10/10
nuca2831 2010 szept. 02. - 16:39:25 10/10
(200/260)
Mar lattam parszor es nem tudom megunni, egyszeruen gyonyoru ez a film. Sose lattam szebbet:) Annyira szep a tortenet, a zene, a baratsag, a szerelem. A haboru elkepeszto, nagyon le tud kotni az a resz foleg a vegen amit mondanak a haborurol az nagyon tetszik... Akarhanyszor csak latom mindig megkonnyezem. Csodas, csodas es meg mindig csak csodas!
offtopic
pozsizsuzsi 2010 aug. 01. - 18:54:50
(199/260)
Én nem értem ezt a rugizást egy szón. Mostanában, úgy látszik, van másik szó, de bizony a történet idején, meg jópár évtizeddel késõbb is, a híradók úgy emlegették ezeket a dereglyéket, hogy repülõgép-anyahajó.
És passz.
Egyébként meg semmi jelentõsége nincs a szócsatának, úgyhogy én most offoltam.
offtopic
Beelax 2010 aug. 01. - 18:47:11
(198/260)
De sokára nézem vissza.
Rá kerestem utána.
Persze az is igaz, hogy a magyar nyelv talált rá szót. Viszont vannak nyelvek, ahol ugyanaz a szó szolgál mindkettõre (gugli a barátom).
A lényeg az lett volna, hogy õ írja le.
ultra violence 2010 júl. 31. - 03:54:40
(197/260)
a repülés élménye mindent megér tehát töröld a fél vinyót:)
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 29. - 00:00:31 10/10 Előzmény ultra violence
(196/260)
Köszi... :)

Sajnos, csak demo-t találtam, amit le tudtam szedni a Nettrõl, de azt sem bírtam telepíteni, mert kevés a helyem a Winyon, úgy-hogy most nem élvezhettem ki a repülés élményét... :)
Na majd késõbb, ha lesz helyem megint megpróbálkozom... :)

Köszi még egyszer... :)
10/10
duckshoot 2010 júl. 27. - 15:23:16 10/10
(195/260)
Szeptemberben itt a Blu-ray változata. HD-ban nagyoooon szép képe lesz, a hangja meg durva. Az ára meg vagy 7ezer.
El is gondolkodtam, hogy cseréljem a DVD változatot arra.
ultra violence 2010 júl. 27. - 12:50:12
(194/260)
attack on pearl harbor:) pc játék
runcuncilla 2010 júl. 27. - 09:58:47
(193/260)
10/10!!! 10/10!!! 10/10!!!

Látványos, élethû film, kitûnõ cselekmény, még kitûnõbb színészi alakítások (BA amúgy is nagy kedvencem..), örök film.

Ami zavart, de ez az én beállítottságomból adódik:
- Amerika for ever.. Nyilván a vereséget is gyõzelemként kell elkönyvelni. Tudjuk, hogy ez a "vereség" nem véletlen volt, de ez a filmbõl abszolút nem derült ki, így maga a film totális a felsõbbrendûséget és a legyõzhetetlenséget sugallt. Népnevelõ.
- Zavart Evelin "hûtlensége". Tudom, hogy meghaltnak hitte szerelmét, de ebbe a filmbe szerintem a halhatatlan szerelem érzése illett volna. Sok olyan történetet ismerünk (pl saját nagymamám), aki a háborúban elveszett kedvesét egy életen át hûen gyászolta. Nem tudom mit tettem volna ebben a helyzetben, nem elítélni akarom, de nekem kerekebb lett volna a film ezzel a tudattal.
offtopic
Beelax 2010 júl. 27. - 01:09:59
(192/260)
Esetleg ha felvilágosítanál minket, hogy mi is köztük a különbség...
10/10
Ford Mustang 2010 júl. 27. - 00:57:39 10/10
(191/260)
nagyon jó film, egyike azoknak az alkotásoknak, amelyek kíméletlenül szembesítették a társadalmat a Pearl Harbor-ban elkövetett bûnökkel. 10/10
hiden 2010 júl. 27. - 00:53:15
(190/260)
Elképesztõ film,10/10.Egyszerûen minden tetszett benne.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 26. - 23:55:20 10/10
(189/260)
Ennek a Pearl Harbor Filmnek van valami élethû repülõs játék Softwerje... ?:)
Ha van és az is ilyen élethû, azt szívesen megvenném... :)
Nekem ezek a régi repülõs harci jelenetekkel teli Filmek, sokkal jobban élvezhetõ, mint a mai új vadászgépes Filmek, mert itt legalább értem is azt, amit látok, de az újjakban csak annyit lehet látni, hogy van egy háromszög, és mikor az befogta kilövi az ellenséges gépre a hõ követõ rakétát, ami 95% -ban talál is... :(
Semmi élvezet nincs bennük, nem úgy, mint ezeknél a régi gépeknél, ahol az emberi fortély és elszántság van bennük, szabályosan forgok a székben, és szinte egyé válik az ember a Filmmel és még le is, izzad az ember... :)
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 26. - 23:25:39 10/10
(188/260)
Igaz, hogy számítógéppel készített képek a repülés és a hajók légi felvételei, de élethû és elég jó minõségûek a képek és a jelenetek, ahogy a bomba közelít a hajó felé fentrõl az is tök jó kép, és nekem elfogadhatóan élethû, de ma már jóformán nincs is Film, amiben nincs számítógép trükk vagy képretusálás és jelenetkészítés... :(
De amikor a bomba áthatolt a fedélzeten azt azért szerintem túlzás és utána még egy forgó késleltettet kettyere is beindult, ááá azt azért ne már, hogy még hogy fel sem robban rögtön, de utána egy kis kettyere még sérülés nélkül utána beindul és úgy robbant fel, na neee vagy még is volt akkor ilyen kettyerés bombájuk a jamcsiknak…?:(
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 26. - 22:55:56 10/10
(187/260)
Szerintem jó kis Film és most látom 5" híján az elejétõl a Filmet elõször... J
Én 10.-ot adtam rá így, hogy kb. innentõl láttam több alkalommal is a Filmet...
acidphase 2010 júl. 26. - 22:40:25
(186/260)
ekkora unalmas szart
1/10
fenrir 2010 júl. 26. - 20:29:36 1/10
(185/260)
az imdb-s pontozás helytálló. annál többet nem érdemel szerintem.
10/10
peti2006 2010 júl. 26. - 16:30:49 10/10
(184/260)
Annakidején nagyon lehúzták a kritikák, mondván túl csöpögõs, illetve túl hazafias.
A Titanictól nem csöpögõsebb, ráadásul 100x pergõsebb a cselekménye. Teljesen helyén van a film, hiszen valóban innentõl kezdve lépett be az USA a háborúba.
A végén volt csupán egy kevés hiányérzetem, bár a 2 atombomba ledobása, sok lett volna. De az igazi bosszút, illetve a háború végét ez jelentette.
Ha úgy tetszik, ez egy igazi popcorn mozi!
barbi_09 2010 júl. 26. - 15:20:53
(183/260)
Na ez az a film,amire azt mondom,soha nem lehet megunni.Gyönyörû zene,remek színészek és egy tanulságos történet a világtörténelem egyik legjelentõsebb fejezetével átszõve! 10/10
orgyen 2010 jún. 26. - 17:40:13 Előzmény Szocske74
(182/260)
Minden így igaz, csak némi kiegészítés:

Napokkal elõbb? Többel kellet hogy tudjanak róla (legalábbis a támadás tényérõl) mert:
- a két VH között ádáz vita folyt a haditengerészeten belül: továbbra is a csatahajókat eröltessék, vagy inkább a repülõgép hordozókra helyezzék a hangsúlyt,
- a Hawaii flotta fõparancsnoka azt javasolta hogy vonják vissza a flottát a kaliforniai kikötõkbe, mert ki lesz téve a japánok támadásának: EZT a parancsnokot leváltották,
- a Csendes-óceáni flotta összes lecserélendõ csatahajóját Pearl Harbourba vezényelték és a támadást megelõzõ napon mindenki kimenõt kapott (az Arizóna egy tévedés miatt ebbõl kimaradt),
- az elavultnak számító repülõgépeket a reptereken sorbaállították, a pilóták kimenõt kaptak,
- a Hawaii-szigeteken állomásozó anyahajókat a modern repülõgépekkel együtt a támadást megelõzõen biztos távolságba küldték,
- utasították hogy a sziget legmagasabb pontján álló radarállomást hajnalban kapcsolják ki. Két lelkes katona bekapcsolva hagyta és jelentette hogy "ismeretlen eredetû repülõgépeket észleltek", a válasz "azonnal kikapcsolni!",

Ezekkel 2 dolgot értek el:
- könnyen, megtámadottként tudtak belépni a háborúba, a békepártiakat félre tudták állítani,
- "bebizonyosodott" hogy a csatahajók nem ütõképesek és a jövõben ágyúk helyett az anyahajókról felszálló repülõgépekkel kell megvívni a tengeri ütközeteket.

Valaki azt írta, hogy azért ilyen a film mert erre büszkék az amerikaiak.
EZ vereség volt, büszkék inkább a Midway-szigeteki gyõzelemre lehetnek.

A leírás is rossz: EZ nem volt a háború fordulópontja, hanem az USA háborújának kezdete.
Egy az egész Földre kiterjedõ konfliktus esetén nehéz fordulópontról beszélni mert több helyen több állam között folyó több egyidejû háború zajlott.
Ha mégis fordulópontot akarunk kijelölni, miután az ellenfél folyamatos visszavonulásra kényszerül akkor a következõket emelhetjük ki:
- a Csendes-óceáni háborúban a Midway-szigeteki ütközetet,
- Európában a Sztálingrádi csatát.
E kettõ után a japánok ill. a németek folyamatos defenzióba kényszerültek.
- az El-Alamain-i ütközetet azért kétséges fordulópontnak nevezni mert az döntötte el a sorsát hogy a németek nem tudtak Rommelnek utánpótlást nyújtani mert minden erõforrásukat lekötötte a keleti front.
10/10
nemethnorbika 2010 jún. 26. - 14:12:57 10/10 Előzmény nuca2831
(181/260)
klasszikus...egy film az örökkévalóságnak!!!!!