Téma: Pi élete

Tejbajuszos 2012 dec. 23. - 08:12:21 Előzmény clody90
(21/401)
Érdekes, mennyire eltérõen értelmezzük a filmet...

SPOILER
...mert szerintem ez a film – az utolsó 15 perc sem – a kannibalizmusról szól.
Az én olvasatomban ténylegesen a tigrissel hánykolódott a fiú a tengeren. Majd mivel ezt senki nem hitte el (de legalább is a japán hajótársaság képviselõi nem), kitalált egy emészthetõbb, hihetõbb verziót, amiben emberi karaktereket helyezett az állatok szerepébe. Kérdezi is a „jelenben” az írót, hogy neki melyik tetszett jobban, mire az azt válaszolja, hogy a tigrises. Erre Pi azt mondja – és számomra itt a lényege a filmnek – hogy az Istennek is az tetszett jobban (hiszen ez történt meg, ezt tette valósággá). Értelmezésem szerint ez azt jelenti, hogy ha ki is van jelölve az emberek sorsa (ahogy neki is ki volt, hogy elveszíti a családját, de õ maga a végén megmenekül), az út odáig csakis azon múlik, hogy melyik az Isten számára tetszetõsebb történet, ami elvezet oda. Azt sugallja, hogy olyan Isten áll felettünk, aki – akár egy ember – kedve szerint játszik a „szereplõkkel”, és úgy alakítja a sorsokat, ahogy tetszik neki a „történet”.
Kíváncsi lennék, könyvben olvasva egyértelmûbb-e a történet, vagy úgy is bele lehet látni két külön értelmezést.
SPOILER VÉGE

Érdekes film, lenyûgözõ képi világgal – töprengõ alkatoknak kötelezõ megnézni.
filmimado_70 2012 dec. 22. - 19:57:39 Előzmény clody90
(20/401)
Jó, hogy leírtad, mert elõzetes alapján nekem is egy gyerekfilmnek tûnt.
A történet elég simának tûnt, mindent elmondtak, szép jelenetek, de más semmi.
Ilyen "jaj de szép, állatos" aztán nincs mögötte semmi filmet felnõttként nem igazán néztem volna meg. Akkor inkább a Samsara.
Ha van benne egy ilyen mögöttes szál akkor király, lehet, hogy megnézem, viszont ha ennek ilyen szájhagyományból kell kiderülnie, akkor ezzel a forgalmazók igencsak mellé fogtak, mert a valódi célközönséget (pl. engem) messzire elkergeti az elõzetes. Na majd megnézzük hogyan alakulnak a nézettséget, de szerintem nagy hiba volt így próbálni promótálni a filmet.

(marad a kérdés viszont, hogy mire vigyem el a skacokat amíg az asszony csomagolja az ajándékokat? ;)
krampampuli 2012 dec. 22. - 09:20:47
(19/401)
Nem kell megmagyarázni aki látta érti. :) Bátran ajánlható eredeti alkotás lenyûgözõ látványvilággal. A vége hiányérzetes ha 10/10 nem is de a 9 pont jár neki mindenképpen.
10/10
clody90 2012 dec. 21. - 22:36:13 10/10
(18/401)
Én is premier elõtt néztem meg... ez szerda este volt! Azóta a film hatása alatt vagyok! ZSENIÁLISAT alkotott Lee.
A könyvet nem olvastam, engem a trailer fogott meg azonnal, amikor a moziban láttam elõzetesként. A képi-látványvilága, a zenéje rögtön lebilincselt (nincsenek benne olyan híres szereplõk - kivéve Gerard D.-ot) és azt mondtam akkor magamnak, hogy ezt meg kell nézni! :) Nem bántam meg! És még egyszer meg fogom nézni, mielõtt leveszik a moziból.
Mivel nem olvastam a könyvet, így is megértettem a film mondanivalóját. Ezt a filmet nem elég megnézni.Ezt meg kell érteni, és át kell érezni. Ez nem "csak" egy túlélési film. Hanem, hogy mikre képes az ember ilyen helyzetben. Kegyetlen, de egyben tényleg fantasztikusan lebilincselõ.
Én is azt mondom, hogy NE vigyen el senki erre gyereket, és én meg mondom õszintén nem 12-es karikát adnék neki, hanem 16-osat. Nem a vér miatt, vagy mert félelmetesen ijesztgetõs film (talán van 2-3 jelenet a Tigrissel-különösen 3D-ben, amin egy gyerek lehet felsikít és elsírja magát..), hanem hogy ezt a többség nem értené meg. Gondolok a fiatal generációra, gyerekekre. Azoknak csak az jön le, hát elment a film, egyszer nézhetõs, kicsi gyerekeknek ott van a nagy cica, de ez a film elsõsorban nem errõl szól! És az utolsó 10 percben amikor az a tipikus csattanó van (akik olvasták a könyvet azok tudják nyílván), de aki nem fogta fel a mondandóját, az úgy volt vele, hogy hát több mint 200 napig ez az indiai gyerek hánykolódott a tengeren egy csónakban egy tirgrissel.
SPOILER
Ha nekem lenne gyerekem valószínû nem vinném el, mert magyarul ez a film a kannibalizmusról szól (vagyis az utolsó 15 perc, ahol kiderül az igazi sztori, és nem a MESE (egy csónakban végig a tigrissel) volt az igazi... Még ha visszagondolok rá mindig sokkolódok! Holnap megveszem a könyvet és elolvasom! :)
És ugye Pi volt maga a Tigris. A hiéna (szakács) megette a zebrát (matróz), majd megharapta, megölte a majmot (Pi anyukája). És ugye Pi kis csöndes, visszahúzodó fiú volt, és mikor a szakács az anyjára támadott, akkor tört ki belõle az ösztön! Akkor ugrott ki a Tigris, addig végig "meglapult", Pi-ben szunnyadt ez az egész..
Pi vegetáriánus volt, de akkor a túlélés miatt kénytelen volt húst enni, ugye a Tigris (még a filmben volt is errõl szó) napi 5kg húst eszik, majd jött a hal ugye... A végén mikor Pi partra vetõdött és a tigris elindult az erdõ felé nem nézett vissza. Itt értettem meg a lényegét (már a film végén), hogy a Tigris azért nem fordult meg, mert Pi volt maga. És nem akart visszanézni, a múltba. Csak elõre nézni, és soha vissza, menni tovább! Ezt az egészet, amit Pi tett (kannibalizmus) persze hogy az ember örökre elakarja felejteni.

Ajj annyit tudnék még írni róla. :)
De remélem segítettem azoknak akik még nem nézték meg! :) Akik azt fogják írni, hogy ez a film nem volt nagy szám, vagy pedig nem volt semmi mondanivalója azon kívül, hogy a srác túlélt egy hajótörést, akkor az egy LÁMA, vagy túl gyerek, hogy megértse mindezt!
ui.: Nekem már rögtön a kezdés is tetszett (elsõ 5-10 perc), mikor az állatkert és az állatok, a kolibri ott repkedett a lajhár körül.. Úristen! Gyönyörû volt!
LEBILINCSELÕ FILM! 10/100 :D
Mr. D 2012 dec. 20. - 23:19:21
(17/401)
Szavakkal leírhatatlan az a hatás, amit Ang Lee kivált az emberbõl ezzel a filmmel. Mûvészet és filozófia találkozása lenyûgözõ kivitelezésben. Fantasztikus!

UI: 9 éves gyerek szerintem ne nézze, mert nem valószínû, hogy sokat megért mindebbõl.
9/10
malmsteen11 2012 dec. 20. - 16:06:36 9/10
(16/401)
Hát azért volt sok mondanivalója,csak bele kell gondolni,hogy a tigris hogy viszonyult pl a PIhez.!?Vagy a gyerek a tigrishez..szerintem tartalmas volt,nem véletlen sikerkönyv volt...Neked milyen film tetszett akkor?
6/10
Muhammad Ali 2012 dec. 20. - 15:52:02 6/10
(15/401)
Én most néztem meg a moziban... egy érdekes kis túlélõ történet, de részemrõl ennyi... a vége sem igazán volt megdöbbentõ számomra... felejthetõ produkció... :(
9/10
malmsteen11 2012 dec. 20. - 09:27:42 9/10
(14/401)
Én láttam Premier elõtt.talán az elsõ 20perc nem tetszett annyira,de azután rendkívül jó!!!Mindenkinek ajánlom. a 9éves gyereked szerintem nyugodtan megnézheti.1-2 résznél a tigris támadása lehet ilyesztõ,de érdemes megnézni.
Kiramacs 2012 dec. 19. - 21:34:35
(13/401)
Ha valaki megnézi, megírná, hogy egy értelmes 9 évest elvihetek-e rá? Magyarán: van benne ijesztõ dolog? Köszönöm elõre is!
hangyás 2012 dec. 16. - 11:52:05
(12/401)
A könyv az nagyon ott van, a vége az kegyetlenül odavág, nem lövök le poént, de nagyon kíváncsi vagyok a filmben hogy fog átjönni.
katalinbogarka 2012 nov. 22. - 09:37:14 Előzmény Dmozi
(11/401)
Én most olvasom a könyvet, még hátra van 20-30 oldal. A filmet még nem láttam, de nem bírtam hogy ki ne nézzem meg a trailert. A könyv egyébként szenzációs, letehetetlen. Féltem megnézni a trailert hátha nem úgy elevenedik meg ahogy a könyv alapján elképzeltem, de ez a 2 perc épp olyan. :) bejön :) kíváncsi vagyok a teljes filmre!
10/10
Dmozi 2012 okt. 29. - 21:21:14 10/10
(10/401)
Itt egy magyar feliratos videó a film készítésérõl. Elég jónak ígérkezik. Az író is nyilatkozik benne, hogy neki tetszik a film:
http://www.youtube.com/watch?v=I6_15b6vkGM&list=UUMek-tO-o5pP_B8cWO76WDA&index=4&feature=plcp
Ki olvasta a könyvet? Milyen?
6/10
_Freddy_ 2012 szept. 30. - 05:55:06 6/10
(9/401)
6/10
_Freddy_ 2012 szept. 30. - 05:54:42 6/10
(8/401)
plakát
6/10
_Freddy_ 2012 szept. 30. - 05:54:14 6/10
(7/401)
6/10
offtopic
_Freddy_ 2012 szept. 02. - 08:38:18 6/10
(6/401)
plakát
6/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 19. - 06:35:58 6/10
(5/401)
Ezüstliliom 2012 jún. 09. - 00:31:00 Előzmény somersby
(4/401)
Feltétlen meg fogom nézni.
offtopic
somersby 2012 jún. 07. - 01:35:01
(3/401)
Decemberre várható a bemutató, de még változhat.
Ezüstliliom 2012 jún. 07. - 01:05:22
(2/401)
Nahát! Filmet csináltak belõle???:))) Olvastam a könyvet, az egész jó, de a filmadaptációktól mindig tartok. Kíváncsi vagyok, hozzánk eljut-e...