mmBálint 2013 jún. 14. - 17:26:43
(164/184)
adamnagysweetmovie 2013 jún. 13. - 09:45:50
(163/184)
Nagyon jó, Orwell 84-ét is leadják valamelyik hajnalban?

"We don't need no education
We dont need no thought control"

"All in all you're just another brick in the wall."
akos63 2013 febr. 24. - 00:14:15
(162/184)
Egy óráig tartott, de elolvastam végig az egész topikot. Egész jól szórakoztam (köszönöm).
Gyõrinek lenni az "elõzõ átkosban" azért volt jó, mert nézhettük az osztrák tévét (apám minden este fél nyolckor átkapcsolt a "Zeit im Bild"-re, és csak a világpolitikai hírek után jöhetett a magyar híradó), hallgathattuk az osztrák rádiót (esténként slágerlista az Ö3 adón, az "Ödrej"-en). Volt az osztrák tévében két igen jó zenei mûsor: a "Szájkosár nélkül" (Ohne Maulkorb) és a Spotlight. Az elõbbi egy ifjúsági magazinmûsor volt, sok beszélgetéssel, koncertrészletekkel megspékelve (ha valakinek a Fiatalok órája jutna róla az eszébe, az jó nyomon jár). Az utóbbiban egész koncerteket adtak le. A Rudi Dolezal és Hannes Rossacher alapította DoRo cég mindkét adás számára készített mûsorokat. A Dolezal által ápolt jó viszonynak köszönhetõen sok rocksztár nyilatkozott szívesen az osztrák televíziónak, nem egyszer korábban, mint a hazai sajtójuknak. Ennek a jó viszonynak hála, már hetvenkilenc végén adásba mehetett a Fal-lemezen kórust éneklõ diákokról szóló dokumentumfilm (Die Mauer Kinder). Az Ö3 pedig a szokásos egyszámos beharangozó helyett hatvan percnyit adott le a lemezbõl (a szimfonikus részeket mellõzve). Ez a "Best of The Wall" keringett Gyõrben jó fél évig, míg meg nem érkeztek az elsõ jugoszláv utánnyomás-lemezek. (Emlékszem, milyen furcsa volt elõször a teljes lemezt végighallgatni). Ezt megelõzõen csak az Animals lemezt ismertem teljesen, valamint a régebbi lemezeikrõl azokat a számokat, amiket a rádióadók méltóztattak játszani. Nyolcvan õszén, a Fal hatására kezdtem beszerezni a korábbi dolgaikat. Eleinte sehogy sem tudtam összekapcsolni a "The Piper Of The Gates Of Dawn", "A Saucerful Of Secrets", a "Meddle" zenéjét (ez volt az elsõ három a régiek közül, amikhez hozzájutottam) a Fal zenei világával: mintha két különbözõ zenekar játszotta volna ezeket. Csak lassan, az összes lemezük ismeretében rajzolódott ki elõttem a fejlõdéstörténetük. Ma már, jó harminc évvel késõbb úgy gondolom, hogy egészen hetvenkettõig a Floyd egy kísérletezõ, minden lemezén újat keresõ zenekar volt. A "Dark Side" minden képzeletet felülmúló sikere nemcsak a négy zenészt emelte a szupersztárok sorába, hanem lezárta a kísérletezés korszakát is. Innentõl kezdve már nem mertek eltérni a világhírt hozó sémáktól, a kísérletezést végleg számûzték a zenéjükbõl. Ezért a Fal a számomra nem a Pink Floyd legjobb albuma, "csupán" a Dark Side-dal elkezdett kifejezési mód betetõzése.
Alan Parker filmjét elõször Pécsen (Pécsett?), nyolcvannégyben, a Tanárképzõ Fõiskola mozijában (akkoriban vette fel Huszárik Zoltán nevét) láttam, sajátságos körülmények között. A suttogó propaganda által mitikussá növesztett vetítésen a teremben elhelyezett négy-öt tévét bámulták a csoportosulók (projektoruk nem lévén). Tõlem három, vagy négy széksornyira volt a legközelebbi tévé, azon próbáltam értelmezni a villódzó fényeket. De legalább elmondhattam, hogy láttam a Falat. Felirattal a nyolcvankilences hivatalos mozivetítés alkalmából volt szerencsém elõször a filmhez. Volt idõ, amikor Parkert az általam legnagyobbra tartott rendezõk (Tarkovszkij, Kubrick, Sindó, Menzel,Huszárik) közé soroltam a gazdag képi világa és a minden filmjében jelen lévõ jelképrendszere miatt. Manapság épp e két dolgot érzem fárasztónak - a kevesebb több lenne. Két filmjét szeretem kritika nélkül: az egyik a Madárka (könyvben is tetszett, valamint rajongója vagyok Peter Gabrielnek), a másik a Lángoló Mississippi (azért valamiben csak utolértük Amerikát...).
Mindent egybevetve: nem bánnám, ha hasonló filmek készülnének veretes alapanyagokból. (Néha felröppen a hír, hogy valaki nekikezd a Genesis Lamb-jának: na, addig nem akarok meghalni, amíg az el nem készül).
mapk 2013 jan. 03. - 21:37:14
(161/184)
10/10
Bobo90 2012 ápr. 19. - 00:32:44 10/10 Előzmény ennyi baromságot...
(160/184)
Át lehet lépni a reklámot, de várni kell 5 másodpercet .... szar reklámok.
10/10
ennyi baromságot... 2012 ápr. 14. - 10:56:22 10/10 Előzmény Bobo90
(159/184)
Hm. Másodszorra már hajlandó volt reklám nélkül is...
Hát igen, a Wish you were here c. albumuk is a legjobbak közé tartozik.
10/10
ennyi baromságot... 2012 ápr. 14. - 10:16:27 10/10 Előzmény Bobo90
(158/184)
Kezd idõszerûvé válni, hogy leszokjunk a jutyúbról...
Nem tudom, mit linkeltél, mert egy jó hosszú reklám jött be helyette, amit nem lehetett átlépni (holott anno ez a köcsög banda azt ígérte, hogy ha raknak is reklámot a videókra, azok átléphetõek lesznek). :(
10/10
Bobo90 2012 ápr. 14. - 09:27:48 10/10
(157/184)
youtube-on fent van a teljes film.

ez is nagy szám
http://www.youtube.com/watch?v=4sVShT6nVTA&feature=fvst
10/10
offtopic
convar 2012 márc. 23. - 02:11:01 10/10
(155/184)
Talán ezért is kedveled a Pink Floydot még mindig a leginkább ezek közül.... mert az övéké végülis tényleg elég "komoly" zene :) De komolyan, némely dalukról nekem am valóban a szimfóniák struktúrája jut eszembe (fõleg a hosszú, progresszív darabok kapcsán, mint pl. Echoes, Atom Heart Mother, Shine On You Crazy Diamond, vagy az Animals úgy zusamme).
10/10
offtopic
ennyi baromságot... 2012 márc. 23. - 00:45:58 10/10 Előzmény kissmekate
(154/184)
Úgy, hogy néhány éven át alig hallgattam mást, mint a Queen néhány lemezét. :D
Meg úgy, hogy változott a zenei ízlésem. Manapság sok esetben szívesebben hallgatok Mozartot v. egy-egy Chopin zongoradarabot, mint rock zenét. De ugyanez igaz a Zeppelinre és a Deep Purple-re is. Régen imádtam õket, mostanában... Nem mondom, hogy képtelen vagyok meghallgatni, de messze nem olyan élvezettel, mint sok éve.
kissmekate 2012 márc. 22. - 20:18:51
(153/184)
Én pedig ki merem jelenteni, hogy egy Queent nem lehet megunni. :))
Nagyszerû a Pink Floyd, a Genesist is imádom, de hogy lehet a Queent megunni? Na ennyi baromságot... Bocs. :DD
http://www.youtube.com/watch?v=DLOth-BuCNY
10/10
ennyi baromságot... 2012 márc. 22. - 17:08:58 10/10 Előzmény Bobo90
(151/184)
Azért ezt így nem merném kijelenteni. Jethro Tull pl. bár õk más mûfaj. Vagy említhetném a "nagy" Genesist is.
Ettõl függetlenül, a Pink Floyd a legnagyobbak egyike. Sok, kamaszkoromban szinte imádott zenét meguntam (pl. a Queent) mára, a Pink Floydot nem sikerült.
Épp ma hallgattam újra a filmet (DVD-rõl ment, de csak a zene miatt) és, ahogy elõttem is írta valaki: teljesen a hatása alá kerültem még most is. Pedig már milliószor néztem/hallgattam a filmet is, meg a CD-n megjelent változatot is.
Szóval 10-bõl 12... :)
10/10
convar 2012 márc. 22. - 17:00:02 10/10
(150/184)
Nem, akkor én nem vagyok az. Inkább lusta :) (ezek szerint)
10/10
Bobo90 2012 márc. 22. - 16:49:14 10/10 Előzmény convar
(149/184)
Páran írták elõttem, Te is ügyes vagy ;)
10/10
convar 2012 márc. 11. - 17:23:26 10/10
(148/184)
A napokban ajánlottam ezt a filmet egy barátomnak. Éshát persze így bele- belenéztem újra. Hihetetlen, hogy ebbõl 5 perc több érzelmet vált ki belõlem mint elõtte az utolsó egy hónap megtekintett filmjei összesen.

A Comfortably Numbos rész teljes katarzis volt, annyira a hatása alá kerültem... amikor a kissrác megböki a döglött pockot ott már teljesen kész voltam.

Am nemtom, lehet hogy ez már az öregedés jele. Kezdek egyre szentimentálisabb lenni :D Nem is merem újra megnézni egyben, mert attól félek mostmár teljesen összetörne :D

Am tegnap óta, annak a pár filmrészletnek köszönhetõen magamban az elsõ helyre került a kedvencek listán, letaszítva a Sin Cityt a trónról. Úgy érzem, ebben azért több van. A Sin City megismételhetõ lenne. Ez nem.

Egy CSODA ez a film, így, csupa nagybetûvel. Drágakõ a sok bizsu között. Olyan különleges utazás az a 100 perc amelyhez nincs fogható.

Bocs, de ennél értelmesebben képtelen vagyok róla nyilatkozni, mert nincsenek hozzá szavak. Nekem legalábbis nincsenek. Szívbõl írtam, ahogy jött.
10/10
convar 2012 márc. 05. - 12:14:30 10/10 Előzmény Bobo90
(147/184)
"A Pink Floyd az egyetlen olyan együttes, akinek az összes száma brutális. Egymásra épülnek a számok, zseniális, mint a film."

Ezt nevezik konceptalbumnak.


"Aki szerint a Pink Floyd az "egy számos" együttes, az sürgõsen nézzen utána a dolgoknak ... :)"

Ezt ki állította?


"Minden nap legalább 2 órát hallgatom a kedvenceimet."

Ügyes vagy ;)
10/10
Bobo90 2012 márc. 04. - 23:30:48 10/10
(146/184)
A Pink Floyd az egyetlen olyan együttes, akinek az összes száma brutális. Egymásra épülnek a számok, zseniális, mint a film.

Nekem a kedvenc számom a Welcome to the Machine.

Aki szerint a Pink Floyd az "egy számos" együttes, az sürgõsen nézzen utána a dolgoknak ... :)

Minden nap legalább 2 órát hallgatom a kedvenceimet.
The Man Who Laughs 2011 jún. 05. - 00:40:32
(145/184)
Hoppá, igazad van. Csupán véletlen tévesztés volt, Grant (kiváló angol képregény rajzoló) vezetékneve ugrott be az Alanról rögtön.