furbee 2008 jún. 18. - 17:33:23
(31/111)
Hányok ezektõl a magyar filmcím fordításoktól......
dave84 2008 jún. 14. - 23:20:55
(30/111)
Szerintem jó film volt. Igaz, hogy inkább dráma, és csak az elején volt vígjáték hangulata. Aki szereti a mélyebb értelmû filmeket, annak tetszeni fog. Bemutatja, hogy az emberek igenis össze tudnak fogni, és félre tudják tenni a társadalom alap normáit, és elfogaadni az abnormalitást.
9/10
Csacsa88 2008 márc. 28. - 00:59:15 9/10
(29/111)
Az elején féltem, hogy rossz lesz, valljuk be elég merész az alapötlet, de aztán csak néztem hogy hogy lehet ez ilyen jó. Ryan Gosling annyira magával ragadja az embert, annyira át tudja adni a fájdalmat és a magányt, amit érez. A baba felbukkanása után, ahogy mindenki megijed, én is megijedtem, hogy valami komoly gond van szegény, alapjában véve kedves sráccal. Ezután végig izgultam is érte, hogy valahogy képes legyen visszajönni a valóságba. Ahogy a doktornõ próbálta kezelni, bepillanthattunk kicsit a lelkébe, bagyon érdekes volt. Jól játszott a doktornõ is, a testvére is, de persze a legjobb õ meg a bátyja felesége voltak. Meg a baba se volt semmi. Szerintem sokkal jobb párost alkottak, mint Rachel McAdams-szel a Szerelmünk lapjaiban :) Bocs ha valakit megbántok ezzel, de az a csaj nekem nagyon nem tetszik.
Na szóval a Lars and the Real Girl nagyon jó film, olyan ami hatással van az emberre, érdemes megnézni!
Charmmy 2008 márc. 02. - 20:41:22 Előzmény Seemann
(28/111)
erõs párhuzamot érzek közted és Lars között... mondjuk te *moderálva* tûnsz õ pedig a legkevésbé sem. viszont az alapján hogy képes vagy egy olyan filmet leszólni (valószínûleg unalmadban), amit nem is láttál, épp olyan magányosnak és szerencsétlennek látszol mint Lars a filmben.gratulálok a szépen fogalmazott mondataidhoz,szinte már okosnak tûnsz tõlük, de tudod, a szép fogalmazási móddal nem lehet tartalmat vinni az üres és alaptalan szövegbe, és nem fog senki olyannak megváltozni a véleménye a filmrõl, aki már látta is, és tetszett neki, csak azért mert neked a bölcs értelmiségi embernek így látatlanban nem tetszik.tisztelhetnéd annyira mások véleményét, hogy a negatív kritikádat nem lenézõ módon közlöd.
Charmmy 2008 márc. 02. - 20:19:27
(27/111)
ez egy nagyon jó film, elgondolkodtató.jó színészekkel...
DRA 2008 febr. 18. - 18:21:57
(26/111)
Aki nem ismeri Ryan Goslingot, az elõbb nézze meg a Szerelmünk lapjait, és utánna ezt a szovjet feelinges filmet.
8/10
hoshiiz 2008 jan. 23. - 19:46:01 8/10 Előzmény Ági07
(25/111)
Én ma láttam és nekem tetszett. Nem azt mondom hogy megteszem "Kedvenc filmnek",de egyszer mindenképp érdemes megnézni. Elgondolkodtató! Meg azért ez egy eddig feldolgozatlan téma! Érdekes dolgokat ki lehet belõle hozni :)
9/10
Edkó 2008 jan. 10. - 15:24:45 9/10 Előzmény Ági07
(24/111)
Teljesen egyetértek!
Ági07 2008 jan. 08. - 13:50:29 Előzmény Seemann
(23/111)
"A Plasztik szerelem elsõsorban fõszereplõjének, Ryan Goslingnak köszönhetõen nem válik nevetségessé. Az Oscar-jelölt színész a Half Nelson után ismét bizonyítja drámai képességét, alakítása már-már megrázó, s olyan õszinte érzéseket jelenít meg a vásznon, amit nagyon kevesen tudnak manapság." (Kárpáti György)
unempatopata 2008 jan. 07. - 20:50:26
(22/111)
Ha már Mr. Gosling munkásságánál tartunk:
Nem láttam ezt a filmet, de a Half Nelsont igen!ÉS az jó volt ( függetlenül az Oscar-jelöléstõl--> az én ízlésem nem ezen fog múlni), amúgy a Hitetlen sem volt szar,és a United States of Leland sem.Amúgy ha már mindenkinek Seemann a kedvence, akkor most én is betalálom azzal, hogy ha jobban megnézi a Törés címû filmet, akkor észreveszi, hogy még a zseniális (szerintem valóban az) Sir Hopkins sem tudott nagyot alakítani benne, mert az egész nem volt egy nagyon kidolgozott cucc.A vége is össze lett csapva. Nem tudok olyan szép körmondatokat írni, mint az imént említett hozzászóló (Seemann), de azt tudom, hogy valakinek az ízlését bírálni szigorúan tilos!!!
Ági07 2008 jan. 07. - 20:08:29 Előzmény Seemann
(21/111)
Kedves Seemann! A gyerekkori wc ajtómra nem volt kiragasztva Gosling posztere, mivel korban nem sok eltérés van közöttünk! Ellenben az oviban vele fogócskáztam, úgyhogy nem jártál messze az igazságtól! :D :D De azért mulatságos volt, amit írtál! Jót nevettem rajta! ;) Írd meg légyszi, h nálad ki a Top 5 színész, mert ezek után már nagyon kíváncsi vagyok rá! :-)
Köszi elõre is!! ;´) Ja, és egy ötlet: sztem alapítsd meg az antiGosling Club-ot! ;) Ha már ennyire belejöttél szegény srác lehúzásába! ;)
Lery 2008 jan. 06. - 22:45:07
(20/111)
megnéztem a filmet, nem rossz, de annyira nem fogott meg. engem nagyon emlékeztet a Facér Jimmy c. filmre, még a plakátja is hasonló:) nagyon sok hasonlóság van a két film közt szvsz..

Seemann, az álhozzáértõ szöveged itt nem túl bejövõs, még akkor sem, ha olyan drámai fordulatokkal operálsz, mint a "nem láttam a filmet, de tudom, hogy szar!" :D
9/10
Edkó 2008 jan. 06. - 11:39:57 9/10
(19/111)
Nos, megnéztem pénteken a filmet, és nekem nagyon tetszett. A mûfajból adódik a story lassúsága, kis falu mindennapi élete, és persze Larsé, a kissé introvertált, de nagyon kedves, aranyos fiúé. Maga a film egy folyamat, "Lars valóságra ébred", és megtalálja ebben a helyét, a boldogságot. A történet akár nem is lenne nagyszám, de a Larst játszó Ryan Gosling egészen érdekessé teszi a storyt és a filmet is. És itt térnék vissza Seeman hozzászólásához, ha nem R. G. játszaná, akár nem is biztos, hogy annyira élvezetes lenne, csak mindennapi, viszont õ igazivá, hihetõvé teszi a szerepet, a storyt, nem az lesz a fontos, az a szenzáció, hogy a csaja egy plasztik baba, hanem a fõhõs tépelõdése. Az hogy, amit a csajjal mondatt, és csinál, az igazából õ. Az introvertált fiú egy baba által talál kapcsolatot a világgal, és az "addig van, amíg szükség van rá"...
kispalissaci 2008 jan. 05. - 21:50:48 Előzmény Seemann
(18/111)
Seemann én nem láttam a filmet, de nagyon tetszik az elsõ hozzászólásod! :)
apuska.hu 2008 jan. 05. - 12:53:07
(17/111)
Azért ez sokszor amolyan kínunkban nevetõs film, mely néha már fáj. Egyébként szerethetõ. Meglepetéssel és katarzissal ugyan nem szolgál, de riasztó címe ellenére egy extrém-perverz különlegesen szórakoztató másfél órával igen.
Seemann 2008 jan. 05. - 00:30:53
(16/111)
Hartl: nem én hanem Te. Nézzétek meg a Westendben, 50 liter kólával és 40 liter popcornnal.
9/10
Hartl 2008 jan. 05. - 00:27:38 9/10
(15/111)
Te vagy itt az értelmiségi, Seemann? :) Nézzétek meg a filmet, nagyon jó. Egyébként van a Mûvészben 16:30-kor, csak lehet, hogy nem mindennap, én pénteken 16:30-kor néztem.
Seemann 2008 jan. 04. - 17:44:00
(14/111)
Továbbá fölösleges volt ezt a filmet a Mûvészben leadni, hiszen maga a mozi ahol leadják még nem emel az értékén a filmnek, a Mûvész pedig abszolute nem predestinálja a benne levetített filmeket "mûvésszé". Lehet itt plasztikbaba meg norvégpulcsi, ritkított bajusz és hülyesapka, kisváros és még kisebb költségvetés, ez a film olyan távol van a mûvész besorolástól mint makó Jeruzsálemtõl. Sajnálom de ebben az esetben nem akkor cselekszik valaki helyesen (szerintem), ha megértõen bólogat a filmre, és akkor sem ha szexin szürcsölve a kólát amelié-is horgolt sapkában bandzsa szemekkel odasúgja a barátjának hogy aranyos lehet cica megnézzük?. Nem. Itt az egyetlen helyes út, értelmiségi út ha úgy tetszik, ha a teljes közöny mértéktelenségével illetjük.Ha valaki nagyon mûvész filmet szeretne ami jó is igényes is nézze meg az Esküvõ után címû filmet.
Seemann 2008 jan. 04. - 17:26:48
(13/111)
Láttam õt játszani több filmben is. Legutóbb a Törésben pl., ahol a hatalmas és megismételhetetlen színészi alakítása abból állt hogy bárgyún mosolygott, ill. a kelléktár része volt még a nyitott tenyérrel történõ fejsimogatás és hassimogatás, ill. hasfogdosás, amitõl majd megõrültem, annyira kirítt a filmbõl, fõleg egy Hopkins mellõl, mert ami a Liszt Ferenc tér agyonszolizott buci pincérétõl oké, az egy ilyen szereptõl sajnos nem. Sajnálom hogy Ági gyerekkori wc ajtóra kipósztereztt szerelmét kritizáltam, hiszen csak így érthetõ a személyeskedõ és eltúlzott reakciója.
Ági07 2008 jan. 04. - 15:11:42
(12/111)
Ha vki a Mûvész moziban szeretné megnézni a filmet, akkor szeretném felhívni a figyelmét egy elírásra. Nincs 16:30-as idõpont, mint ahogy a Pesti Est-ben, itt a port-hu-n, és még számos más helyen is írják. 15:45-ös idõpont viszont van, ez tegnap derült ki, amikor jegyet akartunk rá venni a barátnõmmel.