reila 2008 szept. 14. - 14:37:08 Előzmény Gandalf73
(108/468)
Aham....Igyekszem megszerezni,köszi
BladesOrsi 2008 szept. 14. - 01:14:00
(107/468)
Wáá, imádom a pillangó-hatást.
Mondjuk, Ashtonért nem vok oda, de ebben a filmben remekül alakít :)
10/10
Gandalf73 2008 szept. 14. - 00:53:19 10/10 Előzmény reila
(106/468)
Ha a Pillangó-hatás tetszett, akkor ezen sem fogsz unatkozni :). Szép film, és a fõszereplõk sok szállal fognak kapcsolódni egymáshoz a végén :).
reila 2008 szept. 12. - 19:18:07
(105/468)
Lélegzet? Azt még nem láttam, de ahogy olvasom érdemes lenne.
reila 2008 szept. 12. - 19:17:34
(104/468)
Imádom, imádom imádom!!!!
Az egyik legjobb modern film amit láttam....
Elgondolkoztató, és az embernek végig oda kell figyelnie , a nézõk próbálgatják megfejteni az összecsomózott szálakat.
Izgalmas,érdekes, és nem igazolódott be amitõl féltem, hogy nincs logikus végeredmény. Csodásan megoldották a befejezést, frappáns! Én napokon át gondolkoztam rajta.
10/10
Gandalf73 2008 szept. 11. - 17:37:34 10/10
(103/468)
Még egy apróság: nézd meg a Lélegzet címû filmet. Igaz, ez sem az "eredeti": ugyanebben a témában azt hiszem, az elsõ Altman "Rövidre vágva" c. filmje volt. De ha nem eredeti az ötlet, attól még nem biztos, hogy rossz az új forma :D.
Szerintem inkább a szép és a giccses közötti határról van szó. Talán csak egy hajszál a választóvonal, vagy annyi sem, de ne bonyolódjunk tömény elméletekbe. Én a Pillangó-hatást inkább a szép, mint a giccses filmek közé sorolnám. Sokan kifejtették már, miért volt jó nekik a film, én szinte mindenkivel egyetértek.
Olyan ez, mintha valaki, akinek a Háború és béke tetszett, annak a Nyomorultak vacak lenne. Pedig mennyi rokon vonása van, és az idõ is szinte megegyezik - csak az egyiket a romantika, a másikat a realizmus korához soroljuk. Ugye nem mondok újat, ha ez a vita szinte az idõk kezdete óta folyik? A filmeknél maradva, lásd a Holt Költõk Társaságát.
Én pedig ígérem, hogy újra meg fogom nézni a Donnie Darko-t, remélem, el is tudom kapni a fonalat :). Csak elõbb még a Bábelre és az Ütközésekre lennék kíváncsi.
10/10
Gandalf73 2008 szept. 11. - 16:41:11 10/10
(102/468)
Nem tudom, biztos nem értettem meg a Donnie Darko-t, igaz, nagy volt a diskura (háttérbeszélgetés a haverok közt) a film alatt :D. Egyszer talán újra megnézem, hátha leesik a tantusz.
Viszont én azért szavazok inkább a Pillangó-hatásra, mert annak valahogy megfogóbb volt a hangulata, míg a Donnie elég gyakran volt "száraz" stílusú. De lehet, hogy inkább a könnyedebb mûfaj való nekem, mint a Pillangó-hatás, a Lélegzet vagy a Szárnyas fejvadász.
Ám azt azért senki nem mondhatja erõl a filmrõl, hogy azért sz*, mert csak egy tucatfilm. Még akkor sem, ha az ötlet nem eredeti. A Frequency-t én is láttam, talán újra megnézném, de nem biztos, míg a Pillangó-hatást tuti meg fogom még nézni jópárszor.
10/10
Gandalf73 2008 szept. 11. - 12:37:51 10/10
(101/468)
Ez a film úgy is jó volt, ahogy leadta a TV, sõt: a legjobb, amit eddig láttam, bár tegnap este láttam a Lélegzetet, hát az is nagyon nagy hatással volt rám. Nem tudom eldönteni, hogy melyik befejezés lett volna a legjobb, de a tévés záró képsorok is nagyon tetszettek.
Valaki még az elején felvetette, hogy a srác beteg volt, és minden esemény az õ tudatában valósult csak meg, s nem a valóságban. Nos, ez a nézõpont is helytálló, meg a "fantasztikus" jelzõ is, ki-ki melyiket válassza. Viszont a "bipoláris pszichoeffektus" nem erre a jelenségre vonatkozik, hanem a szélsõséges hangulati ingadozásokra.
De akár így nézzük, akár úgy, mindenképpen 10-es a filmnek, mert elgondolkodtató és nagyon komoly témát dolgoz fel, méghozzá magával ragadó stílusban.
9/10
Huánka 2008 aug. 21. - 18:51:36 9/10 Előzmény Bateman
(100/468)
Nézzenek oda egy jó film Ashton Kutchertõl,hova fajul a világ XDXD
Bateman 2008 aug. 15. - 13:12:17 Előzmény Easy
(99/468)
Easy 2008 aug. 09. - 02:58:28 Előzmény mihárman
(98/468)
Eredeti rendezõi változat szerint nem ez a vége, mint, ahogy a tv-ben ment. Ha gondolod keress rá, youtube-on biztos fent van, ha nincs akkor én majd felteszem.:)
7/10
mihárman 2008 aug. 01. - 12:44:37 7/10
(97/468)
Ötletes történet, az ember elgondolkodik közben, ha visszamehetne a múltba, vajon hogyan változtatná meg az életét. Hol az a pont,ahol másként lépne, mást mondana, mást tenne, és mindez vajon hogy hatna a jövõre? De mint tudjuk, sosem vezet jóra, ha az ember Istent szeretne játszani. Semmi sem történik ok nélkül, s, ha utólag mégis változtatnánk a dolgokon, annak bizonyára nem lenne jó vége. Vagy mégis? Ha rajtam múlna, én kihagynám a filmbõl a happy end-et, hogy még hatásosabb, még ütõsebb legyen a történet. Mindent összevetve nekem tetszett ez a film.
pimpernel 2008 júl. 30. - 16:16:13
(96/468)
ez is jó film, viszont annak nagyon örülök, h a Frequency-t elõbb láttam!! az volt az elsõ ilyen jellegû film, amit néztem.
pimpernel 2008 júl. 30. - 15:43:20 Előzmény Emmajuly
(95/468)
SPOILER!!!

a pedofil apa ott már lényegetelen, mert elköltöznek az anyjához, mivel a sráccal nem haverkodott.
pimpernel 2008 júl. 29. - 21:47:19
(94/468)
***SPOILER!!!***

sokkal természetesebb lett volna ha a végén úgy mennek el egymás mellett, h Ashton fölismeri, de a csaj nem néz utána, hisz nem ismerhette föl!

amúgy a film közben arra tippeltem, h ugyan arra a sorsra jut mint az apja, hisz ez egy ördögi kör! de megoldotta, és így azért jobb, mégha szomorú is...

nekem sokkal jobban tetszettek a gyerekkori jelenetek, mert annyira jól játszottak a gyerekszinészek! mindkettõ! le a kalappal! jobbak voltak Ashton-nál sztem! láccik h nem vagyok egy Ashton-fan... :) de azért nem játszott rosszul. habár volt ahol aszittem elröhögi magát! nem való neki komoly szerep no! :)

***SPOILER VÉGE***

nagyon tetszett a film! 10/10!
alor 2008 ápr. 29. - 14:19:08
(93/468)
Hm, nekem nagyjabol tetszett a film, megis valamiert egy kicsit untatott. Egyebkent azt hiszem en elobb lattam az alternativ befejezeseket, es az keltette fel az erdeklodesemet, hogy megnezzem a filmet:)
A tema minden esetre erdekes.

*SPOILER*
A rendezoi befejezesnel (amit sajna csak eredetiben lattam), van vlmi szoveg, ha jol ertettem talan az anya beszel a terhessegeirol-ami emlekeim szerint a mozis valtozatban nem volt-es hogy mind elmentek. El tudna valaki nekem mondani az egesz szoveget? Sajna ennyire nem jo az angolom :S
Ill. ennel a befejezesnel az ugrott be, hogyha volt meg nehany terhessege a nonek, akik mind orokoltek apjuktol ezt a tulajdonsagot, megszulettek, vegigvittek ezt a hajcihot, majd ugyanigy, az "ongyilkossag" mellett dontottek... Na ez is erdekes fordulat
10/10
arpi_nj 2008 márc. 14. - 18:11:01 10/10
(92/468)
Ááá ez a film hihetelen!!
(szerintem meg pont, h érdemes többször megnézni, mert sok dolog akkor válik az ember számára teljesen világossá amikor mégegyszer megnézi)
10/10
waterdrag 2008 márc. 10. - 19:07:01 10/10
(91/468)
igazán jó kis álkotás,meglepõ h ashton nem teljesen tehetségtelen:D én szeeretem a kicsit sci-fi jellegû dolgokat,talán szeretném is elhinni ezt a ztorit....
trillárom 2008 márc. 10. - 16:45:08
(90/468)
Nekem is nagyon tetszett a film.Bár szerintem az elején elég nehezen indult be a cselekmény.
Anna2 2008 márc. 04. - 20:49:32 Előzmény attakket
(89/468)
szerintem is nagyon jó film.. de én szóhoz se jutottam a végén. nem is tudom csakugy lemeredtem a székben xD de a film az jó