Téma: Pi

wim 2010 júl. 11. - 14:48:46 Előzmény Charles Foster Kane
(32/52)
OFF
"A melodrámában a szerelmesek valami magasabb rendû erõ ellen védik meg a szerelmüket..." - szerintem ez így pontatlan. Egyszerûen arról van szó, hogy náluk erõsebb valamivel kerülnek szembe, lényeg az ellenállás hiábavalósága, az eleve kudarcra ítéltség. Ebbe a betegség is belefér, ilyen alapon A forrás is lehet melodráma.
Elsie Beckman 2010 jún. 19. - 16:27:59
(31/52)
számomra nagyon meghatározó a film, kár hogy nem maradt meg a rendezõ ennél az atmoszféránál késõbb is. hangulatában amúgy engem Lynch szintén elsõ filmjére, a radírfejre emlékeztet.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jún. 09. - 12:07:28
(30/52)
Thx. Máris jól indul a napom.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jún. 09. - 11:21:07
(29/52)
Több dologban tévedsz, de csak két dolgot emelnék ki.

1. A forrás nem melodráma. A melodrámában a szerelmesek valami magasabb rendû erõ ellen védik meg a szerelmüket. Ez lehet természeti, társadalmi, vagy egyén természetû. Ugyan a betegséget lehetne mint magasabb rendû erõ értelmezni, de a film lényege nem az, hogy a csúnya betegséget legyõzzük a szerelmünket megvédve. Ennél Õ valami okosabbat akart mondani, csak nem sikerült.

2. Az ókorban nem írhatták volna A pankrátort, mivel akkor még csak a pozitív és a negatív endinget ismerték, az ironikusat nem (viszonylag új keletû találmány). És az egész film erre fut ki, vagyis nem, nem klasszikus dráma.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 jún. 09. - 10:47:18
(28/52)
Nem láttam, mert "nincs kedvem", de majdcsak sorra kerül. Nagyon várom, most már duplán is, mert én Mikifiút is imádom. Született zseni szvsz.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jún. 09. - 10:10:45
(27/52)
A pankrátort láttad? Más kategória, meg kevésbé réteg, de talán a legérzékenyebb filmje. Egyébként én is imádom a pacákot.

Csak A forrást hanyagold tõle, az egy csúnya öngól.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 jún. 09. - 10:04:38
(26/52)
Off

Nem elõször veszem észre, hogy a film+ hajnalonként sûrûn vetít réteg- és/vagy mûvészfilmeket. Negyed ötkor, álomba zümmögõnek odakapcsolok, és ámulok. (amig még a szemem bírja).
Felvettem a filmet a megnézendõk listájára. Már a Rekviem...-nél (azt láttam korábban) beleszerettem a rendezõ látás- és fogalmazásmódjába.
1/10
agregator 2010 febr. 18. - 20:06:36 1/10
(25/52)
Nem tudom, hogy miért tetszik ez a film sokaknak. Szerintem unalmas volt, izgalommentes, idegesítõ, és nyomasztó. Meg a matekot is utálom. :)
Charles Foster Kane 2010 jan. 29. - 19:42:10 Előzmény efes
(24/52)
Mi a francért lenne elavult ez a zene? Istenkirály. Most is, meg húsz év múlva is az lesz. Egyébként meg a break beat manapság különösen virágkorát éli szerintem.
juhito 2010 jan. 29. - 19:39:48 Előzmény K. L.
(23/52)
én most néztem meg, sztem a hatás miatt FF a film, érdekes és elgondolkodtató, viszont engem néha idegesített...a téma nagyon jó és érdekes, de annyira nem tetszett, lehet kicsit fáradt voltam egy ilyen jellegû filmhez
K. L. 2010 jan. 28. - 17:34:51
(22/52)
nekem megvan de még nem láttam. de miért fekete-fehér ha 1998-as??????????????
franszoá81 2009 márc. 03. - 15:24:37
(21/52)
Aronofsky legjobb filmje. A rekviem egy álomért nagyon jó, de nem egyedi ötlet (ld. kosaras naplója), a forrás uszintén kiváló de nekem túl klisés, a pankrátort még nem láttam, de az oscaros filmekért amugy sem vagyok oda.

A Pí viszont olyan feelinget ad át, melyet nagyon, de nagyon kevés film. egyértelmûen 10/10.
7/10
efes 2008 okt. 17. - 21:46:00 7/10
(20/52)
Érdekes, hogy mennyit avult a nemrég még iszonyúan ütõs, mára kattogósan elavult tört ritmusú kísérõzene. Orbital, Massive Attack? Kb. mintha azt mondanám: Dire Straits...
7/10
efes 2008 okt. 17. - 21:41:39 7/10
(19/52)
Ez is egy jó kis vulgárfilozófiai filmesszé, mint Aronofsky mûvei általában. Össze lett itt hordva tücsök, bogár, Fibonacci-számok, kabbalisztika, Tóra és théta, Leonardo és a go. Tetsztetõs és artisztikus agygyurma. Vagy lila fing, ahogy tetszik. Mégis megér hetet...:)
Miki1900 2008 aug. 17. - 16:52:49
(18/52)
mi a tanulság? Az ember sosem lehet Isten?
Miki1900 2008 júl. 17. - 17:57:22
(17/52)
nem volt ez olyan rossz film, egészen jó volt.
nekem tetszett egy kicsit, egy-két kivétellel.
sipka 2007 aug. 10. - 12:11:38
(16/52)
Ebben igazat adok neked. Mivel a film megtekintése után nekem is volt egy fajta pozitív élményem. (Csak azt nem tudom eldönteni, hogy ez azért alakult ki bennem, mert végre vége volt a rám nehezedõ nyomasztó hatásnak, vagy azért mert egy olyan filmet sikerült megnéznem, amelynek logikus mondanivalója van :) Végülis az én általam "megtekintett filmek" listáján, volt olyan alkotás amely depressziós hangvétellel rendelkezett, és mégis tetszett: példa erre a "Donnie Darko", illetve "A gépész" :) Na azok a "mûvek" (bizonytalanság nélkül) elnyerték tetszésemet :)
sipka 2007 aug. 10. - 10:28:45
(15/52)
Hát közel áll a mûvész filmhez, de szerintem egyáltalán nem sorolható ebbe a kategóriába, mivel ez az alkotás, annál sokkal több. A nehezen értelmezhetõségét pedig a sztori menetére értettem. Mert mirõl is szól ez a film?: Egy Max Cohen nevû gyerekrõl aki azt vallja, hogy minden ami a természetben megtalálható, leírható egy számsorral, vagy képlettel. Így elhatározza, hogy a tõzsdei változásokat egyenlettel, illetve logikával elõre meghatározza. Eddig még értelmezhetõ. De aztán meghibásodik a rendszere, és kidob egy 216 számjegybõl álló számsort. Innentõl kezdve az ember már azt sem tudja hogy hova kapja a fejét, mert egyszerûen jönnek ezek a vallási fanatikusok, meg valamiféle titkos szervezettõl is, és azt a nyomorult számsort akarják. (A "Rekviem egy álomért"-et pedig bevallom öszintén, NEM LÁTTAM. De "A Forrás" címû filmet megtekintettem, és az még nehezebben értelmezhetõ mint a "Pi".) S ami a pozitiv élményt illeti, én nem tudom mire gondolsz: Ez a gyerek végig szenvedi az egész filmidõt: állandóan folyik az orrából a vér, illetve a düledezõ erét nyomogatja, és plusz még rohamai is vannak. (Mondjuk lehet, hogy valaki erre izgul fel :) Legfeljebb a film vége nyújt valamilyen megnyúgtató érzést, amikor is a fõszereplõ már lehiggadt. De rengeteg olyan filmet fel tudnék sorolni, amiben nem található meg a "boldog vagyok hogy nézhetem" élmény: "Visszafordithatatlan", "Sziklák szeme", "A boldogságtól orditani" stb. Persze ez az én véleményem, tehát nem feltétlenül baj, ha nem egyezik meg a filmrõl alkotott nézeteink.
sipka 2007 aug. 09. - 22:44:11
(14/52)
Javítás: Az elsõ magas, a második mély. Tévedni emberi dolog.......
sipka 2007 aug. 09. - 22:32:51
(13/52)
Nem hiszem hogy "felesleges okoskodás" lett volna. Inkább egy fajta vélemény nyilvánítás, amelyben vannak úgyan írásbeli hibák, és túlzások is szép számmal, de mégis csak az én gondolataimat tükrözzi. A "Vox mozimagazin" mostani számában találhatsz egy interjút Darron Aronofskyval. Na, abból az írásból kiderül milyen a világról alkotott véleménye. (Tehát nem légbõl kapott az írásom.) Amúgy az idézõjelbe tett, két szavas, sértõnek ható, (az elsõ mély, a második szó magas magánhangzókkal rendelkezõ), értelmét tekintve az embert teljesen lenézõ véleményedet tiszteletbe tartom, és elfogadom. (Húú ez az utolsó mondatom is elég "okoskodó" volt. Na most már mindegy.... :)