7/10
pihes aug. 23. 14:57:07 7/10
(31/31)
Arra talán szavak sincsenek ami ilyenkor az emberrel történik.
Fásultság érzés végig, ami teljes mértékben érthető!

7/10
Gulyás Katalin ápr. 26. 22:40:45 Előzmény Péterrrrrr
(30/31)
Ezt honnan gondolja? Én sem sikítoztam,csak kiabáltam. Vanessa Kirby még egy visszafogottabb vajúdást talált ki bemutatni. Még nem szült,ezért nem tudhatja pontosan. Mondjuk,eljátszani én sem tudnám a saját vajúdásom,mert csak tippjeim vannak,mennyire kiabálhattam/nagyon.../
Péterrrrrr ápr. 26. 00:42:53 Előzmény Gulyás Katalin
(29/31)
Szerintem a többség nem sikítozik.
Gulyás Katalin ápr. 25. 22:50:01 Előzmény zetevar
(28/31)
Kedves filmnézők! Én szültem már,és higgye el mindenki,hogy semmilyen sikoltozás nem túlzás. 2018-ban szültem az első babám. A kitolásnál nem emlékszen,hogy ordítottam-e vagy sem,de a vajúdásnál igen.
filoszemitabéluska ápr. 14. 15:38:20
(27/31)
Erőtlen volt a szülés jelenet: Mészáros Márta már évtizedekkel ezelőtt olyat alkotott, amin Monori Lili csúnyája az egész mozivásznat betöltötte. Egy lovon ülő huszár átfért volna rajta.
SPOILER kicsit információ hiányos maradt egy másik jelenet: nem derült ki, hogy özvegy Weiss néni mennyit fizetett a vejének, hogy örökre elhúzzon a vérbe. Pedig tudnom kellene, hogy én mennyit kérjek Schwarz nénitől?
Edmond Dantes márc. 15. 16:39:52 Előzmény Edmond Dantes
(26/31)
Frissítés: "nagyra értékelhető színészi alakítás". GG után Oscarra is jelölték Vanessa Kirbyt: https://hvg.hu/kultura/20210315_Oscardijra_jeloltek_Mundruczo_filmjenek_foszereplojetvanessakirbypiecesofawoman
vargavera febr. 25. 16:57:37
(25/31)
Nekem nem tetszett. Az első fél óra a szűléssel telt , nekem utána is vontatott, unalmas film volt. Bocs azoktól akik 10 pontra értékelték.
zetevar febr. 12. 10:42:52 Előzmény Edmond Dantes
(24/31)
Nem értek egyet. Lehet ugyanolyan feszült egy tök csendben, megfeszített idegek mellett zajló szülés, amikor tudjuk, hogy komoly a tét. Csak az, ugye, nehezebb rendezői feladat lenne... könnyebb a klisét elővenni. (Láttam már ilyet egy női rendezőtől, szintekkel verte az ebben a filmben látottakat.)
Edmond Dantes febr. 12. 10:36:25 Előzmény zetevar
(23/31)
Lehet, hogy így van, lehet, hogy nem...csakhogy ez nem egy ismeretterjesztő műsor. Filmes hatás kicsit (?) fontosabb :-) ld. még 11 ugyanitt.
zetevar febr. 12. 07:48:13 Előzmény bmv
(22/31)
Ennél a filmnél tuti, hogy Mudrucző alkalmazott egy szakértőt (gondolom egy dúlát), aki segített az otthon szüléses jelenetnél. Ő biztosan mondta neki a dolgot, de a rendező úgy döntött, hogy ignorálja sajnos. Azoknál a filmeknél, ahol a szülés csak egy néhány perces közjáték, még hagyján, de ebben a filmben nagyon fontos szerepet kap, ráadásul , a nézők nagyobb része nő. Jó lett volna hitelesen bemutatni.
10/10
bmv febr. 12. 07:01:08 10/10 Előzmény zetevar
(21/31)
Így van! Ráadásul meglehetősen elrettentő.
zetevar febr. 11. 23:41:45
(20/31)
A szüléses jeleneteknél mindig leragadok a kitolásnál: minden rendező fontosabbnak tartja a sikoltozást annál a ténynél, hogy a legtöbb esetben a baba kinyomása csendben történik. Hatékonyan nem lehet nyomni kiabálva, mert bent kell tartani a levegőt a tüdőben. Ezt mindenki tudja, aki már szült. A bába próbálta gyorsítani a szülést, nehezen elképzelhető, hogy nem szól az anyának arról, hogy ne kiabáljon. Persze a jelenet sokkal hatásosabb, ha sikítoznak benne...
10/10
bmv febr. 11. 22:53:58 10/10 Előzmény DeathAdder
(19/31)
Nekem éppen az tetszett a filmben,hogy nem csak a Nő szempontjából mutatja be az átélt tragédia hatását,hanem -nem mellékesen - a Férfi szemszögéből is! Teheti ezt azért,mert az előzményben és a szülés közben is tevékeny szerepet vállal az Apa,így érzelmileg őt is mélyen érinti. Nyilván egy férfi nem tud szülni,de mindenben PARTNER. Csakhogy másképp dolgozzák fel (avagy nem dolgozzák fel),s a köztük keletkezett szakadékot nem képesek áthidalni. A hídépítés a film fontos (jel)képe.
10/10
bmv febr. 11. 22:37:50 10/10
(18/31)
Rendkívül mélyre ható,igényesen megalkotott film. Kell hozzá némi élettapasztalat,hogy megértse a néző: semmi sem fekete és fehér,s hogy ítélkezni csak az merjen,aki járt már hasonló cipőben! Minden szereplő a helyén van,hozza a karakterét. Mindenkivel lehetett azonosulni az Anya-Nő-Férfi háromszög figuráiban,mert mindenki másként - és más életelőzmény - hatására éli meg a történteket. Az Anya életkora helyén van,hiszen a 2. világháború idején született. Nekem nagyon tetszett Ellen Burstyn kifonomult,érett játéka. Szurkolok a sikerért,bármelyik díjra érdemes alkotás!
DeathAdder febr. 08. 22:20:12
(17/31)
Na ez az ún. nagybetűs NŐI film, ahol a film női nézőpontból van bemutatva, és nem valami szuperhős, kalandoros, üzletemberkedős, sportolós, versengős férfit eljátszós, amit aztán női filmnek hazudnak a kultúrharc nevében.

Végre egy olyan film, ami egy autentikus női hőst gyártott le, női referenciák, női preferenciák szerint, egy női történetben.
10/10
Zsuzs11111 febr. 07. 22:36:59 10/10
(16/31)
Gyönyörű film 10
Edmond Dantes febr. 03. 15:35:08 Előzmény Edmond Dantes
(15/31)
"nagyra értékelhető színészi alakítás". És lám, itt a hír: "Bejelentették az idei Golden Globe-díjak jelöltjeit. A legjobb színésző kategóriában Vanessa Kirby is szerepel, Mundruczó Kornél és Wéber Kata Pieces of a Woman című filmjében nyújtott alakításáért." (HVG.hu)
Edmond Dantes febr. 03. 11:56:35 Előzmény sasha63alex
(14/31)
Ld.11: "Befejezés, a bírósági jelenet: feloldozás." Nem spoilerezek, de aki látta, érti :-)
sasha63alex febr. 03. 09:41:24 Előzmény Edmond Dantes
(13/31)
Edmond, mondom, nem fogott meg elsőre. Megnézem még 1x, úgy érzem, elsőre nem "feküdt a helyére". Úgy érzem, hogy tartozom ennek a filmnek, lehet hogy az én hibám, hogy túl fáradtan néztem meg.
Az tény, hogy ez a típusú nő az én ellentétem sok szempontból, abban is kereshető az incompatibility. Ma reggel újra átgondolva, kezdem felfedezni a rejtett zugait, ami már jó jel :)
Edmond Dantes febr. 03. 08:33:05 Előzmény sasha63alex
(12/31)
A "nő" a film végén is idegesítő, irritálóan arrogáns és kegyetlen? Na ugye.