Téma: Pi élete

Missa 2012 dec. 29. - 21:59:18
(41/401)
:-) Ez jó! :-) Lényegre törõ, rövid, de totál igazad van! :-)
10/10
zizotto 2012 dec. 29. - 21:38:34 10/10
(40/401)
Ma láttam ezt a filmet,és még mindig a hatása alatt vagyok. Az a legmegdöbbentõbb számomra,hogy üres tekintetekkel volt teli a film után a terem.Nem kell se a könyvet elolvasni,se semmi,egyszerûen csak élvezni kell a filmet. 3D nélkül ez a film nem ilyen hatást adna szerintem, tipikusan 3Dre épített film, csodálatos képi világgal, és az se zavaró,hogy sok a számítógépes rész. Egyszerûen csodálatos.. Hiába a sok színes táj meg az állatok,ez nem egy mese,vagyis az,csak nem gyerekeknek szól. Komolyan zavaró volt a mellettem ülõ anyuka a gyerekével,a gyerek állandóan kérdezgetett,így nem lehet élvezni egy filmet.

SPOILER
Azzal egyet értek,hogy ahány ember,annyi értelmezés. Számomra a végén vált világossá minden,amikor a japánoknak olyan átéléssel mondta el valós (számomra) sztorit. A színes,fantáziadús,3Dre épített rész csak egy mese,amit Pi talált ki,amit talán a saját védelmére talált ki,mert a valós sztoriban kiderült,hogy végülis gyilkos. A japánok pedig azért akartak más sztorit,mert megsajnálták a fiút,és rájöttek,hogy eleget szenvedett a családja elvesztésével és maga marcangolásával,már nem is az volt a japánok számára a fontos,hogy hogy süllyedt el a hajó,hanem hogy mentsék a fiút. A színes képzeletvilággal szemben(ami elvarázsolja a nézõket,és elhitetik velük,hogy az a valóság) szemben a fehér kórházi falak és a valóság,csodálatos kontraszt.Sokszor az életben is így van tapasztalataim szerint.
A tigris pedig azért nem jön elõ egybõl,mert az a Piben bújkáló vadállat jelképe.Az édesanyja(majom) megölése után tört ki belõle,s akkor ugrott ki a tigris és ölte meg a hiénát. Hiába volt három vallása is,nem lehet tudni hogy mit vált ki az emberbõl egy egy élethelyzet.Muszáj volt változnia,vegetáriánus létére halat volt kénytelen enni,egyébként meghalt volna. Azért épített tutajt,mert nem mert visszamenni a gyilkolásnak a színhelyére,nem akart visszaemlékezni,és nem akarta elhinni hogy ilyet tett.A képzeletbeli sziget elõtt adta meg magát,akkor váltak eggyé a tigrissel,mikor megszelídítette. A szigeten tudta feldolgozni a múltját,és tovább kellett lépnie és továbbhajóznia. Áá még most is beleborzongok,mennyire jó film.10/1000:)

Tipikus olyan film,amit több életszakaszban újra meg kell nézni,biztos vagyok benne hogy mást fog jelenteni.Egy film értelmezése függ egy ember életétõl,adott érzelmeitõl,akár alapmûveltségétõl is. Számomra ez most telibe talált!
Következõ lépés a könyv kiolvasása, türelmetlenül várom!:)
frottirzokni 2012 dec. 29. - 19:28:45 Előzmény Stevie19
(39/401)
Nincsenek nagy elvárásaim amikor beülök egy filmre, csak egy: szórakoztasson. Sírjak, nevessek, lepõdjek meg, ismerjek magamra, érezzek részvétet, ilyesmi. Ez a film engem nem szórakoztatott semmilyen értelemben. Nemhogy nem volt magával ragadó, kifelémenet megegyeztünk a párommal, hogy ez a két óra nem történt meg.
Nem akarlak meggyõzni, azt pláne nem várom hogy te tedd ezt fordítva, csak válaszoltam a kérdésedre, a film lassú volt és nekem semmit sem adott, ezért nem tetszett.
Scarecrow 2012 dec. 29. - 17:37:03
(38/401)
Szerintem felesleges arról vitázni, hogy a történetnek hogyan kellett volna történnie, mert ez egy könyvadaptáció. Szerintem pedig annak tökéletes, mert a kalandregényes csomagolás alatt valójában egy kemény vallásfilozófiai mûrõl van szó, amit nagyon nehéz vizuálisan elmesélni a szavak helyett. Ang Lee-nek sikerült.
hotyka 2012 dec. 29. - 13:22:38 Előzmény Stevie19
(37/401)
Csalódás ez a film. Szerintem a képi világa sem volt olyan nagy hûhó mint az ahogy beharangozták. Az elsõ 20 percben tényleg szép képek Indiáról meg aztán késõbb arról a szigetrõl de ennyi. A film 3/4 e abból áll hogy a fiú meg a tigris üldözik egymást egy csónakban,semmi több, unalom.
A trailerben az összes effektet megmutatták ami lesz a filmben.


Nem tudom miért kapott ekkora felhajtást.ha valakit ez érdekel hogy másfél órán keresztül hogy próbál valaki túlélni egy tigrist egy csónakban akkor menjen és nézze meg. Idegesítõ az indiai akcentus is...persze ha jó a film akkor lehet hogy akkor nem vettem volna észre de így feltûnt.
Mirva 2012 dec. 28. - 23:17:46
(36/401)
Csodálatos film, gyönyörû látványvilággal! 10/10
totokacsa_904 2012 dec. 28. - 20:48:09
(35/401)
Örülök hogy másoknak is tetszik a film! A könyv és a film is - szerintem - egyértelmûen megmutatja melyik a valós történet:


Spoiler: A könyv 3 jól elkülöníthetõ részre bomlott nekem. Az elsõ fele a hajótöréses rész azon részéig tart, ameddig teljesen realisztikus a történet, aztán jön egy rész a vak hajótöröttel (ez a filmbõl kimaradt), aminél az olvasó - én - összerántja a szemét, hogy ez a mese miért is kellett?? Aztán jön a húsevõ sziget, ami nyilvánvalóan Gulliver szintû utópia. Itt elvesztettem a lelkesedésem a könyv iránt, mert a realisztikus túlélõdráma átment mesébe, és eltûnt belõle a feszültség, de aztán jött a végén egy nagy pofonként a másik történet amely helyretette az egészet, és átértelmezte az elõzõ verziót. Számomra egyértelmûen az elsõ verzió a hamis, amelybe direkt hihetetlen meseelemeket szõtt, talán azért mert PI is tudat alatt szeretné hogy az igazi valóságot is elmondhassa.

A könyvben a végsõ ki-kicsoda egyik történetben és a másikban nincs annyira szájba rágva mint a filmben, és a vallási vonal sincs ennyire hangsúlyozva. Én az indiai részbõl is hiányoltam néhány meghatározó jelenetet (pl. a piacon összefut a család és a három vallás papja, és ott derül ki PI háromfelé játszása), és a tengeren hánykolódást is hosszabban, és részletesebben bemutattam volna, mert a filmben szerintem nem jött át, hogy több mint 200 napig történt. SPOILER vége.


Mindezek ellenére nagyon jó adaptáció, szerintem 2012 legjobb filmje.
Scarecrow 2012 dec. 28. - 10:15:47
(34/401)
A könyv sem ad egyértelmû magyarázatot arra, hogy mi történt pontosan.
SPOILER---
Mr. Okamoto: – Igen, végeztünk. Menjünk. Nos, Mr. Patel, azt hiszem, ennyire volt szükségünk.
Nagyon köszönjük az együttmûködést. Nagyon, nagyon sokat segített.
– Szívesen. De mielõtt elmennének, hadd kérdezzek valamit.
– Igen?
– A Cimcum 1977. július 2-án süllyedt el.
– Igen.
– En pedig a Cimcum egyetlen emberi túlélõjeként 1978. február 14-én értem a mexikói
tengerpartra.
– Úgy van.
– Elmondtam önöknek két történetet a közbeesõ 227 napról.
– Igen.
– Egyik sem magyarázza meg a Cimcum elsüllyedését.
– Úgy van.
– Tényszerûen az önök számára semmi különbség köztük.
– Semmi.
– Nem tudják ellenõrizni, melyik történet igaz, és melyik nem. Be kell érniük a szavammal.
– Hát igen.
– Mindkét történetben elsüllyed a hajó, odaveszik a családom, én pedig szenvedek.
– Igen, ez igaz.
– Akkor hát, ha tényszerûen az önök számára semmi különbség köztük, és nincs módjuk ellenõrizni,
árulják el – melyik történet tetszik jobban? Melyik a jobb történet, az állatos vagy az állatok nélküli?
Mr. Okamoto: – Érdekes kérdés.
Mr. Chiba: – Az állatos.
Mr. Okamoto: – Igen. Az állatos jobb.
Pi Patel: – Köszönöm. Így van ez Istennel is.
SPOILER vége----
9/10
Stevie19 2012 dec. 27. - 21:47:22 9/10
(33/401)
Ezt légyszíves fejtsd ki nekem, hogy ebben a filmben mi lehetett annyira szörnyû, hogy nem ért meg 1200Ft-ot. Ha a sztori még nem is jött be, azt mondom, rendben, de a képi világ az magával ragadó már csak az megérte a pénzt.
Scarecrow 2012 dec. 27. - 21:28:12
(32/401)
Még nem olvastam a könyvet, de mindenképp el fogom.

SPOILER---
A vége engem is elbizonytalanított. Számomra sem egyértelmû, hogy mi is történt valójában, mert mindkét történetben vannak következetlen dolgok. A tigris a csónakban csak késõbb "jelenik meg". Eltelik egy éjszaka, majd a másik nap ugrik elõ a ponyva alól, és öli meg a hiénát, ugyanonnan, ahonnan az is elõbújt. Felmerült bennem a kérdés, hogy hol volt addig. A viharban mutatják, hogy a csónakba akar mászni, de aztán eltûnik.
SPOILER vége---
Szerintem nagyon szép film, és érdemes volt megnézni. De szerintem nem is való mindenkinek. Én tudtam, hogy mire fogok beülni, és bár nem olvastam a könyvet, de tudom, hogy mirõl szól nagy vonalakban. Egyszer kihoztam a könyvtárból, de vizsgaidõszak miatt nem tudtam elolvasni, és mivel kellettek más könyvek is a tanuláshoz, visszavittem. Ezt be fogom pótolni. Nem egy szokványos állatos mese, hanem valójában kemény vallásfilozófia.
A látványát tekintve pedig szerintem tökéletes. A hobbitot is megnéztem 3D-ben elõtte. Szerintem messze felülmúlja. A hobbithoz hasonló filmeknél a látvány olyan szárnyaló, hogy számomra hitelét veszti. Szép, de nem valóságos. Ezzel szemben a Pi életénél végig meggyõzött engem a rendezõ, hogy a tengeren vagyok, és nem zöld vásznat nézek, és tényleg ott egy tigris.
frottirzokni 2012 dec. 27. - 20:49:54
(31/401)
Egyszer volt egy film, amire utólag bántam hogy pénzt szántam.
Na.
Mostmár ezzel együtt két ilyen film van.
10/10
Dmozi 2012 dec. 27. - 17:25:33 10/10
(30/401)
A 3D-s filmeket mindig szinkronizálják, ez is magyar nyelvû a legtöbb helyen, de a Momban vetítik eredeti nyelven is. Oda elviheted a párodat rá. Amúgy meg nagyon jó film, úh. én mindenképpen ajánlanám.
Northop 2012 dec. 27. - 16:50:19
(29/401)
Tekintve, hogy amerikai film, és a trailer-ben angolul beszélnek, biztos, hogy a filmben is.
döme1 2012 dec. 27. - 12:56:15
(28/401)
Szép film.Ajánlom mindenkinek.
Vicuka86 2012 dec. 27. - 12:24:24
(27/401)
Sziasztok!
Az eredeti nyelven leadott Pi élete milyen nyelvû? Angol? A párom külföldi, ezért kérdem. Köszi elõre is.
9/10
z3t0r 2012 dec. 26. - 15:10:59 9/10
(26/401)
Nem személyesen "handreas"-nak ment, véletlen ment rá a válasz, bocs.. ;)
9/10
z3t0r 2012 dec. 26. - 15:10:12 9/10
(25/401)
Érdekes mennyire másként értékeljük ugyanazt a történetet.

SPOILER

Az én értelmezésem alapján is a második elmesélt történet a "valós". Elmeséli elõször az állatokkal teli mesés történetet, majd (mivel "senki" nem hisz neki) az igazat. Megkérdezi az írót, melyik tetszett neki jobban (melyikben hisz!), mire Õ azt feleli, hogy az elsõ. Erre a Pi válasza pedig: Így vagyunk Istennel is. (hiszünk benne és ettõl szép az egész)

Reagálva "Tejbajuszos" véleményére: Nem ezt mondta, hogy "Istennek is ez tetszett jobban", hanem hogy így vagyunk mi is Istennel.
De a te verziód is elgondolkodtatott, van benne ráció..

Egyébként én személy szerint nem szeretem a "kalandfilmeket" de ez kimondottan tetszett.. A történet jó, kicsit drámai, kicsit mesés, de mégis felnõtt. A végkifejlet elgondolkodtató..






SPOILER VÉGE

semmiképpen sem ajánlanám gyermekeknek, (<14-16) nem egy állatos mese.. Ahhoz unalmas lesz, megérteni pedig nem fogják még.

A látvány tényleg lenyûgözõ, bár 3D-ben láttam, még is azt mondom, hogy ez 2D-ben is gyönyörû. A számítógépes effektek, animációk tényleg elhitetik velünk, hogy amit látunk az a valóság. Kimondottan 3D-re szoruló jelenet pedig szerintem "kevés" volt benne. Bár a 3D-s mozijegy ára annyival nem drágább, hogy ne érné meg, még is azt mondom, hogy aki nem kifejezetten szereti a 3D-s mozi élményt ne habozzon elmenni egy "sima" vetítésre, az is csodálatos élményt fog nyújtani.

Összességében nekem tetszett, már az, hogy ennyire különbözõen vélekedünk róla, és gondolkodunk rajta azt jelenti, hogy nem egy gyenge filmtörténeti alkotás.

Tõlem 9/10 (kategóriájában)
7/10
sanderb 2012 dec. 25. - 19:42:50 7/10
(24/401)
Az az érzésem, hogy a téma elbírt volna egy erõsebb kivitelezést is, de a készítõk a korhatár miatt (értsd: gyerekek is megnézhessék) szoftira hangolták. Szerintem nagy kár. Így egy egészen feledhetõ, bár látványelemekben (3D) gazdag film készült; engem nem nyûgözött le igazán. 10/7
Sparks72 2012 dec. 23. - 19:37:20
(23/401)
Megnéztük, elment vele az idõ, látványos volt, erõs 7/10. Közel nem olyan spirituális, mint a Felhõatlasz, számomra nem lehet a kettõt egy lapon említeni, de ez az én bajom :)
Egyszer mindenképp érdemes megnézni 3D-ben, a látvány miatt is megéri. De, aki amiatt nem nézné meg, hogy ez egy gyermekfilm, az nézze meg bátran, mert felnõtteknek szól. Megnézhetik gyerekek is, de a lényeget nem fogják a végén megérteni, hogy mirõl is szólt a sztori valójában...
1/10
deadscott 2012 dec. 23. - 16:04:04 1/10
(22/401)
kannibál film karácsonyra? de jó :(