor..." :)
Bov 2007 máj. 08. - 13:53:27
(26/260)
Szép film, de mégse az igazi..
A szerelemi szál sztem azért kell, mert különben, csak a háborúról szólna, nem biztos, h annyira átélné a nézõ.. és így még meghatóbb vagy vmi ilyesmire gondoltam...
kessy6 2007 máj. 07. - 22:06:37
(25/260)
Koszike!
Ezzel nagyon egyetertek!!!

Egyebkent nekem tetszett a film.Meg ha a szerelmi szal csavargatasa tulzas is volt.
kessy6 2007 máj. 07. - 18:13:37 Előzmény Newcastle United
(24/260)
Ezzel nem ertek egyet.Persze,legyenek olyan filmek,amik a haborut mutatjak be.
De az hogy ezekben nincs helye szerelemnek........attol nem lesz valodibb.Sot!!!!!!!Vajon hanyan vesztettek el a szerelmuk,tarsuk baratjuk..........ezek is voltak a haboruban,nem csak a "haborus" reszek.
Nem hiszem,hogy egy haborus film attol lesz jo,mert nem beszel erzelmekrol.Sot!!!
szabi1 2007 máj. 07. - 16:46:12
(23/260)
nem tudom mi bajotok van ezzel a filmmel, de nekem qrvára tetszett. és sztem a szerelmes részek is jók voltak!!!!!
Vikke 2007 ápr. 11. - 15:34:30
(22/260)
Egyszer meglehet nézni. Zavaró, hogy a cím nem a történetet fedi.
Newcastle United 2007 jan. 27. - 11:03:48
(21/260)
A háborús filmeknek az a dolguk, hogy a háborút mutassák be, lehetõleg minél naturalistábban. Ezt teszi valamilyen szinten a Ryan közlegény megmentése és Az õrület határán is. Kevés bennük a pátosz, fõleg az utóbbiban és hál' Istennek szerelem sincs bennük, aminek egyáltalán nem lenne helye ilyen stílusú filmekben. Nem is lehet egy lapon említeni ezt a két filmet a Pearl Harborral, igaz más közönségnek is szánták.