5/10
somersby 2013 jan. 13. - 23:29:12 5/10
(50/70)
Mivel magam sem vagyok egy sportrajongó, így ez a produkció nem igazán nyûgözött le. A fõszereplõ játéka kiemelendõ, de egészében véve egy jobb, kicsit talán pörgõsebb ponyvára számítottam. Ez így egy borzasztó elnyújtott, leülepedett film lett.
offtopic
mokusho 2013 jan. 13. - 20:48:35 Előzmény brrrrrrrrr
(49/70)
Sporthetero? :)
wrossi 2012 okt. 30. - 01:29:07
(48/70)
Mindig jó látni egy olyan embert akinek nem a pénz jelenti a sikert.
Ez a film nem a baseball-ról vagy a sportról szól hanem az életrõl.Brad Pitt megint talált egy nagy formátumú embert akinek büszkén bújt a bõrébe.Csak attól félek,hogy sokaknak nem jön át a mondanivaló,mert a film eléggé nyakatekert módon üzen,de aki veszi a fáradtságot és odafigyel a fontos párbeszédekre az megérti,hogy Billy-nek miért szökött könny a szemébe Pete metafórája láttán.
A pohárba köpködést csak a film elsõ felében csinálta,mert mikor a munka amit végeztek kezdett kifizetõdni akkor már nem volt szüksége efféle pótcselekvésre,elég volt a jólvégzett munka öröme.

Meggyõzõdésem,hogy ha nincs ez a közös munka Brad Pitt-el akkor Jonah Hill még ma is kövér ember lenne,nem hinném,hogy akár egy szóval is bíztatta a fogyásra,elég volt nap mint nap a közelében lennie.
4/10
M.Zs.F 2012 aug. 03. - 21:04:39 4/10
(47/70)
Ritka az a film ami ennyire egyértelmûen nem tetszik. Nyilván könnyebb lenne ha értenénk mi is ezt a sportot, de azt hiszem az sem lendítené fergeteges magasságokba a dolgot. Alapvetõen Brad Pitt nem tetszik a szerepben, és másnak meg jelentõs vonala nincs a filmben. Hacsak nem talán Jonah Hill, no Õ jól hozza a figurát. Elképzelni sem tudom hogyan kapott ennyi jelölést. Erõsen kellett koncentrálnom az ébrenmaradásért.....

10/4
jani-wan 2012 júl. 19. - 15:08:31 Előzmény Mr.Niceguy
(46/70)
Ennyi hülyeséget is régen olvastam. Gyakorlatilag minden mondat hülyeség, kivéve a himnuszról szóló.

Elõször is elmondanám hogy ez a film valós tényeken alapul, és gyakorlatilag szinte minden így történt, legfeljebb a párbeszédek nem.

1. nincs régi és új rendszer.
fogalmad sincs mirõl beszélsz.
Egy statisztika rendszer van csak más elemeket részesít elõnyben, amelynek azóta elkezdték a továbbfejlesztését:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sabermetrics

2. az egyetemi sport is kõkemény üzlet. az egyetemek hatalmas bevételekre tesznek szert a nem profi sportból, míg a profi ligákkal ellentétben a sportolók fizetése nálunk nem probléma mert nincs.
Juttatások meg vannak és lesznek bármilyen is legyen a szabályozás.
csak az fû alatt zajlik.
a legtöbb egyetemi játékos kap juttatásokat. a sajtó tele van a rengeteg lebukással mostanában, mint pl: a Shapiro botrány, vagy hogy Reggie Bush-tól elvették a Hysman Trophy-t illegális juttatások miatt.

3. ez is hülyeség, vannak statisztikák amelyek számolnak a szerencsével (lásd BABIP, xERA stb...)

4. lehet hogy nehéz megértened, de a managernek nem kell néznie a meccseket.
az edzõvel ellentétben neki nem kell folyamatos a játékosok állapotát teljesítményét stb... figyelemmel kísérnie.
számára ugyanis csak az eredmény számít.

5. az edzõ és a manager ellentéte nagyon is valóságos.

6. teljesen félreértetted, mert senki sem cseszett ki Billy Beane-nel. Egyszerûen nem volt képes megfelelni a benne rejlõ tehetség alapján megalapozott várakozásnak. És ez messze nem ugyanaz.
Senki sem igérte neki hogy minden tuti lesz ha sz@rul játszik.

7. úgy tûnik te abban az illúzióban élsz hogy manager teszi bele a pénztét a csapatba.
nos ez nem igaz, mivel egyedül és kizárólag a tulajdonos teszi bele a pénzét.
és õ alkalmazza a managert.
Billy Beane anyagi helyzete ezért teljes mértékben irreleváns.

8. a Maslow piramis-t ebbe belekavarni szintén értelmetlen.
Van aki egy bajnoki címet nyer, van aki kettõt és van aki 8-at.
van aki egyet sem.
És a legtöbbjüknek szinte teljesen elhanyagolható mértékû a befolyása az eseményekre baseballban.
Lásd: http://en.wikipedia.org/wiki/8_Men_Out
amikor is nyolc! kulcsjátékost vásároltak meg hogy bundázzanak. A csapat így is 8 meccsbõl hármat nyert.
7/10
horipapa. 2012 jún. 01. - 16:50:11 7/10
(45/70)
Sikerült megnéznem a filmet.
Felemás érzéseim vannak.
Alapvetõen jó volt, egyszer nézõs film aki nem látta annak ajánlom.
Ugyanakkor a közepe nagyon unalmas volt, ezt a filmet 1.5órában simán bele lehetett volna foglalni.
Az összes jelölést túlzónak tartom, egy egyszerû film volt, a színészi játék egyáltalán nem volt nehéz, bár az igaz, hogy jól játszott benne Brad.
10/7, ennél jobb még véletlenül sem! Nagyon sok jobb film van ennél.
7/10
stomachh 2012 máj. 28. - 16:18:44 7/10
(44/70)
Nem érdekel a baseball, annyira sem, hogy utánaolvassak a szabályoknak. Általában nem jönnek be az életrajzi drámák. A hosszú filmeket általában több részletben tudom csak megnézni. Mindezek ismeretében el sem tudom képzelni, hogy miért is tetszett ez a film, de így volt. 7/10 nem is több, nem is kevesebb.
9/10
levina 2012 máj. 18. - 22:43:24 9/10
(43/70)
Jó film volt, Brad Pitt végre már nem úgy néz ki, mint egy nyálas szépfiú. :)
Engem csak az érdekelne, hogy mi az, amit állandóan köpdös a filmben??? :) Tudja valaki??? :D
lotto 2012 márc. 31. - 11:24:13
(42/70)
Nem volt rossz film ha úgy nekiül az ember, de nekem mégis baromi unalmas és vontatott volt.

Szerintem ez a movie nemigazán érdemelne díjat.!
csizo 2012 márc. 31. - 05:43:29
(41/70)
Talán érdekes film lett volna a 80as években a számítógépes játékos analizálás miatt, egyébként hatalmas nagy nulla. A nullát pedig hiába boncolgatjuk az nulla marad.
8/10
beo71 2012 márc. 06. - 15:09:41 8/10
(40/70)
Profi csapat profi munkája,nem csak baseball,sõt inkább emberi oldalról láthatunk egy sportfilmet,ami a sikerült forgatókönyv miatt,a rendezõi finomságok és arányérzék mellett,emberi(tehát jó)színészi játékkal ajándékoz meg bennünket.8/10.
Igen kellemes élmény,nem csalódik benne az ember,de szerintem az Oscar-díj messze van tõle.
8/10
lenccs 2012 márc. 03. - 20:10:49 8/10
(39/70)
ez egy érdekes film volt. 8 pont nálam. Az elejétõl a végéig volt benne izgalom(?)/feszültség(?).
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 28. - 21:39:14
(38/70)
"Bár nekem az is vitás, hogy nem gyûlölte-e meg a játékot, miután nem lett sikeres. "

Budavári Ágota Sportpszichológia c. könyvének 3. de lehet ,csak a 7. oldalán taglalja kibõl lesznek edzõk, és bizony a te aggályod, mint fõ motiváció jelenik meg. Vagyis, nem hogy nem vitás, tipikus. Persze más motivációkat is megkülönböztet, de azokra most felesleges kitérni.
7/10
maciszag 2012 febr. 28. - 21:29:22 7/10
(37/70)
Mindenki utál veszíteni, fõleg Billy Beane aki annyira nehezen viseli, hogy a csapata meccseire sem mer elmenni, csak a végeredmény érdekli. Így könnyebb elviselni az esetleges bukást. Még a statisztikát is elõbbre helyezi a cél érdekében, mint hogy az ösztöneire és az öreg rókák tanácsaira hallgatna. Bár nekem az is vitás, hogy nem gyûlölte-e meg a játékot, miután nem lett sikeres. Szeretem a drámát, de ez talán csak a baseball rajongóknak vagy az oaklandi szurkolóknak az. Brad Pitt jó színész, de ez a szerep nem kíván nagy képességeket. Nálam 7-es.
Pheithó4 2012 febr. 27. - 18:15:07
(36/70)
Én sem vagyok nagy sportrajongó, pláne baseball, a film mégis tetszett. Nem az a szokásos történet: küzdés-törés-sérülés-felépülés-küzdés-küzdés-amerikai zászló-gyõzelem-hurrá. Itt a játék csak statisztikai adat volt, a játékosok meg fizetõeszközök. A sport háttere sem sétagalopp. A sok kiöregedett sportoló, akiket fizetni kell a tanácsadásért,ilyen-olyan munkáért, ami inkább teher mint segítség.. És a félreállított sportolók, akiknek valamiért nem tetszik a pofája... Ha belegondolok ez nem csak a sportban van így...
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 22. - 20:59:53
(35/70)
Kivételesen megnéztem a bemutatót, mert annyira dícséritek a filmet...és hiába Brad Pitt és hiába jó egyesek szerint a film, sztem annyira klisés, h az valami fájdalom...már a bemutató közben megcsapott annak a mesterséges katarzisnak a szele, ami a nulláról egekbe repített csapat és hatásvadász zene bömbölése miatt érzõdik.
Ja és plusz nem tudom, mi a sportb@zi ellentéte, de én az vagyok.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 16. - 18:17:28
(34/70)
basszus eddig azt hittem, h ateista vagyok, de most rájöttem, h bizony- bizony mélyen vallásos szellemben élek.
10/10
angels. 2012 febr. 11. - 19:35:45 10/10
(33/70)
Nem szeretnék degradáló hozzászólást írni, de ez bizonyos szempontból rétegfilm, hiszen sokkal többet nyújt azoknak, akik tapasztalatból tudják, mi is az az igazi sportszeretet, melyet sokan már-már megszállottságnak titulálnak. Laikus szemmel nyilván sok mindent lehet hiányolni belõle (megjegyzem, egy igaz történeten alapuló filmen olyan rengeteget nem lehet csavarni), számomra azonban nagyon egyben volt. Kiváló színészi alakítások, jó vágások, kellemes zene (a This Will Destroy You nevezetû texasi instrumentális banda egyik személyes kedvencem, így nagyon megörültem, amikor meghallottam a The Mighty Rio Grande címû számukat a filmben)és a baseball világának aránylag hiteles ábrázolása, annak ellenére, hogy épp a laikus nézõk miatt lehetett attól tartani, hogy ezt kicsit lebutítják a készítõk. Az amerikai sportok teljesen más világ, olyan hatással vannak emberi sorsokra, melyet európai aggyal nehéz megérteni, s láthatóan sokan nem is értik.
Összességében nekem nagyon tetszett, egyértelmû 10/10, és Go Texas Rangers!:)
7/10
Spooner 2012 febr. 11. - 19:00:01 7/10
(32/70)
érdekes megközelítés, egyszer jó volt megnézni! bár sose értettem a baseball-ban mit szeretnek annyira az amerikaiak :)
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 10. - 09:51:30 5/10 Előzmény bbit
(31/70)
aha, így már érthetõ, köszi :D csak kár hogy ezt a filmbõl nem értettem meg elsõre, és nem csak én..