Téma: Poligamy

EndorfinRap 2010 ápr. 06. - 00:06:32
(116/176)
nem értettem ezt a filmet.a kommenteket olvasva próbálom megfeyteni.... igy se sikerül.
mulao 2010 ápr. 05. - 01:48:00
(115/176)
Nekem legjobban Tompos Kátya játéka tetszett, nem csak, mert õt éreztem a legtermészetesebbnek, hanem, mert a szerepét is nagyon jól játszotta.Az éneke pedig megint nyerõ.Azt sajnálom, hogy ahhoz képest, hogy õ volt a nõi fõszereplõ alig volt jelenete.
A többi Lillával úgy vagyok, hogy tetszik, hogy mind másmilyennek személyiségnek játszotta Lillát, de valahogy mindegyik beszédje nem hatott a legtermészetesebbnek. Péterfy Borit én tehetséges színésznõnek tartom, de itt nem tudtam eldönteni, hogy így alakít nagyot, vagy pont szörnyen játszik. Nagyon mûvies volt, bár így talán hitelesen tudta megjeleníteni a "karótnyelt" dilidoki figuráját, amilyennek az ember elképzel egy ilyen dokit.
Az kissé furcsa, hogy a végén nem magyarázzák meg, hogy miért volt mindennap más lány a Lilla. Nekem van egy elméletem, de nem hinném, hogy okos döntés lenne leírni, csak annyit mondanék el, hogy ha jó az elméletem, akkor azt is értem, miért kellett P. Bori karaktere.
A film hangulata nem volt rossz, a Rózsaszín sajtnál éreztem például még, hogy nem olyan szokványos magyar film hangulata a filmnek. Csányi játéka szerintem elmegy, néha õt sem éreztem a legtermészetesebbnek, néha civilnek éreztem, de azért valahogy mégis jól elvolt.Mészáros Béla viszont elég jól játszott szerintem.
Talán ez a lényeg, amit fontosnak éreztem leírni.Ja, a zenék nagyon jók voltak, illetve epizódszerepben szerintem Kovács Lehel, Karalyos Gábor és Pokorny Lia szerintem majdhogynem zseniálisak voltak.Ha eszembe jutna, hogy valamit kihagytam majd megírom még.
Mázlista 2010 ápr. 05. - 01:26:34
(114/176)
mar bocsanat, de mi a faszrol szol ez a film?
grisly 2010 ápr. 02. - 22:47:14 Előzmény zeany
(113/176)
ez egy jó film.
zeany 2010 ápr. 02. - 11:48:25 Előzmény Shannen(.)
(112/176)
Nekem egy Lilla játéka volt hiteles, a rövid hajúé, aki bölcsésznek tanult, a Bánfalvy Eszter.
Shannen(.) 2010 ápr. 01. - 13:56:34
(111/176)
Megnéztem végre!

Hát sztem van mondanivalója de csak a végén lehet érteni nem túl erõs szerkezetû!

A story nagyon jól indul az elején a 2. lányig tök jó aztán valami borzalom lesz.Minek kell beleranki a Péterfi Borit?! borzalmas.

Csányi játéka botrány de Lillák többsége is az talán 1 csaj volt aki jól játszott rövid szõke és a közepénél van aki fõz neki persze h kis szerepet kapott azok a lányok akik úgy játszottak mint akit olvassák a szöveget!
zeany 2010 márc. 31. - 23:34:09
(110/176)
Ez a film idõpocsékolás, semmi más. Több részletben tudtam csak megnézni, annyira unalmas. Elegem van a Csányi féle ostoba tekintetbõl, a gagyi sztorikból. Volt már ezer ilyen, minek pazarolják az idejüket, pénzüket hulladékok elkészítésére?! Péterfy Bori pedig gusztustalan a filmben, õt már tényleg büntetés volt nézni.
4/10
Bellavita 2010 febr. 21. - 11:59:47 4/10
(109/176)
Nem szeretek magyar filmrõl kritikát írni, mert szurkolok a magyar filmeseknek, színészeknek, hogy sikerüljön, hogy alkossanak és csináljanak jó magyar filmeket, és hiszek abban, hogy az igazi jó filmek születéséhez egy csomó rossz termés is kell. Hát ez egy ilyen film. Egy melléktermék,amit még jó alaposan tovább kell fejleszteni. Elég gyenge, ha egy film érezhetõen csak Csányi szép és sármos tekintetére épít, a cselekményt meg a Csányi és a nõk-re fûzi fel. És ha már ez az alap, akkor hozzunk be sok nõt, akkor biztos sokszorozódik a Csányi bájosan és szexin néz érzés, és jó film lesz. Hát ez egy mellékvágány. Nem változatos, hanem zavaros. Következetlen, tele logikai hibákkal, felületes, üres. Ugyanaz történik a filmben végig, csak más a nõ. Nincs is cselekménye, mert mindig megismétlõdik ugyanaz, s Csányi gyenge színészi játéka sem képes feledtetni mindezt. A hölgyek sem sziporkáznak színészi játékukkal- Péterfi Bori legalább alkot egy igazi karaktert, de máig nem tudom eldönteni hogy szuper vagy borzasztó volt-e. A film összességében fárasztó, unalmas, logikátlan, gyenge cselekménnyel- és mégcsak nem is vicces. Nálam 4/10. S ezt a magyar filmek iránti erõs jóindulatommal adtam.S azért vagyok még nagyon szomorú, mert azt hittem Csányiról, hogy jó színész, de itt sajnos rájöttem, hogy korántsem az....
4/10
Rajutc 2010 febr. 11. - 00:03:51 4/10
(108/176)
Van aki értette a filmet? Számomra olyan film volt, aminek során jó sokat nevettem, végén meg ott álltam, hogy most mi van?...
2/10
fredi60 2010 febr. 08. - 15:59:31 2/10
(107/176)
Már az probléma, ha elõbb el kell olvasni egy könyvet, hogy megérthessük a belõle készült filmet. Nem? :o
Pl a Monte Cristo grófját (de írhatnám ide a Pál utcai fiúkat, az Egri csillagokat, a Kárpthy Zoltánt vagy a Fekete várost is akár) érteni lehet a könyv nélkül is.
mizuki 2010 febr. 08. - 09:59:06
(106/176)
Ezer éve nem voltam moziba, most elmentünk a barátnõimmel de csalódottan álltunk fel a film végén. Egyetértek a negatív kritikákkal , ráadásul unalmasnak találtuk... De Sándrunk nagyon vonzó volt így is :)
wonderbra 2010 febr. 07. - 17:18:00
(105/176)
Langyos film és felejthetõ.
Sajnos semmi másra nem koncentrál, minthogy történet helyett újabb és újabb nõket vonultasson fel a fõhõs oldalán, akik aztán semmiféle eseményszálat vagy bonyodalmat nem indítanak el. Jönnek és eltûnnek, a fõhõs pedig mindeközben csak szemlélõdõ, passzív résztvevõ.
Az írónak meg kéne tanulnia, hogy önmagában egy ötlet az alapszituációra nem elegendõ. Abból ki kéne bontakoznia egy sztorinak. Másfél órán keresztül nézni ugyanannak a szituációnak az ismétlõdését úgy, hogy az nem épül rá egy valamerre haladó történetre nem túl nagy móka. Elmarad a bonyodalom, a katarzis, a magyarázat a felmerülõ kérdésekre, és ezáltal a film végén az az érzés, hogy ezt megérte megnézni.
p_gyöngyi 2010 jan. 30. - 15:13:31
(104/176)
Egy cikkben azt olvastam, hogy a film készítõi ilyen filmet akartak készíteni, és õk elégedettek vele. Nem volt rossz film, csak pár kérdésre nem kaptam választ: Tompos Kátya Irma szerepében?? Péterfy Bori kettõs szerepe mit akar?? Miért találkozik két Lilla? Mindenesetre emiatt elgondolkodtatott, hogy ezek mit akarnak jelenteni a filmben.
Az tiszta sor, hogy a pasi kiélné magát minél több nõvel, csak a fent említett mozzanatok megzavartak.
És tényleg túl sok benne a reklám.
10/10
paulbeat 2010 jan. 27. - 22:35:36 10/10
(103/176)
Én imádtam. Tízbõl tíz. Csak ennyit akartam mondani.
SynDieCathor 2010 jan. 27. - 08:27:18
(102/176)
Egyetértek dontpanic véleményével.

Az eleje még egész jó, amíg megérkezik a második Lilla. De innentõl? Egyszerûen semminek semmi értelme és érthetetlen az egész. Különösen azért, mert ez elvileg vígjáték lenne, de ehelyett valami szörnyszülött film lett beõle. Mintha 7 forgatókönyvíró írta volna anélkül, hogy tudnának egymásról és amit az utolsó pillanatban dobtak össze. (kábé: wazz, holnap már forgatni kell, gyorsan írjuk össze ki mit írt)

Az ötlet tényleg jó lenne, de nem hogy kidolgozatlan, hanem egyszerûen se füle se farka. Nem tudni mit akart a rendezõ, talán már õ sem tudta mit is forgat. Mi lehetett a cél? Mert én nem értem. Komolyan.

Ha az a cél, hogy bemutassa a pánikba esett férfit, aki a terhes nõje mellett minden nõt ágyba visz kétségbeesésében, akkor ez egy tudatos dolog és többnyire meg is történik az életben is, még ha elítélendõ is. Jó lett volna végignézni egy ilyen történetet, életszerû, de mégis olykor komikus jelenetekkel, mert sokféle módon felépíthetõ lett volna egy élvezetes vígjáték erre a témára építkezve.

(SPOILER)
De itt a fõszereplõ értetlenül áll, hogy hová lett a korábbi Lilla és csak beletörõdésbõl megy bele, hogy a másodikkal összejöjjön szex. Ráadásul minden felfordul. A vígjátékból kicsit sci-fi lesz, amikor dimenziókat behozza ötletként, de aztán ez a vonal is kuka. Rájönni látszik, hogy a szex után tûnnek el a csajok, de aztán ez a vonal is kuka. Aztán csavar lehetett volna, hogy tulajdonképpen õ egy filmsorozat szereplõje, (amikor a stúdióban látjuk, hogy az Andrást és Kornélt veszi a kamera) de ez is kuka. Mindenféle ok, értelem és cél nélkül cserélõdnek a Lillák. A fõszereplõ pedig csak sodródik, meg sem próbálja kideríteni, utánanézni a dolgoknak. Beletörõdik mindenbe és pszichológushoz jár, hogy érdekesebb mûsort adhasson elõ az 1 óra. Érdekes lett volna a két Lilla találkozása, aztán ennyi is marad, semmit se hoztak ki belõle, mint ahogyan azt sem érteni miért az a két Lilla találkozott össze és egyáltalán.
(SPOILER VÉGE)

Felsorolni sem lehet a következetlenségeket és értelmetlenséget. Igen. Egyszerûen értelmetlen és céltalan az egész film. Alig van életszerû jelenet, leszámítva az elsõ 10 percet. Aztán értelmetlen, mert semmilyen vonalat nem követ és sehová sem jut. Céltalan, mert nem éri el azt a célt, ami egy vígjáték ismérve, hogy nevetve, kacagva nézze végig az ember és jólesõ érzéssel jöjjön ki a film után. Itt azt kapod, hogy nem érted mi történt, nem érted miért történt, nem érted a közepét és a végét se, nem érted, hogy mi ebben a vígjáték és a végén még tök hülyének érzed magad, mert nevetni nem tudtál és az sem derül ki miért úgy van vége ahogy vége van. Bár talán az benne a vígjáték, hogy mindenki kiröhög téged, ha megtudja, hogy megnézted.

Egy komplett katyvasz, kidolgozatlan fércmunka az egész film. Retteneteset csalódtam. Ilyen ritka sz*r filmet már régen láttam. Komolyan. Sok 99 Ft-os Tesco-s film is többet ért ennél. Egy rossz vicc ez a film.
Filmhonlapok 2010 jan. 26. - 15:25:18
(101/176)
A film honlapja részt vesz a port.hu/filmhonlapok oldalon elérhetõ PORT.hu Filmhonlap Versenyen 2010. január 28. - február 8. között.

Szavazzatok és írjatok véleményt ti is!
dontpanic 2010 jan. 25. - 22:05:59
(100/176)
Ez a film addig volt jó, amíg az elsõ Lilla-csere megtörtént. Vagyis kb. 10 percig. Jó volt az indítás, nem egy alakuló szerelmet mutatott be, mint a hasonló filmek általában, hanem egy hosszabb kapcsolatba csöppentünk bele, azt láttuk, mi történhet a happily ever after UTÁN. A jelenet, amikor a két nõ a konyhában, a két férfi a szobában beszélgetett ugyanarról, különösen jól sikerült a nõi-férfi sztereotípiák megcserélésével.
De amint a sztori beindult, meghalt a film.
Az ötlet maga nem is lenne rossz, de talán egy forgatókönyv nem ártott volna. Semmi értelme nem volt a Lillák cserélõdésének, András karakterében cseppnyi fejlõdés nem látszott. (SPOILER igen, tudom, az elején még nem akarta a gyereket, a végén meg már örült, és a képekbõl azt is láthatjuk, hogy egészen bele is jött ebbe a gyerekcsinálás dologba, hurrá.)

SPOILER
Felmerült bennem néhány (költõi) kérdés is.
Mi értelme volt annak, hogy András pirulákat szedett? Mi értelme volt a két Lilla találkozásának, és mi értelme volt, hogy ez az egyébként legalább valami fordulatot hozó szál teljesen félbeszakadt aztán? Miért nem tûnt el a pszichológus-táncosnõ-péterfybori a szex után, mint a többi Lilla? (Nyilván, hogy többet szerepeljen.) Mi értelme volt a(z egyébként a poénoktól nem hemzsegõ filmhez képest még közepesen vicces) készülõ sorozatnak? Ha naív lennék, azt mondanám, talán magát a filmet jelképezte, de ennyi öniróniát nem nézek ki az alkotókból. Mi értelme volt annak, hogy bár Kornél elvileg végig jelent volt András életében és az összes Lillát egyként érzékelte, mégsem emlékezett rá, amikor az egyikkel lefeküdt? Mi értelme volt annak, hogy az eredeti Lilla feltûnt a reklámban és a terhestornán is Irmaként? (Nyilván ugyanaz, mint Péterfy mûvésznõ esetében - hogy többet szerepeljen.)
(Kérdéseimre persze nem várok választ, csak azt akarom velük mondani, hogy eléggé következetlennek éreztem a filmet, rosszul - vagy inkább sehogy - felépítettnek.)
SPOILER VÉGE

És folytathatnám. Amúgy nem is keresnék ezekben a dolgokban értelmet (nyilván meg lehet magyarázni azzal, hogy András csak a terhesség elõtti pánikban zavarodott kissé össze, és az egészben nem is kell logikát keresni), ha amúgy szórakoztató lett volna a film. De nem. Volt néhány poén, amin nevettem, de az egyébként jó alapötletbõl ennél sokkal-sokkal többet ki lehetett volna hozni. A végén már szabályosan untam, és nem azért vártam, hogy jöjjön a csavar, derüljön ki a lényeg, jöjjön vissza az eredeti Lilla, mert akkora feszültséget keltett bennem a film, hanem azért, mert azt akartam, hogy végre vége legyen.
Egyébként voltak olyan részek, amikre felkaptam a fejem, a Liliomfi párhuzam például meglepõ és kreatív megoldás volt, de mivel csak úgy lógott a levegõben, nem kapott megerõsítést máshonnan, ezért ennek sem éreztem igazán értelmét.

Lehet, hogy túl szigorúnak tûnök, pedig igazából minimális elvárásokkal ültem be a filmre, azt vártam, hogy kapok másfél óra limonádét néhány jó poénnal, de ez minden várakozásomat alulmúlta. Nem csodálkoznék, ha a készítõk között elhangzana az a párbeszéd, ami a filmben a két sorozatíró között:
"- A film siker!
- Jellemzõ."
10/10
mozifunner 2010 jan. 16. - 18:10:09 10/10 Előzmény hegekata
(99/176)
Én is láttam már, nem is egyszer, és iszonyatjó. Az utóbbi évek legjobb magyar vígjátéka.
hegekata 2010 jan. 13. - 17:21:40
(98/176)
Sajnos én is láttam a filmet és sajnálom rá az idõt.

Nagyon unalmas volt,és kár volt ennyi színésznõt felvonultatni benne.

Semmitmondó,ici-pici szerepecskék voltak.

A Tompos Kátyát agyon dícsérik benne ,nem értem miért.

Szóval szerintem nem volt egy nagy durranás.
10/10
foglov 2010 jan. 09. - 17:47:16 10/10 Előzmény Angelia
(97/176)
Én most néztem meg másodjára a csajommal (nagyon bírta), és most is bazijó élmény volt. Elég sokan is voltak és mindenki vette a poénokat, szóval szuper volt a hangulat.
Ennél jobb magyar vígjáték nem nagyon volt az elmúlt években. Persze a legtöbb embernek az kell, hogy valaki púzzon egy nagyot és akkor az milyen vicces. Na ebbe szerencsére másfajta humor van. Sõt kicsit több is van benne szerintem mint mindössze a humor.