efes 2008 márc. 10. - 22:18:51
(44/184)
hehe, én meg éppen úgy érzem, gilmour szólóalbumai a lanyhábbak, szép, jó zenék, hömpölyögnek, ahogy kell, de ahogy kiveszem a lejátszóból, el is felejtem. waters viszont gondol valamire. néha még többet is, mint bír..:) a dies irae címû operája ugyan becsülendõ kirándulás, de legfeljebb rockoerának nevezhetõ, ami nálam szitokszó inkább, mint mûfaji definíció. de az érvek és ellenérvek az autóstoppoláshoz kifejezetten érdekes album, pl. és syd barrett emlékét idézi meg.
10/10
luetin 2008 márc. 10. - 21:53:40 10/10
(43/184)
Na, akkor már ketten vagyunk, akik várják Gilmourt Magyarországra! ;D ...lehet, hogy kezdhetünk reménykedni..? :))
10/10
luetin 2008 márc. 10. - 18:49:25 10/10
(42/184)
Én ott voltam a tavalyin...és hááát mit mondjak.. ha szerinted "az elõtte lévõ ténylegnagyonottvolt", akkor bizony igenis bánhatod, hogy az utóbbit kihagytad az életedbõl! Számomra életem egyik legemlékezetesebb napja marad.
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 10. - 18:09:26 10/10
(41/184)
Ráadásul azt a fõváros fizette. Többszörös mea culpa.
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 10. - 18:07:34 10/10
(40/184)
Így vagyok én is, nagyon bánom. Még jobban bánom a visszahozhatatlan F Zappát.
alex4427 2008 márc. 10. - 17:28:56
(39/184)
Már a berlini, Falas koncerten sem volt vmi szuper!
És annyira szeretem, hogy nagyon nem szerettem volna csalódni!
(Te sem a legutóbbi pestin voltál, ezek szerint!)
alex4427 2008 márc. 10. - 17:09:21
(38/184)
"Viszont a koncertje maga volt a csoda."
Bassszus!
Én meg (miközben itt agyon védem és nagyon szeretem!) úgy gondoltam, hogy megkímélem magam egy nagy csalódástól!
De, ezek szerint, inkább csak egy jó nagyot tévedtem!?
alex4427 2008 márc. 09. - 19:12:50
(37/184)
Szerintem abszolút jogos volt a "herce-hurca" a PF név körül!
Roger Waters nélkül a PF kb. olyan, mint a Beatles John Lennon nélkül. Vagy a Rolling Stones Mick Jagger vagy Keith Richard nélkül!

Más kérdés, hogy a maradék PF is nagyon jó! Meg RW is!
efes 2008 márc. 09. - 18:51:47
(36/184)
jól látod..:) hozzávéve, hogy a hatvanas-hetvenes években, olyan körökben, ahol a pink floyd is forgott, a fû és az lsd nem is számított kábítószernek. mindenki, kivétel nélkül, úgy élt ezekkel, mint a reggeli kávé vagy az ötórai tea. hogy mit ne mondjak, paul mccartney-nak, a jólfésült és leggazdagabb, meg jajdeédi rocksztárnak még hatvanéves korában is volt marihuánaügye egy reptéren....:))) jó, jó, csak két gramm, de VOLT nála.:) akkor miért pont a pink floyd maradt volna ki ebbõl?
siposla5 2008 márc. 09. - 11:46:49 Előzmény zsofiv
(35/184)
Morandi vok a magyar DC++ hubokon, nekem megvan a Berlini koncert aviban és külön a koncert mp3-ban.
efes 2008 márc. 08. - 11:58:49
(34/184)
abszolút fontos, hogy waters és a pink floyd drogozott, a fal szempontjából is. ne valamiféle heroinos önpusztíásra gondolj drogozáson, hanem amolyan "jóféle" utazásos pszichedéliára. lsd, fû, gomba, lyenek. az ummagumma borítója tele van erre konkrétan utaló képekkel (vagy valamelyik másik korai floyd lemezé, nincs meg sajnos eredetiben), ahol ha jól emlékszem éppen waters van lefényképezve varanygnyalogatás közben. tudvalevõ, a varangyosbéka bizonyos a hátán lévõ mirigyekbõl az lsd-hez nagyon hasonlító vegyületet tartalmazó váladékot választ ki. innen a mese "csókold meg a békát, és királyfivá változik" motívuma is. szóval, az egész floyd fogyasztott halucinogéneket, közülük syd barrett volt, aki ezt túlzásba is vitte. körülbelül az animals lemez lehetett a fordulópont, amikor leállhattak. a szövegek tele vannak utalásokkal: shine on you crazy diamond, have a cigar, lunatic on the grass, és gyak. az összes szám.

na most ez az egész drogos ügy úgy jön a fal címû filmhez, hogy waters paranoid pszichózisának kialakulásához, amit tulajdonképpen megírt a filmbéli, bob geldof által alakított rocksztár figurájában, azért adhatott némi pluszt az a sok cucc, amit elszívott, megevett, benyalt, stb.
10/10
Redfield 2008 márc. 08. - 07:53:01 10/10
(33/184)
Most láttam másodszorra, egyszer régen volt még hozzá szerencsém, de akkor felirat nélkül, és nem értettem nagyon. Viszont most újranéztem volna mégegyszer, azonnal, amint véget ért. Fantasztikus film, zene és képiek tökéletes harmóniája, részben történelmi, de mégis örök érvényû dologról mesél, és egészen egyedülálló alkotás. Azt hiszem, aki nincs beszûkülve, hogy nem szereti a zenét, és politikailag sem egy veszett kutya, annak felejthetetlen élményt biztosít!
zsofiv 2007 máj. 12. - 14:24:17
(32/184)
nem tud vki olyan oldalt vagy boltot ahol meg lehet vásárolni/rendelni a filmet dvdn?
csicseriborsó 2007 máj. 11. - 21:05:46
(31/184)
Olvasgatom a hozzászólásokat és csak egyet nem értek! Miért kell ezt a filmet bárhová is sorolni? Kit érdekel, hogy mennyit drogoztak az alkotók?
Rengetegszer láttam, ha tehetem újra és újra megnézem, mert nem drogozom, de ez a film egy jó nagy löket. Nem vitáznék, de ez egy érzés, aki meg nem érti, az nézze a Mónika Show-t!
szunyika 2007 máj. 10. - 22:54:55
(30/184)
Az az Igazság, hogy a PINK FLOYD-hoz nem elég a lakodalmaszenei IQ, ezért sajnos rétegzene marad örökre, (mert M.O.-n az igénytelenség 97%-os),
de legalább akikhez szól azok értik és élvezik.
10/10
mikehodges 2006 nov. 10. - 20:49:59 10/10
(29/184)
Sajnos csak nemrég volt szerencsém elõször látni ezt:(életem egyik legkatartikusabb filmélménye volt!!ezek a képsorok,meg ez a zene!(Pink Floyd-ot régen is szerettem,de a Wall albumot nem nagyon ismertem,csak 1-2 számot róla).most minden este megtudnám nézni:D
crazydiamond 2006 nov. 09. - 12:14:17
(28/184)
Én is nagyon szeretem Bob Geldofot!
És nagyon nagyra tartom a Live Aid megrendezése miatt! (is)
Meg egyébként is nagyon szeretem az íreket.
geldofbob 2006 nov. 08. - 23:32:01
(27/184)
Én elsösorban a fõszereplõ (Bob Geldof) miatt néztem meg, de nagyon szeretem a Pink Floyd zenéjét is és a film is tetszett.
crazydiamond 2006 nov. 07. - 19:34:00
(26/184)
Nem vagyok az az elvakult rajongó.
De tényleg nagyon szeretem õket,meg amit csináltak.
Van/volt egy ismerõsöm,aki nagy Iron Maiden rajongó volt/az.
És szerintem (mint minden együttes életében és munkásságában)születtek nem olyan jó számaik.
És ez a szerencsétlen meg az összes számukat "imádja",még ha szörnyû is.....mert elvakult.
Én meg látom rajta,hogy ha nem lennék vele,akkor áttekerne a számon,és megjátsza magát.....szánalmas.
crazydiamond 2006 nov. 07. - 19:27:50
(25/184)
Üdv!
Itt vagyok,ragyogok!
(...értitek...)

X-tro,legyél oly szíves,és írd meg,hogy honnan olvastad azt,hogy Roger drogozott? Nem fogok bepipulni,csak ha hiányosak lennének az ismereteim...sose árt tágítani a tudástárat.
(és kösz a levelet :)

Engem komolyan érdekel Roger Waters,az egyik legérdekesebb figurának tartom. Bárki bármi plussz dolgot tud,csak bátran ossza meg!

Szereti valaki a Monty Pythont?
(tudom,hogy nem kapcsolódik,ez csak egy kis intermezzo,de tulajdonképpen ez is angol....)