3/10
mro26 2010 aug. 17. - 12:20:52 3/10
(256/356)
Hát azért egy filmet nézni nemolyan mintha más játszana egy játékkal és azt néznéd...ezzel a filmmel annyi a baj hogy tele van klisékkel, egy kicsit unalmas, de fõleg hogy Prince Of Persia a címe...senki sem arra gondol akinek nemtetszik hogy pont az legyen mint a játék, hanem az alaptörténet és a játék szereplõi legyenek benne és ha a játék történetét adta volna vissza nagyjából semmi baj nem lett volna mert ebben mi van?

****SPOILER****
megtámadnak egy népet akik a tört õrzik, meghal a király és a fogadott fiút gyanusítják, majd menekül a hercegnõvel, és kiderül hogy a király bátyja az áruló, és azza hogy ki akarja engedni az idõ homokját azzal elpusztul a világ...ezt már annyi film lelõtte
szemben a játék történetével:
megtamadnak egy népet akik az idõ tõrét és idõ homokját õrzi, egy áruló vezír csellel megszerzni magának a hatalmat és a herceg kiengedi az idõ homokját, ezzel minden élõ embert homokszörnnyé változtat, ez az õ hibája és csak próbálja ezt visszacsinálni ezzel megmentve a szeretteit és a világot...
és így a film játszódhatott volna egy kastélyban, fasza jelenetekkel, szörnyekkel, akár olyan is lehetett volna mint a die hard 1,2 csak a középkorban :)
10/10
Bogoj 2010 aug. 17. - 10:58:11 10/10
(255/356)
én a pop 3d kivételével játszottam az összes pop-játékkal, és én teljesen elégedett voltam a filmmel. nem vártam, hogy az idõ homokját adják le élõ szereplõkkel, gyakorlatilag az olyan lenne, mintha leülnék, és azt nézném, hogy egy másik ember hogyan játszik a játékkal. elég unalmas.
volt akrobatika a filmben, szerencsére nem vitték túlzásba, nekem tetszett a történet, a herceget én pont ilyennek képzeltem, szóval én várom a folytatást.
6/10
NADALFAN 2010 aug. 16. - 22:40:53 6/10
(254/356)
kb ennyit vártam ettõl a filmtõl amit kaptam.egyszer megnézhetõ de semmi több....
9/10
zsotya010 2010 aug. 16. - 22:18:31 9/10
(253/356)
Végre DVDrip-ben, elég ciki hogy a Vasember 2 elõbb volt a mozikban és még egy nyamvadt BDrip sincs róla.

A film maga tökéletes szerintem, teljesen jól visszaadja a herceg tulajdonságait. A ruházatok, a tõr és az idõ visszapörgetése is remek munka. Én a Sands of Time- on kívül mindegyik játékkal játszottam, sajna ahhoz nem volt szerencsém. Az a megfigyelésem, hogy a film visszaad kicsit az összes játékból, hiszen a ruhák hasonlítanak a Warrior Within és az új játék öltözetére, sõt a sivatagi szerelése a hercegnek szakasztott mása volt a szintén egy újabb natur Prince of Persia névre hallgató game-nek.

Ahogy elnézem a negatívaknak csak a történettel van baja, hogy köze sincs a játékhoz, meg néhányan irkálták, hogy kevés bent az akrobatika meg az akció, de nem lehet elvárni egy embertõl még egy kaszkadõrtõl sem,hogy végigcsinálja azokat a kacifántos lehetetlenségeket, amiket a játék kínál. Szerintem volt elég szaltó meg merész megmozdulás ahhoz, hogy méltó legyen a nevéhez. Egyébként is, ha nem ez lenne a címe, akkor is ráismernénk.

Amúgy meg, ha ennyire elüt a játék történetétõl, nem gondoljátok, hogy ez egy különálló történet, melynek véletlenül az lett a címe, hogy az idõ homokja??? Mert szerintem ennek a résznek más nem is lehetett volna a címe.
3/10
mro26 2010 aug. 16. - 17:48:46 3/10
(252/356)
én sem tudok jobb játékadaptációt mondani...és elég gáz hogy ez az eddigi legjobb...bár talán a resident evil jobban sikerült, de csak talán
de egy adaptációt azért vár az ember hogy kb azt láthassa mint amit eredetileg átélt, legyen az könyv vagy játék...de se a könyvadaptációk, se a játékadaptációk nem sikerültek jól, a könyv, vagy játék akkor is sokkal jobbak...ezek az adaptációk csak azért vannak hogy pénztszerezzenek belõle, és lehúzzák a jó embert a pénzérõl
meg am is ha nem is PoP lett volna a címe, akkor is unalmas, és klisékkel teli film lenne...én a közepétõl nagyon untam és ezzel sokan vannak így...nagyon enyhe akció-kalandfilm lett
9/10
rencike007 2010 aug. 16. - 17:38:19 9/10 Előzmény mro26
(251/356)
Ezek szerint az a véleményed hogy aki nem ismeri a játékot az ne is nézze a filmet mert csak úgy van értelme ha ugyanaz a film mint a játék. Érdekes. Szerintem ha ennek a filmnek más lenne a címe akkor is sikeres lenne, de ez csak egy magánvélemény. Pár elemet azért beletettek a játékból. Hirtelen nem tudok jobb játékadaptációt mondani még ha nem is teljesen arról szól mint a játék.
10/10
csakegyreg 2010 aug. 16. - 12:59:06 10/10 Előzmény MissYou
(250/356)
teljesen egyet értek a prince of persia sand of time játékból ha csináltak volna egy olyan filmet ami kopp ugyanaz akkor halálosan unalmas lett volna mert akkor a film fele azzal ment volna el, hogy csak herceget mutatják más részrõl pedig akkor minden pop rajongó tudta volna mi lesz a vége. Szerintem teljesen jó volt ugyan nem sok mindent vettek át a filmbõl de nem is baj.

10/20 szerintem ez az egyik kedvenc filmem mindenikek csak ajánlani tudom !
Daughter of Phoenix 2010 aug. 08. - 17:39:30
(249/356)
Szerintem se kéne erõltetni azt a folytatás, bár megnézném, ha elkészülne. (A dolog két esélyes,vagy kellemesen csalódnék,vagy felháborodnék, hogy mekkora katyvasz lenne a Warriors Withinbõl :D mert a mostani film után hogy kerülne bele a következõbe a herceg komorabb karaktere, Dahaka, Kaileena, Shahdee,stb.? Elég arra gondolni, hogy a játék Farahjából Tamina lett,ami nagy gamerek körében közfelháborodást váltott ki,igaz a wikin kaphatunk egy "magyarázom a bizonyítványomot" hogy miért a csere.
Úgy gondolom van/volt fantázia a sztoriban,még ha jónéhány elem elcsépelt is. Több dolgot át lehetett volna venni, akár ugyanezzel a szereposztással, csak egy tökösebb rendezõvel.Példát hirtelen nem tudok,annyi biztos, hogy nem M.Night Shyamalanra bíznám a dolgot, ha azzal leszek megvádolva, hogy ha ekkora a pofám miért nem én csinálom, errõl meg csak annyit, hogy csinálnám én,ha kapok rá pénzt! :D:D:D)

Zsákos ember kommentjeire meg azért reagálok,mert a sokadik fikázásra elborul az agyam!:D:D:D EGYET KELL ÉRTSEK VELE, hogy a Perzsia hercegébõl NEM lesz filmtörténeti klasszikus,sõt tele logikai bukfencekkel,de minek kell ezt ennyiszer a fórumozók orra alá dörgölni? Meg lehetett ezt érteni elsõre is!:D
Akinek tetszett,az meg miért ne várhatná, hogy legyen folytatás, max a filmstúdió bukik,plusz a rendezõ és a színészek a Rotten Tomatoes-on/IMDB-n kapnak pár mínusz strigulát! :D Néha kellenek az agyradír filmek kikapcsolódásra.(Igaz mostanában az agyradír vált a követendõ mintává,errõl is lehetne egy külön topicban regélni...)

Ja, és nem háborút akartam ezzel szítani, csak kulturáltan próbáltam közölni a véleményem, ennek ellenére jöhetnek a kövek, állok elébe és egy beszívott hippi nyugalmával fogom nyugtázni, hogy "Písz!"
tyrichie 2010 aug. 08. - 08:59:19 Előzmény Daughter of Phoenix
(248/356)
Szerintem nem kéne eröltetni a folytatást.
3/10
mro26 2010 aug. 07. - 15:17:47 3/10
(247/356)
hú de utálom mikor azok mondják hogy milyen jó film akik nem ismerik a játékot és csak nyomják-nyomják hogy ez film és nem a játékhoz kell hasonlítani
hátpedig DE!! éppen az a lényeg hogy játékadaptáció, akkor a játék cselekményét, szereplõit és hangulatát kellene filmbe tömöríteni és nem csak a nevet felhasználni arra hogy az majd eladja a filmet...ez pont olyan haszonlesés mint a direkt rosszul magyarra fordított filmek, hogy többet eladjanak egy sz*ar filmbõl (pl Ragadozó 3, Függõ játszma 2, Armageddon 2)
többen állnának a filmhez pozitivan ha nem Prince of Persia lenne a cime, de mivel az így elvárnánk hogy köze legyen hozzá, de ne csak annyi hogy a ruhák hasonlítanak...ennyi
7/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 07. - 14:21:51 7/10 Előzmény kockafej1995
(246/356)
Nem tudom, biztos igazad van, de én nem játszottam a játékkal!:-)
leopard26 2010 júl. 28. - 18:12:58
(245/356)
Jó volt gyerekek!Most minek bántani:D?
Arkagyin 2010 júl. 21. - 19:49:46
(244/356)
agentprovocateur 2010 júl. 21. - 16:36:15
(243/356)
Annak, hogy melyik film bukás több összetevõje van. Ha Amerikában nem éri el a gyártási költségeket, azt már annak szokták tekinteni, de a nyitó 30 milliós hétvége elég gyengécske. Folytatáshoz ezek az adatok már nagyon elgondolkodtatóak, mivel az elsõ részhez képest, valószínûleg kevesebbn mennek majd el a folytatást megnézni.
De messzemenõ következtetéseket ebbõl sem lehet levonni a folytatás készítésére nézve.

Viszont a film állítólag tényleg nem az igazi. Akkor meg minek folytatás?
agentprovocateur 2010 júl. 21. - 16:28:19
(242/356)
Total Lifetime Grosses
Domestic: $89,317,852 27.3%
+ Foreign: $237,400,000 72.7%
= Worldwide: $326,717,852
opening weekend 30m
Production Budget: $200 million
2/10
keksztekercs 2010 júl. 20. - 19:51:10 2/10
(241/356)
nagyon gyenge, 3/10
nem ajánlom még ingyen se!!!

pedig én szeretem a játékot
8/10
Singaporeflash 2010 júl. 19. - 10:31:27 8/10
(240/356)
Jó kis kalandfilm, de többet vártam.
ibacs 2010 júl. 17. - 23:25:11
(239/356)
Kb. másfél hete ugortam neki, hogy megnézzem, még egy óra volt hátra belõle, mikor elszenderültem rajta.Sajnos az elsõ óra, így másfél hét után semmi nyomot nem hagyott bennem.Az utolsó egy órát meg csak halogatom, halogatom, halogatom....
Kovács kolléga 2010 júl. 17. - 20:37:28
(238/356)
Hát, elnézve a film bevételi statisztikáit, kevéssé valószínû a folytatás. Pedig kár érte, mert egészen jó film volt.

Ugyanakkor el tudok képzelni egy rebootot, azaz a történet újbóli megfilmesítését, más rendezõvel, más színészekkel, új koncepcióval, nagy valószínûséggel 3D-ben.
FilmkritX 2010 júl. 16. - 14:08:05
(237/356)
Na ez az a film amit olyan srácoknak ajánlok akik a moziban próbálják megalapozni az új csajjal a kapcsolatot. Romantikus és látványos mindenféle mondanivaló nélkül. Egyszóval lehet smárolni alatta nem veszted el a fonalat. :)