P@nni 2023 jún. 20. - 19:38:33 Előzmény kyramer
(16/16)
Aimee Mullins 47 éves és olyan betegséggel született, hogy mindkét lábát térd alatt amputálni kellett. Ezért is lép olyan érdekesen, amit főleg a film elején látni.
antibond 2021 dec. 29. - 20:34:09
(15/16)
A film jó, szeretem Poirot-t, főként ha David Suchet alakítja. Csakhogy most is éppen, miközben a billentyűzetet kalapálom Alexandre Desplat félreismerhetetlen zenéje szól, a stáblista szerint a zeneszerző: Christopher Gunning. Azért ez több, mint huncutság...
10/10
BlueMoon 2021 ápr. 09. - 08:54:18 10/10
(14/16)
Bármelyik (akár unalmas) Poirot feldolgozást meg tudom nézni, mert imádom ezeket a bűnügyi filmeket, a David Suchet által játszottakat kimondottan, ez a rész azonban az egyik favoritom. Szeretem azokat az eseteket, amelyek vonaton, hajón, repülőgépen, egzotikus környezetben játszódnak, ha választanom kellene, akkor általában a régebbiek jobban tetszenek, mint az újabbak, de ez az epizód a legmeghatóbb az általam eddig nézettek közül. Önálló drámaként is megállná a helyét, félelmetesen jól ábrázolja, mennyiféle érzelem dúl az emberekben, mi minden motiválja a cselekedeteinket. A végén szintén zseniális az a csavar, amikor kiderül, hogy tulajdonképp egy félreértés vezet az egyik szereplő önfeláldozásához, mellbevágó elgondolni, sokszor milyen ostoba véletlenek, vagy évekkel azelőtt történt események okozzák egy-egy ember vesztét, és rajtuk keresztül többek életének alakulását is.
Joan Fontaine 2020 jún. 24. - 20:12:31
(13/16)
Nem értek egyet azzal, hogy kevésbé kedvelt, mert szerintem az egyik legjobb. A sorból kilógó, és egyedi jellegű. Talán azért, mert erősen drámai. Az utolsó kép önmagáért beszél.
7/10
21Vick 2019 máj. 12. - 00:12:31 7/10
(12/16)
Az egyik legkevésbé kedvelt történet. Eleve jobban szeretem azokat a részeket, ahol a 3 állandó mellékszereplő is játszik, illetve ami Poirot otthonában is játszódik. Aztán erőltetettnek éreztem a folyamatos félreértést, ami a szereplők között történt, és a végére teljesen kicsavarta az eredeti felállást. A homályba vesző múlt fénybeállításai, hogy senki nem az, akinek az elején akarják hitetni a nézővel, mesterkéltnek hat.
10/10
Film_Mániás 2018 jan. 01. - 05:52:01 10/10
(11/16)
A filmes változat egészen zseniálisra sikerült! A történet kicsit meg is hatott, valahogy nagyon magával tudott repíteni. Jók voltak a színészi alakítások. A film hosszúsága is részemrõl teljesen rendben volt, egy percig sem untam. A háttérben felmerülõ zenék is gyönyörûek, ahogy a képek is. A történet pedig magáért beszél. Részemrõl ez egy 10/10
gladiolus 2017 márc. 06. - 19:18:07
(10/16)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz, zseniális feldolgozás. Általában változó, hogy a feldolgozást, vagy a regényt szeretem e jobban, ez mindig attól függ, melyik sikerült jobban. Eme történetnél egyértelmûen a filmet szeretem. Teljesen önálló drámaként is megállná a helyét, hiszen a mélyben megbúvó indulatok, véletlenek, végzetes félreértések és szenvedélyek tragédiába torkollnak, és mindez egészen magasba emeli ezt a történetet. Azt hiszem, ez Poirot második olyan esete, amikor nem tudja megállni, és minõsíti a gyilkost, miszerint ez egy nagyon kegyetlen/szívtelen gyilkosság volt-a Gyilkosság Mezopotámiában a másik ilyen, ahol ezt megemlíti, nekem ez külön katartikus, mert Poirot nagyon ritkán ragadtatja el magát. Hangulatilag leginkább a Hétvégi gyilkossághoz tudom hasonlítani, bár ott a gyilkos teljes mértékben szerethetõ. Tökéletes színészeket találtak a karakterekhez, fõként Aidan Gillen esetében kiemelkedõ ez, Amyas Crale megformálásánál. Az õ karaktere egészen pontosan ilyen, szerethetõ és gyûlölhetõ egyben, mert a személyisége annyira végletes és ellentmondásosan szélsõséges. Szimpatikus volt Toby Stephens alakítása is, a meglepetés erejével hatott.
Szép történet, gyönyörû környezet, valóban kivételesen emlékezetesek a színek, végülis festészet áll mindennek a középpontjában, amihez festõi táj kell. Megtekintése minden Christie rajongónak ajánlatos...
kyramer 2016 ápr. 13. - 15:54:10
(9/16)
Ez az a Poirot feldolgozás szerintem is, ami a legjobb, még a regénynél is jobbra kerekedett. Olyan képeket fest, ami elrepíti az embert, valami megfoghatatlan légies álomvilágba.Gyönyörûen van fotózva!...csak Lucy Crale járása ne lenne olyan, mint egy mamuté..
9/10
Edmond Dantes 2013 júl. 22. - 14:32:35 9/10
(8/16)
A regény nem tartozik a kedvenc AC-jeim közé, de ez a feldolgozás nagyon igényes és színvonalas. A regény nélkülözhetõ mellékszereplõi kihagyva, szikár vonalvezetés, a cselekmény fölösleges kitérõk nélkül tart a végkifejlet felé. Kiváló a fényképezés (a színek dramaturgiai hangsúlyt kapnak!) és a kísérõzene: http://www.youtube.com/watch?v=PLFVGwGQcB0
frenchbullie 2011 febr. 06. - 14:16:59
(7/16)
Üdv! Szerintem az egyik legjobb Christie feldolgozás. A fényképezés nagyon tetszett, idõnként Renoir festményeit juttatta eszembe. Egyedül azt nem értettem, mi célja volt annak, hogy az egyik szereplõt melegnek ábrázolták, a regényben semmi ilyen utalás nem volt.
hade 2010 máj. 07. - 04:42:39
(6/16)
Szerintem egyszerûen gyönyörû lett. Az egész David Suchet-s sorozatot szeretem, fõleg az utóbbi évadokat, de ez talán a legszebb rész. Bár nálam a 9. évad kifejezetten kedvenc, nagyon jó lett a Cipruskoporsó, a Halál a Níluson és a Hollow is. A könyvet csak utólag olvastam, nekem a filmváltozat sokkal megkapóbb, mondjuk a könyv utolsó oldalairól lemaradtam, így nem tudom még, hogy a leleplezés jelenete végül hogy zajlott. Az atmoszférát, díszletet, jelmezt és a két ember szerelmének történetét is gyönyörûen megcsinálták, dramaturgiai szempontból pedig a minimális változtatások nagyon jót tettek. (Pld. amikor Amyas nem szólal meg, mikor Caroline kérdõre vonja.) Rachael Stirling tökéletes Caroline szerepére/ben. Jópárszor megnéztem már angolul, mire eljutottam a magyar változathoz, a magyar hang az õ esetében nagy tévedés, ami viszont nagyon vicces, hogy Amyas nevét Ájmesznek ejtik valamiért :)
Kaliff 2010 jan. 17. - 18:26:24
(5/16)
Az egyik legjobb Poirot rész. Szenzációs!
9/10
Belhelmel 2009 júl. 23. - 18:02:54 9/10
(4/16)
Nagyon jó film, szerintem sokkal jobb, mint a könyv. Ez volt az egyetlen Agatha Christie könyv, ami nem tetszett, és ezért nem voltak nagy elvárásaim a filmmel szemben, de kellemesen csalódtam...
10/10
bugyika 2009 máj. 18. - 19:27:12 10/10 Előzmény Atosz
(3/16)
Nagyon jó film.
10/10
Atosz 2009 febr. 11. - 21:40:10 10/10
(2/16)
Nagyon jó lett ez a feldolgozás!! Nagyon szép a helyszín, jók a szereplõk..... A film majd nem annyira jó mint a könyv, sõt..
FEmma 2009 febr. 11. - 10:54:56
(1/16)
Jé, ide még nem írt senki.
Azt hiszem, ez a feldolgozás elég jól sikerült, én legalábbis jól szórakoztam, és zavaró eltérések sem voltak a könyvhöz képest.