10/10
szkülla 2010 dec. 12. - 12:35:02 10/10
(348/468)
szerintem evan emlékezet Kayleigh-re csak a végén már nem probálta vele felveni a kapcsolatot mert ezelöt akárhányszor megprobálta ugy alakitani a multat és a jelent
mindig rosszul sült el
lehet hogy azt gondolta hogy a sors igy rendelte el és jobb igy mindkettöjüknek
domdo 2010 dec. 12. - 12:34:43
(347/468)
***Spoiler***

Cofika abban igazad van hogy fellehet ismerni egy embert 20 év után, de ebben a filmben ahányszor visszautazik a multba megváltoztatja és változik az állás. Tehét pl az elsõ megváltoztatás után azért élt a csaj mert egy rakás dolog nem történt meg, ugye ez a pillangóhatás amiröl a film kapta a címét. És a legvégén mikor a csajt azon a partin megfenyegeti, hogy ne menyen a közelébe vagy megöli, ott annyira felkavarta a történéseket hogy az összes együtt töltött idõ eltünt, meg sem történt. Ezek által a csaj összesen 1x találkozott a csávóval, ott a bulin és még akkor is egybõl elszaladt a fenyegetés miatt. Ezek után már nem anyira valószinû, hogy felismerte. Hiszen amint már írtam a szerelmük meg sem történt és csak a csávó emlékezett rá.
offtopic
domdo 2010 dec. 12. - 12:28:28
(346/468)
(Sorry minden helyesírási hibáért csak fél szemmel vagyok csak itt a forumon és kapkodva írtam. :P)
Cofika 2010 dec. 12. - 12:27:55
(345/468)
Biztos nem állt volna meg így a csaj,amiatt,hogy hú de helyes.Ez szerintem hülyeség.Viszont jó a felvetés,hogy lehet,hogy a csaj is emlékezett rá.Velem is volt már olyan,hogy valaki,akit 20 éve nem láttam,felismertem.
Cofika 2010 dec. 12. - 12:25:03
(344/468)
Arra a jelenetre nem emlékezett,amikor az erdõben sokkot kapott a srác,tehát simán visszamehetett oda és átadhatta az üvegdarabot.Szerintem pedig azért nem ment a csaj után,mert nem akarta felkavarni megint az egészet.Szerintem felismerték egymást.Az eredetit honnan lehet letölteni?Amúgy ezt javasolnám néhány szülõnek ezt a filmet!
domdo 2010 dec. 12. - 12:20:34
(343/468)
***Spoiler***

Szerintem az, hogy a végén "felismerte" a csajt megtörténhetett hiszen a film szerint a csávó megjegyezte a történt dolgokat. Ezt tudhatjuk az orvos egyik diagnozisából, meg az orrvérzéseibõl mikor az agya már egyre telitetebb lett emlékekkel. Na de ezáltal a csávó simán felismerhette, azzal nincs különösebb gond, viszont hogy a csaj is megfordult az esetleg arra vezethet vissza hogy több alkalommal is belezugott a srácban és ez valahogy megmaradt benne. De mivel tényleg ezek nem történtek meg, ezáltal a csajnak semmi oka nem lenne emlékezni a filmben. Habár ment az utcán, ránézett és anyit gondolt hogy de hejes pasi és egyszerüen megnézte magának. Így is értelmezhetõ. Ha másra gondolunk akkor az egy kisebb baki a végén, de szerintem ha baki, ha nem így sikerült jól a vége ahogy van.
offtopic
Anditos 2010 dec. 12. - 12:03:41
(342/468)
(De ez megint sántít a miatt, amit Dombo írt. :-)
offtopic
Anditos 2010 dec. 12. - 12:01:11
(341/468)
---Spolier---

Szerintem azért nem futott a nõ után, mert nem ismerte fel, hiszen az utolsó visszamenetelkor a gyerekzsúron elküldte a búsba, a kislány meg elköltözött az anyjához, és azóta nem találkoztak. Maximum ismerõsnek tûntek egymásnak 20 éve után az utcán.
offtopic
Anditos 2010 dec. 12. - 11:57:30
(340/468)
Ez igaz. :-)
twillight 2010 dec. 12. - 09:28:26
(339/468)
Kell a bánatnak alternatív befejezés.

Ellenben ezt kapd ki: ugyi csak oda tud visszamenni, amikor amnéziás tüneteket produkált.
Namost mikor a kövér sráccal leszúratja pszicho-srácot, akkor nem volt rohama!
10/10
attakket 2010 dec. 12. - 09:01:08 10/10
(338/468)
Ajánlom figyelmetekbe a DVD-t (persze az eredetit),annak a végén van néhány ALTERNATIV BEFEJEZÉS,asszem van olyan is,amikor a nõ után fut,meg egyebek. :)
9/10
od.gszal 2010 dec. 12. - 01:07:45 9/10
(337/468)
Ajánlom, hogy a film megnézése után (de csak utána!!!) olvasgassátok végig a kommenteket, sokat adnak a filmhez, további gondolkodnivalókhoz lehet hozzájutni.
Akik mûvészfilmet várnak, csak azokat szeretik, NE nézzék meg, azoknak nem is tetszett, ahogy olvastam a hozzászólásokat.
Akik nem szeretnek gondolkodni, nem szeretik a bonyolult filmeket, azok NE nézzék meg szintén, mert csak sírdogálni fognak a kiskutyán.
A többiek máris elkezdhetik nézni, és tetszeni fog!
domdo 2010 dec. 12. - 00:26:32
(336/468)
Nagyon jó film, csak dícsérni tudom.
Anditos, abban igazad van, hogy ezek az idõvonal megváltoztatása miatt nem történtek meg, de a fõhõssel megtörtént és az agya elraktározta valahogy az eseményeket. Nos ez tényleg kicsit sántit de ha nem emlékezett volna akkor többször nem tudta volna így megváltoztatni a multat, mert arra sem emlékezett volna, hogy hogyan kell.
offtopic
Anditos 2010 dec. 12. - 00:02:49 Előzmény sawyerx
(335/468)
---spoiler---

Szerintem az is baki, amikor a diliházban van és a doki mondja neki, hogy nincs semmilyen napló, és ez is csak az agyszüleménye része, mint az idõutazás, meg párhuzamos életek, amikrõl összezagyvált neki a terápiák alatt. Ezekrõl az eseményekrõl nem beszélhetett a dokinak, mert egészen egyszerûen nem történtek meg. A kislány kezében felrobbant a dinamit, a srác meg bekerült a diliházba, ennyi.
batagy 2010 dec. 12. - 00:01:59
(334/468)
Kissé szokatlan stílusú, de meglepõen jó kis film volt.
csendlerbing 2010 dec. 11. - 23:58:49
(333/468)
Szerintem meg így jó a befejezés. A heppi endtõl kissé nyálas lett volna. jó ez így egy hetesnek.
csendlerbing 2010 dec. 11. - 23:57:07 Előzmény sawyerx
(332/468)
Az ötlet nagyon jó, és a film ereje pont abban van, mint sok másnak is, hogy a rendezõk írták meg a forgatókönyvet is. Jó ötlet, jó forgatás, csak 1: A.K. nem jön át, szinte semmi nem marad meg a karakterébõl, és a szokásos 2: õk sem tudnak választ adni az idõparadoxonra (i.e. ha valami megváltozott, a jövõben nem lehet emlékezni rá, hogy megváltozott, stb. Plusz, senki másra nem hat a pillangóhatás, csak a szereplõkre, nemcsak hogy a politikai rendszer vagy a nyelv, vagy a helyszín, de semmi más az ég világon nem változik körülöttük, az egyetem is ugyanaz marad, a doki is, stb.
Ettõl lesz kissé zavaros a film. Az, hogy A.K. nem jó, csak egy dolog, egy nagyon jó ötletet szerintem zavarosan visznek filmre. Kapkodnak, is, nem világos miért pont ott vannak a töréspontok, stb.
De aki szereti a scifit annak meg kell néznie.
Egyszer.
Felvenni már nem érdemes, annyira nem jó azért.
9/10
PlasZeb 2010 dec. 11. - 23:54:51 9/10
(331/468)
:)
Én is azt vártam, hogy megfordul és utánafut.
Persze sejteti ez azt, hogy még találkozhatnak.
Másfelõl a film így marad igazán mélyen az emberben.
A tökéletes szerelem... az ilyen.
Lásd Rómeó és Júlia és megannyi más mûvet.

Persze úgy is felfoghatjuk, hogy csupán a drámai vég miatt marad meg az emberben az elõbbi egész is.

Akárhogy is: ez a film kellõen - méltó módon - beleillik a 13.emelet, mátrix, equilibrium, vanília égbolt stb. filmek sorába. Ha valaki ezeket és az ilyen filmeket szereti, ezt is fogja.
offtopic
Anditos 2010 dec. 11. - 23:48:17
(330/468)
Arra írtam, amit írtál: hogy Bruce helyében már kinyírattad volna egy narkóssal.
10/10
zerrik08 2010 dec. 11. - 23:44:55 10/10
(329/468)
nagyon király a film!

SPOILER
én a végén vártam volna, hogy a csaj után fut :D
szerintem az jobb befejezés lett volna