sdt 2014 jan. 07. - 16:44:58
(40/160)
Igencsak jó film. Bár igencsak tudok háklis lenni, de most egyetértek azokkal akik a színészeket dicsérik és a történetet elemzik, stb. Az, hogy a valóságban mi volt - ez nem dokumentumfilm. Nem is kell, hogy az legyen. Játékfilm, a javából.
DoctorMorreau 2014 jan. 02. - 14:05:55
(39/160)
Nagyon jó film, kétségtelen.

Egy dolog ront az összképen, mégpedig az, hogy valóságban sajnos nem volt ilyen jó a kapcsolat a legénység és a kapitány között.
Ez kicsit illúzióromboló.
razsu72 2013 dec. 31. - 20:08:09
(38/160)
Mivel ma van az év utolsó napja,így már kijelenthetem hogy nekem a 2013-as év legjobb filmje a Phillips kapitány volt!!Remek rendezés,remek színészi játék!!Még az amatõrök is szuperek voltak!!Le a kalappal!!Nekem 10/10!!Ajánlom mindenkinek!BUÉK mindenkinek!!
Traxler 2013 dec. 31. - 15:52:29
(37/160)
Jó film volt, a feszültség végig érezhetõ. Mondjuk a kalózok feje az elég durva volt, ha nem csónakban ülnek fegyverrel a kezükben, akkor is tudom, hogy rosszfiúk :) Tom Hanks a szokásos formáját adja, kíváncsi vagyok, mással is sikerült-e volna így hozni a filmet. 10/9.
Shaba 2013 dec. 31. - 14:27:59
(36/160)
Ez a film nem izgalmas, hanem tapintható feszültséget indukáló alkotás. És kelti azt, és fokozza, fokozza már szinte az elviselhetetlenségig, hogy az ember idegei, már ha igazán bele képes helyezni és élni magát a filmvásznon ábrázolt helyzetbe, pattanásig feszülnek, majd meg virtustáncot járnak hozzá. A kapitány valós karaktere némiképp elnagyolt, szerepében szinte még skiccszerûen sem vázolt alkat, csak annyit tudunk meg róla, amennyi elengedhetetlenül szükséges a történet fókuszában tartásához. A kamera és a vágástechnika lélektani hatást céloz – és ér el –, míg a tárgyilagosságra törekvés olyan nüansznyi momentumokban nyilvánul meg, mint például

**SPOILER**

a SEAL-mesterlövészek magatartása, kiszámított, rutinszerû higgadtságuk, mondhatni: már szinte se hús, se hal viszonyuk a feladathoz, amin életek múlnak pedig. Profik. Még keményebb, s a valósággal tisztán rímelõ kép a távozásuk, mikor végeztek a melóval: a bevetés érdemi részének vége, fegyver szétkap, málha a vállra, és ezek a tökéletes kondíciójú és fizikumú, hibátlan látású, kötélidegzetû, halálbiztos kezû emberek – maguk is halandók – különösebb flanc vagy gesztus nélkül, szótlanul távoznak a tatról, ahonnan tüzelve elõzõleg kioltották a három célszemély életét. Munka elvégezve, helyszín elhagyva. Pihenõ, aztán tovább.

**SPOILER VÉGE**

Mindent egybevetve, ez a film megérte mind a bekerülési költségeket, mind a mozijegy árát, amit a nézõ kiad rá. Élményt nyújt, ridegen életszerûre gyalultat, ami így szálkás és érdes, szilánkjait tekintve köröm alá csúszó, olykor fájó és kétségbeejtõ, de legalább tanulságok nélkül tálalt, mert az ki-ki vonja csak le magának. Ez nem szuperprodukció. Csak egy remekül megcsinált.
10/10
anegytech 2013 dec. 29. - 20:42:41 10/10 Előzmény Dudvarek
(35/160)
Szerintem nagyon jó film, Tom Hanks pedig itt is mesterien játszik. Sokan, akik negatív kritikát írnak (nem mintha nem lenne szabad), úgy érzem, hogy inkább valami komoly, pörgõs akciófilmre vártak. Bár véleményem szerint végig izgalmas volt, egy percig sem unatkoztam, de ehhez nyilván át is kell tudni érezni a kialakult szituációt. Inkább az érzelmi hatás a lényeg, nem a lövöldözés.

"Az emberrablók jól játszottak? Nekem egyáltalán nem tûntek veszélyesnek, igazából buta, könnyen megvezethetõ, teljesen vakon cselekvõ banda volt. " Igen, megnéznélek, ha három-négy buta, teljesen vakon cselekvõ lövöldözõs barom elkezdene fenyegetni, akkor te mit csinálnál? Pont az volt a veszélyes az egészben, hogy ennyire elvetemült barmokkal álltak szemben, akik (ismerve a szomáliai állapotokat) teljesen mindegy alapon mentek hajót rabolni, nem törõdve azzal, hogy kinyírnak-e valakit vagy sem. És itt nem akcióhõsök szerepeltek, akik pörgõrugással lerúgják a szomáliai fejét, hanem hétköznapi embereket játszottak, akik nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy gépfegyverrel inzultálják õket.

Az érzelmi kitörést nem érted? :D Hát ez tényleg hihetetlen. Egy napig bezárva néhány büdös idegbeteg kalózzal, akik közben ráébrednek, hogy valszeg megdöglenek, hát én nem lennék velük egy csónakban. És miután lespriccel a vérük (gondolom ilyet is nap mint nap átélsz), és végre van idõd átgondolni, hogy mi történt veled aznap, akkor lehet, te is kiakadnál kicsit. Szóval tényleg csak annak érdemes megnéznie a filmet, aki tud hétköznapi fejjel gondolkodni, és ki tud lépni a filmek világából, és bele tudja magát képzelni, hogy ez egy valódi szituáció volt.

Amit Tom Hanks nyújtott ebben a filmben, azt szerintem kevesen tudnák utánozni. Egy percig sem jutott eszembe, hogy színész, abszolút hihetõen játszott.
a nagy levin 2013 dec. 28. - 07:45:49
(34/160)
Hiányoltam, hogy legalább még két hordozó és két tengeralattjáró nem érkezett a négy csenevész szomáliai ellen.... Egyébként jó film.
9/10
beo71 2013 dec. 24. - 18:37:39 9/10 Előzmény Tomifinn
(33/160)
Írhatnám, hogy Paul Greengrass egy zseni, aki egy szinte fegyver és akció nélküli drámát ilyen feszültté tud varázsolni, írhatnám, hogy Tom Hanks hoz egy olyan színvonalat, ami miatt minden filmjét érdemes megnézni. Inkább, azt írom, ami a legnagyobb hatással volt rám : a film utolsó pár perce. Ahol más filmek véget érnek,...
SPOILER

a fõhõs megmenekül, szerencsés véget ér a drámai történet, ami lehetett volna tragédia is, de végül happy end lesz. Nos, sok film itt leáll, de itt a készítõk tovább mutatnak nekünk egy sors által megcibált embert, amint emberi módon kikészül és zárójelbe teszi, az addig történteket és itt tudod meg, hogy min ment keresztül ez az ember.

SPOILER vége

...mert kiderül, hogy a hõsök is emberek, mindenki elgyengül, csak nagyon nem mindegy, hogy mikor ! Van, aki besokkol és a legnagyobb történések közben lefagy, és van, aki cselekszik, mérhetetlen tartásról tesz tanúbizonyságot, majd a végén, amikor elbomlik a tragédia lehetõsége és biztonságba kerül, akkor jön a sokk, mert ez a természetes, ha az ember nem mindennapi helyzetbe kerül, akkor jön a sokk, mert azt nem lehet irányítani.

10/10.
10/10
_Freddy_ 2013 dec. 19. - 18:48:07 10/10
(32/160)
Nem volt kérdés, hogy megnézem e ezt a filmet mikor Tom Hanks a kedvenc színészem.

Ebben a filmben sem csalódtam. A szereplõk valóban hitelesek, Hanks színészi játéka a leginkább elképesztõbb. Végre egy okos film, amiben gondolnak minden lehetõségre, gratula az íróknak a rendezõnek és a színészeknek.
Többször is tetõfokára hág a történetben az izgalom és ez nem sok filmrõl mondható el.
Ezt a filmet még biztos megnézem párszor, egy igaz történet tökéletes filmre vitele. Annyi rossz film volt idén ahol csakis a látvány volt kiemelkedõ, itt a történet és a színészi játékok, az ilyeneket szeretem.
Na meg az is hatalmas amit a hajóval csinálnak, kitûnõ minden szempontból a film.
Igazán megérdemelne a film legalább 1 de inkább több díjat.
Az meg,hogy miért nincs fegyver a kapitánynál...a filmbõl kiderül. Nem igazán nevezném hibának. Meg ha lett volna akkor kaptunk volna egy "Steven Segal féle B kategóriás akciófilmet" kb.


Nyerj pár díjat Phillips kapitány!

10/10
10/10
Tomifinn 2013 dec. 19. - 01:50:57 10/10
(31/160)
Most fejeztem be a filmet, nálam megy a 10/10.

SPOILER
Valaki írja, hogy a végén a sokkot és a kiborulást nem érti, és nem kellett volna? Ember, akkor te a filmet nem érted, nálam messze az volt a csúcspont, és az tette fel a 10.pontot, Tom Hanks játéka abban a 2 percben csak nagyon kevesek kiváltsága, az maga az õstehetség...
SPOILER

Amúgy csak nekem tûnt fel, hogy az utolsó zeneszám a végén micsoda valójában...? :) :) ;)
10/10
teammy 2013 dec. 17. - 15:29:46 10/10 Előzmény truhali
(30/160)
Gondolom, majd ha kiadják dvd-n, lesz rajta szinkronos verzió is.
Bár szerintem így hatásosabb, annyira valódinak tûnik, félelmetes...
truhali 2013 dec. 15. - 09:40:24 Előzmény kristof72
(29/160)
sziasztok!
eltudná nekem valaki magyarázni hogy miért vannak szinkronos filmek és miért szinkronizálják le õket, fõleg a nagyon jó filmeket?
Köszi!
10/10
Babilon 2013 dec. 14. - 19:33:06 10/10
(28/160)
Uhh, nagyon jó film volt. Tom Hanks egy zseni... 10/10
kristof72 2013 dec. 14. - 19:19:19
(27/160)
sziasztok!
eltudná nekem valaki magyarázni hogy miért vannak feliratos filmek és miért nem szinkronizálják õket fõleg a nagyon jó filmeket?
Köszi!
10/10
bartval 2013 dec. 13. - 20:29:33 10/10
(26/160)
ÚÚrristen! Masszív 2 órás izgalom. Végig izgultam a filmet, kihagyhatatlan!!
10/10
teammy 2013 dec. 11. - 10:33:23 10/10
(25/160)
Elképesztõen jó film. Mindenképpen érdemes megnézni!
Viharmadár76 2013 dec. 09. - 18:34:31
(24/160)
Én is csak annyit írhatok, hogy véleményem szerint is nagy hatású film. Korábbi filmjei miatt nem nagyon voltam kibékülve Tom Hanks-szel, de ebben meggyõzõen alakítja a "kisembert", a megfélemlített, kétségbeesett túszt (amilyen bármelyikünk lenne hasonló helyzetben).
A film külön érdekessége, hogy a zárójelenetben a rendezõ egy valódi katonaorvos(nõ)t kért fel a kapitány "kezelésére"
Akit érdekel a történet olvashat róla bõvebben:
http://wtkr.com/2013/10/10/uss-truxton-sailors-lend-their-expertise-to-captain-phillips/
10/10
Woody Allen-mániákus 2013 dec. 02. - 09:47:12 10/10 Előzmény kovacsheni
(23/160)
Egyetértek - zseniális a film!

Kiválóak a szereplõk, hiteles mindenki. Végig arra vártam, hogy majd jön benne a "vörös farok", a kötelezõ politikai korrektség.

Nem jött.

Ebben a mûfajban a scúcs!
5/10
Vad 2013 nov. 21. - 11:47:25 5/10
(22/160)
Nehez spoiler nelkul barmilyen ertelmes velemenyt is irni, talan legyen eleg csak annyit, hogy 1x nezhetos, erdekes film.
Valos torteneten alapszik, ami persze kapasbol annyit jelent, mint a Csodalatos elmenel, a valosagot nem kapod meg, csak egy tortenetet, amibol aztan jonnek az Oscarok, meg elismeresek. Sajna.

SPOILER:

Tom Hanks nem a kedvenc szineszem, sot nem is tartom jo szinesznek, erdekes modon a fiat viszont igen. T.Hanks Gene Hackman-es karakter szinesz, de sosem fog felnoni hozza, a termeszetessegehez. Amit viszont a sokk alatt bemutatott, le a kalappal es koszonet. Ezert kap a film tolem 5 csillagot 2 helyett.

A tobbi egy amerikai hos story, kisse ugyan ereztettek, hogy Phillips volt az okozoja onmaga sorsanak, de ez meg mindig nem a valosag. Host kellett csinalni belole.
rotten969 2013 nov. 21. - 00:16:37
(21/160)
Senki ne nézze meg.Nem hittem el közben, szépen rácsúsztam itt a kommentekre.Egy fárasztó amerikai akciófilm az RTL Klubról. A jófiúk csak jók, a rosszak csak rosszak, ennyit a jellemábrázolásról. A sztori szimpla, óriás anyahajó, tankhajó,romboló, éjjel ugró ejtrõenyõsök, kommandósok, túsztárgyalók, sniperek, drónok szemben pár szerencsétlek drogos feketepákóval. Ha valaki Tom Hanks-re vágyik, tegye be a Forrest Gumpot, a Green Mile-t, vagy a Philadelphiát. Ezek zseniálisak.