4/10
Timberio 2016 márc. 28. - 20:16:18 4/10
(428/468)
Nem tudom hogyan, de el kellene érni, hogy pszichiátriai igazolás nélkül se forgatókönyvet ne lehessen jóváhagyásra küldeni, se rendezõt nem lenne szabad kinevezni.
Javaslatom alapján elkerülhetõ lenne, hogy a jövõben ilyen aberrált szar filmek megfoganjanak.
eIemes 2016 febr. 26. - 21:34:52
(427/468)
bennem... azt hozta fel, hogy a jövõ kulcsa néha az, hogy lemondjunk a rövid távú céljaunkról.
10/10
Éber Lét 2016 febr. 26. - 20:32:17 10/10
(426/468)
Ez a film fantasztikus (örülök, hogy végre megnéztem :-)) és teljesen új dimenziókba vezet. Olyanokba, amikrõl tudjuk, hogy létezik, mégsem beszélünk róla. Vagy csak elég szûk körökben, pl. kvantummágus "szeánszokon".
Az elme magyarázatot szeretne találni a filmben látottakra, de a csodákra legkevésbé vannak magyarázatok. :)
Párhuzamos dimenziók?
Egyetlen választással az egész életünkre hatással vagyunk, mint ahogy másokéra is?
És mi más lehetséges? Kiben, mit hoz fel ez a film?
3/10
Kolompár Vinetu 2016 febr. 24. - 18:24:55 3/10
(425/468)
Erre a filmre túlzás ez a 9,1-es véleményindex. Ennek hátterében nyilván az áll, hogy a pasi jóképû, és sok lány felpontozza a filmet... Illetve nem lehet azt mondani, hogy rossz ez az alkotás, mert engem pl. elejétõl a végéig magába szippantott a világa, teljesen lekötött, és a külvilág megszûnt számomra, teljesen a hatalmába kerített a sztori. Még rosszat is álmodtam utána. Szóval van hatása a filmnek, viszont mégis eléggé keményen elszúrták, mert egy orbitális logikai bukfenc van benne, ami már a film nézése közben is idegesített, és nem is lett feloldva az önellentmondása a filmnek. Az idõutazásos filmeknél gyakori hiba ugyanis, hogy ha elkezd egy szereplõ ugrálni az idõben, akkor ha a múltban tesz valamit, akkor annak a jövõben befolyása lesz. Na, ezt ez a film abszolút elszúrta, és logikátlanságokkal van tele az egész, ami már csak azért is csúnya dolog, mert a film pont arra akar rámenni, hogy a múltban ha valami másképp alakul, akkor az a további életünket is teljesen megváltoztatja (a cím is erre utal). Mivel a film logikátlan, ezért gyakorlagilag nincs értelme, így 10/3-ra értékelem. Ha le se kötött volna, akkor 0 lenne. Az értékelésem azért is alacsony, mert az amerikai klisés, limonádés szirup ezt sem kerüli el, fõleg a végkicsengést, ami nekem sem tetszett (sablonos lett). Hogy mi a bajom a filmmel konkrétan, azt leírom Spoilerben.

***Spoiler***

Nos, ott van elrontva az egész, hogy ugyebár a csávó naplót ír, mert így örökíti meg az életét, amiben ugyebár "lyukak" vannak, amnéziák, olyan események, amikre nem emlékszik. Aztán kiderül, hogy egyetemista korában, ha visszaolvassa a naplóját, akkor vissza tud menni az idõben, és akkor tölti be ezeket a "lyukakat" (tehát kicsi korában azért estek ki neki jelenetek, mert akkor éppen a felnõtt énje volt a fiatal testében.)
De ha ez így van, akkor bennem több kérdés is felmerült, amire nem kaptam választ a filmbõl, és nincs is rá válasz, mert a film abszolút nincs átgondolva és teljesen logikátlan. Pl. amikor legelõször volt amnéziája (a filmben ez az a jelenet, amikor az anyja elõtt áll konyhakéssel), akkor ki ment vissza az idõben és miért? Ugyebár van egy "alap" idõszál, amikor azt látjuk, hogy egyetemista lesz, és a dagi csávó a szobatársa, majd a barátnõje öngyilkos lesz. Ezt akarja megváltoztatni, és rájön, hogy tud utazni az idõben. Innentõl kezdve alternatív idõsíkokat hoz majd létre. De ha ez így van, akkor legelõször, amikor még nem hozott létre alternatív idõsíkokat, akkor gyerek korában miért voltak amnéziái? Ki utazott akkor vissza? Ezt én nem értem.

A másik, amit nem értek, hogy ha a napló egy X idõpontjába visszament, és ott megváltoztatott valamit, akkor a naplója további részei miért nem változtak úgy, ahogy aztán késõbb visszament az alternatív jelenébe? Mondok erre egy példát: a film legvégén ugye visszamegy a legelejére, és elijeszti magától a lányt, így a lány az anyját választja, nem az apjával fog élni, így meg sem ismerik egymást, és mindenki boldog lesz. Ezután fogja a fõszereplõ a naplóját és elégeti, mondván, hogy már nincs szüksége rá. De mit éget el? Hiszen így már meg sem történt az az egész, amit leírt, mert a leges legelejére ment vissza a történetnek... Gyakorlatilag így naplót sem kellett neki írnia, mert a kutyás jelenet sem esett meg, illetve a dinamitos jelenet sem. Akkor mi van a naplóban, amit eléget?

*** Spoiler vége***
4/10
ZoliD 2015 dec. 29. - 17:09:08 4/10
(424/468)
Ezt a filmet egy valami mentette meg attól, hogy 3-mast adjak neki: a befejezése. (Az adott neki egy olyan lelki-morális töltetet, ami engem is megfogott, de egyébként az elsõ másfél óra alapján egyáltalán nem volt benne.)
Ami viszont a filmet mint egészet illeti: Nagyon gyenge, helyenként már-már borzalmas színészi alakítások, és maga a sztori és az egésznek a tálalása valami olyan szintû színvonalbeli mélyrepülés volt, hogy egyik ámulatból a másikba estem, azon agyalva, hogy vajon a készítõk ezt komolyan gondolták-e. A film mûfaja is nehezen meghatározható, mert elvileg ez valamifajta sci-fi/thrillernek indult, de voltak olyan szakaszai, amikor inkább hasonlított egy tipikus amcsi tini-vígjátékhoz, majd a végén jött egy olyan drámai befejezés, ami megint csak elütött mindentõl, amit odáig a film nyújtott.
A 9,2-es pontszám számomra egy totális rejtély.

4/10
eIemes 2015 okt. 20. - 11:42:06
(423/468)
kevésbé idõutazósos, de nagyon hasonló gondolatokat feszeget a Mr. Nobody
barna pólós 2015 okt. 20. - 11:28:07
(422/468)
Kár, hogy nem nézed tovább, mert nagyon jó film. Te egyszerûen nem szereted az ilyen "idõutazásos", érdekes filmeket. Én pont az ilyeneket szeretem. Nagyon érdekes, ahogy változnak a realitások. (Ebben hasonlít a Vissza a jövõbe 2-re.)
eIemes 2015 okt. 20. - 10:22:20
(421/468)
Nem hagyományos értelemben vett idõutazás, hanem csak a "gondolat," a jövõbeni tudás utazik vissza az idõben.

Vagyis: ha egy pillanatban belátnád a tetted következményeit, és ezen tudás birtokában másként dönthetnél, vajon elégedett lennél azzal a sorssal, amit a MÁSFÉLE döntés eredményez? Na ERRÕL szól ez a film, nem az idõutazásról.
2/10
Joginder Singh 2015 okt. 20. - 08:43:36 2/10
(420/468)
Számomra rejtély ennek a filmnek a 9 fölötti értékelése. Sajnos csak utólag tudtam meg, hogy idõutazásos történet, ha elõre tudom, nem kezdek neki. Az egyedüli élvezhetõ film(ek) ebben a "mûfaj"-ban számomra a Vissza a jövõbe trilógia, meg mondjuk a Jöttünk láttunk..., de ugye azok vígjátékok, úgy egészen más a dolog ... Így csak a film feléig jutottam, amikor igazán zavarossá kezd alakulni a történet. Nos, akkor kikapcsoltam és nem is fogom tovább nézni már. Mondjuk ebben szerepe van a férfi fõszereplõnek, aki kétségtelen hogy jóképû, de színésznek sajnos csapnivaló. Gyanítom, hogy a hölgy filmkedvelõk rajnogása a srác iránt az egyik oka a film magas értékelésének. Aztán ott van a nõi fõszereplõ magyar hangja... Botrányos! Talán ha egy jobb férfi színész játszik, akkor a téma ellenére is végignéztem volna, de persze nem biztos... Így viszont csak 2-esre értékelem a filmet, mert mondjuk az elsõ fele úgy-ahogy élvezhetõ.
eIemes 2015 szept. 19. - 10:25:11
(419/468)
a megvalósítás valóban sok klisét tartalmaz és eléggé amerikai, de
1. olyan módon épít feszültséget, ami néhol Hitchock színvonalát közelíti
2. az ötletet elég jól valósítja meg és átadja az üzenetet.
6/10
5i 2015 szept. 19. - 02:57:33 6/10
(418/468)
Jó ötlet, klisés amcsi megvalósítással, rendkívül túlértékelt film. Nem rossz, de azért 9 fölötti értékelés, röhejes...
10/10
Alucard89 2015 jún. 09. - 19:22:33 10/10
(417/468)
Körülbelül egy hete néztem meg a filmet és még mindig futkos hátamon a szõr. Tény, hogy nem egy Marvel prodkció (Amelyek a maguk nemében fantasztikusak). Ez a Film nagyon rámegy az érzelmekre és a lélektanra. Aki egy olyan filmet keres ami nem hagyja hidegen, az ne keressen tovább. A történet nagyon jól össze van rakva, remekül felépített, már-már azon gondolkozom, hogy a történet írója valóban utazik az idõben, hogy újra és újra felépítse a sztorit.
Életem legjobb filmje, sajnálom, hogy idáig kimaradt az életembõl.
Soha nem értékeltem 10-re egy filmet sem, de ez esetben kénytelen vagyok kivételt tenni. 10/10
wowow 2015 jan. 02. - 21:29:32
(416/468)
Tulajdonképpen tetszett a film. Viszont a vége viszonylag olcsóvá teszi. SPOILER>>> Tulajdonképpen az volt a végsõ mondandója a filmnek, hogy lemond a szerelmérõl és akkor minden más rendben lesz az életben, a többiek életében. Egyedül õ szenved hiányt, hogy nem lehet a szerelmével, de a többiek javára lemond róla. SPOILER VÉGE. És ha innen nézem, a köztes rész, vagyis a film 95%-a csak amolyan elõkészítése ennek a romantikus mondanivalónak.
balazsnyikov 2014 dec. 30. - 16:56:20 Előzmény rohamkocka
(415/468)
egyetértek, kivéve, hogy szerintem az ötlet is csak közepes, a megvalósítás inkább pocsék. egyébként is SPOILER hogy égett bent az a kutya egy zsákban? :) elõbb a zsák ég el, nem? max a zsákon keresztül égési sérüléseket kap. meg arra minek volt szükség, hogy a kövér kissrác leszúrja a visszaemlékezésben a pszichó kisöcsit? (aki kinéz kb 11 évesnek, és a 16nak kinézõ fõszereplõt nyomja a falnak, parancsolgat neki) és amikor megmentik a csecsemõt a petárdától/dinamittól akármitõl akkor miért megy a közelébe, mikor tudja, hogy fel fog robbanni? arról nem is beszélek, hogy az egész sztori hülyén van megírva, megrendezve SPOILER vége
rohamkocka 2014 dec. 25. - 22:57:52
(414/468)
Hihetetlenül jó alapötlet, hihetetlenül pocsék megvalósítással. Ashton Kutcher egyszerûen képtelen átélni a szerepét, SPOILER mindenre nem megoldás, hogy elered az orrunk vére /SPOILER.

A történeti változások szerintem túljátszottak, például SPOILER amikor megmenti a kislányt a pedofil apjától, miért kell az öccsének gyilkosnak lennie? Milyen értelmi képességû gyerekek szerint jó buli dinamitot (!!!) rakni egy postaládába? Mi értelme van felgyújtani a kutyát? /SPOILER

Szóval az ötlet nagyon jó, sõt, az évtized filmjét lehetett volna belõle kihozni, ezzel szemben sikerült egy tipikus, klisés, amerikai hatásvadász filmet létrehozni. :(
proklima@freemail.hu 2014 dec. 23. - 17:01:13
(413/468)
Szerintem nagyon-nagy film! 10/10
8/10
Sztrogacsev 2014 okt. 26. - 12:32:30 8/10
(412/468)
Jó film! Mondjuk az elsõ 30-40 percben felvont szemöldökkel néztem, mert egy jó kis idõutazós sci-fire készültem, ehelyett jöttek a töredezett, beteg jelenetek, furcsa vágásokkal... néha el is bizonytalanodtam, hogy esetleg rossz filmre kattintottam, és létezik egy zs kategóriás thriller is ilyen címszóval. Szóval az elsõ fele kifejezetten szenvedõs volt, és nem értettem (ha este 11-kor a TV-n véletlenül odakapcsolok és nem tudom, milyen film megy, akkor 10 perc után tovább kapcsolom, vagy elmegyek aludni). Szerencsére kitartó voltam, mert az elsõ flashback után kezdett összeállni a mozaik, ami a végére egy tökéletes képet adott. A film második fele kifejezetten érdekfeszítõ, elgondolkodtató. Ehhez azonban elengedhetetlen a filme eleje, a felvezetés is. Mindezt csak azért írtam le, hogy aki még nem látta, így álljon neki, nehogy kikakpcsolja 20 perc után. :)
Összességében tehát nem az a klasszikus idõutazós film, sokkal inkább egy pszihosabb dolog. Egy érdekes gondolatkísérlet kíváló vizualizációja.
Mindenképpen érdemes megnézni, akár többször is.
AKG87 2014 okt. 24. - 13:33:52 Előzmény merkel
(411/468)
Ez így nem teljesen igaz. Ugyan nem agydaganat, de ez a képesség tönkreteszi az agyát, ugyanúgy, ahogy az apja is megõrült.
Gondolj bele: Akárhányszor visszamegy az idõben 7 éves koráig és ott megváltoztatja az eseményeket, annyi új emléket generál a jelen idõig, tehát (huszon valahány éves koráig). Hiába nem létezhet az összes idõsík egyszerre, õ mivel vágigjárta õket, így emlékeket szerzett róluk, amik a memóriájában képesek egymással párhuzamosan létezni. Ha ilyen létezne az valószínûleg tényleg nagyon durván túlterhelné az ember agyát. Mondjuk 10-tõl 30 éves korodig van 20 évnyi emléked, de ha ezt kitudod terjeszteni több idõsíkra, akkor annyiszor 20 évnyi emléked lesz, ahányféleképpen alakulhatott volna az életed 10 éves korodtól, egy-egy apró kis változás miatt.
AKG87 2014 okt. 23. - 22:54:30
(410/468)
Abszolút jó film, nincs túlbonyolítva, de egy kicsit könnyedebb valamire számítottam. Nekem egy kicsit megrázó volt a vége. Egy szemszögbõl happy and, másikból meg nehezen feldolgozható és elég mélyreható kérdéseket feszeget.
7/10
doktormacko1 2014 okt. 11. - 22:29:20 7/10
(409/468)
7 / 10 Nem volt rossz , de nekem nem jött be annyira.