Téma: Pi élete

10/10
zsotis 2013 jan. 09. - 23:22:58 10/10
(81/401)
Zseniális csillagos 11 !! Aréna pláza 3D 15terem Tökéletes hang képhatás 3D is jó animálás szuper, színészek szinkron, történt, érzelmi töltés, rendezés minden.Azt hozzá teszem hogy kb 2 perc után feltûnt,hogy homályos a kép.Szóltunk és és 5 percen belül kijavították.Legyen tanulság ha érzitek valami nem jó jelezzétek mert oda a varázslat.Vagy keresetek más mozit ha azt mondják ez ilyen. pl a sugár 3D szar.Én órákig a hatása alatt maradtam pedig ez ritkán történik meg velem.Jó szórakozást.
bubble 2013 jan. 09. - 14:38:21
(80/401)
IMAX-ben nem vetítették az elején sem? A sima 3D-t nagyon utálom, és most nézem, hogy IMAX-ben pedig nincs. :( Pedig a képi világa miatt, annyira jó lenne. Biztos sokkal többet dobna rajta.
10/10
sz.heni99 2013 jan. 08. - 20:02:28 10/10 Előzmény g.woofer
(79/401)
Nincs gond a filmmel! Akkor egyszerûen rosszul vetítették. Amikor én voltam megnézni gyönyörû volt. Olyan mintha én is Pi-vel az óceán kellõs közepén lettem volna.
Sz Peter 2013 jan. 07. - 11:09:39
(78/401)
Akkor neked a mozinál kellett volna panaszt tenned, mert nem a filmmel van a gond! :)
4/10
g.woofer 2013 jan. 07. - 09:14:56 4/10 Előzmény CsárliFirpó
(77/401)
Nagyrészt én is egyet értek ezzel a véleménnyel, csak nálam ez a film maximum 4/10! Szóval nálam határozottabb csalódás volt. A 3D egyszerûen nevetségesen gagyi még mindig. Inkább levettem és így a homályos részek még mindig élvezhetõbbek voltak, mint a gagyi szemüveggel, ami elvette a színek nagy részét.
Sz Peter 2013 jan. 07. - 07:03:21
(76/401)
Olvasd el a könyvet.
3/10
Dudvarek 2013 jan. 06. - 15:59:35 3/10
(75/401)
kettõvel lejjebb, Csárlifilpó véleményét duplázom a sajátoméval.
offtopic
Sz Peter 2013 jan. 06. - 11:12:44 Előzmény clody90
(74/401)
Akkor most mi is van a könyvben? Mert itt homlokegyenest mást beszéltek a "szerepekrõl". :)
6/10
CsárliFirpó 2013 jan. 05. - 01:17:35 6/10
(73/401)
Hát megnéztem, de egyáltalán nem voltam elragadtatva.
Kicsit túl nagy hype volt/van e film körül, de messze nem ér annyit. Sokan hivatkoznak a mondanivalójára. Próbál olyannak hatni, mint ami életre szóló és mély filozófiai tartalmat közvetít, de gyakorlatilag nem mond semmit. Maximum SPOLIER amikor elhagyja a húsevõ szigetet, ott hangzik el 1-2 mondat, hogy folytatni kell az életben a küzdelmet SPOILER VÉGE.
Látványban az a tudat, hogy a tigris 100% számítógép animáció, emiatt minden elismerésem, hihetetlen a mai technika már. De 3D nagyjából a kezdeti 5-10 percre redukálódik, onnan kezdve akár le is vehettem volna a szemüveget, semmi elkápráztató 3D hatás nem ért utána.
Számomra az egész egy olyan kicsit átírt Öreg halász és a tenger story. Hosszadalmas, szerintem is elnyújtott a történet. Nem aludtam el, de nem is éreztem egyáltalán a film során, hogy hú, ez aztán a film, amire vágytam.
Granca 2013 jan. 04. - 14:02:13
(72/401)
olang és Scarecrow: :-)) Jó érzés, hogy mikor azt hiszem, képtelen vagyok átadni valamit, vagy értelmetlenül fogalmazok, mégis van, aki érti.

ShaeLynn: én is így vagyok vele. :-)

SPOILER
A könyvet tegnap óta olvasom, és megnyugodtam, hogy úgy van a "szerepleosztás" a végén, mint a filmben. :-)
9/10
ShaeLynn 2013 jan. 04. - 12:33:07 9/10 Előzmény Granca
(71/401)
Furcsa az egész.
Mert értem a végét, értem a 2 sztorit, azt is melyik történt meg valójában és melyik a mese. De én mégis a mesében hiszek. Nem értem miért, mert amúgy nem hiszek a mesékben. A hitem nem vallásos. Valami más. Annyira elgondolkodtató a film, magába kell néznie az embernek és szembesül egy csomó kérdéssel.


SPOILER:

A könyvet 1 hete olvastam: a hiéna a szakács, a zebra a matróz.
Scarecrow 2013 jan. 03. - 22:19:20 Előzmény olang
(70/401)
Pontosan. Megfogalmazta azt, hogy nem mindent lehet megfogalmazni. :D Van ebben a filmben valami megfoghatatlan. Csak le kell ülni, nézni, és hagyni, hogy magába szippantson.
10/10
olang 2013 jan. 03. - 18:16:32 10/10
(69/401)
Granca, azt hiszem nagyon is jól fogalmaztál.

"hanem a hit valahogy mélyebben ...
.. áhh, nem tudom jól leírni, mi is van bennem ..."
Scarecrow 2013 jan. 03. - 16:46:48
(68/401)
SOILER----

Nekem friss az élmény. A könyvben is úgy van, mint a filmben: a hiéna a szakács, a zebra egy matróz.
totokacsa_904 2013 jan. 03. - 16:02:30
(67/401)
SPOILER:

Én ugyan régen olvastam, de szerintem PI apja nem volt a csónakban, ott is a szakács volt a hiéna. Sõt én PI testvérére sem emlékszem, de abban nem vagyok biztos.
Granca 2013 jan. 03. - 14:04:48
(66/401)
"Egyébként ami a legdurvább, hogy a könyvben a hiéna: Pi apja, zebra: Pi bátyja orángután: anyja"

Komolyan?? Hûûhh, ettõl kirázott a hideg! Olyan szimpatikusnak tûnt az apja, nehogy már, hogy õ legyen a "gonosz", a hajószakácsos megoldás nekem elfogadhatóbb ...

Tervezem, hogy elolvasom, most már biztos is.
Granca 2013 jan. 03. - 14:02:20 Előzmény ShaeLynn
(65/401)
Igen, én is ezen gondolkodtam el ...
SPOILER
Amikor elkezdte a végén mondani a másik sztorit a kórházban, konkrétan dühös lettem, hogy ez most mi, hogy kerül ez ide, jó, értem, hogy msot kitalál valami mást, de mért kell ezt ilyen részletesen elmondani, nehogy már, most elrontják ezt az eddig jó filmet ... zavarodott lettem. És csak hazafelé jöttem rá, hogy ba...us, mi is történt ...

És ez persze, hogy rólam árulkodik ...

Talán nem is annyira a vallásosság a lényeg, hogy miért (én sem vagyok az), hanem a hit valahogy mélyebben ...
.. áhh, nem tudom jól leírni, mi is van bennem ...
10/10
clody90 2013 jan. 03. - 02:04:04 10/10 Előzmény zizotto
(64/401)
Halleluja végre egy normális ember, aki értette is a dolgokat! Köszönöm istenem! :D
Kb én is még az összes hozzászólások elején hasonló véleményt írtam le. :)

Nem kell elolvasni a könyvet ahhoz, hogy elsõ megnézésre megértsük a filmet és felfogjuk mirõl szól!
A film utolsó 10 percében derül ki, hogy mégis mi is történt valójában!!!
Én felnevettem, mikor sokan azt írták, hogy a Tigrises sztori (magyarul elsõ verzió, magyarul "A" verzió a real, az igazi)
SPOILER
Az egész film errõl szólt, hogy Pi maga a Tigris! Magával harcolt, küzdött, meglapult ("szunnyadt") mind addig, amíg a hiéna (szakács) nem bántotta a majmot (anyját). Pi vegetáriánus volt (ez a film legelején kiderült, amikor felnõttként fõzött az otthonában az újságírónak), és ez az egész borzasztó volt számára, hogy a túlélésért húst (emberhúst) kellett ennie - és gyilkolnia kellett!!! Szép mese lenne valóban ha az állatos sztori a valós, de sajnos nem. Az a MESE!
Amikor partot ért és a Tigris ment a vadonba, akkor Pi azért sírt ugye mert a Tigris nem fordult vissza rá. AZAZ önmaga nem akart a múltba nézni vissza hogy milyen szörnyûséget tett, hogy embert ölt, és hát kannibalizmus volt stb. "Csak ment elõre, hátra se nézve."
(Egyébként ami a legdurvább, hogy a könyvben a hiéna: Pi apja, zebra: Pi bátyja orángután: anyja)

EGY TÖRTÉNET VAN, de az olyan, hogy muszáj helyette egy teljesen másikat álmodni, ha az ember meg akarja õrizni békés, kedves, szelíd, jóravaló lelkét… Mert van, aminél egy csónakban ülni egy tigrissel még mindig vágyottabb alternatíva lehet.

SPOILER VÉGE

Én tényleg sajnálom azokat az embereket akik nem érezték át a filmet és nem értették meg, mert emiatt számukra a film egy egyszer nézhetõs, felejthetõ film. És baromira nem!
Ang Lee CSÚCS! 10/10 (megint) :)))
megenged 2013 jan. 02. - 22:05:36
(63/401)
ft
10/10
sz.heni99 2013 jan. 02. - 16:09:20 10/10
(62/401)
Csodálatos film! Múlthét csütörtökön néztem meg, azóta is azon vagyok,hogy letudjam tölteni! A 3D látvány gyönyörû! :) Nekem az egész film nagyon tetszett.Nem értem, hogy sokan miért mondják, hogy a film eleje unalmas. Szerintem a bevezetõ is jó volt, nem unatkoztam! 10/10!!!!