Téma: Piaf

moziman22 2008 ápr. 18. - 00:03:12
(53/153)
Egyszerûen hihetetlen... életemben nem láttam ilyen színészi játékot. ez fantasztikus, lenyûgözõ, nem tok mást mondani... az Oscar nagyon ott van, máshová hiteltelen lenne! amúgy a film is nagyon jó, remek. 10 bõl 10.
10/10
Karolka 2008 márc. 28. - 19:26:20 10/10
(52/153)
Igen, elég borzalmas!! Tényleg csak franciául szabad megnézni!!
10/10
Kashmir 2008 márc. 28. - 18:45:35 10/10
(51/153)
A filmtörténet egyik legnagyobb alakítása volt látható ebben a filmben,egyetértek Sir Trevor Nunn-al!!
Az elõzõekben valaki hasonlóan fejezte ki magát,azzal kapcsolatban,hogy Marion Cotillard játéka láttán,elgondolkodunk,hogy van-e bennünk elég tehetség a pályához,amit választottunk..Mindig ezen gondolkodom,mert ehhez valami felsõbb hatalom áldása kell,amibõl csak nagyon kevesen kapnak..Mind emellett hatalmas,és annál is több munkája fekszik a karakter megformálásában..Ez a nõ egy fél Isten,és még hónapok után is össze-vissza hebegek!!
9/10
Horváth Erika 2008 márc. 19. - 15:07:12 9/10 Előzmény mlmoni
(50/153)
Moni, egyetértek veled. Kíváncsi voltam, hogy jön össze Marionnak a Piaf image. Nekem, mint magyar nézõ, hitelesnek és kitûnõnek hatott.
3/10
Redfield 2008 márc. 12. - 07:35:19 3/10 Előzmény Obránszky Ármin
(49/153)
Nekem ennyire sem tetszett. Rég nem unatkoztam végig filmet ennyire, de ebbe az is besegíthetett, hogy maga a nõ teljes egészében unszimpatikus, akit a filmben megformálnak. A gyerek és fiatalkora még nézhetõ volt, de aztán... megértem, ha valaki szerint csodálatos hangja volt, és a személyísége is fantasztikus lehetett... de én ezt nem így látom.
7/10
Zempy 2008 márc. 05. - 22:30:25 7/10
(48/153)
Megnéztem! Nekem itt nem tûnik olyan összetörtnek mint a filmben, bár biztos összeszedte magát, és persze a felvétel sem az igazi. De én továbbra is úgy gondolom, hogy a sminkesek nagyon meg akarták mutatni, és picit elvetették a súlykot. Amúgy a film végén sokkal nagyobb beleéléssel énekli ezt a dalt, mint itt! :)
mlmoni 2008 márc. 05. - 16:49:02 Előzmény Zempy
(47/153)
ha túlzásnak tartod a dolgot, akkor javaslom, hogy nézd meg ezt a videót.
http://www.youtube.com/watch?v=kFRuLFR91e4
sajnos nem túl jó minõségû, de a fele környékén van egy közeli piafról, ami azért beszédes...
a történethez annyit, hogy piaf iszonyú nagy ikon frországban, életének minden rezdülését ismerik, szval nagyon nehéz volt úgy megcsinálni a filmet, hogy újat adjon a franciáknak is.
nem is tudtam, hogy van magyar verzió... nem láttam magyarul, tehát nem a szinkron ellen szólok, amikor azt mondom, hogy EZT A FILMET CSAK FRANCIÁUL SZABAD MEGNÉZNI!!! piaf csak franciául élvezhetõ, hallani kell a nyelv zenéjét is ahhoz, hogy igazán átélhetõek legyenek a sanzonjai, hogy érthetõ legyen az élete.
6/10
Obránszky Ármin 2008 febr. 27. - 22:42:20 6/10
(46/153)
Hát azért, amikor elõvillantotta az "audreytautous" mosolyát, akkor felötlött bennem, h talán Piaf nem volt ilyen/vagy nem így volt tündéri. :-)
6/10
Obránszky Ármin 2008 febr. 27. - 22:39:16 6/10
(45/153)
Marion Cotillard átalakulása valóban bravúros, de ennek ellenére, a Piaf szerintem nem egy kiemelkedõ alkotás. Eleve szkeptikus vagyok az olyan filmekkel szemben, amik egy egész életet próbálak felölelni. Mindig félõ, h a "lényeg" elsikkad félúton vagy jobb esetben sok jelenet felszínes lesz. A Piafnál is azt éreztem, h sovány malac vágtában haladunk és bár vannak jól elkapott, megható pillanatok, de csak ritkán szánt igazán mélyen a film, akkor is a fõszereplõnek köszönhetõen. Zavaró, h a rendezõ nagyon akkurátus, mindent meg akar mutatni. Én, aki nem ismerem Piaf élettörténetét, csak a zenéjét felületesen egy csomó mellékszereplõ esetében azt sem tudtam, h kicsodák. Persze az is lehet, h nem figyeltem eléggé.
Félre ne értsetek annyira azért nem rossz film a Piaf, sõt, a film után azt hittem, h egyenesen remek. Hogy ez miként lehetséges? Nos, elsõsorban a zene az, Edith Piaf hangja, ami akkor is hatást gyakorol az emberre, ha nem egy róla készült filmet néz, hanem csak meghallja valahol. Ráadásul Piaf tragikus élettörténete is elérzékenyedésre készteti a nézõt. Ha ehhez még hozzávesszük azt, h Cotillard valóban zseniális, akkor érthetõ, h a film után az ember felmegy a Youtube-ra, h újranézze legalább az utolsó jelenetet.
Az utóbbi évek híres embereket megeleveníteni óhajtó filmterméséból továbbra is Nicole Kidman Virginia Woolfja a kedvencem. Az órákból ugyan senki nem fogja megismerni az írónõ gyerekkorát, de valahogy mégis közelebb visz a szereplõhöz. De a Cotillard játékából sugárzó erõt látva biztos vagyok benne, h nem rajta állt, h hasonló élménnyel legyek gazdagabb.
A fõszereplõ .aki valami tüneményes volt az idei Oscar átadáson- és Piaf megérdemlni, h ezt a filmet minél többen megnézzék, de lehetett volna ez sokkal, de sokkal jobb is. Ha tizes skálán kellene értékelnem, akkor ez bizony nem jobb, mint egy hatos.
*Alma* 2008 febr. 27. - 21:45:20
(44/153)
Pár napja láttam, eredeti francia szinkronnal és nagyon különleges szerintem. Épp egy nagyon rossz hangulatomban néztem meg, próbáltam a rosszkedvemet elterelni ezzel a filmmel, de nem sikerült. Bõgtem a film közepétõl végig olyan szinten, mint nagyon ritkán máskor. Végtelenül megrendítõ, szomorú, elgondolkodtató, ráébresztett arra, hogy más is van hasonló sz*r helyzetben mint mi.

Marion Cotillard egy tehetség, akit csak ezzel a filmmel ismertek el igazán. Én láttam még a Szeress, ha mersz filmben is, és az a szerepe is nagyon hasonlított a Piaféhoz. Nagyon illik hozzá a lázadó, szókimondó, csípõs nyelvû nõ szerepe, lehet az életben is ilyen.:)

Rossz hangulatban tilos megnézni, mert ront a helyzeten...
7/10
Zempy 2008 febr. 27. - 12:03:21 7/10
(43/153)
Megnéztem. Már meg kellett volna, de Cotillard Oscar-díja volt az ami végleg rábírt :) Meg kell mondjam, nekem maga a film nem igazán tetszett, ha nem lenne ez a fõszereplõ, figyelmet is alig érdemelne. A hosszúsága ellenére az volt az érzésem, hogy nem mutatnak eleget, az idõbeli ugrálás nem volt zavaró, bár logikát nem mindig találtam, hogy most épp miért ez az életszakasz van bevágva. Piaf élettörténetét is böngésztem, és sajnáltam, hogy jópár momentumot kihagytak belõle, azt hittem, ilyen hosszú filmbe ez simán belefér. És fájt, hogy szinte el sem hangzott egy sem teljes egészében a nagy slágerek közül: nagyon hamar befejezõdtek, mert rosszul lett az énekesnõ. Legalább a legutolsót rendesen elénekelte, de a befejezés ott is drámaian hirtelen következett be. Szóval a film távol áll a remekmûtõl!

Marion Cotillard tényleg isteni. Nagy bánatomra csak szinkronizált változatban láttam, és bár Für Anikó most egész jó volt, a drámaibb jeleneteket persze hogy nem tudta hitelesen visszaadni. Tervezem, hogy ha tudom, franciául is megnézem. Cotillard abszolút megérdemel minden elismerést. Én még a legnagyobb alakítások mögött is általában látom a színészt (pl Kidman-t is az Órákban) de most komolyan eltûnt a színésznõ, csak a nyers Piaf látható. Erre eddig csak Charlize Theron ( A rém) és Helen Mirren (A királynõ) volt képes a közelmúltban. Más senki. Tényleg földbedöngölõ alakítás, nem is értem, hogyan lehetséges így felkészülni egy szerepre. A sminkesek munkáját néha túlzásnak éreztem: tudom, hogy Piaf szinte roncsként halt meg, de mégis túlzás, hogy 44 évesen töpörödött anyóka legyen valaki, aztán mikor elénekli az utolsó dalát még késõbb, akkor fiatalabb. Szóval jól dolgoztak meg minden, de picit jobb lett volna visszafogni magukat.

Két jelentet, amitõl felállt a szõr a hátamon: mikor éneklés közben közli hogy fáradt és amikor megtudja szerelme halálhírét. Hihetetlen. A színésznõ miatt tehát kötelezõ megnézni minden filmrajongónak a filmet, de csak Cotillard fog élményként megmaradni.
prelemen 2008 febr. 26. - 07:25:48
(42/153)
Nem Cotillard énekel.Van ami eredeti,és van amit Jil Aigrot és Maya Barson énekelt fel.
Meadow 2008 febr. 25. - 23:25:48
(41/153)
Megvan az Oscar=))))megérdemelte!!
7/10
Zempy 2008 febr. 25. - 21:41:30 7/10
(40/153)
Én még csak most fogom megnézni, de valaki aki látta mondja már meg: a dalokat Marion énekli, vagy tátog csak Piaf-ra, mert az a hang kísértetiesen hasonlít a valódi énekesnõére...?
8/10
efes 2008 febr. 25. - 19:04:26 8/10
(39/153)
cotillard...
nofrit 2008 febr. 25. - 19:04:03
(38/153)
Gratula Marionnak :)
8/10
efes 2008 febr. 25. - 19:03:16 8/10
(37/153)
hát, ügyes csaj ez a coillard, nem vitás. de maga a film, még az életrajzi filmek között is csak jóindulatal erõs közepes. hogy miért? egészen egyszerûen azért, mert az oscaros alakítás ellenére sem tudta felidézni azt a mély tragikumot, a minden ízében szeretetre, sõt szerelemre vágyó "szürke veréb" csak röpke pillanatra beteljesedõ irdatlan magányosságát, amely az igazi piaf minden egyes hangjában benne van. inkább hallgassuk az igazit, mint nézzük ezt a mût. jobban járunk, mert többet ér.
10/10
danab1 2008 febr. 25. - 16:25:48 10/10
(36/153)
Én is nagyon szorítottam érte! És teljesen el vagyok képedve, hogy egy franciának adták a díjat! Ez idáig rajta kívül csak egy embernek sikerült! Igazán fantasztikus!
Megérdemelte!
Mannings 2008 febr. 25. - 14:08:27
(35/153)
Bizony!!!
prelemen 2008 febr. 25. - 12:57:24
(34/153)