Danmovie 2010 márc. 15. - 13:20:31 Előzmény hap9
(228/468)
Hol találok hozzá magyar feliratot???
Criobs 2010 márc. 06. - 16:26:26
(227/468)
--- SPOILER ---

A film újbóli megnézése után azt gondolom, mégsem olyan zavaró az a jelenet, amikor 7-8 évesen (6 évvel a postaládás robbantás elõtt) hatástalanítani akarja a dinamitot. Ez a rész az elõtt van, hogy a Evan (fõszereplõ kis srác) átmegy Tommyékhoz. Ekkor már feltehetõen tudomása volt arról, hogy Tommyéknál van otthon robbanószer, ezért készítette a kést, hogy azt hatástalanítsa. (A filmjelenetek egyik változata szerint meg is találja a dinamitot. Viszont a hatástalanítás nem úgy sikerül, mint azt tervezte, mert Kayleigh (kis csaj) kezébe veszi a robbanószert és meg is sérül, amit a kamera nem mutat csak egy késõbbi jelenetben látható a következménye a lány arcán.)

--- SPOILER VÉGE ---
Criobs 2010 márc. 06. - 02:15:32 Előzmény sakit felut
(226/468)
Ashton Kutchert nem tartozik a kedvenc színészeim közé, de ebben a filmben nem volt olyan rossz.
A film jó példa a variabilitásra. Kicsit emlékeztet A lé meg a Lola c. filmre, ahol szintén feltûnik ugyanazon alaptörténet többféle változata.

---- SPOILER ---

Sakit felutnak:

Apával való jelenet:
Amikor a gyerek az apjával találkozik, az apa feltehetõen azért dühös, mert megtudja, hogy fia is (hasonlóan, mint õ) képes a múltba visszamenni és változtatni azon. Illetve képes volt, amíg birtokában volt az a fotóalbum, amirõl az orvos (aki a fiút is kezeli) a film végén említést is tesz. Az apát bántja a helyzetébõl adódó tehetetlensége. Dühös a sorsra és ezzel együtt a fiára is, mivel a fiú még változtathat a saját életén (naplója segítségével), õ viszont a jelenlegi helyzetben, bezárva, fotóalbum nélkül nem. Ezért igyekszik önmagát (majd a jelenetben agresszív módon a fiát is) meggyõzni, hogy nem helyes beleavatkozni mások életébe.

Konyhában a késes jelenet:
Ez a jelenet a dinamitos rész után van, minek következtében a srác tolószékbe kerül. Ebbõl a helyzetbõl kétségbeesetten szeretne kikerülni, ezért naplójában vissza akar menni a robbantásos jelenet elé, hogy tönkre tegye a dinamitot, viszont idõben korábbi résznél nyílik ki a napló. (Így valóban zavaró lesz a kép, mert a konyhás jelenet és a késõbbi robbantás között 7 év telik el.) Én ezt a konyhás szitut csak a következõkkel tudom magyarázni:
A dinamit tönkretételére irányuló elszántsága olyan erõs volt, hogy ez abban a helyzetben és idõben is megmaradt, amibe a napló olvasása által csöppent. Elszántsága mindaddig élt, míg az új helyzet tudatosult számára (ahol még kb. 7-8 éves), és attól a pillanattól nem is értette, hogy mit keres kezében a kés.

--- SPOILER VÉGE ----
9/10
sakit felut 2010 febr. 21. - 00:45:53 9/10
(225/468)
nahhh a börtönösnek is nagyon a közelébe voltam de ott le se esett már... azt mondom én is hoyg az egész filmet átjárja egyfajta kettõs világ, ami nagyon nem passzol ... az egyik hogy az amnéziás pillanatok kell hogy megessenek a jövõben mert azok most történnek de még nem tudhatja, a másik meg hogy mégis állandóan változtatja a jövõt... tehát az nem is olyan mint amikor az amnéziás pillanata volt #D ... egy kicsit túl skizofréniálták maguknak ezt a filmet a rendezõk ?!? !? ! >X-Ð

... amugy mit szoltok az en altalam felhozott problémákra, lejebb elregeltem reszletesebben, fõleg az apás még durvabb mint a többi >;-) ..
9/10
sakit felut 2010 febr. 20. - 22:46:09 9/10
(224/468)
nahhh a vége is túl van készítve, bár a legvége ettõl még jó poén > :-` ... azt nem értem hogy nagyon brutál drámai katarzis ha olyan õrült volt hogy csak ennyivel korábban ment vissza a dinamit robbanása elé, hogy leszakadt a keze, de akkor amikor újra kinyitotta neki Lenny a naplót, miért nem ugyanide ment vissza csak picit elõbb ... vagy ebbe a filmbe is sejtek egy ilyen Lost féle Sors által megírt emlékezettörlõ kiesett amnéziákat amik be kell hogy következzenek a jövõben, nem módosul lényegesen a pálya, de ez a felfogás már túl megrendezett meg emberi gondolkodást és szabad akaratot kizátó nekem, nem szeretem, ellent mondanak az értelmes gondolkodásnak .. :-`

... az is érdekes, hogy miért akart visszamenni olyan távolra amikor a kést vette elõ a konyhába ha az még évekkel a kutyát kiszabadító eset elõtt volt, és annyit soha nem tudott maradni a relatív múltjába... vagy mire akarta azt akkor használni
10/10
hap9 2010 febr. 18. - 14:40:06 10/10
(223/468)
Nálam ez a film a "12 majom" és a "Harcosok klubja" után közvetlenül a 3. kedvenc filmem!
9/10
sakit felut 2010 febr. 17. - 22:04:09 9/10
(222/468)
.. ez is egy érdekes film, vannak durva dolgok benne, vicces hogy az egyetlen értékelhetõ filmjét láttam elõször Kutcher- nek, de azóta látom hogy a rendezõk találták azt ki neki, hogy egyszer jó szerepet kapjon ... most néztem tegnap újra, és azért azt hiszem nem teljesen értem, egykét helyen van benne olyan amit nehezen hiszek el, és egy helyen egy nagy hiba is ... vagy kiváncsi vagyok hogy valaki tud valami értelmet adni neki ..........

-- ** < S P O I L E R kezdet > ** --

Ez pedig hogy vannak a pillanatok ahová vissza tudja magát húzni. De mindegyiknél ott változtatja a jövõt és egy új életet teremt, tehát nem történt meg addig. Nos ennek pont a fordítottja látszik az egyébként nagyon jól megcsinált, de beparázós látogatásánál apjához. Ott mi történt ? Mert ebbõl úgy néz ki, mintha ott az esett volna ki a fejébõl, amit csak késõbb tesz, mert gyerekaggyal felfogja hogy visszaugrott a távoli jövõbõl, és errõl kérdezi apját, hogy most mit tegyen. Apja meg ennek hatására lesz dühös és támadja le a gyereket már legelsõ alkalommal is amikor még semmit nem tudott az egészrõl kis taknyosként ? hhha ...

-- ** < S P O I L E R vég > ** --

szóval ez a rész nekem erõs logikai csavar .... és még van olyan benne hogy elõbb megváltoztatja jövõt de tök sok minden ugyanúgy történik benne késõbb mint elõzõ esetben ...... na mindegy, azért nagy eredeti kultfilm változatos helyzetekkel, erõs hirtelen változásokkal, a hibákra is lehet talán véletlenszerû magyarázatokat adni, de így csak 9est adok .....

" Te totál meghibbantál ... frankó vagy az tuti ! .. " :) ) )
10/10
fcbarcelonafan 2010 febr. 11. - 22:12:26 10/10 Előzmény robicsek2
(221/468)
Nekem nagyon tetszett, 10/9!!!
robicsek2 2010 febr. 11. - 00:31:30
(220/468)
AZ elsõ jó volt a többi meg egy kalapp.....
Timek84 2010 jan. 27. - 21:26:58
(219/468)
Két esélyt is adtam neki,egyszer sem tetszett!
derelye 2010 jan. 27. - 21:10:53
(218/468)
Biztosra veszem, hogy mindenki életében történt már olyan dolog, amit szívesen +változtatna. De ki tudja, ha mégis módunkban állna beleavatkozni az idõ törvényébe, vajon jobb lenne?
Kérdés: az esemény határozza meg a szereplõk személyiségét, vagy a szereplõk személyisége az eseményt?
9/10
1asokközül 2010 jan. 24. - 12:45:14 9/10
(217/468)
Nagyon jó film! :)
10/10
Christophe 2010 jan. 18. - 09:50:26 10/10 Előzmény Dencsy
(216/468)
Szerintem ha egy film jó, tök mindegy, kivel nézed meg, legalábbis én ezt tapasztaltam.

(Mondjuk anyámmal nem néznék meg egyet se, legyen az bármi... :-))
Zakkara 2010 jan. 16. - 18:04:42
(215/468)
Szerintem ez a film nincs nemhez,korhoz kötve.Érdekes,izgalmas,tartalmas.Az elsõ rész nagyon jó. A folytatás már sajnos nem...
Dencsy 2010 jan. 13. - 14:38:39
(214/468)
Szerintetek korosztálytól és nemtõl függõ, hogy kinek tetszik a film?
Én még nem láttam, de nagyon kiványcsi vagyok rá... csak azért kérdezem, hogy kivel érdemes megnézni... =) Barátnõ...pasi? =)
10/10
Christophe 2009 dec. 20. - 12:16:30 10/10 Előzmény tomi°°
(213/468)
Nem éri meg. Illúzióromboló a többi része. Igazából a PH2, PH3 nem az elsõ rész folytatásai, hanem ugyanennek az alaptémának egy másik, gyengébb feldolgozásai.
tomi°° 2009 dec. 19. - 13:29:54
(212/468)
jeee!

klassz film, klassz téma, klassz szereplõk!
meg is nézem a második és harmadik részt is!
Mermaid 2009 nov. 16. - 16:33:17 Előzmény cselefendi
(211/468)
Jaj az annyira szörnyû volt amikor az a kissrác (asszem Tomy-nak hívták) bekötötte a zsákba kutyát és meggyújtotta:'(
Engem nagyon sokkolt az a jelenet:'(
10/10
pali_a_gyilkosno 2009 nov. 14. - 20:23:50 10/10
(210/468)
hát nem mindennapi egy ilyen film..én pont péntek 13-án,azaz tegnap láttam O.o no de lényegtelen
a lényeg az,hogy olyan fordulatok és meglepetések voltak benne a számomra,h ck no.....én sajnos ck addig láttam,amíg legelõször a börtönbe került a srác,de addig igazán izgi volt váratlan fordulatokkal,csavarokkal..aki tudja,h esetleg hol tudnám letölteni magyarul a filmet(vagy ha magyarul nem,akk legalább angolul),az mindenképpen írjon nekem :)
elõre is kössz
AZso 2009 nov. 14. - 15:33:00
(209/468)
Igen, jó volt. Fordulatos, eredeti történet, relatív kevés (közelít nullához) logikai bukfenc.