offtopic
sandycat 2009 febr. 14. - 21:39:15
(26/66)
Off...
És még kevésbé lesz az a zanzásított és mai nyelvre (egek!) átírt klasszikusokkal...nehogy már elfáradjon az a szegény gyerek a sok olvasásban, még a végén lenne némi szókincse, ragadna rá egy kis mûveltség, azt meg ugye nem akarjuk...?!
sandycat 2009 febr. 14. - 21:35:12
(25/66)
Írjanak össze annyi marhaságot amennyit csak jólesik és filmesítsék meg, de ami A.C. regényébõl készül, készüljön is abból!!!!
A másik, hogy nekem ne modernizálgasson itt senki, ha a '30-as években játszódó történetet akarok nézni, akkor azt akarok és nem tizenkettõ egytucat mai filmet.
Elnézést, de kiakadtam, mint a Riga-lánc... :-)
cicelle74 2009 febr. 14. - 21:24:03
(24/66)
based by the novel of Agatha Christe helyett: based on the novel by A. C. ... bocsi!
cicelle74 2009 febr. 14. - 21:22:23
(23/66)
Ráadásul olvasni nem is akkora divat az újabb generációk körében, lehet, hogy föl sem tûnik nekik. ;-)
cicelle74 2009 febr. 14. - 21:20:45
(22/66)
Ez a mostani film legalább önmagában követhetõ és logikus volt, mert például a Mrs. McGinty halott címûrül ezt sem mondhatjuk el. Más kérdés, mennyi köze van az eredeti regényhez.

Szerintem már annyiszor földolgozták A. C.-t, elejétõl a végéig meg vissza, David Suchet is mindent eljátszott, amit Poirot-ból lehetett, meg még azt is, ami eredetileg nem is Poirot-történet... hogy valami mást akarnak csinálni. Ezért aztán - based by the novel of Agatha Christe - kreatívkodnak. Mert hogy nincs végtelen számú regény és novella, a lehetõségek végesek, még egyszer ugyanazt ciki megcsinálni, a rajongók filméhesek, így hát "modernizálnak".
10/10
Planetarium 2009 febr. 14. - 21:11:24 10/10
(21/66)
Én is maradok a régi rövidfilmeknél.
sandycat 2009 febr. 14. - 21:08:59 Előzmény italoman1
(20/66)
Ez egy nagyon jó kérdés...ez a mai "produkció" aztán minden képzeletet felülmúlt...hajam kihullt, amíg néztem.
Megfogadtam több újkeletû Poirot nem fogok megnézni, bármennyire kedvelem Suchet.
Porthos91 2009 febr. 14. - 18:09:30
(19/66)
Végre megint Poirot!
italoman1 2009 febr. 14. - 00:22:14 Előzmény etelakyg
(18/66)
Teljesen egyetértek. Én is imádtam az eddigi Suchet-féle Poirot-történeteket, számomra õ maga Poirot, a legeslegjobb, de emellett a történetek is nagyon jól voltak megfilmesítve - hûen a regényhez, ráadásul az atmoszférát is mindig nagyon sikerült elkapniuk. Rejtély, miért gondolták úgy a készítõk, hogy le kell térniük errõl az útról.
10/10
Planetarium 2009 febr. 13. - 22:40:47 10/10
(17/66)
1. a könyvre szavaztam, kár volt
2. nem vagyok igényharcos, ha nem olvastam volna a könyvet - vagy nem emlékeznék rá vmi csoda folytán - tetszene, biztos azért, mert rossz az ízlésem sajnálatos módon.
jamón serrano 2009 febr. 13. - 22:06:30 Előzmény etelakyg
(16/66)
Ennél már csak az érthetetlenebb számomra, h kik azok az igényharcosok, akik (már a film vetítése elõtt) 10-essel osztályozzák ezt a borzalmat.
Nem mintha bmi jelentõsége volna, pusztán elgondolkodtat...
10/10
Planetarium 2009 febr. 13. - 20:46:04 10/10
(15/66)
mmint amikNEK nem olvastam
10/10
Planetarium 2009 febr. 13. - 20:45:33 10/10
(14/66)
sztem David Suchet a szuper.
Viszont a film... mit ne mondjak. Inkább nem írok semmit. (kár h idõelõtt szavaztam, a könyvet figyelembe véve) Legközelebb majd olyan Poirot-filmeket fogok nézni amiket nem olvastam Agatha Christie-eredetijét.
slx 2009 febr. 13. - 20:38:27 Előzmény etelakyg
(13/66)
Szerintem minden jobb könyvben, mint filmben. Számomra Peter Ustinov testesítette meg legjobban Poirot figuráját; David Suchet nekem egy kicsit furcsa erre a szerepre.
etelakyg 2009 febr. 13. - 16:13:31
(12/66)
Sajnos, amilyen jó filmek voltak a rövid filmekbõl álló Poirot-sorozat darabjai David Suchet-vel és a két jó mellék-karakterrel, Hastings és Japp kitûnõ figurájával, annyira csalódást keltõek az újabb, hosszúra nyújtott filmek. Ezek, azon felül, hogy az eredeti történetek csak erõs agymunkával és képzelõerõvel ismerhetõek fel, foszlányokban, itt-ott, teljesen meghamisítják az AC-féle eredeti miliõt és hangulatot. Olyan karaktereket, szálakat és történéseket erõltetnek bele a jobb sorsra érdemes filmekbe, amelyek távol állnak AC gondolatvilágától és világképétõl. Ezekben az új Poirot- (meg új Marple-) filmekben nyüzsögnek a nácik, homokosok, pederaszták és mindenféle olyan politikai utalások, amelyek a jó öreg Agáta néninek soha eszébe nem jutottak, nemhogy történeket körítsen köréjük. Hamisítás az egész.
Sajnálom, mert egyébként a Suchet-féle Poirot-figurát éreztem a képzeletemben élõhöz legközelebb valónak.
10/10
Planetarium 2009 febr. 13. - 14:47:43 10/10
(11/66)
az egyik itt az 1987-es változat lesz. Mert a 2007-esnek valóban csak a címe ugyanaz. Talán vmi bajuk volt az eredeti történettel?! Képtelenség felfogni...
italoman1 2009 febr. 13. - 12:25:12 Előzmény Planetarium
(10/66)
Mondjuk az sem mindegy, hogy melyik Bertram szálló, mert, ugyebár, elkészült két változatban is. Az egyiknek van köze a regényhez, a másiknak legfeljebb a címe ugyanaz. Aki szokott AC-megfilmesítéseket nézni, annak nem kell magyaráznom, mely változatokról van szó.
sandycat 2009 febr. 13. - 10:49:48 Előzmény FEmma
(9/66)
Különösen, ha figyelembe vesszük, kinek a gondozásában/engedélyével készültek ezek a filmek...A.C. forog a sírjában...
Engem valahogy azokra az amerikai történelmi filmekre emlékeztetnek ez az új "feldolgozások", ahol mindenki gyönyõrû a több kiló sminktõl, a férfiak a legnagyobb csaták során sem piszkolódnak be és kócolódnak össze és kb. 10 percenként valaki dalra-, vagy táncra fakad...és hogy a történelemhez semmi köze a filmnek?...az senkit nem érdekelt.
10/10
Planetarium 2009 febr. 10. - 00:25:18 10/10 Előzmény FEmma
(8/66)
igaz, ez a férjes dolog kicsit idegesítõ. Kiváncsi vagyok hogy lesz ez megoldva Tim Curryvel.
Én így amúgy a Bertram szállóval voltam leginkább, mondjuk az is igaz, hogy az Miss Marple.
De pl. annak, aki nem olvasta a könyveket, szerintem nem okozhatnak csalódást.
FEmma 2009 febr. 09. - 22:16:03
(7/66)
Eddig azért tetszettek a David Suchet-vel készült feldolgozások, mert meglehetõsen ragaszkodtak (legalábbis a regények esetében) az eredetihez. Az újabb részeknél szomorúan látom, hogy az alkotók eltértek ettõl a jó szokásuktól. Ezt a filmet még nem vetítették, de már a leírás elképesztõ: az áldozatnak a férje szervezte az ásatást??? A könyvben özvegy! Mi jöhet még ezután? Remélem, a gyilkos azért ugyanaz lesz...
A hétvégi Harmadik lányt nem láttam végig, de amit láttam, az egyáltalán nem volt ismerõs, hát újra kezembe vettem a régen olvasott könyvet. Van a könyvben néhány ugyanolyan nevû szereplõ, mint a filmben, de a sztori - hogy is mondjam - kissé eltér. Így nem csoda, hogy nem ismertem rá a régi könyvélményemre a filmben!