Téma: Pi élete

Carcarov Ivan 2015 febr. 17. - 01:46:32 Előzmény 123XYZ
(359/399)
Szilvasbuktat, mert azt szeretem!
10/10
Anditos 2015 jan. 26. - 00:21:50 10/10
(358/399)
Csodálatos film! Hatására kivettem a könyvet is, hogy elolvassam. 10/10.
wer er 2014 okt. 03. - 08:44:36
(357/399)
Spoiler !!!!!
Nagyon jó film .Az egyik legjobb a maga nemében.Felesleges azon gondolkodni melyik történet az igaz.Mert feltehetõen mindkettõ .Amit a japánoknak mondott az történt elöszõr .A hajó elsüllyedése után .A tigrise rész pedig utána amikor egyedül kellet túlélnie addig míg eléri a mexikói partokat .A tigrises történet megértésében két dolog segít .Az egyik amikor az író mondja hogy Pi a tigris .A másik a vége hogy a családja körében áll mint apa .Pi férfivá érett ezt mesélte el a történet .Csak magára számíthatott míg egyedül hányódott a tengeren .Csak magára számíthatott és túl élte .Túlélte mert képes lett rá .Azt hogy hogy csinálta azt a film nem mutatja .Helyette Pi ilyen mesés dolgokkal próbálja kifejezni azt. A film azt meséli el ahogy önmagára talált mert túlkellet élnie és mivel egyedül volt csak magára számíthatott.Azt Pi mondta is hogy a tigris nélkül elveszett volna ,és mivel õ volt a tigris úgy maradhatott életben hogy önmagát adta .Ez egy rátaláltam önmagamra tipusú film .Ezt akarta közölni a tigrises történettel .És az hogy önmagára talált segítette utána is az életben .Ezért lehetett boldog családja.Jól kifejezte a film hogy mit tesz az ember amikor önmagára talál .Pi sok mindenbõl építkezett amit másoktól kapott .PL apja szépség iránti érzéke ,A szakácstól a halászást .A hit nem engedte hogy egyedül érezze magát Ugyanakkor ott volt a történetben õ is akinek döntenie kellett egyes helyzetekben .A sziget jelképezte azt amikor a túlélésért helyes döntést hoz és ott hagya a szigetet a túlélésért .Feltehetõen ekkor már megtudott élni a tengeren halászásból de mégis csak hányódott a tengeren vagy valóban egy szigeten kötött ki de nem élhete ott le az életét mert mások nélkül nem tudott volna életben maradni .A tigris aki az õ önérzete volt adott erõt neki a csüggedés helyett .Vagyis Pi a tigrises történettel önmagáról mesélt ami benne lejátszódott.Olyan ez mint pl. amikor az ember férre téve félelmeit( megállja a helyét az elsõ munkahelyen,vagy ha eltéved egy ismeretlen városban . Talán egyedül a végén ijedt meg amikor visszatért az emberek világában és bár ezért tett de mégsem tudta megtalálja e azt a szeretettet amiért képes volt túlélni ezt az egészet Ezt fejezte ki a tigris távozása okozta bánat .Sikerült neki hiszen szeretõ családja lett .
9/10
HurryKan 2014 aug. 19. - 21:42:15 9/10
(356/399)
Jó kis film volt ez. Érdekes, néha izgalmas is. Szép képi világ remek kitalációval.
Ragika 2014 febr. 04. - 23:35:32 Előzmény rityka
(355/399)
Spoiler!
A húsevõ sziget? Van egy pillanat a filmben, ameddig a történettõl megbódult, hittel teli nézõ képtelen felfogni, hogy ez az egész sztori így nem történhetett meg. Nagyon sokan a film végéig nem veszik észre ezt a pillanatot, mert mindenki a nagy csodát várja. Hogy hogyan éli majd túl Pi meg a cica a nagy kalandot. Aztán amikor szembesülnek a valósággal, eloszlik a köd, próbálják megfogni azt a pillanatot, ami valóban irreális volt. Na ez kb pont a sziget. Kikötsz egy szigeten, van veled egy ragadozó, és többezer leming úgy fogad téged, mintha öribarik lennétek? És akkor az a savas rész... figyi már, napközben tele van a tó hallal. Este fellazulnak a savban. Másnap honnan terem oda újabb adag hal, hogy estére megint fellazuljanak? Értem én hogy HIT, de azért mindenki tudja, hogy néz ki egy tó. Nem értettem teljesen a japános megtalálós részt, de ha jól értem, 3 hulla volt a csónakban. És hát valahogy túl kellett élni. Nem biztos hogy a sziget volt a húsevõ, és az se biztos, hogy tényleg volt kétszersült a csónakban. Mindenki máshogy fogja értelmezni ezt a történetet, az tény, hogy nagyon szép mese. Pont olyan szép, mint a Biblia, vagy a Star Wars.
123XYZ 2013 dec. 19. - 20:36:30
(354/399)
Megnéztem a macskám társaságában, tökre meghatott a történetet, és most tök más szemmel nézek a cicámra! Mintha együtt éltük volna át az egész sztorit! Segítsetek! Mit csináljak? :O
Cordelia 2013 nov. 27. - 12:36:10 Előzmény zamadam
(353/399)
eeegen, a szimbólumok mindenkinek mást jelentenek :)
szép film, de furcsa...
zamadam 2013 nov. 25. - 20:56:16
(352/399)
Rájöttem, hogy úgy kell mûvészfilmet csinálni, hogy kétségek között hagyjuk a nézõt. Ettõl még szép film.
Zahangya 2013 nov. 14. - 01:40:52
(351/399)
Lélegzetelállító történet. Remény, hit, kitartás, türelem, tolerancia, elfogadás, küzdelem, béke, barátság. Csupa nagy szavak. Hogyan lehet túlélni, hogyan lehet hinni magunkban a teljes kétségek közepette. Talán ez a sors? Meg kell élnünk hogy átalakuljunk? Hogy erõsebbek legyünk? Hogy jobban értsük az életet és önmagunkat? Ezekre a kérdésekre pereg le ez a sok ezer filmkocka. És hogy a bajban nincs zsidó, mohamedán, keresztény, indiai, kínai, nigériai, stb...csak EMBER! Szerintem hatalmas alkotás, nagyszerû látványvilág. 10/10
Babi néni 2013 nov. 10. - 20:15:10
(350/399)
Tökéletesen értem, ezekszerint te nem érted.
9/10
Deniss 2013 nov. 10. - 14:09:26 9/10
(349/399)
Nagy film ,ajánlom mindenkinek ,sok mondanivalója van s a képvilág az csodalatos!
Babi néni 2013 nov. 05. - 13:33:45
(348/399)
Ja és ugynaígy vagyok istennel, nem szeretnék álomképekben élni, csak mert úgy valaki szerint könnyebb.
Babi néni 2013 nov. 05. - 13:33:11
(347/399)
Érdekes egyébként, hogy nekem az állatos változat a szörnyûbb. Borzasztóan szomorú, ha állatokkal meséli. Az emberek felõlem öljék efgymást, leszarom.
rityka 2013 nov. 05. - 13:26:21 Előzmény drdani20
(346/399)
*SPOILER*
Szerintem éppen, hogy nem nyitott. A könyv végén, mikor a két japán faggatja Pi-t, teljesen egyértelmûvé válik minden. Pi kérdésére, hogy melyik verzió tetszett jobban, a japán azt feleli: "Az állatos" Mire Pi: "Így van ez Istennel is" Szerintem a második verzió volt a valóság, de az annyira szörnyû, hogy a mélyen vallásos, vegetáriánus Pi képtelen lenne ép ésszel felfogni, és ha nem menekül a fantáziája szülte "valóságba", ahol a szereplõket állatokkal helyettesítette, akkor beleõrül a történtekbe.
Számomra egyedül a húsevõ szigetes rész nem teljesen világos. Azzal is ábrázolna valamit metaforikusan, vagy valóban találkozott egy ilyen bizarr létformával?
1/10
detox 2013 okt. 13. - 03:22:23 1/10
(345/399)
ez nekem nem jött át. nem vagyok elég spirituálisan túlképzett. rettenet unalmas és giccses. szegény CGI-seket is jól megszopatta a rendezõ 8)
9/10
Keló Scofield 2013 szept. 29. - 15:12:39 9/10
(344/399)
Én kifejezetten utálom az Indiaikat, de ez a film jó, van mondanivalója és a csattanó a végén.
Sz Peter 2013 szept. 29. - 15:12:33 Előzmény drdani20
(343/399)
"Teljesen nyitott, hogy melyik a valós."

Nem, nem az. Olvasd el a könyvet, akkor nyilvánvalóbb lesz.
A filmbõl sajnos több minden kimaradt.
1/10
utke 2013 szept. 29. - 14:43:56 1/10
(342/399)
Szürreális és erõltetett, idegesítõ jelenetekkel.
1/10
utke 2013 szept. 29. - 13:44:48 1/10 Előzmény m3246
(341/399)
Hihetetlen, hogy ilyen plasztik mûszarok, hogy túl vannak értékelve. Ebbõl is látszik, hogy a magyar társadalom egy nagy 0, akik értékelték ezt a filmhulladékot. Voltak képesek idõt elpazarolni rá az olcsó életükbõl. Az elsõ 30 percet alig lehet túlélni, nézhetetlen kategória. Minden valamire való igényes embert megkérek arra, hogy ilyen vackokkal né mérgezze meg magát!
9/10
m3246 2013 szept. 22. - 23:15:40 9/10
(340/399)
Nagyon-nagyon különleges hangulata és stílusa van a filmnek a történettel és a látványvilággal (ami elképesztõen szép)kiegészítve, szívbemarkolóan csodálatos a film. Moziban 3D-ben elképesztõen nagy élmény volt és hatása alá került az ember napokra, otthon megnézve is hasonló a helyzet, de a látvány kicsit sérül a többi része nem. Nem is tudom semmihez sem hasonlítani, egyedi és kimagasló alkotás! Elbûvölõ! Fogalmam sincs mi az amit hiányolok belõle, de valamit igen. Hogy mi az azt nem tudom csak egy ilyen érzés van bennem. Lehet ijesztõbb mint bármi amit valaha láttam, ez zavar. Ha igazán beleéled magad, inkább félelmetes mint élvezetes. Lehet ez a bajom vele. Briliáns film. 9/10