8/10
Killbox 2012 okt. 03. - 01:48:22 8/10
(131/171)
****SPOILER****

"Értem nem vállalta a halált vagy Értem nem halt meg" az tök ugyanaz, de ezt a négernek meg a kislánynak mondhatta
volna,azt hozzátéve,hogy értetek halt meg, nem pedig értem!

De a lánynak mondta,amikor a lény elragadta,hogy érte ne haljon meg.
Nem RÓLA beszélt,hogy nem halt meg érte, hanem NEKI beszélt,hogy érte ne!

Lelkifurdalásként tört ki belõle,amikor látta,hogy elragadják a lányt,mert õ egy jó ember volt, Riddick pedig egy
szökött fegyenc, egy gyilkos,aki valahogy mégis "jó útra tért", megmentett embereket a saját életét veszélyeztetve
s elkeseredve felkiáltott,amikor látta,hogy õt védve hal meg a lány:Értem NE!
8/10
cellasto 2012 okt. 02. - 23:44:23 8/10
(130/171)
jobb sem...sõt.
agarik 2012 okt. 02. - 23:35:57
(129/171)
Nem "értem ne haljon meg", hanem "értem nem vállalta a halált".
8/10
Killbox 2012 okt. 02. - 23:24:20 8/10
(128/171)
***SPOILER***

Ha narrátor szövegként hangzik el a végén,hogy: a kapitány meghalt az utasokért,de értem nem! - ennek van értelme.
De nem ez történt.
Az történt,hogy a kezei közül ragadták el a lányt,s így õ megmenekült. Ezért mondta, ezért szakadt ki belõle,hisz
tudta magáról,hogy az õ élete nem ér annyit,hogy más meghaljon azért,hogy õ éljen. Ezért mondta - mivel korábban
beszélgettek róla,hogy az utasokért meghalna, ezért mondta,hogy érte ne(haljon meg)! Ez egy utólagos
fájdalomkiáltás volt, hisz a lány már meghalt.
De hát az elõbb már leírtam az utolsó párbeszédjüket, a szövegkörnyezetbõl ez a logikus.
Kerepesi Farkas 2012 okt. 02. - 22:49:58
(127/171)
Ilyen szar aligha.
Temptress 2012 okt. 02. - 22:41:51
(126/171)
Láttam már párszor, de most is leköt. Van egy hangulata, ami számomra az igazi sci-fi érzést adja. Jók a szinészek, meg a szinkron is. Plusz egy csaj aki úgy szexi, hogy nem akar az lenni. Apropó. Van mostanában készült hasonló alkotás ebben a müfajban?
agarik 2012 okt. 02. - 22:39:10 Előzmény Killbox
(125/171)
Az "értem nem" arra való visszautalás, amikor a pilóta azt mondja, meghalna az utasokért.

A körülmények miatt az "értem ne" változatnak/fordításnak nincs értelme.
8/10
Killbox 2012 okt. 02. - 21:30:36 8/10 Előzmény agarik
(124/171)
Ennek mi az értelme?

****SPOILER****
"Gyerünk,Riddick! Én halnék meg értük - (a kislányért és a négerért) - nem maga!"
"Értem ne! - (haljon meg,áldozza fel magát stb.) - Értem ne!" Õértük igen,de értem ne!
Mivelhogy pont megmentette.
9/10
tombenko 2012 okt. 02. - 20:57:11 9/10
(123/171)
Köszönjük a bõséges és kimerítõ elemzést. Egyelõre eddzed magad a bk/jr páros hihetetlenül mély és összefonódó cselekményén.
fricsi01 2012 okt. 02. - 19:39:01
(122/171)
csak tudnám minek ez a hosszas vihogó jel, mint egy 12 éves...
2/10
DrAgy 2012 okt. 02. - 14:43:13 2/10
(121/171)
Teljes idõpazarlás,de aki nem hiszi kezdje el nézni aztán 10 perc után nyugodtan kapcsoljon el,nem
fog veszíteni semmit :DDDDDDDDDDDDDD
Kerepesi Farkas 2012 okt. 02. - 14:11:31 Előzmény JohnnyBGood
(120/171)
"nagyon régen készült" Valóban. 2000 az nagyon régen volt. Az õskorban még tudtak valamit eleink. Bár az olyan újdonságok, mint az 1969-es 2001 Ûrodüsszeia talán mégis jobban sikerültek.
10/10
csaba1978 2012 okt. 02. - 11:10:17 10/10 Előzmény JohnnyBGood
(119/171)
Ezt a sok hülye okos tojást aki itt van !:D meg kell nézni a filmet és vagy tetszik valakinek vagy nem!Ennyi!Szerintem jó film!Valakinek meg nem jó film!És akkor mi van!?Izlések és pofonok!
10/10
JohnnyBGood 2012 szept. 27. - 21:12:32 10/10
(118/171)
Ez a film azoknak szól, akik olvasnak szabadidejükben science fiction mûveket, fõképp novellákat, akik szeretik a sci-fit és látják hogy akár ez a film is, egyedi világot mutatnak be egyedi körülmények között a filmre jellemzõ sajátságos látványvilággal.

Ez a film etalon, nem úgy mint a folytatása ami meggyalázása a sci-finek.

Nagyon régen készült, mégis jól van elkészítve, tök jók a szereplõk jól játszanak (taláncsak a szöszit cserélném le), és a Dark Fury-val együtt nagyon klassz - a megszokott látvány-, és hatásvadász filmektõl távol esõ - világot alkotnak.

Aki sci-fi rajongó az tudja, ez miért nem egy tucatfilm, aki nem, az meg nézze a transformerst és ne ezt a filmet cseszegesse, fõképp ha alig múlt 10éves.

Ritka a jó sci-fi a mai napig és ez azok közé tartozik.
Egyébként kedvenc jelenetem mikor 'bezárodik' a csapat pár tagja elõtt a kis barlang-üreg ajtaja és kialszik a fény, és megmutatkoznak a természetüknél fogva világító élõlények a barlangfalakon amik nem két napja élnek a bolygón. Több ilyen kidolgozás kéne a filmekbe, ami nem klise, de jó! ..akkor is van fény mikor minden elveszettnek látszik.. de ez csak egy szösszenet :)
szaszka0520 2012 júl. 20. - 21:06:23 Előzmény _Freddy_
(117/171)
Nem érdekel ha megsértõdsz, de ez már durva, hogy megnézted a filmet, és másnak kellett képletesen a "szádba rágni" azokra a kérdésekre a válaszokat. Rossz olvasni, hogy vannak ezen az oldalon olyan emberek, akik megnéznek egy filmet (vagy még azt sem) és csakúgy kritizálják. De ami a legidegesítõbb, hogy értelmetlen hülye kérdéseket tesznek fel, mert nem értették a film lényegét. Hát elég nagy baj, ha valaki úgy néz filmet, h meg sem érti a mondanivalóját. Én filmnézés közben (még ha eszek-iszok is közben)próbálok a filmre koncentrálni. Általában elõre megértem a lényeget, de ha van valami, ami számomra megválaszolatlannak tûnik, akkor megnézem újra. És nem írom ki a port.hu oldalára a hülye kérdéseimet hogy gyakorlatilag is hülyének mutassam magam mindenki elõtt, még ha személyesen nem is látjuk egymást. Nézd meg még egyszer a filmet, és próbáld meg magadnak megválaszolni azokat a kérdéseket. Megjegyzem, ezek a kérdések egyébként roppant egyszerûek, nem beszélve a válaszokról. Na szép napot!
agarik 2012 júl. 09. - 22:44:49 Előzmény tametta
(116/171)
Rossz a fordítás. Helyesen: "Értem neM!"
9/10
offtopic
Kara_kán 2012 júl. 09. - 22:39:30 9/10
(115/171)
Fogadjunk, hogy ugyanazoknak a fanyalgóknak tetszett A függetlenség napja!
Na, vajon miért?
offtopic
Kenshitora 2012 jún. 20. - 22:53:26 Előzmény _Freddy_
(114/171)
Nekem meg van DVD-be a film és talán tudok segíteni néhány kérdésben. :-)

"Kik ezek???"
1., Telepesek és kutatók, akik egy új világban akartak letelepedni, de végül hajótörést szenvedtek.

"Hova mentek, s miért??? (Nagymedve csillagkép oké)"
2., lásd az 1. választ. :-)

"Alapvetõ dolog hogy tudassák velünk a film mikor játszódik."
3., A második résszel is egybe vetve valamikor a távoli jövõben játszódhat a film. De ez annyira nem is fontos szerintem. :-)

"Miért volt a legénységgel egy rab a semmi közepén???"
4., Riddick, a bûnözõ nem a legénység tagja volt, hanem egy elkülönített helységben volt leszíjazva és leláncolva. Jones foglya volt, aki fejpénz fejében utazott a teherhajón Riddick-el együtt. Mikor a hajó lezuhant Riddick kamrája megsérült és Riddick kiszabadult.

"Lezuhannak egy bolygóra ahol húhhaaa véletlenül tudnak levegõt venni?:DDD"
5., Miért? Olyan hihetetlen, hogy belélegezhetõ atmoszféra van egy idegen bolygón? :-)
A Marson is van levegõ, de az atmoszférája sokkal kevesebb oxigént tartalmaz, mint a Föld légköre. Ahogy a filmbéli bolygó levegõje is. :-)

"Lezuhannak egy idegen bolygón és találnak emberek által épített dolgokat???"
6., A telep, amit megtaláltak kutatóállomás volt.

"Ja és persze, hogy pont akkor lesz sötétség amikor õk lezuhannak..."
7., Hát, persze! Hiszen pontosan errõl szól a film. :-)
10/10
tametta 2012 jún. 20. - 21:17:49 10/10
(113/171)
Nem tudom miért, de imádom ezt a filmet, már vagy 8x láttam. Akkora hangulata van, nagyon-nagyon jó sci-fi!
A 2. részt nem láttam, és nem is akarom megnézni. Ez egy minimálköltségvetésû gyöngyszem, akárki akármit mond! Logikát nem lehet találni benne, de ez mese, és annak kiváló.
Imádom a végét, amikor VD azt mondja: "ÉRTEM NE!!"
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 05. - 15:15:11 5/10
(112/171)
én most néztem meg...rengeteg megválaszolatlan kérdés:

Kik ezek???
Hova mentek, s miért??? (Nagymedve csillagkép oké)
Alapvetõ dolog hogy tudassák velünk a film mikor játszódik.
Miért volt a legénységgel egy rab a semmi közepén???
Lezuhannak egy bolygóra ahol húhhaaa véletlenül tudnak levegõt venni?:DDD
Lezuhannak egy idegen bolygón és találnak emberek által épített dolgokat???
Ja és persze, hogy pont akkor lesz sötétség amikor õk lezuhannak...

EZ MI??????
MILYEN FILM EZ??????
Nem tudom egyáltalán megnézzem e a folytatást, annyira semmitmondó ez a film számomra...