9/10
Rahar 2010 jún. 20. - 10:53:13 9/10 Előzmény kriszti1
(248/468)
Nekem nagyon nem tetszik a második rész, nem azért, mert az elsõ rész annyira jó volt. Alapból egy gyenge Film+-os film kategóriába tartozik. Valamint engem nem érdekel, hogy mennyire néz ki jól egy színész vagy sem. Nagyon gyenge az alaptörténete és még rosszabb a cselekményvezetése.
MelMadMAXGibbon 2010 jún. 20. - 02:01:43 Előzmény sakit felut
(247/468)
" Amugy azt is ki lehet ezzel magyarázni hogy csak mert ez van, de a legjobb hiba, az tényleg amit itt lejebb mondtak a stigmákkal >?;-` "

*SPOILER******SPOILER**********SPOILER***********SPOILER****SPOILER********


Nem olvastam túl sokat a hsz-ek közt, ezen is csak megakadt a szemem, de ha valakik (?) nem tudják hova tenni a stigmákat;
1) Baromi egyszerû, a srácnak elveszik a füzeteit a börtönben, csak néhány lapot tud belõlük kiragadni. Viszont ahhoz hogy kijusson a börtönbõl szüksége van a többire is. Meggyõzi cellatársát, hogy segítsen neki mégpedig oly módon, hogy elhiteti vele, annak vallásosságát kihasználva; álmában beszél hozzá jézus.
Ezt sekeresen be is bizonyítja neki, azáltal hogy a megmaradt néhány oldalnyi irománya segítségével visszamegy az idõben és tudatosan kilyuggatja a tenyereit, aminek nyomai 13 évvel késõbb is láthatóak lesznek. Így magán a jövön nem sokat változtatott, hiszen konkrétan ezzel a céllal ment vissza, hogy stigmákat szerezzen magának, a cellatársa pedig ezt látva - egyik pillanatról a másikra sebhelyei lettek - segít neki.

Hogy ezen mi a logikai bukfenc azt õszintén nem értem, talán én nem figyeltem eléggé.
2) Az emlékezetkiesései;
Mindig mikor megpróbált változtatni valamin a gyerkkori múltjában, ott abban az idõsíkban a gyerekkori énjében keletkezett egy ûr, hiszen nem volt önmaga, mert a 13 évvel késõbbi, a lehetséges jövõben élõ felnõtt énje irányította a cselekményeket és így 'újra' felnõtté válva ezek a "checkpoint"-ok csak homályosan éltek benne egészen addig míg nem volt tisztában képességeivel. Akárhányszor visszament és megváltoztatott valamit, függetlenül attól hogy milyen mértékben befolyásolta ez a jövõt, minden egyes alkalommal birtokába került a már korrigált jövõ összes emléke ennek tudható be hogy 20 évesen 40(?) évnyi információ gyûlt össze az agyában amit az eeg-vizsgálat ki is mutatott.
Maga a film különben ravasz, hisz végig ott motoszkál az emberben, hogy mi van akkor ha tényleg egyszerûen csak egy elmebeteg a srác, akár az apja ( több, ordító utalás van erre a filmben ) és az egész csak mese, bedrogozva fekszik a zárt osztályon és mindezt csak képzeli.
Az apjával való találkozása is részemrõl világos, akármelyik verziót vesszük alapul; Világos, hogy Jason ( az apa ) is jól elk*rt valamit az idõben kalandozgatva (talán pont azt akarta megakadályozni, hogy a fia is az õ hibájába essen - "Senki sem játszhat Istent."), ennek a következménye lehet az is hogy a diliházban kötött ki, úgy ahogyan majd késõbb Evan is és végsõ elkeseredésében, mégegyszer utoljára, különleges adottságának hiányában mintegy nevelõ jelleggel megpróbálta fiából kiszorítani a szuszt, hátha ezzel majd észhez téríti :) Az egyszerûbb verzió pedig csak annyi, hogy az apja valóban elmebeteg volt - amit ráörökített fiára is - és egyszerûen csak elszállt az agya.
4/10
10/10
Ktesibios 2010 jún. 19. - 22:06:17 10/10
(246/468)
Igazad van, az is remek film. De azt holnap is meg lehet nézni az M2-n.
ghg 2010 jún. 19. - 21:30:07
(245/468)
a pillangó-kakás
conchita 2010 jún. 19. - 19:45:25 Előzmény szabovagyok
(244/468)
Megihletett a családapa, mi? :)
kriszti1 2010 jún. 19. - 19:22:07
(243/468)
Nem sz*r azért a 2. rész sem, bár jóval gyengébb, mint az elsõ, az tény. Erica Durance jól néz ki benne.
Tiger205 2010 jún. 19. - 16:03:14
(242/468)
"...a mai felhozatalból messze a legjobb"
Vitatnám.
A ménsgazda minimum felveszi vele a versenyt!
:)
TGR
9/10
Rahar 2010 jún. 19. - 14:43:09 9/10
(241/468)
Évekkel ezelõtt az egyik éjszaka láttam, meglepõdtem, hogy mennyire kiváló film. 10 pontból 9 pontra értékeltem. Szerintem eddig nem volt összesen 10 film amit 9 pontra értékeltem volna, úgyhogy ez csak jelent valamit :) Nagyon jó alaptörténet, kiváló cselekményvezetés, színészi játék, képi megvalósítás és szinkron jellemzi. Aki a különleges képességû ember és/vagy humanoid szereplõjû filmek zavarnak azok ne nézzék meg, de akiket nem azok szerintem semmiképpen se hagyják ki. Figyelem, a filmnek van második és harmadik része is, a második részt senki se nézze meg, mert történetileg nincs köze az elsõ részhez és rendkívül gagyi alkotás.
10/10
Ktesibios 2010 jún. 19. - 13:10:21 10/10
(240/468)
Ez egy remek film, a mai felhozatalból messze a legjobb. Sajnos a stáblistáról kimaradtak a forgatókönyvírók, pedig megérdemelték volna, hogy megemlítsék õket. Sztori nélkül nincs jó film (ezt az alapvetést ajánlanám a hazai filmgyártók figyelmébe is). Szóval az írók megegyeznek a rendezõkkel: Eric Bress, J. Mackye Gruber.
szabovagyok 2010 jún. 16. - 08:34:50 Előzmény throwdown
(239/468)
Zuleyman és Throwdown . . egyszerûen elképzelni nem tudom, hogy aki filmes és sorozatos fórumokhoz kommentel, hogy lehet ekkora ****, hogy képtelen egy 'SPOILER' feliratot tenni, akkor ha lelövik a film végét vagy egy fordulatot. Most akarom megnézni a filmet erre az elsõ komment amit vele kapcsolatban olvastam leírta a végét . . olyan elkúrt lúzerek vagytok, hogy a helyetekben sírva rohannék a láncfûrészbe. -.-'
throwdown 2010 jún. 14. - 00:04:46
(238/468)
A rendezõi változat végén persze hogy nem hal meg, hiszen ... így ez nem jöhet létre. A kiadott verzió vége elég siralmas, de a rendezõinek nagyon letaglózott a vége. Véleményem szerint jó nagy hülyeség volt 'lebutítva' kitolni...
10/10
Zuleyman 2010 jún. 13. - 08:39:24 10/10 Előzmény Zogmund
(237/468)
A másik végzõdés, ahol nem hal meg, az sztem picitjobb. Nézd meg azt is, azután vélekedj.
Én amúgy elõször a rendezõi változatot( nem hal meg) láttam, aztmajd utána a másik verziót.
10/10
tuvics13 2010 jún. 03. - 23:07:21 10/10
(236/468)
Nem vártam semmit-úgy ültem le-de a film végén, fel sem bírtam kelni. Annyira letaglózott.
Nemcsak a szereplõk játéka, de a forgatókönyv, a vágás és rendezés is.
Annyira hiteles lehet és kikezdhetetlen, hogy így kerek!
10
10/10
monnci 2010 máj. 02. - 14:33:16 10/10
(235/468)
tegnap néztem meg a filmet. nem terveztem el elõre, az egyik barátom hozta át dvd-n.
aston kutcher filmjei nem nõttek a szívemhez, nekem túl nyálas mindegyik.. kivéve ez. nagyon jó film, és a vége megható. elõttem írták, hogy "ha szeretsz valakit, el kell tudni engedni." (nem szó szerint idéztem.) és ez annyira szép dolog.. de amúgy a film logikai felépítése is jó volt, szóval 10/10.
10/10
Naphinel 2010 ápr. 01. - 19:50:55 10/10
(234/468)
Majdnem, Végzetes dallam :)
10/10
Naphinel 2010 ápr. 01. - 19:29:56 10/10
(233/468)
Nagyon jó film. Szeretem az ilyen témákat, és ez telitalálat. Végül minden a helyére kerül, és hatásosan érzékelteti az idõutazás veszélyeit. Valóban, elég egy rossz mozdulat, akár egy levert szobor, és már megváltozik minden.
Szép film, felkavaró, tegnapelõtt nem is írtam, olyan szinten nem találtam a szavakat... még most sem egyébként, azért írok össze-vissza.

10/10

És van még egy hasonló film a film+-on adták, Halálos dallam a neve, azt hiszem.
9/10
sakit felut 2010 márc. 19. - 18:11:56 9/10 Előzmény Criobs
(232/468)
boccs, hogy nem tudtam mit írjak erre egy ideig, leblokkolt pár másik dolgom, de persze hogy a film által bemutatott életre gondoltam, amibõl az ember gondolkozhat a sajátja vagy bármi értelmén is...

a spoiler- eket amikrõl írtál értem én is, csak arról beszélek hogy itt van olyan kimaradt pillnat amikor alakul a jövõ egészen másik életet csinálva, meg olyan is amikor már megtörtént ami késõbb lesz, csak nem emlékezik rá

--- ** < S P O I L E R > ** ---

Mondom, amikor apjánál vannak elõször, akkor még nem is tud az egész idõugrálós múlt alakító tulajdonságáról, mégis megtörténik vele apja õrült haragja ... annyit tud Ewan akkor, hogy nem emlékszik dolgokra, miközben családja mészárlását rajzolgatja ... Így hogy most ezt írom, kezdem valahogy érteni a lehetséges magyarázatot. Az apja mondja el elõször, amit õ jónak gondol, de apja nem ezt akarja, ezért ráugrik. Erre akkor nem emlékszik egyeltalán az elejétõl, aztán visszamegy mert magától is rájött a képességére, de apjának ez se tetszik és semmiben nem változik a világ.... akkor az egész végülis ezzel a képpel kezdõdik, amire nem emlékszik hogy rajzolta, és ki se derül hogy miért.
Criobs 2010 márc. 15. - 21:20:12 Előzmény sakit felut
(231/468)
--- SPOILER---
Evan ahhoz a részhez, amikor a Lennynek adja a vágóeszközt, azért megy vissza, hogy megmentse a kutyáját és levegye Lenny válláról azt a terhet, hogy õ is hozzájárult a kutya megöléséhez (azzal, hogy nem tudta kioldani a zsák száját). Itt nincs szó bekavarásról, mint ahogy írtad.
---SPOILER VÉGE---

Azt, amit az emberi akaratról írtál a film történéseire érted vagy a való életre?

Engem egyáltalán nem zavar egy filmnél, ha összetett a története és az sem, ha olyan helyzetet mutat be, ami eltér a megszokottól vagy nem valósághû. A mûvészi gondolkozással sincs problémám. Aki ezt nem kedveli, az ne nézzen ilyen stílusú filmet. Amit a veszélyességrõl írtál, ahhoz meg csak azt tudom mondani, hogy miden azáltal válik valamilyenné, hogy annak nevezed.

„Ebbe a különleges idegen erõbe amit a gyerek talál magába itt már minden belemagyarázható, amit fel se fognak azok akik megnézik ezt, csak érhetetlenné válik az életük mondjuk sok ilyen hülyeség hatására.”
Az, hogy egy mû (legyen az film, mûalkotás, vers, zenemû stb.) többféle érzést is generál a befogadókban (a befogadók személyiségétõl függõen), az egyben az alkotó érdemét is dicséri.
Hogy te mit magyarázol bele egy alkotásba, csak rajtad áll, és ha az eseményekre olyan szenzitív vagy, hogy ez késõbbi életedet is befolyásolja, az is a te döntésed. Azt pedig, hogy ki mit fog fel egy filmbõl, bízd rá nyugodtan a nézõre, mert nem biztos, hogy azt fogja mindenki belelátni, amit te. Épp ettõl szép ez az élet, hogy ahány félék vagyunk, annyiféleképpen látjuk a dolgokat.
9/10
sakit felut 2010 márc. 15. - 15:19:27 9/10 Előzmény Criobs
(230/468)
Kössz, elsõre nagyon nem fogadtam el amit mondasz, de kezdek megbarátkozni hogy gondolod.

--- **< S P O I L E R kezdet >** ---

A sokk és elkeseredettség miatt volt olyan állapotban, hogy nem gondolkodott és egybõl elkezdett cselekedni, ahol kinyílt a napló ... a legegyszerübb az lett volna ha újra oda megy vissza ahol robbantják a dinamitot :) de ezt akkor nem akarta magyarázni a haverjának :-` ..
Az apja féle helyzettel nem értünk teljesen egyet, mert én azt gondolom nem irigy volt rá az apja, hogy õ még tud változtatni, hanem az egészet ártalmasnak, nagyon nagy bajnak gondolta saját próbálkozásai után, hogy valaki megtegye. A jelenettel meg az a bajom ahogy a Lost- ot is magyarázni szokták.. Nem lehet megmondani hogy most akkor mi történt elõbb. Az hogy a gyerek megtudja milyen erõ birtokában van és használni kezdi vagy pedig történik vele valami amikor már így beszél apjával csak õ nem érti meg, emlékszik rá. Erre már nem lehet mást mondani, mint hogy oylan hogy emberi akarat, személyiség nincs az idõben folyamatosan, csak úgy történnek a dolgok az idõ mindenféle dimenziói összevágásában és eleve meg van írva az életünk bizonyos pontokon, aminek késõbb lesz értelme... akár nem is tehetünk semmirõl mert ki tudja milyen erõk milyen gyilkossá tesznek, akármennyit is gondolkodunk rajta hogy azok nem leszünk .. kedves, szabad akarat, önálló független gondolatok, emberi jog, értelem és igazság nincs :)

Az apjánál való látogatása amúgy annyiban különbözik tehát a más öres foltoktól az emlékezetében, hogy ott nem változtat meg semmit, csak késõbb játsza el amirõl ott akkor nem is tud :-` Amugy még azzal is bekever a film hogy van hogy oda megy vissza, amikor nem is gondolja az ember hogy sötét folt van. Gondolok itt arra, hogy két emlékezetkiesés közé megy vissza, amikor a barátjának adja a szilánkot, amikor az leszúrja a kutyát kinyíró gyereket.

--- **< S P O I L E R kezdet >** ---

Az a baj ezzel a filmmel, hogy alapból is összetett sztorija van, ami elég érdekes. De hogy még a fentebb leírtakkal bonyolítja és olyan helyekre viszi el az értelmét, ami magában megkérdõjelezhetõ mint valós világ a múltbaugrálásokon kivül, az már nagyon mûvészi gondolkodás nem jó veszélyes irányba .. ... Ebbe a különleges idegen erõbe amit a gyerek talál magába itt már minden belemagyarázható, amit fel se fognak azok akik megnézik ezt, csak érhetetlenné válik az életük mondjuk sok ilyen hülyeség hatására.

Amugy azt is ki lehet ezzel magyarázni hogy csak mert ez van, de a legjobb hiba, az tényleg amit itt lejebb mondtak a stigmákkal >?;-`
Bateman 2010 márc. 15. - 13:48:48
(229/468)
Szerintem a hosszú puskán.


***moderálva***