frenchbullie 2015 aug. 29. - 11:43:39
(7/27)
Akkor már nincs is más hátra, irány a Bond-casting:-)
goodboy 2015 aug. 29. - 10:50:40
(6/27)
Köszi, így már érthetõ a regény címe. Az angol tudásom kissé hézagos, de bemutatkozni tudok:) My name is Bond, James Bond.
frenchbullie 2015 aug. 27. - 18:35:13 Előzmény goodboy
(5/27)
Üdv! A regény angol címe; Hickory Dickory Dock, ez eredetileg egy vers sora, aminek Poirot néhány sorát el is szavalja:
"Egyet üt az óra
egér fut le róla
Hickory, dickory, dock."

Nem is Agatha Christie lenne, ha nem citálna gyermekversikét egy regényébe... Na, így kerül az egér ide:-)

Kicsi Spoiler

Egyébként a Rakéta Regényújság-os verzióban még úgy szólt a vers, hogy "Megy a gyûrû vándorútra, egyik kézrõl a másikra..." vagy valami hasonló, rég olvastam. Nos, ez jobban stimmel a cselekményhez, hisz Patricia gyémántgyûrûje is eltûnik egy idõre, viszont azt, hogy a Hickory Dickory-hoz hogy passzol, nem tudom.

De, ahogy korábban írtam, versikék ide, versikék oda, a regény nekem is jobban tetszik, mint a film. (Off Mostanság olvastam, hogy a Leonard Bateson-t megszemélyesítõ színészt gondolták az egyik esélyes Bond-nak Craig után. Hááát, nem tudom, aranyos figura, de nem Bond, szerintem.)
goodboy 2012 dec. 10. - 17:11:29
(4/27)
Szerintem a leggyengébb Poirot-féle feldolgozás. Én is olvastam a könyvet és az ezerszer joob, mint a film. Ráadásul ezt az egér dolgot sem értettem, ott nincs semmi egérrõl szó. És a szereplõk, a könyvben diákok szereplenek vagyis fiatalok, 20-25 év közöttiek itt pedig 40-es éveik közepén járó színészek játszották a szereplõket. Tulajdonképpen az egész könyvet és szerintem itt nem túlzok kiherélték.
frenchbullie 2011 febr. 06. - 15:27:20
(3/27)
Üdv! Sok éve, mikor még létezett Rakéta regényújság, olvastam, a "Megy a gyûrû vándorútra" c. történetet, aztán késõbb könyv formában, a "Gyilkosság a diákszállóban"-t. Hamar rádöbbenten, hogy csak a cím más, a sztori ugyanaz. Nagyon jó könyvecske, baljós, komor, nyomasztó hangulatot áraszt. "A kisegér mindent lát" címmel a film is jó, bár a könyv eredeti hangulata helyett néhol inkább humorosra vették a formát.
10/10
PeTTrInCS13 2010 júl. 19. - 18:40:51 10/10
(2/27)
ez nagyon jó kis film én olvastam könyvben is de ott más a címe: gyilkosság a diákszállón
xy1000 2010 márc. 18. - 18:56:23
(1/27)
Ez is nagyon jó kis poirot sztori!