Téma: Pilátus

Agi53 2020 nov. 09. - 18:44:35 Előzmény Edmond Dantes
(8/28)
Ez nem generációs probléma, bár generációk között van: egyre több az idős ember, akikkel kéne valamit kezdeni és nem(csak) a gyerekeikre tolni, vagyis nagyon valós probléma (bár a filmben se anyagi gondok nem jelennek meg, és az anya is még teljesen ép, önellátó). De a filmnek, és pláne a regénynek nem ez a lényege ( a regény összetettebb, bonyolultabb). Persze szerepet játszik az életkor közti különbség, a modern-régi ellentét, de alapvetően az iszonyúan eltérő személyiségből, habitusból adódik az egész. Izát a filmben csak az anyjával való kapcsolatából ismerjük meg, a regény sokkal árnyaltabb, bár számomra ott is rejtély maradt, hogy miért lett olyan, amilyen - erre ott se kapunk magyarázatot. A regény kapcsán is, a film kapcsán is sok véleményt olvastam Izáról, mindenki elítéli, látvány-szeretet, meg kirakat stb. stb. mondják róla. Nem igaz, valóban szereti a szüleit, szereti az anyját, de - a személyiséből adódóan - csak ennyire képes. Ilyen. Kemény árat fizet ezért (ezt most nem írhatom meg), amiről nem tudni (én nem tudom), hogy mennyire tehet egyáltalán. Örülök, hogy megnéztem a filmet, bár elég megcsonkított, s a film arra sarkallt, hogy elolvassam a könyvet is, nagyon fontos kérdéseket vet fel, mégha hiányok is maradnak az emberben. A regény 1960-ban játszódik, hogy modernizálták, az önmagában nem zavarna, csak olyan visszás valahogy. Pl. Iza 1960-ban nem magázza az anyját (pedig akkor még természetesebb forma volt), itt pedig igen, de sok más is van még, kisebb-nagyobb dolgok.
Edmond Dantes 2020 nov. 05. - 17:02:18
(7/28)
A regényt nem olvastam, a filmet örömmel vártam, szívesen megnéztem ... és/de nem tetszett. A generációs probléma, anya-lánya kapcsolat és falusi-nagyvárosi életforma eltérése sokat tárgyalt témák. Utóbbi a 60-as évek elején, a regény eredeti idejében talán még újszerű volt, mára megkopott. Az idős, ám értelmes, kulturált asszony gyásza érthető, mindent-elutasítása életszerűtlen. Másfelől a magyar Ratched nővérré keményített jéghercegnő-lányának teljes értetlensége is valószerűtlen. 24-48 óra alatt nem pakoljuk át a mamát két kis kofferrel a falusi házból a high-tech pesti lakásba. Túl szélesre nyilik köztük a szakadék. A hangtechnikát már nem is érdemes kritizálni: made in Hungary, sokszor alig érthető motyorgás. A nemzetközi megmérettetéshez sok sikert kívánok az alkotóknak.
8/10
Sweet-But-Psycho 2020 nov. 02. - 16:57:49 8/10
(6/28)
Kíváncsiságból a látássérültek számára biztosított hangsávot állítottam be a filmhez. A narrátor szövege még egyedibbé, személyesebbé tette a szelíden hömpölygő történetet. Különleges filmélményben volt így részem, köszönet a lehetőségért az alkotóknak!
Hámori Ildikó alakítása lenyűgöző, Györgyi Anna is remekel.
Egyedül azt nem értem, miért volt szükséges az eredeti Szabó Magda művet ennyire mai környezetbe helyezni (tablet/mobiltelefon/paleo étrend, stb...), de elfogadom a koncepciót.
10/10
bujdosogy 2020 nov. 02. - 15:52:57 10/10
(5/28)
Hú! Nagyon sok területen nagyon mellbevágó és elgondolkodtató... Remek karakterekkel, kiváló színészi alakításokkal, érdekes és hatásos rendezéssel.
5/10
apoa 2020 nov. 02. - 03:58:17 5/10
(4/28)
Luxuslakás, házvezetőnő...Igy élnek a magyar kórházi orvosok. Akkor miért megy az állandó sírás az alacsony jövedelem miatt?
Vackor1 2020 nov. 01. - 22:49:00
(3/28)
Erőteljes, jó színészi játékok és szövegek, elgondolkoztat a kötelességről ? szeretetről ?, sajnos a rohanó világban már szülő és gyerek közötti szakadékról, "más világról" szóló , a nem könnyű téma - a halál sosem az - ellenére mégis szép film, kellemes, jól eltalált zenével. Minden perce lekötött, vártam a következő jeleneteket, remélem, hogy még sok díjat fog nyerni, gratulálok az alkotóknak és a szereplőknek is ! :)
8/10
Sweet-But-Psycho 2020 nov. 01. - 16:32:28 8/10 Előzmény Edmond Dantes
(2/28)
Hajrá! ;)
Edmond Dantes 2020 okt. 27. - 10:02:29
(1/28)
A Duna TV november 1-jén 21:20-tól vetíti a Pilátust, amelyet beválogattak a 2021-es Golden Globe-díjért versenyző filmek közé. Ez a vetítés lesz a magyarországi premier. Bővebben: https://fidelio.hu/vizual/a-pilatus-is-versenybe-szallhat-a-golden-globe-ert-157045.html