Edmond Dantes 2021 febr. 12. - 10:36:25 Előzmény zetevar
(23/43)
Lehet, hogy így van, lehet, hogy nem...csakhogy ez nem egy ismeretterjesztő műsor. Filmes hatás kicsit (?) fontosabb :-) ld. még 11 ugyanitt.
zetevar 2021 febr. 12. - 07:48:13 Előzmény bmv
(22/43)
Ennél a filmnél tuti, hogy Mudrucző alkalmazott egy szakértőt (gondolom egy dúlát), aki segített az otthon szüléses jelenetnél. Ő biztosan mondta neki a dolgot, de a rendező úgy döntött, hogy ignorálja sajnos. Azoknál a filmeknél, ahol a szülés csak egy néhány perces közjáték, még hagyján, de ebben a filmben nagyon fontos szerepet kap, ráadásul , a nézők nagyobb része nő. Jó lett volna hitelesen bemutatni.
10/10
bmv 2021 febr. 12. - 07:01:08 10/10 Előzmény zetevar
(21/43)
Így van! Ráadásul meglehetősen elrettentő.
zetevar 2021 febr. 11. - 23:41:45
(20/43)
A szüléses jeleneteknél mindig leragadok a kitolásnál: minden rendező fontosabbnak tartja a sikoltozást annál a ténynél, hogy a legtöbb esetben a baba kinyomása csendben történik. Hatékonyan nem lehet nyomni kiabálva, mert bent kell tartani a levegőt a tüdőben. Ezt mindenki tudja, aki már szült. A bába próbálta gyorsítani a szülést, nehezen elképzelhető, hogy nem szól az anyának arról, hogy ne kiabáljon. Persze a jelenet sokkal hatásosabb, ha sikítoznak benne...
10/10
bmv 2021 febr. 11. - 22:53:58 10/10 Előzmény DeathAdder
(19/43)
Nekem éppen az tetszett a filmben,hogy nem csak a Nő szempontjából mutatja be az átélt tragédia hatását,hanem -nem mellékesen - a Férfi szemszögéből is! Teheti ezt azért,mert az előzményben és a szülés közben is tevékeny szerepet vállal az Apa,így érzelmileg őt is mélyen érinti. Nyilván egy férfi nem tud szülni,de mindenben PARTNER. Csakhogy másképp dolgozzák fel (avagy nem dolgozzák fel),s a köztük keletkezett szakadékot nem képesek áthidalni. A hídépítés a film fontos (jel)képe.
10/10
bmv 2021 febr. 11. - 22:37:50 10/10
(18/43)
Rendkívül mélyre ható,igényesen megalkotott film. Kell hozzá némi élettapasztalat,hogy megértse a néző: semmi sem fekete és fehér,s hogy ítélkezni csak az merjen,aki járt már hasonló cipőben! Minden szereplő a helyén van,hozza a karakterét. Mindenkivel lehetett azonosulni az Anya-Nő-Férfi háromszög figuráiban,mert mindenki másként - és más életelőzmény - hatására éli meg a történteket. Az Anya életkora helyén van,hiszen a 2. világháború idején született. Nekem nagyon tetszett Ellen Burstyn kifonomult,érett játéka. Szurkolok a sikerért,bármelyik díjra érdemes alkotás!
DeathAdder 2021 febr. 08. - 22:20:12
(17/43)
Na ez az ún. nagybetűs NŐI film, ahol a film női nézőpontból van bemutatva, és nem valami szuperhős, kalandoros, üzletemberkedős, sportolós, versengős férfit eljátszós, amit aztán női filmnek hazudnak a kultúrharc nevében.

Végre egy olyan film, ami egy autentikus női hőst gyártott le, női referenciák, női preferenciák szerint, egy női történetben.
10/10
Zsuzs11111 2021 febr. 07. - 22:36:59 10/10
(16/43)
Gyönyörű film 10
Edmond Dantes 2021 febr. 03. - 15:35:08 Előzmény Edmond Dantes
(15/43)
"nagyra értékelhető színészi alakítás". És lám, itt a hír: "Bejelentették az idei Golden Globe-díjak jelöltjeit. A legjobb színésző kategóriában Vanessa Kirby is szerepel, Mundruczó Kornél és Wéber Kata Pieces of a Woman című filmjében nyújtott alakításáért." (HVG.hu)
Edmond Dantes 2021 febr. 03. - 11:56:35 Előzmény sasha63alex
(14/43)
Ld.11: "Befejezés, a bírósági jelenet: feloldozás." Nem spoilerezek, de aki látta, érti :-)
sasha63alex 2021 febr. 03. - 09:41:24 Előzmény Edmond Dantes
(13/43)
Edmond, mondom, nem fogott meg elsőre. Megnézem még 1x, úgy érzem, elsőre nem "feküdt a helyére". Úgy érzem, hogy tartozom ennek a filmnek, lehet hogy az én hibám, hogy túl fáradtan néztem meg.
Az tény, hogy ez a típusú nő az én ellentétem sok szempontból, abban is kereshető az incompatibility. Ma reggel újra átgondolva, kezdem felfedezni a rejtett zugait, ami már jó jel :)
Edmond Dantes 2021 febr. 03. - 08:33:05 Előzmény sasha63alex
(12/43)
A "nő" a film végén is idegesítő, irritálóan arrogáns és kegyetlen? Na ugye.
sasha63alex 2021 febr. 02. - 23:53:36
(11/43)
Nem győzött meg. A nő kifejezetten idegesített, de az elejétől még. Később a lelki fájdalma iritaló aroganciává vált, egyre kegyetlenebb mindenkivel. Nekem furcsa modon az egész nem jött át, vagyis félre ment. De nem kétlem, hogy ez egy jó film, csak nalam most nem sikerült.
Edmond Dantes 2021 febr. 02. - 15:52:14
(10/43)
Megfilmesített színdarabnak gondoltam és kiderült, Wéber valóban színdarabnak írta, belefoglalva saját, meg nem született gyermekükkel valamint felmenőivel kapcsolatos életérzései(ke)t is. Mundruczó színpadi rendezései ütősek és ez is az. A film klasszikus hármas tagolású: "Bevezetés" = a nyitó jelenet 25 perce egyetlen snitt, fényképezési bravúr, mondhatnám: elviselhetetlenül erős. Az utána következő bő óra = "tárgyalás", a tragédia feldolgozása: anya, apa, család. "Befejezés", a bírósági jelenet: feloldozás. Mintegy ráadásképpen: epilógus, a jövő. Kerek értelmes alkotás, egy nagyra értékelhető színészi alakítással. Részemről a kórházban szülésre szavazok.
7/10
kassay 2021 jan. 25. - 16:17:42 7/10
(9/43)
Érdekes film. A legfeltűnőbb számomra az volt, hogy egy helyzet, amit ennyire másképp él meg a nő, a férfi, és a nő anyja, azon csúszik el leginkább, hogy a megfelelő kommunikáció és a másik értő meghallgatása minden szereplőnél hiányzik. Mindenki csakis a saját szemüvegét használja, és ez jól modellezi úgy általában az életünket, és a problémáinkat ( ennél kevésbé kiélezett helyzetekben is). Sokat kellene/lehetne ebben fejlődni.
9/10
NADAL14 2021 jan. 22. - 21:48:27 9/10
(8/43)
tetszett a film , tény nem könnyű téma , de elismerés a rendezőnek szép munka és ami külön öröm hogy magyartól . de csak annak ajánlott aki vevő a lassú és kicsit elvont drámaiságra.
6/10
itsme1 2021 jan. 14. - 08:42:30 6/10
(7/43)
Tagadhatatlanul Geréb Ágnes esete ihlette meg a szerzőt, de nem éreztem, hogy határozott állást foglalt volna otthonszülés kérdésében, ezt a nézőkre bízza. Nekem nagyon nem volt szimpatikus, ahogy az apával elbántak, de hát ez egy ilyen történet. Az anya lelkivilágát helyezi középpontba.
Volt benne sok jó jelenet, de indokolatlanul felhígítva. Elbírt volna még egy ollót. Vanessa Kirby alakítása mindenképp hozzátett az élményhez.
7/10
Magnolia1 2021 jan. 12. - 11:12:09 7/10 Előzmény Persona89
(6/43)
Ha az alapján kedvelnénk egy színészt, hogy milyen a magánélete, akkor eléggé leszűkíthetnénk a kört, mert sokuknak van (vagy legalábbis lenne) miért szégyenkezniük. Azon, hogy Ellen Burstyn (akit egyébként nagyon szeretek) lett az édesanya, én is ledöbbentem. Inkább lehetett volna a főszereplő nagymamája. A filmről nem nagyon tudok mit mondani. Volt benne minden, amikről az ember inkább nem akarna tudni, látni, hallani, és itt nem a 25 percen át bemutatott otthon szülésre gondolok, hanem sokkal inkább azokra a dolgokra, amik ez után történtek. Nem bánom, hogy megnéztem, de számomra a szigorúan az egyszer nézős kategória. Nagyon akartam szeretni, nem sikerült.
Persona89 2021 jan. 10. - 06:37:26
(5/43)
Nem tagadom,párszor potyogtak a könnyeim,főleg,hogy a 2 hós mellettem aludt. DE! Nem értem miért kell egy 56 évvel idősebb nőt megtenni az anyjának.. a szinkron meg egyenesen pocsék. Eredti nyelven érdemesebb lehet,aki még a film előtt áll! Én személy szerint nem csípen Shia LaBeouf-t,ez ezután a film után se változott. Számomra színészként nagyon gyatra,magánéletéről meg ne is beszéljünk. Nem a legjobb választás!
nappalitv 2021 jan. 09. - 16:21:13 Előzmény kabat
(4/43)