6/10
Beks 2014 ápr. 06. - 00:06:29 6/10
(100/160)
Miután megnéztem az összes, 2014-es Oscar-díjra jelölt filmet -és meglepõ módon kivételesen mindegyik tetszett ezt leszámítva -, nehezen hittem el, hogy ez az alkotás is közéjük került. Számomra annyi volt, mint egy átlagos szombat esti film valamelyik kereskedelmi csatornán.
8/10
M.Zs.F 2014 márc. 28. - 00:05:06 8/10
(99/160)
Nagyon vártam ezt a filmet, bár bennem volt a 'félsz' hogy vajon mit tudnak alkotni egy igaz történetrõl ami kalózokról szól. És amennyire kétkedtem annyira pozitívan csalódtam a filmben.... bár kár volt félni hisz Tom Hanks itt van, és mondjuk nem Õ viszi a filmet, de azért jelentõsen hozzátett.

10/8
merlino 2014 márc. 20. - 16:48:35 Előzmény mrranger
(98/160)
Emberek! Ez komoly,hogy millió USD-s rakományú hajón se fegyver,se fegyveres õrség?
Deniel Project 2014 márc. 19. - 23:05:24
(97/160)
Nem tudom miért fikázzák ezt a filmet, nem volt rossz. Igaz nem a kedvencem, de végig lekötötte a figyelmem nem unatkoztam. Akinek meg csak a pif-puf durr akciófilm kell azt nagyon sajnálom! :P :D
THK 2014 márc. 16. - 00:50:18 Előzmény Rahar
(96/160)
Azt az index cikket szerintem inkább hagyjuk: mindjárt az egyik elsõ kifogásolt pont, h a halászhajót a valóságban 2 nappal a támadás elõtt lopták el, míg az index szerint a filmben az hangzik el, hogy "egy hete".

Most néztem a filmet, és szó szerint azt mondták benne, h "TAVALY térítették el a halászhajót"!

Nem mintha a tényleges idõpont bármit is számítana, semmi jelentõsége a cselekmény szempontjából - de azt jól jelzi, az indexesek mennyire oda sem figyeltek már ilyen egyszerû tényre sem... akkor milyen lehet a többi infójuk?!
mrranger 2014 márc. 11. - 00:09:44 Előzmény GreenBay
(95/160)
Én is csatlakoznék az elõttem szólókhoz. Éles helyzetben nem könnyû bátornak lenni. Tom Hanks színészi teljesítményét mutatja a film végén, amikor kiszabadítják, hihetetlen mennyire át tudja adni azt az érzést amit a valóságban is érezhetett szerencsétlen kapitány. Három embert agyon lõttek mellette, ti ezt hogy tudnátok feldolgozni....durva világban élünk.
10/10
GreenBay 2014 márc. 08. - 04:19:10 10/10 Előzmény filoszemitabélus
(94/160)
Igazad van! Úgy vélem hogy hatalmas bátorság kell ahhoz hogy szembeszálljunk civilként ezekkel a kalózokkal, ami majdnem biztosan az életünkbe kerülhet.
filoszemitabélus 2014 márc. 04. - 12:38:31
(93/160)
Amíg éles helyzetbe nem kerül, addig mindenki nagyon bátor. Csak egy példa: a napokban a Ferencvárosban, fényes nappal brutálisan összevert egy C-kategóriás, terhelt mocsadék egy fiatal lányt, minden ok nélkül. Senki nem avatkozott közbe, pedig nem volt az illetõnél AK.
A hajó legénysége nem hadi tengerészekbõl állt, hanem civilekbõl. nagyon is reálisan ábrázolta a film a történetet.
10/10
GreenBay 2014 márc. 04. - 08:08:52 10/10
(92/160)
Elõször, nem tudom hogy egyesek miért húzzák le ezt a filmet, hogy megint csak egy "amerikai hõstettekrõl" szóló film. Ez egy megtörtént esemény. Másodszor, balfék kalózok, balfék kapitány, balfék navy seals, balfék legénység? Az elsõ: A kalózok. Nem ügyetlenkednek. Próbálnak megfélemlítéssel és nem öldökléssel megkaparintani a zsákmányt. A filmben el is hangzik hogy "mi nem Al-Khaida". A második: A kapitány. Azért balfék mert egy párszor becsinált a gatyájába? Ki az aki nem csinálna be ha párszor fegyvert fognának a fejéhez?(biztosan van egy-két tökös hozzászóló aki keményen viselkedne ilyen helyzetekben). A harmadik: A navy seals. A filmben követhetõ hogy nem hibázhatnak a lövéssel. Gondolom ezalatt hogy a háromból két kalózt kiiktatnak, erre a harmadik kalóz dühében Phillipset átküldi a másvilágra. Ott hibázni nem lehetett. Három lövés,három találat. A negyedik: A legénység. A létrát simán visszadobhatták volna a vízbe? Hm.... Biztosan páran oda mertek volna menni miközben AK-val lövöldöznek rájuk. Amit a filmben látnak ezek az emberek könnyen tudnak beszélni a fotelbõl nézve hogy így meg úgy, de sohasem éltek még meg egy ilyen esetet. Igaz én sem, de tudom hogy biztos összecsinálnám magamat ha négy dühöngõ puntföldi kalózzal hánykolódnék egy mentõcsónakban, miközben bármelyik pillanatban meghúzhatják a ravaszát annak a fegyvernek aminek a csöve pontosan rám irányul.
6/10
deadscott 2014 febr. 28. - 23:03:03 6/10
(91/160)
elég gyengus, kicsit unalmas is, a haditengerészet végig balfaszkodik, a megközelítés meg már megint annyira amerikai, hogy csak azt felejtették ki a sztoriból, hogy éveken keresztül a nukleális és mérgezõ hulladékot a szomáli partok közelében ürítették a tengerbe az ilyen-olyan cégek, valamint hogy az illegális, ipari mértékû halászat elvette az ott élõk megélhetését. ejnye, de csúnya bácsik ezek, hogy megvédik a jogos tulajdonukat.
a Muse-t alakító srác jól alakított, Tom Hanks nem volt rossz, de kiemelkedõnek semmiképp se nevezném.
6/10
9/10
Goodfella 2014 febr. 26. - 10:14:39 9/10
(90/160)
Végre egy új film, ami a jelenlegi Oscar esélyes szemétdömping mellett értéket képvisel. Végig feszült, izgalmas, érdekes, ennek ellenére egyáltalán mem túlzó és eltúlzott, valósághû akciók, reális, hihetõ történések, szerethetõ karakterek. 9/10.
m_and_m 2014 febr. 25. - 09:18:06
(89/160)
A Port.hu megint hozza a szintjét.

Elsõnek is az ismertetõben szokás szerint szétspojlerez mindent.
A második, hogy ezúttal ezt mégsem teszi, mert egy mintha egy másik filmrõl írna:
***spoiler***

Port: "Egyedül a kapitány, Richard Phillips (Tom Hanks) maradt a hídon"
Helyesen: Hárman maradtak a hídon.

Port: "saját maga ajánlkozott túsznak"
Helyesen: Nem ajánlkozott túsznak.
Amikor a kalózokat sikerült rávenni, hogy némi pénz fejébe szálljanak a mentõcsónakba és hagyják el hajót, akkor a két kapitány cseréjekor õt a kalózok beterelik a csónakba, ahol kapitány elmagyarázza nekik, hogyan kell azt használni és biztosítja õket, nincsenek átverve (van víz és elég üzemanyag). Eközben a kalózok vezetõjét is beengedik a mentõhajóba, ahol ezt kihasználva leütik a kapitányt, majd egy két lövés kíséretében kereket oldalnak a kalózok.
A kapitány egyáltalán nem ajánlkozott túsznak a filmben.

***spoiler***
8/10
King Diamond 2014 febr. 22. - 14:04:43 8/10
(88/160)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Ezt a filmet is valamikor a múlt héten néztem meg, de csak most szántam rá magam, hogy írjak róla. Igazából nem tudom, miért, talán ülepednie kellett kicsit. Nem rémlett semmi ebbõl az elrablásból, amit bemondtak volna a híradóban akkoriban, így csak utánaolvasva láttam, hogy igaz történet volt, mivel ha jól emlékszem, a filmben sem mondják be. Így azért másképp hat egy-két történés. Jó film volt, ezt elismerem, de nem tökéletes, vagy alapfilm. Izgalmas volt végig, pedig azért egy több, mint két órás filmrõl beszélünk, ez azért nagy szó. A színészek jók voltak, Tom Hankst nem kell ugye nagyon taglalni (az utolsó pár percben is megmutatja, milyen jó színész is), Barkhad Abdi is meglepõen jól hozta a kalózfõnök szerepét, annak ellenére, hogy ez az elsõ filmje. És, mint látom, egybõl kapott is egy Oscar-jelölést. Egyedül az idegesített benne, hogy mindig 'írjenki'nek szólította a kapitányt. Nem kellett ebbe ennél több pörgõs/akciódús/lövöldözõs rész.
Viszont kicsit olyan érzésem volt, hogy tök mindegy mi lesz, a kapitányt mindenképp meg fogják menteni. Itt-ott még azt is hittem, hogy a kalózfõnököt is megölik.
Egyáltalán nem bánom, hogy voltak benne feliratos részek, mivel ugye csak az angol nyelvû részeket szokták szinkronizálni. Érdekes volt hallgatni a szomáli nyelvet. A magyar szinkron is jó volt.
Nem bánom, hogy nem moziban néztem, mert itthon is nagyon jó volt.
8/10
7/10
Pénzes Ádám 2014 febr. 20. - 17:59:06 7/10
(87/160)
Jó film volt, de egyáltalán nem kiemelkedõ. Egy esti mozinak, kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelt, ennek ellenére tipikus egyszernézõs fajta ez a film. Tom Hanks-tól kicsit többet vártam a Számkivetetthez hasonló filmek után,mert például ez a film azt meg sem közelíti, de ennek ellenére nem volt rossz.

10/7 pont
rob83 2014 febr. 19. - 17:06:01
(86/160)
Jó film és megtörtént eset.

Kiemelném a Szomália kalózokat játszó színészeket,nagyon jól játszották a szerepet simán kinézném belõlük,hogy kalózok!

10/8
James Uram Benson Madame 2014 febr. 16. - 11:29:40 Előzmény Purity86
(85/160)
A kalózvezér említi azt, amit te írsz a halászatról. Szóval nincs kihagyva az a vonal, bár igaz, túlságosan kihangsúlyozva sincs
7/10
Boros Jenõ 2014 febr. 12. - 19:30:18 7/10
(84/160)
Harmatos gyenge film,ahhoz képest,hogy Tom Hanks játszik benne pláne.
De pár dolog megmenti.Az utolsó kb.10 perc,ami tényleg jó,meg ahogy a legvégén játszik a jó öreg Tom.
Valamint a fõkalóz válasza a"bármi lehettél volna" mondatra.
-Amerikában,Írjenki,Amerikában.

És tényleg.Szomáliában(amennyire laikusként látom)tényleg nem sok mindenhez foghat az emberfia.
Halászik és éhenhal,vagy kalózkodik.

Nekem 7/10,bármennyire is szeretem Tom Hankset.
7/10
efes 2014 febr. 11. - 18:25:27 7/10
(83/160)
Profi, éppen ezért kissé unalmas hollywoodi mestermunka
5/10
kritiza 2014 febr. 11. - 16:59:08 5/10
(82/160)
Erõsen túlértékelt film, szájbarágós amerikai tartalmatlan akció, ócska párbeszédekkel, még ha megtörtént esetet dolgoz is fel. 134 perc tömény negatív energia a semmiért. Szerintem.
10/10
greeen 2014 febr. 11. - 05:50:15 10/10 Előzmény Purity86
(81/160)
Valószínûleg hibázott abban a kapitány, hogy közel volt a partokhoz. Ebben van felelõsség és sajnos megtörtént a kalóztámadás, és utólag persze lehet okoskodni mi lett volna helyes. Az is biztos nem elsõre megy illetve ment ott így hajó és nem csak az õ parancsnoksága alatt...Azt viszont ne felejtsük el, és biztos hogy nem túlzás a filmben, hogy kész lett volna azonnal meghalni bármelyik embere helyett, és bármikor feláldozta volna a saját életét...De ez a filmbõl kiderül...