Kagemusha 2008 jún. 28. - 17:59:13
(32/172)
Toronymagasan a legjobb sci-fi, amit a közelmúltban vetített a TV!
A fanyalgók meg nézzenek brazil szappant, ha ez nem tetszett nekik, az való nekik...
7/10
Huko 2008 jún. 22. - 20:29:12 7/10
(31/172)
igaz, a kritika nagyon lehúzza,de valahogy nekem mégis tetszett.
úgy mindent egybe véve...én élveztem.
9/10
tombenko 2008 jún. 22. - 19:34:38 9/10
(30/172)
Ez a film tetszett. Izgalmas, érdekess, idõnként vicces. Igazából csak a szörnyikék lettek kicsit kifejtetlenek. Vajon mit csinálnak 22 évig?
AvatáR Gil Maerth 2008 jún. 22. - 11:40:30
(29/172)
#34.
Hüpp. a holland-orosz meccs 120 perce elvette az erõm.
Ezért ezt a remek, feszült kis szörnyikés filmet nem tudtam végignézni. Szegény szemem nem birta tovább.
De az idegeim se.
Kábé ott dobtam be a törülközöt, amikor a lámpáikat vizslatták, hogy hány van...
A szörnyikék épp elszabadultak, a banda pedig a lezuhant ürhajóban ragadt, a napok már lementek. Épp az egyik muszlim kiscsávót keresték.

Megmondaná nekem VALAKI, hogy AZTÁN mi történt? :(
Remek film , darkos hangulat.
Senki se az aki annak látszik: Riddick magát adja (de nem biznak benne), a nõ csak a felszállással fogllakozik,
a rendõr nem is rendõr....

Már bánom hogy nem birtam ki. De 20: 40-tól fenn voltam
nulla óra 46-ig. :(
Missy89 2008 jún. 22. - 00:42:23
(28/172)
Ritkán nézek tv-t,sci-fit még kevésbé...de az a film tetszik.:)
10/10
peca1000 2008 jún. 22. - 00:20:36 10/10
(27/172)
Igazi csemege! A táj lenyûgözõ, és amikor jön a naplemente, és a szaturnusz kezdi elsötétíteni az eget!!....Nyam-nyam!! :)
Még több ilyen filmet!!
10/10
offtopic
Zajac 2008 jún. 21. - 23:16:16 10/10
(26/172)
Ez lesz ma ,ez jó úgyis régen láttam :)
10/10
Lyana Larkin 2008 jún. 21. - 23:11:25 10/10
(25/172)
Javítás: Jobban illik hozzá ez a szerep mint a vígjátékban ...Gorillabácsi...vagy minek hívták :)
két szóval összefoglalva ez a film NAGYON JÓ!!!
10/10
Lyana Larkin 2008 jún. 21. - 23:08:45 10/10
(24/172)
Teljesen egyetértek az elõzõ hozzászólóval (iker), mert én is úgy vagyok vele, hogy este nem oktatófilmet szeretnék nézni, hanem hogy kikapcsolódjak, és ne legyen olyan unalmas az esete mint amilyen :D ...Amúgy nekem ez az egyik kedvenc filmem a Sötétség krónikájával :D ..egyszerûen imádom XD ...szerintem a szereposztás nagyon jó...jól eltalálták például Riddick és Jones alakját.
Akiknek meg nem tetszik, szerintem már õk is láttak már sokkal rosszabb filmet is :)
De szerintem jó benne ez az egyszerûség...meg a szöveg is néha nagyon vicces ("Jónak tûnik" XD) :D ...szerintem egyszer ezt a filmet is látni kell...én ebben a filmbe szerettem meg Vin Diesel-t mint színészt :)...Sokan azt mondják hogy nem ez a legjobb filmje, de nekem ez tetszik a legjobban ...szerintem nagyon illik hozzá, mint az a vígjáték :)
8/10
iker 2008 jún. 21. - 20:09:08 8/10
(23/172)
sztem is jó film, láttam néhányszor és igenis jó. Aztán hogy milyenek a trükkök vagy lehetséges e ilyen valójában
( 3 nap) az marhára nem érdekel..annek a filmnek nem az a lényege hogy bolygóközi oktatásban részesítsen, netán filmkészítõk tananyaga legyen :-D hanem az hogy x percig ne legyen dögunalmas...márpedig erre mindent lehet mondani csak azt nem hogy unalmas:) ajánlom mindenkinek!
squashmacska 2008 jún. 21. - 19:31:14
(22/172)
Ha jól emlékszem, Robert Silverbergnek volt egy olyan mûve, ami arról szólt, hogy egy bolygónak szintén volt vagy 3 napja, és x ezer vagy száz évente olyan volt az együttállás, hogy sötétség borult a bolygóra 1 napra. Óriási pánik volt stb. stb. Mondjuk szörnyek nem voltak, emberek éltek a bolygón. Szóval az ismertetõ után nekem rögtön ez a regény ugrott be. De ezen már nem csodálkozom, valahányszor megy egy normálisabb sci-fi a tévében, mindig visszaköszön valamelyik klasszikus író története, vagy legalább a motivum.
Az elõttem szólók kíváncsivá tettek, megnézem.
Nic84 2008 jún. 21. - 17:36:34
(21/172)
Nagyon-nagyon jó film, már én is többször láttam! Érdemes megnézni....
9/10
tombenko 2008 jún. 21. - 14:16:15 9/10
(20/172)
Léteznek hármas csillagok is. Ilyen pl. a Szíriusz. A kettõs csillagok pályáját nem bonyolult kiszámítani, mechanika vizsgán beugró feladat. A háromtest probléma viszont már megoldhatatlan, csak közelítõ megoldásai vannak. Ennek vannak olyan csúnyán kaotikus megoldásai, hogy semmi sem zárja ki a filmben vázolt lehetõséget.
Hanyes 2008 jún. 21. - 14:15:22
(19/172)
Beelax: ne mindig higyj az ajánlónak. Tény hogy a 3 nap együtt áll, de a bolygó és a napok közé bejön egy Szaturnusz szerû gyûrûs bolygó, ami mindhárom napot eltakarja a bolygó elõl, ezért lesz az a nagy sötétség.
twillight 2008 jún. 21. - 14:13:10
(18/172)
Ok, ez inkább fantasztikus, mint tudományos. Na és.
A látvány viszont kiváló. Hogy a szörnyek nem félelmetesek? A legtöbb dolog nem félelmetes. Ellenben kellõen eredetiek, és szerintem az a lényeg.
Amúgy a sötétséget nem az egymást eltakaró napok, hanem a napokat eltakaró óriásbolygó csinálja, ha ez valakit megnyugtat.
A 2-õs, többes naprendszerek bolygóinak esélyét meg talán Aimov fejtegeti az Alapítvány és Föld-ben (de csillagászok is megmondhatják mennyi az esélye egy bolygónak ilyen rendszerekben). Az hogy valami valószínûtlen nem azonos azzal, hogy lehetetlen!

A Riddik's cronicle-lel összehasonlítani meg nem ér, mert:
- ez kisköltségvetésû film volt (de a látványvilág lazán megérte hogy vetítsék anno moziban, és tényleg van egyfajta humora)
- ez a film egy kis, elszigetelt csoportra koncentrál, akik kivételesen nem stúdióban forgattak, hanem nyílt terepen! Ez sokkal különlegesebb, mint egy 100nm-en forgatott "ûrhajón/kiserdõben/kulipintyóban szörny megesz mindenkit" sztori, és nekem jobban bejött, hogy nem a háttérrel való szüttyögéssel próbálták eladni a filmet (pl. SW új részei), hanem pusztán a túlélõkre koncentrálhatunk. Az idõnként megjelenõ "idegen" dolgok így ráadásul sokkal jobban is érvényesülnek (pl. mikor mennek a "fák" felé...)
Lbándi 2008 jún. 21. - 14:06:46
(17/172)
Egyetértek.Ez egy nagyon kis pénzbõl készûlt ,nagyon jó sci-fi.A hangulata nagyon megfogott.
BonFire 2008 jún. 21. - 13:46:28
(16/172)
Én is úgy tudom, hogy kettõscsillagok léteznek ugyan, de ezek olyan bonyolult pályán mozognak, és oly kiszámíthatatlan gravitációs viszonyokat teremtenek, hogy nem jellemzõ, hogy lakható bolygójuk legyen. No de hármascsillag? Ráadásul lakható bolygóval?! Egy kicsit nehezen hihetõ. Az igaz ugyan, hogy a StarWarsban a Tatuinnal is két napja volt, vagyis kettõscsillag, de ott legalább sivatagos volt az éghajlat, arról nem beszélve, hogy senki nem akarta úgy beállítani, hogy ez hihetõ legyen. Mondják azt, hogy mese, akkor el tudom fogadni a hétfejû sárkányt meg a legképtelenebb dolgokat is, és élvezni a filmet, de ha már azt mondják, hogy "tudományos fantasztikus", akkor a forgatóköny megírása elõtt minimum konzultáljanak már legalább 1 db amatõr csillagásszal, vagy az ismerõsével, aki már látott olyant!

Valaki meg azt mondta, hogy rendes technikán kell nézni, és akkor jó lesz. No, erre csak annyit mondok, hogy ha egy film csak akkor élvezhetõ, ha faltól-falig tévén nézzük 5.0 dolby surroundba azt már régen megette a fene! Már ott megakad az egész koncepció, hogy bár napjainkban nagyon menõ dolog a házimozi, azért még mindin nem sokan engedhetik meg maguknak, már csak azért sem, mivel a legtöbb embernek a nappalijába sem férne be egy ekkora motyó! Fõleg, ha 50 négyzetméteren él és még nappalija sincs, mint a magamfajta panelházi suttyóknak. Azt meg ugye nem várja el senki, hogy egy film kedvéért valaki beruházzon egy új ingatlanba?!
Beelax 2008 jún. 21. - 13:17:54
(15/172)
Még nem láttam a filmet, csak az ajánlóját olvastam...
szóljatok ha valamit félreértek, de egy bolygónak, hogy lehet 3 napja???
mellesleg 3 világító égitest, hogy tudja úgy eltakarni egymást, hogy sötétség legyen? :P
Vagy ezt úgy kell érteni, hogy a bolygón mindig világos van és mind a 3 nap egy oldalon lesz 22 évente, emiatt pedig a bolygó felén éjszaka lesz...
2/10
kevinspéci 2008 jún. 21. - 11:11:09 2/10 Előzmény P.G.N.
(14/172)
Szerintem is rém gyenge film. Persze végignéztem, de sokszor annyira gagyi volt, hogy csak röhögtem rajta. A számítógépes megoldások is nevetségesek.
9/10
Cool if AI 2008 jún. 20. - 14:04:30 9/10
(13/172)
Minden filmnek vannak hibái, ez a film alapjában jó, legalábbis nekem, az meg hogy van akinek nem tetszik, õ dolga, nekem meg más nem tetszik.