8/10
beo71 2010 dec. 23. - 13:12:16 8/10
(71/111)
Különleges film.A lassan induló idegesítõ szereplõk a történet haladtával,de legfõképpen Bianca érkeztével élni kezdenek és olyan melegség éri el az embert,hogy csak mosolyog végig,még akkor is ,amikor könnycsepp csordul le az arcán.8/10.
Jó hinni benne,hogy lehet valahol egy ilyen kisváros,egy ilyen közösség.Nagyszerû film,szuper alakításokkal,ami nyakon önti az embert a szeretet,türelem,elfogadás és emberi jóság nevû illúziókkal.
U.i.:Soha nem mondd,hogy soha!
Soha sem gondoltam volna,hogy egy guminõ megsirat.Remek film!
9/10
neschooo 2010 aug. 07. - 10:20:53 9/10
(70/111)
Szerintem ez a film a maga nemében zseniális. Nem egy sablon forgatókönyv alapján legyártott, ezerszer ellõt poénokra épülõ, nagy kasszasikert megcélzó film, de mindenképpen érdemes megnézni. Ryan Gosling munkásságával amúgy sem lehet nagyon mellényúlni, mert remek színész és inkább minõség, mintsem mennyiség alapján válogatja meg a filmjeit.
A Plasztik szerelem (az abszurd alaphelyzeten túl) szép példája az emberi összetartásnak egy kisebb közösségen belül, és igenis lehet rajta jókat mosolyogni.
1/10
muhi83 2010 jan. 21. - 21:07:55 1/10
(69/111)
A fõszereplõ valóban jó. És szép ,hogy mindenki mellete áll így az õrület határán. Tényleg van a filmnek mondanivalója ,DE ez nem azt jelenti ,hogy ez egy jó film. Szerintem unalmas és semmi esetre sem vígjáték. Szerintem egy film akkor lesz jó ,ha szórakoztat. Ezen én inkább kínlódtam......
fejbólintó 2009 dec. 27. - 22:09:16
(68/111)
Én is furcsálltam a dvd ajánlóját: "elképesztõen vicces". Én egyszer sem nevettem, de ettõl függetlenül nekem nagyon tetszett (anyukám jókat hahótázott by the way). Hát igen, nálunk ezt nem lehetne megcsinálni, nincsenek ilyen összetartó közösségek, bár nyilvánvaló, hogy a film is csak egy fiksön.
éj hangja 2009 okt. 25. - 17:13:05
(67/111)
Ez egy baromi jó film, és Ryan Gosling fantasztikusat alakít.
Szerintem.
4/10
TamelessAngel 2009 okt. 01. - 13:30:12 4/10
(66/111)
Ez a film....csak azért nem aludtam el rajta, mert idegesített, h. ennyire nyomasztó,vontatott és unalmas
10/10
Zsani_89 2009 ápr. 24. - 15:56:22 10/10
(65/111)
Tegnap néztem meg a filmet és még mindig a hatása alatt állok. Olvastam sokan leszóltátok, úgy értelmeztétek,hogy szar... Szerintem pedig egy fantasztikus film. Éppen az a jó benne, hogy amit közölni sugallni akar azt nem konkrétan fejezi ki a film, a nézõnek a film mögé kell nézni, hát igen gondolkodtatásra kényszerít ....:)
10/10
matedan 2009 márc. 04. - 10:25:43 10/10
(64/111)
Ez a film szerintem az amerikai társadalom mérhetetlen befogadóképességérõl, toleranciájáról is szól egyben, ami európai szemmel nézve döbbenetes (a guminõ pedig ezt a sokkot testesíti meg a nézõkben), és már-már abszurd. Mindenkinek ajánlani tudom, és aki nem ért a filmekhez, az ne kommenteljen be lehetõleg ilyeneket, hogy nem érdemes megnézni,stb. Humor is van benne, bár én a "filmvígjáték" mûfaji jelzõvel óvatos lennék, ez ugyanis nem vígjáték, inkább valami egészen más, hiszen az elsõ 30 percben nem voltam benne biztos, hogy Lars nem válik egyszer csak tömeggyilkossá, vagy ámokfutóvá. Furcsa film, és a furcsasága miatt benne marad a fejekben, ez biztos.
2/10
schmidinger 2009 febr. 25. - 17:25:29 2/10
(63/111)
nagyon gagyi, nem éri meg az idõt végignézni...
Redfield 2009 jan. 25. - 20:42:16
(62/111)
Általában szeretem mindkettõt figyelembe venni.
9/10
Edkó 2009 jan. 25. - 20:32:18 9/10
(61/111)
megtiszteltetés, köszönöm :-)

ui: ne a formát nézd, hanem a tartalmat ;-)
Redfield 2009 jan. 25. - 20:25:37
(60/111)
hát a mesék jó dolgok, de van ami nekem jobb lenne kevésbé meseszerûen. Egyébként kiegyezhetünk.
9/10
Edkó 2009 jan. 25. - 20:19:37 9/10 Előzmény Redfield
(59/111)
összegezve, és lezárva a témát:
neked fontos a valósághûség, nekem nem; neked mese, nekem nem :-); neked nem annyira tetszett, nekem igen
ebben megállapodhatunk? :-)
9/10
Edkó 2009 jan. 25. - 20:15:11 9/10 Előzmény Redfield
(58/111)
érdekes számomra amit mondasz, mert pl. a gyerekekre gondolva, mikor gyerekek voltunk, mennyire is komolyan vettük a meséket...
sõt én még ha most felnõtten látok egy magyar népmesét pl., akkor is nagyon sok "komoly" dolgot látok benne...
nem tudom, szerintem nem a "formától" függ, hogy egy dolog komoly v nem.
Redfield 2009 jan. 24. - 18:55:47 Előzmény Edkó
(57/111)
A Távkapcsot is mondják drámának, és valahol lehet igazuk van, de akárminek fogják fel, a stíluselemek rettentõ keverésével azt is csak egy mesének szánták, és ilyenkor egy kicsit elborzaszt, hogy mekkora komolyságot tulajdonítanak egyesek egy komolytalan filmhez.
Redfield 2009 jan. 24. - 18:52:53 Előzmény Edkó
(56/111)
Senki nem próbál meggyõzni téged személy szerint arról, hogy ez a film szar, mert egyébként sem szar, csak kifejtettem, hogy nekem miért nem tetszett annyira. Ha egy filmtõl elvárnám, hogy jobb legyen, és tudom, hogy számomra mitõl lett volna nagyobb élmény, akkor nem nézek el a "hibák" mellett, hogy de egyébként fantasztikus mese volt, mert mondjuk pont nem egy mesét szerettem volna látni, vagy ha már ilyen valótlan reakciók vannak benne, akkor legalább lett volna benne több humor is. Ennyi...
9/10
Edkó 2009 jan. 23. - 19:09:44 9/10 Előzmény Siliana
(55/111)
a válaszom kb. ugyanaz, mint az elõzõ, szerintem nem mindig kell a valósághûségbe beleesni, bár tény a mûvészet és az ember legfõbb kapcsolódási pontja, kapcsolat ez: a hasonlóság. de! :-) kettõ dolgot tudok elképzelni, ad 1 ezt akarták (mármint a film készítõi) elhitetni, de nem sikerült; ad 2 nem is akartak ilyet elhitetni, hanem egyszerûen egy aranyos szórakoztató mesét mondani, aminek nem a valósághûség a mondanivalója... én egyáltalán nem ebben érzem a film lényegét... számomra a "kinyílása" volt érdekes a fõhõsnek, és az, hogy a környezete ebben hogy segítette. és én tudtam rajta mosolyogni. tény, hogy szerintem sem vígjáték, inkább filmdráma "mosollyal és könnyel". szóval egy szó mint száz: engem elbûvölt, és jobb hangulatra sarkalt (lehet hogy ez a vígjáték lényege, célja is? mert akkor mégiscsak vígjáték ;-))
9/10
Edkó 2009 jan. 23. - 18:54:44 9/10 Előzmény Redfield
(54/111)
kérlek ne drágázz le, ha én sem tettem ehhez hasonló megszólításokat. nem akartam támadásnak szánni a válaszomat, bár tény, hogy így visszaolvasva van egy érzelmi töltete. én arra reagáltam, hogy attól még, hogy valami "nem valósághû" (ezt írtad), attól még lehet (mûvészi) érteke, "tetszhet", "bejöhet", jó lehet, pl. ha csak a filmeknél tartunk a scifi pont errõl szól, abban mi valósághû? én erre reagáltam, hogy ne feltétlen ebbõl a szempontból kéne a filmeket értékelni (mert te ezzel magyaráztad, hogy miért nem tetszett neked annyira ez a film). amúgy pedig az, hogy nem tetszik evidens, hogy el van fogadva, mint ahogy meg nekem igen. de még egyszer a vita nem errõl szólt.
Anyiyta 2009 jan. 21. - 16:40:45
(53/111)
Úristen! Most néztem meg a filmet, hát én ezt nem mondanám vígjátéknak, inkább filmdrámának...még csak egy normális poén sem volt benne, persze voltak benn egy két beszólás, de azt én nem mondanám poénnak..:S
1/10
csilisbab16 2008 dec. 29. - 16:40:27 1/10
(52/111)
hát ez most vlmi vicc akart lenni? most néztem meg és még mindig nem tértem magamhoz. én még ilyen szart életemben nem láttam!!!! egy egész filmet egy babára építeni...könyörgök..bár mielõtt megnéztem volna sejtettem, hogy szar lesz de h ennyire azt nem.jó az alakítások jók voltak. és??a sztori meg egy nagy szar tehát ennyit errõl. ezt értékelni nem nagyon tudom. 10/1