tezarus 2020 febr. 13. - 23:12:51 Előzmény GalliLea
(448/468)
Abban egyetértek, hogy nem ez a pillangóhatás ami a filmben történik és így csakugyan csalódhat aki mást várt volna, de azért szerintem nem kellene lepontozni amugy egy jó filmet a rossz címválasztás miatt.
Igaz ami igaz, inkább illett volna neki azt a címet dni, hogy " Mi lett volna HA..."
1/10
GalliLea 2020 jan. 21. - 12:45:18 1/10 Előzmény Guatrau
(447/468)
Az, hogy a múltban megváltoztatunk valamit, és attól több minden is megváltozik a jövőben, számomra nem a pillangó-hatás bemutatása. Ez így csak egy egyszerű időutazós film.

Pillangó-hatás az, ha például egy embercsoport gonosz dolgokat művel, és ettől valahol a Földön kitör egy vulkán, vagy ha egy ember felismer egy igazságot, és ennek hatására a világon több százezer ember elkezdi felismerni ugyanazt az igazságot, vagy ha egy szent ember elszív egy szál cigarettát, és ennek hatására körülötte több száz ember hirtelen leszokik a cigarettáról (mert magára vette a karmájukat), vagy valaki megkéri Istent, hogy ő legyen beteg egy vagy sok másik ember helyett, és abban a pillanatban ő beteg lesz, és a többi ember pedig meggyógyul. "Egy pillangó megrebbenti a szárnyát, és ennek hatására a világ másik felén keletkezik egy tornádó." Erről lehetett volna olyan filmet készíteni, ami tényleg ezt mutatja be.

Amikor elolvastam a film leírását, illetve címét, valami ilyesmit vártam, ezért csalódott lettem a film láttán. Ha az lett volna a címe vagy a leírása, hogy "utazzunk vissza az időben, és változtassuk meg a jövőt", akkor azt kaptam volna, amit vártam.
10/10
offtopic
Guatrau 2020 jan. 21. - 02:31:48 10/10 Előzmény GalliLea
(446/468)
Úristen, ez komoly?
Nincsen? Az időutazás, hogy egy apróságot megváltoztatsz és százak, ezrek életére, akár politikai helyzetre is befolyással lehetsz, az nem az?
Nem kell mindent szó szerint értelmezni, de ezért lepontozni egy zseniális filmet, több, mint ostobaság!
1/10
GalliLea 2019 ápr. 12. - 23:00:52 1/10
(445/468)
Az a baj, hogy a filmnek semmi köze a pillangó hatáshoz.
Ennek a filmnek így nem sok értelme volt.
9/10
Judga 2019 ápr. 08. - 01:32:45 9/10 Előzmény elemes
(444/468)
köszönöm! (elhamarkodott kérdés volt, rájöttem :) )
6/10
krys19 2019 márc. 01. - 22:04:22 6/10 Előzmény Kolompár Vinetu
(443/468)
Valamit kezdek érteni, vagy mégsem!?:)

"Mondok erre egy példát: a film legvégén ugye visszamegy a legelejére, és elijeszti magától a lányt, így a lány az anyját választja, nem az apjával fog élni, így meg sem ismerik egymást, és mindenki boldog lesz."

Tehát azért boldog a végén, mert az anyjával marad!

OKÉ, de azt mondta az egyik idősíkban, hogy sosem választaná az anyját, hát mégsem stimmel:)))))

6/10
krys19 2019 márc. 01. - 22:00:07 6/10 Előzmény Timberio
(442/468)
:)))))))))))))))))))))))))
6/10
krys19 2019 márc. 01. - 21:57:28 6/10
(441/468)
Egyszer meg lehet nézni, nem éreztem, hogy olyan nagy mondanivalója lenne a filmnek, igazából a vége sem nagyon tetszett sajnos, pedig szerintem egy nagyon jó filmet lehetett volna kreálni az alapfeltevésből!

Ha nem állítja le a lány apját, akkor hogy lehet, hogy összetalálkoznak az utcán és a lány nem egy idegroncs? Pedig mielőtt változtatott, előtte a lány egy roncs volt volt. A végén az egész kapcsolatuk legelejére tért vissza, tehát nem is ismerték a lányt. Szóval nem nem stimmel, hogy ilyen jól nézett ki, mert úgy tűnik, mintha minden rendben lenne vele!



elemes 2019 febr. 26. - 23:26:17 Előzmény Judga
(440/468)
"ki írta?"

https://www.imdb.com/title/tt0289879/

Directors: Eric Bress, J. Mackye Gruber
Writers: J. Mackye Gruber, Eric Bress

a wiki is bőven ír róla:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Butterfly_Effect
elemes 2019 febr. 26. - 23:15:15 Előzmény sorozatneked.hu
(439/468)
igen, azok gyenge feldolgozások voltak, a másodikra adnék 6 pontot a harmadikra inkább 4-et, de ebben a filmben, az eredetiben azért van kakaó. és baromi jól van megcsinálva, persze a téma adja a kemény vágások lehetőségét, de nem is rontották el a filmkészítők.
9/10
Judga 2019 febr. 26. - 00:10:19 9/10
(438/468)
Nagyon jó film. engem mindig izgatott, hogyan élik túl azokat a traumákat emberek, amikor gyermek fejjel végzetes dolgot követnek el. úgy látszik az írót is. (ki írta?) a történet egy pszichológiailag hibátlan verziója a feldolgozásnak.
sexykex 2018 szept. 19. - 06:52:02
(437/468)
Egy kicsit untam, ahogyan csűrik-csavarják a múltbeli változtatásokkal a jövőt. Semmiképpen nem nevezném korszakos jelentőségű filmnek, inkább csak érdekesnek. Ráadásul Ashton Kutcher sem volt mindig a helyzet magaslatán ezért ez nálam inkább csak jó, mint jeles.
8/10
sorozatneked.hu 2018 szept. 17. - 13:38:17 8/10
(436/468)
Most látom, hogy a lány apját Eric Stoltz alakította. Azért volt ennyire ismerős. :) Mégis megkapta az időutazós filmjét. :)

Készült még két rész ezzel a címmel, de azok tv filmek és semmi közük ehhez, szerintem nem érdemes időt pazarolni rájuk. :(
8/10
sorozatneked.hu 2018 szept. 17. - 13:36:43 8/10
(435/468)
8/10

Nekem nagyon tetszett a film amikor először láttam és még most is nagyon jó. Szerintem nagyon érdekes a történet és ötletes a film megvalósítása is. Ilyen hatással talán csak a Mementó volt még rám. Érdemes megemlíteni, hogy négy befejezés készült hozzá:

SPOILER

A rendezői változatban, amit eredeti befejezésnek szántak, csak nem jött be a teszt közönségnek, visszamegy a születése pillanatában és megfojtja magát a köldökzsinórral.

A mozis változatban (és a másik kettőben is) elégeti az összes naplóját és a régi videófelvételeket. Mindenki él, happy, normális. Sétál az utcán, szembejön vele a lány. Elmennek egymás mellett. Egy pillanatra megállnak. Mindenki épp akkor néz hátra, mikor a másik nem. Majd mennek tovább.

Annyival van kiegészítve a harmadik változat, hogy Ashton megfordul és a lány után megy.

A negyedikben egyszerre fordulnak meg és elkezdenek beszélgetni.
8/10
sorozatneked.hu 2018 szept. 17. - 13:17:37 8/10 Előzmény Éber Lét
(434/468)
Valahol mindig is sajnáltam azokat az embereket, akik nem tudnak élvezni egy filmet, egy könyvet, egy előadást, mert még a kákán is csomót keresnek. :( Csodás élményektől fosztják meg magukat. Időutazásos filmekben logikai bukfencet keresni elég nagy botorság.
2/10
doricki23 2018 ápr. 30. - 20:57:02 2/10
(433/468)
Értem és látom a film üzenetét, de nekem nem jött át. Néhol követhetetlen, zavaros. A főszereplő sem hiteles annyira ebben a szerepben. Nekem összességében nem tetszett.

ui. a jó pontszám miatt a hiba biztos hogy az én készülékemben van. :)
10/10
Joe84 2017 okt. 13. - 23:01:58 10/10
(432/468)
Nagyon kevés hasonló filmélményem volt. Nem azt mondom, hogy megváltoztatta az életemet, mert az egy kicsit túlzás lenne, de utána elgondolkodtam dolgokon és még sokáig a hatása alatt álltam. Ez egy kivételesen jó film.
Jhonika82 2017 febr. 15. - 15:37:25
(431/468)
Ez az egyik kedvenc filmem. Valami nagyon über forgatókönyv! Amikor a kezembe vettem elsõnek a dvd dobozát és végig olvastam a tartalmat azt mondtam.. Na ez meg mi a fene.. Sok jóra nem számítottam fõleg a fõhõs okán! DE EZ A FILM RITKA JÓ!!! Komolyan nem tudtam kimenni a Wc-re ,mert attól féltem hogy valamirõl le maradok Még úgy is ha le nyomom a pause gombot :) Manapság valahogy cefet kevés olyan film van amire azt mondom HÛHA!! Ez olyan! Még Órákig gondolkodtam a látottakon a film után is. A mai tipikus popcorn filmek nemigen mondhatnak el magukról.
Claptonic_ 2016 júl. 28. - 23:21:06 Előzmény keysme
(430/468)
Ha leszoktál róla, mit osztod itt az észt kisfiam?
10/10
keysme 2016 júl. 19. - 16:54:59 10/10
(429/468)
:D ilyen hozzászólások, mint a legutóbbi után áldom az eget, amiért leszoktam a port.hu fórumáról. Vagy valaki spoilerezik, vagy olyan agyhalott, hogy egy 9,1-es filmet elkezd fikázni. Ez 932 ember átlagos véleménye, nem gondolod, hogy veled van a baj? :D az lehet, hogy más az ízlésed, de attól még nem lesz "aberrált szar" film, ahogy te fogalmaztál... Pofám leszakad. Komolyan, portnál bármelyik másik fórum színvonalasabb, sosem értettem, hogy ez hogy tudja összehozni a csõcseléket. Valamit nagyon jól csinál.