Téma: Pi élete

9/10
ShaeLynn 2013 márc. 04. - 17:56:52 9/10
(241/401)
SPOILER

A tigris Pi másik énjét szimbolizálta. Azt az énjét amirõl sejtelme sem volt, hogy létezik amikor hajóra szállt a családjával Kanadába. Ez az énje képes volt arra, hogy embert öljön, hogy emberhúst egyen. Amikor partra vergõdik elengedi ezt az énjét. Hogy miért nem néz vissza? Mert a valóság túl durva ahhoz, hogy befogadja. Az anyja mond egy fontos dolgot a film elején, valami olyasmit, hogy mindenkinek magában kell felépíteni, létrehoznia a saját maga valóságát. Amit fel tud dolgozni, amivel együtt tud élni. Pi is így tett akkor amikor elõször az állatos sztorit mesélte el a japánoknak.
Hinni sok mindenben lehet, mi magunk építjük fel a hitünket. Nem kell elsõsorban a vallásokra gondolni, persze lehet és van akinek segítséget jelentenek, de nem mindenkinek. A hit sokrétû, komplex dolog, szavakkal nehéz körül írni, mert vagy felismerjük magunkban, hogy képesek vagyunk rá vagy nem. Ez egyén függõ is.

Én így látom. Ez a film számomra mély mondanivalót hordoz, de megértem ha valakinek kusza és érthetetlen.
Sz Peter 2013 márc. 04. - 16:44:16
(240/401)
Elég durva lenne ez "Mesefilmnek"!
opposing force 2013 márc. 04. - 15:29:07
(239/401)
Nekem egyáltalán nem tetszett. Borzasztó vontatott. Szeretem az ilyen elgondolkodtatós filmeket dehát ennek így nem sok értelme volt. Azt már a Morpheus is megmondta; "Mindenki azt hisz, amit hinni akar". -Akkor most ez a lényeg?
Nagyon sovány.
6/10
_Freddy_ 2013 márc. 04. - 15:12:35 6/10
(238/401)
Nem értem, hogy tudták ezt a filmet a legjobb film jelöltek közé tenni. Mesefilmnek még elment...
Egyedül a látvány volt az ami ért valamit, viszont a rendezés katasztrófa. Én visszavonnák több Oscart is ettõl az õrülettõl. 10/6
grace08 2013 márc. 04. - 13:29:46
(237/401)
SPOILER
Ezt mondtam én is,h akkor érdekes jelentést kap a búcsú.
Talán azt érzékelteti,h a partotéréssel szertefoszlott a maga
által felépített valóság. El kell szakadnia az illúzióktól,és el kell
fogadnia azt,ami valójában történt.
Superalonso 2013 márc. 04. - 13:14:33
(236/401)
OK...valóban a 2. verzio történt meg, de akkor a tigrisnek mi a szerepe benne a végén, amikor ugye vissza sem nézett és ez bántotta (mit jelent ez valójában, mert nekem ez nem világos benne, hisz ó maga a tigris a 2. verzio szerint) ??
Amúgy szerintem akkor lett volna ez igazán nagy film (és nemcsak a látvány miatt), ha a tigrises story-t mutatják csak be valósként, mert akkor kapna értelmet a hit szerepe, jelentõsége...igy hogy a 2. verzio történt meg igy voltaképpen a hitnek nincs is igazán szerepe a filmben szerintem.
Gina424 2013 márc. 03. - 22:18:54
(235/401)
A film szerintem nagyon jó, tényleg van mondanivalója. Viszont én elég nehezen tudtam végignézni, mert vagy vontatott volt, vagy annyira feszült, hogy inkább kimentem a konyhába. Végig görcsben volt a gyomrom. Nem bírom a vergõdõs filmeket.
stanmore 2013 márc. 03. - 22:16:23 Előzmény szubjektív
(234/401)
Na akkor aztán jött volna a károgás,hogy" már megint koncentrációs tábor,éshogy mikor lesz film a Gulagról?" stbstb
Gina424 2013 márc. 03. - 22:15:53 Előzmény nincsmit
(233/401)
SPOILER

Elgondolkodtató amit írsz. Te vagy az egyetlen, akinek a szájából értelmes az a mondat, hogy az állatos sztori az igazi. Úgy gondolom a hit, ebben az értelmezésben szerintem az, hogy bár tudom, hogy az emberes sztori a valós, mégis az állatosban hiszek.
Sajnos itt a neten az a benyomásom, hogy azok írják, hogy az állatos sztori az igazi, akik semmit de tényleg semmit nem értettek meg a filmbõl. Van, az elsõ szint, akik baromira nem értik a sztorit, és ezért úgy gondolják, hogy az állatos film az igazi. Van a második, a te értelmezésedben ateista szint, akik szerint teljesen egyértelmû, hogy az emberes sztori történt meg. Én is így látom az egész filmet, és tényleg menthetetlen ateista vagyok. Az a vallásfilozófiai megközelítés amit Te írsz már a harmadik szint, és tényleg hívõnek kell ahhoz lenni, hogy az ember el tudja hinni, hogy az állatos sztori az igaz.
Gina424 2013 márc. 03. - 22:02:48 Előzmény szubjektív
(232/401)
SPOILER

Teljesen egyetértek veled. Végre valaki, aki tökéletesen megértette a filmet.
Superalonso 2013 márc. 03. - 19:25:26
(231/401)
Igen csak ha nem volt tigris akkor az egész film más értelmet kap és ugy már valóban nem áll olyan stabil lábakon a story....
1/10
tuckey1 2013 márc. 03. - 19:20:51 1/10
(230/401)
szerintem elég gáz ez a film.
ez is valóság, meg az is valóság, döntsem el én?
azért nézek meg egy filmet, mert kiváncsi vagyok, mit gondol, az író, a rendezõ, stb..
de ez egy nagy kalap kaki.
és kapott ha jól látom 4 oscart...
mindig megfogadom, hogy sosem nézek oscar díjas filmet. de sokszor beadom a derekam.
6/10
Sonic8 2013 márc. 03. - 19:10:09 6/10
(229/401)
Erre én is rájöttem csak a fél fórum nem.Én tudtam ezt nagyon is, azért még nem hülyültem meg.És így mondom,hogy ez egy szar film.Én nem tartoztam azok közé akik azt mondták, hogy "még mindig nem tudom fölfogni, hogy nem ette meg a tigris a gyereket".....
Sz Peter 2013 márc. 03. - 17:57:24 Előzmény Superalonso
(228/401)
SPOILER

Ezt kellett volna levenni a sztoriból: NEM volt tigris!
Az egészet csak kitalálta!
9/10
NADALFAN 2013 márc. 03. - 16:25:47 9/10 Előzmény Sonic8
(227/401)
mindenki elmondhatja a véleményét itt nem ? valakinek tetszett a film neked nem . hogy meg ki a fiatalabb ? ha vennéd a fáradtságot és megnéznéd nem írnál ilyen hülyeségeket:))
egyébként van a rokonságomban indiai vallásra tértek és õk "szent " filmnek tartják .
de hát hogy megértsük miért tisztában kéne lenni a vallásukkal.
ez egy igenis jó film és ha neked nem tetszett az a saját problémád, és nem kéne neki esni akiknek tetszett.
Superalonso 2013 márc. 03. - 12:50:52
(226/401)
Igen lehet benne vmi (kinek a pap kinek a papné vagy a paplan)....Végülis mindkettõ értelmezés megállja a helyét a filmben talán ezért is olyan különleges film...nem akar meggyõzni minket egyikrõl vagy másikról, hanem rád bízza miben hiszel és az még attól ugyanolyan értékes lehet
10/10
Inahis 2013 márc. 03. - 11:09:22 10/10
(225/401)
Én a második verziót hiszem igaznak. Van, aki meg az elsõt. Hit kérdése. Talán ez a lényege, nem? Mindkettõ lehet igaz, nem tudhatjuk...
Superalonso 2013 márc. 02. - 23:05:45
(224/401)
Találtam egy érdekes cikket a filmrõl, itt a 2. verziot tartja a szerzõ valódinak és rögtön hozzé is teszi, hogy akkor az egész film egy hazugság is egyben....érdekes
http://cultura.hu/szub-kultura/pi-elete-a-harmadik-dimenzioban/
grace08 2013 márc. 02. - 22:45:58
(223/401)
SPOILER

Igen, ezen én is gondolkodtam. Tulképp mindkét verzióra vannak utaló jelek. Pl. Gerard Depardieu szerepeltetése is elgondolkodtató. Elvégre ha semmi jelentõsége nincs a történetben, teljesen felesleges volt vele eljátszatni ezt a kb. 2 perces szerepet. Ám ahogy mondtam, teljesen mindegy, hogy ki melyiket fogadja el, mert az egész történet kitaláció.
Superalonso 2013 márc. 02. - 22:32:01
(222/401)
Ha a 2. verzio volna igaz, akkor az egész filmnek semmi értelme nem volna....a végén a biztosítási szakemberek is az 1.(tigrisest) verziot írták bele a jelentésükbe, mégha elsõre nem is akarták elhinni....