Téma: Pi élete

Roberto DiCapribogyó 2015 aug. 29. - 16:02:00
(361/401)
Ezek szerint te értetted a film tartalmi mondanivalóját, üzenetét.

Múlt héten láttam a filmet elõször, aztán tegnap félig, de fáradt voltam, belealudtam. Nem értettem elõször, hogy mi olyan nagy szám benne...utánaolvastam mirõl szól a könyv, annak tudatában már kicsit máshogy látom a filmet. Az a problémám a filmmel, hogy nem jött át a(z) (könyv) üzenete, ill. ami átjött, azt meg nem tudtam átélni a képi megvalósítás végett.

Te szerinted mi a film mondanivalója?
Zee1 2015 aug. 28. - 22:51:41 Előzmény Max_Payne
(360/401)
A Micimackó is egy LSD trip eredménye, mégis gyerekekkel olvastatják. Oppardon... nézetik.

Nekem tetszett a Pi élete, nagyon jó a csattanója. Külön élmény, hogy az Atlanti-Óceán fölött néztem végig. :)
1/10
Max_Payne 2015 júl. 22. - 23:57:54 1/10
(359/401)
:D
1/10
Max_Payne 2015 júl. 22. - 23:56:35 1/10
(358/401)
Pi "Monitor" Patel drogfüggõ indiai informatikus balladája, akinek kõkemény LSD tripjének lehetünk szem- és fültanúi. 1/10

[url=https://imgflip.com/i/ojrlh][img]https://i.imgflip.com/ojrlh.jpg[/img][/url][url=https://imgflip.com/memegenerator]via Imgflip Meme Maker[/url]
Carcarov Ivan 2015 febr. 17. - 01:46:32 Előzmény 123XYZ
(357/401)
Szilvasbuktat, mert azt szeretem!
10/10
Anditos 2015 jan. 26. - 00:21:50 10/10
(356/401)
Csodálatos film! Hatására kivettem a könyvet is, hogy elolvassam. 10/10.
wer er 2014 okt. 03. - 08:44:36
(355/401)
Spoiler !!!!!
Nagyon jó film .Az egyik legjobb a maga nemében.Felesleges azon gondolkodni melyik történet az igaz.Mert feltehetõen mindkettõ .Amit a japánoknak mondott az történt elöszõr .A hajó elsüllyedése után .A tigrise rész pedig utána amikor egyedül kellet túlélnie addig míg eléri a mexikói partokat .A tigrises történet megértésében két dolog segít .Az egyik amikor az író mondja hogy Pi a tigris .A másik a vége hogy a családja körében áll mint apa .Pi férfivá érett ezt mesélte el a történet .Csak magára számíthatott míg egyedül hányódott a tengeren .Csak magára számíthatott és túl élte .Túlélte mert képes lett rá .Azt hogy hogy csinálta azt a film nem mutatja .Helyette Pi ilyen mesés dolgokkal próbálja kifejezni azt. A film azt meséli el ahogy önmagára talált mert túlkellet élnie és mivel egyedül volt csak magára számíthatott.Azt Pi mondta is hogy a tigris nélkül elveszett volna ,és mivel õ volt a tigris úgy maradhatott életben hogy önmagát adta .Ez egy rátaláltam önmagamra tipusú film .Ezt akarta közölni a tigrises történettel .És az hogy önmagára talált segítette utána is az életben .Ezért lehetett boldog családja.Jól kifejezte a film hogy mit tesz az ember amikor önmagára talál .Pi sok mindenbõl építkezett amit másoktól kapott .PL apja szépség iránti érzéke ,A szakácstól a halászást .A hit nem engedte hogy egyedül érezze magát Ugyanakkor ott volt a történetben õ is akinek döntenie kellett egyes helyzetekben .A sziget jelképezte azt amikor a túlélésért helyes döntést hoz és ott hagya a szigetet a túlélésért .Feltehetõen ekkor már megtudott élni a tengeren halászásból de mégis csak hányódott a tengeren vagy valóban egy szigeten kötött ki de nem élhete ott le az életét mert mások nélkül nem tudott volna életben maradni .A tigris aki az õ önérzete volt adott erõt neki a csüggedés helyett .Vagyis Pi a tigrises történettel önmagáról mesélt ami benne lejátszódott.Olyan ez mint pl. amikor az ember férre téve félelmeit( megállja a helyét az elsõ munkahelyen,vagy ha eltéved egy ismeretlen városban . Talán egyedül a végén ijedt meg amikor visszatért az emberek világában és bár ezért tett de mégsem tudta megtalálja e azt a szeretettet amiért képes volt túlélni ezt az egészet Ezt fejezte ki a tigris távozása okozta bánat .Sikerült neki hiszen szeretõ családja lett .
9/10
HurryKan 2014 aug. 19. - 21:42:15 9/10
(354/401)
Jó kis film volt ez. Érdekes, néha izgalmas is. Szép képi világ remek kitalációval.
Ragika 2014 febr. 04. - 23:35:32 Előzmény rityka
(353/401)
Spoiler!
A húsevõ sziget? Van egy pillanat a filmben, ameddig a történettõl megbódult, hittel teli nézõ képtelen felfogni, hogy ez az egész sztori így nem történhetett meg. Nagyon sokan a film végéig nem veszik észre ezt a pillanatot, mert mindenki a nagy csodát várja. Hogy hogyan éli majd túl Pi meg a cica a nagy kalandot. Aztán amikor szembesülnek a valósággal, eloszlik a köd, próbálják megfogni azt a pillanatot, ami valóban irreális volt. Na ez kb pont a sziget. Kikötsz egy szigeten, van veled egy ragadozó, és többezer leming úgy fogad téged, mintha öribarik lennétek? És akkor az a savas rész... figyi már, napközben tele van a tó hallal. Este fellazulnak a savban. Másnap honnan terem oda újabb adag hal, hogy estére megint fellazuljanak? Értem én hogy HIT, de azért mindenki tudja, hogy néz ki egy tó. Nem értettem teljesen a japános megtalálós részt, de ha jól értem, 3 hulla volt a csónakban. És hát valahogy túl kellett élni. Nem biztos hogy a sziget volt a húsevõ, és az se biztos, hogy tényleg volt kétszersült a csónakban. Mindenki máshogy fogja értelmezni ezt a történetet, az tény, hogy nagyon szép mese. Pont olyan szép, mint a Biblia, vagy a Star Wars.
123XYZ 2013 dec. 19. - 20:36:30
(352/401)
Megnéztem a macskám társaságában, tökre meghatott a történetet, és most tök más szemmel nézek a cicámra! Mintha együtt éltük volna át az egész sztorit! Segítsetek! Mit csináljak? :O
Cordelia 2013 nov. 27. - 12:36:10 Előzmény zamadam
(351/401)
eeegen, a szimbólumok mindenkinek mást jelentenek :)
szép film, de furcsa...
zamadam 2013 nov. 25. - 20:56:16
(350/401)
Rájöttem, hogy úgy kell mûvészfilmet csinálni, hogy kétségek között hagyjuk a nézõt. Ettõl még szép film.
Babi néni 2013 nov. 10. - 20:15:10
(349/401)
Tökéletesen értem, ezekszerint te nem érted.
9/10
Deniss 2013 nov. 10. - 14:09:26 9/10
(348/401)
Nagy film ,ajánlom mindenkinek ,sok mondanivalója van s a képvilág az csodalatos!
Babi néni 2013 nov. 05. - 13:33:45
(347/401)
Ja és ugynaígy vagyok istennel, nem szeretnék álomképekben élni, csak mert úgy valaki szerint könnyebb.
Babi néni 2013 nov. 05. - 13:33:11
(346/401)
Érdekes egyébként, hogy nekem az állatos változat a szörnyûbb. Borzasztóan szomorú, ha állatokkal meséli. Az emberek felõlem öljék efgymást, leszarom.
rityka 2013 nov. 05. - 13:26:21 Előzmény drdani20
(345/401)
*SPOILER*
Szerintem éppen, hogy nem nyitott. A könyv végén, mikor a két japán faggatja Pi-t, teljesen egyértelmûvé válik minden. Pi kérdésére, hogy melyik verzió tetszett jobban, a japán azt feleli: "Az állatos" Mire Pi: "Így van ez Istennel is" Szerintem a második verzió volt a valóság, de az annyira szörnyû, hogy a mélyen vallásos, vegetáriánus Pi képtelen lenne ép ésszel felfogni, és ha nem menekül a fantáziája szülte "valóságba", ahol a szereplõket állatokkal helyettesítette, akkor beleõrül a történtekbe.
Számomra egyedül a húsevõ szigetes rész nem teljesen világos. Azzal is ábrázolna valamit metaforikusan, vagy valóban találkozott egy ilyen bizarr létformával?
1/10
detox 2013 okt. 13. - 03:22:23 1/10
(344/401)
ez nekem nem jött át. nem vagyok elég spirituálisan túlképzett. rettenet unalmas és giccses. szegény CGI-seket is jól megszopatta a rendezõ 8)
9/10
Keló Scofield 2013 szept. 29. - 15:12:39 9/10
(343/401)
Én kifejezetten utálom az Indiaikat, de ez a film jó, van mondanivalója és a csattanó a végén.
Sz Peter 2013 szept. 29. - 15:12:33 Előzmény drdani20
(342/401)
"Teljesen nyitott, hogy melyik a valós."

Nem, nem az. Olvasd el a könyvet, akkor nyilvánvalóbb lesz.
A filmbõl sajnos több minden kimaradt.